Wyświetl temat - laparoskopia w diagnostyce niepłodnośći niewyjaśnionego poch

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 16 wrz 2010 12:31 

Panie doktorze, już od 8 lat usiłuję zajść w ciążę, od 1,5 roku prowadzimy z mężem diagnostykę, wszystkie badania wychodzą dobrze, ciągle nie wiadomo dla czego nie zachodzę w ciążę. Chcę podejść do inseminacji, ale że jest to bardzo kosztowne wcześniej chcę zrobić jeszcze laparoskopię (HSG nie wykazało nieprawidłowości). Panie Doktorze czy laparoskopia w przypadku nie wyjaśnionej niepłodności, bez konkreynych wskazań do jej wykonania, jest wskazana?
Czy może ona wnieść jakieś istotne informacje w diagnostyce? Czy lepiej nie robić tak inwazyjnego zabiegu?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 16 wrz 2010 21:12 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

taką decyzję powinien podjąć lekarz po przeanalizowaniu całgo obrazu przy prawidłowym obrazie HSG braku nieprawidłowości w USg i braku obciążen w wywiadzie nie jest to badanie konieczne Warunkiem do IUI są drożne jajowody a to potwierdzono w HSG ale tak jak powiedziałem powinna to być decyzja lekarza . Zabieg nie jest bardzo inwazyjny wbrew temu co PAni pisze Z poważaniem JD

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]