Wyświetl temat - leczenie asthenozoospermii

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 18 kwie 2002 21:50 
Awatar użytkownika

Dzień dobry,

mam pytanie dotyczące skuteczności leczenia farmakologicznego asthenozoospermii. Mój mąż ma zdiagnozowaną tą przypadłość jak również niewielkie żylaki powrózka nasiennego. W tej chwili jest w trakcie kuracjji polegającej na zzażywaniu kwasu foliowego oraz środka wspomagającego krążenie. Po lekturze postów na forum gazety mam duże wątpliwości co do metody leczenia. Większość par z tego rodzaju schorzeniem nie wypowiadała się pozytywnie o stosowaniu tego rodzaju leków, nazywając leczenie "stratą czasu". Nie ukrywam, że staramy się o dziecko bezskutecznie od 3 lat i ze względu na wiek mój oraz męża nie możemy sobie pozwolić na igranie z czasem... Czy znane są przypadki wyleczenia asthenozoospermii, czy też jest to raczej powolne przygotowywanie nas do zabiegu wspomaganego rozrodu?
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Z góry dziękuję

FLorentyna

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 kwie 2002 13:21 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Cytuj:
On 2002-04-18 21:50, florka napisał:
Dzień dobry,

mam pytanie dotyczące skuteczności leczenia farmakologicznego asthenozoospermii. Mój mąż ma zdiagnozowaną tą przypadłość jak również niewielkie żylaki powrózka nasiennego. W tej chwili jest w trakcie kuracjji polegającej na zzażywaniu kwasu foliowego oraz środka wspomagającego krążenie. Po lekturze postów na forum gazety mam duże wątpliwości co do metody leczenia. Większość par z tego rodzaju schorzeniem nie wypowiadała się pozytywnie o stosowaniu tego rodzaju leków, nazywając leczenie "stratą czasu". Nie ukrywam, że staramy się o dziecko bezskutecznie od 3 lat i ze względu na wiek mój oraz męża nie możemy sobie pozwolić na igranie z czasem... Czy znane są przypadki wyleczenia asthenozoospermii, czy też jest to raczej powolne przygotowywanie nas do zabiegu wspomaganego rozrodu?
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Z góry dziękuję

FLorentyna

Osobiście jestem zwolennikiem stoswania wtakich przypadkach technik wspomaganego rozrodu. Farmakologiczne leczenie ma uzasadnienie kliniczne moim zdaniem jedynie w wybranych przypadkach ( hypogonadyzm hypogonadotropwy) w innych przpadkach nawet okresowa porawa wyników po farmakoterapii niekoniecznie przekłada się na efekty w postaci ciązy. Oczywiście ciąże po takim leczeniu mają miejsce, ale czy częściej niż bez leczenia????? Z poważaniem Jan Domitrz

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]