Wyświetl temat - ciąża i hiperprolaktynemia

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 gru 2002 12:09 
Awatar użytkownika

Jestem w piątym miesiącu ciąży. Przed zajściem w ciąże leczyłam sie ponad rok na hiperprolaktynemie (Bromergon), ze względu na plamienia przedmiesiączkowe brałam progesteron (Luteina). Bromergon odstawiłam jak tylko dowiedziałam się o ciąży, a luteine brałam do ok. 3 m-ca ciąży. Ostatnio wykonałam badanie na prolaktynę ze względu na mleko, które sączyło mi się z piersi. Okazało się, że norma została wielokrotnie przekroczona. Lekarz zalecił powrót do Bromergonu. Martwię się czy będę mogła wogóle karmić piersią po porodzie, skoro mam tak wysoką prolaktynę nie biorąc Bromergonu, czy nie będzie ona musiała być blokowana? Boje się, że bez tego leku wyhoduję sobie gruczolaka przysadki....a bardzo chciałabym karmić piersią. Proszę o informacje.

PostZamieszczono: 04 gru 2002 13:09 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Anula01 pisze:
Jestem w piątym miesiącu ciąży. Przed zajściem w ciąże leczyłam sie ponad rok na hiperprolaktynemie (Bromergon), ze względu na plamienia przedmiesiączkowe brałam progesteron (Luteina). Bromergon odstawiłam jak tylko dowiedziałam się o ciąży, a luteine brałam do ok. 3 m-ca ciąży. Ostatnio wykonałam badanie na prolaktynę ze względu na mleko, które sączyło mi się z piersi. Okazało się, że norma została wielokrotnie przekroczona. Lekarz zalecił powrót do Bromergonu. Martwię się czy będę mogła wogóle karmić piersią po porodzie, skoro mam tak wysoką prolaktynę nie biorąc Bromergonu, czy nie będzie ona musiała być blokowana? Boje się, że bez tego leku wyhoduję sobie gruczolaka przysadki....a bardzo chciałabym karmić piersią. Proszę o informacje.

Pojawienie się w ciąży wydzieliny z piersi jest normalne > wydzielina ta pojawia się w róznym okresie najczęsciej gdzieś w okolicach konca II trymstru. Podwyzszenie PRL w ciązy też jest naturalne. Nie znm wartosci ani wyjściowych ani obecnych wiec trudno jednoznacznie wyrokować ale wydaje się że przyjmowanie leków nie jest konieczne. Jezli PRL wyjsciwe nie przekracza 100 ng/ml to prawdopodobieństwo gruczolaka a w szcególnosci makrofgruczolaka jest bardzo małe Z Powzaniem Jan Domitrz

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2002 13:25 
Awatar użytkownika

Panie Doktorze,
nie wiem dokładnie jaki poziom prolaktyny wykryło ostatnie badanie - lekarz powiedział, że norma (również dla ciąży) została wielokrotnie przekroczona - z tego co pamiętam to chyba mówił o 8000 (jednostek nie podał) a norma to 400 - 600? Przed ciążą prolaktyna przy zażywaniu Bromergonu była w normie, przed leczeniem poziom był przkroczony może dwukrotnie. Przepraszam ale lekarz nie podzielił się ze mną szczegółówymi info. Czy Bromergon może zaszkodzić dziecku? Jakie są możliwości, że będę mogła karmić? Bardzo prosze o pomoc, może na ppodstawie tych info. będzie łatwiej Panu odpowiedzieć. Dziękuję.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]