Wyświetl temat - problemy z poczęciem, poronienia, martwe ciąże - co dalej?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 22 sty 2007 12:16 
Awatar użytkownika

Witam. Mam 35 lat i nieciekawą historie ciąż. Otóż pierwszą ciąże poroniłam samoistnie w 12 tyg. Drugą też 12 tyg. z tym że to byla martwa ciąża, po niej zaszłam raz jeszcze i urodziłam syna przez cesarskie cięcie gdyż nie bylo odpowiedniego rozwarcia ciąże tą miałam;potszytą; nie mialam szczególnych z nią problemów. Te trzy ciąże były z tym samym partnerem. Po upływie dłuższego czasu zdecydowaliśmy się na kolejne dziecko no i przez 5 lat nam się nie udało, nasz związek się rozpadł! Ponownie po 8 latach od porodu zaszłam w ciąże ale z innym partnerem niestety i ta ciąża obumarła w 16tyg. na pewno wcześniej około 12tyg. tak wykazały póżniejsze badania więc miesiąć chodziłam z martwym płodem. Regularnie chodziłam na wizyty! Nikt nigdy nie powiedział mi co bylo przyczyną tych poronień i nikt nie zlecił mi jakich kolwiek badań. Teraz jestem z innym partnerem od 3 lat ponownie nie mogę zajść w ciążę. Pojawil się też problem z moim obecnym mężem, gdyż jest prawdopodobne, że też coś jest nie tak z jego płodnością, bo nie ma dzieci z poprzedniego związku a wiem, że też się starali, niestety bez rezultatów! Pytam dlatego gdzie szukać przyczyny? Od czego zacząć? Jakie badania wykonać? Będę wdzięczna za odpowiedż.

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2007 11:34 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Nalezy wykonac podstawoe badania oceniajace płodnośc bad nasienia ocenę owulacji pond to warto u PAni wykonac badanie gentyczne oraz p/ciała antyfosfolipidowe to tak na początek a dalej w zależności od tych wyników Z poważaniem JD

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]