Wyświetl temat - Lecą bociany!

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lecą bociany!
PostZamieszczono: 28 mar 2003 17:14 
Awatar użytkownika

Coś takiego wyczytałam właśnie w internecie:
"Przyczyną tegorocznego opóźnienia przylotów są warunki klimatyczne, a zwłaszcza ochłodzenie i śnieg, który spadł w Izraelu wczesną wiosną. Żadnego wpływu natomiast nie miały na to działania wojenne w Iraku, leżącego po sąsiedzku z trasą przelotu bocianów. Ptaki po prostu zdążyły pokonać zagrożony obszar przed wojną."
I co wy na to? Ale mądrale, nie? Czyli nie mamy się co obawiać, że je ustrzelili i napewno do nas dolecą. Hurrra! Bo co czwarty bociek to Polak...

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 mar 2003 19:13 
Awatar użytkownika

Bociany w wersji speed już chyba nawet doleciały sądząc z kilku postów na forum. :piwo:

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 mar 2003 19:17 
Awatar użytkownika

Pewnie, że dolecą, tylko czy do mnie? Dziś w radiu mówili, że bociany- mężczyźni wracają z ciepłych krajów jako PIERWSI jakieś 10 dni wcześniej, żeby poszukać dogodnego miejsca bytowania i lęgu, blisko łąk i mokradełek. Potem dolatują bocianie dziewczyny, na gotowe znaczy się... Jakie to romantyczne.

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 mar 2003 19:20 
Awatar użytkownika

Ale to chyba nie bocianowe panie taszczą w dziobach tobołki z Afryki???
Więc wszystko jest na swoim miejscu. :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 mar 2003 19:34 
Awatar użytkownika

Ja to mam jakąś manię - jak jadę samochodem poza miastem to jak wariatka wypatruję bocianich gniazd wraz z lokatorami. Póki co nie udało mi się namierzyć żadnego.
Najważniejsze, że bociany są bezpieczne i żadna wojna im nie przeszkodzi w dotarciu do celu. :D

IUI 18.09 - niestety :-(

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 mar 2003 20:52 
Członek Stowarzyszenia

Trudzia, to mamy to samo :lol: . Ale na ostatnim spotkaniu w Kielcach dziewczyny mówiły, że pierwszego bociana trzeba zobaczyć lecącego. Ja umówiłam się z mężem, że jak zobaczy chodzącego lub siedzącego, to ja zamknę oczy, on go delikatnie spłoszy i wtedy ja zobaczę lecącego. :lol: :lol: :lol:

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 mar 2003 16:13 
Awatar użytkownika

A ja widziałam w czwartek dwa bociany lecące!! Siedzieliśmy z mężem przed barem na stoku narciarskim, słońce grzało a nad nami krążyły dwa, jakby czegoś szukały... I wyglądały na parkę. Machaliśmy im, ale chyba nie zauważyły nas :wink:

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 mar 2003 17:01 
Awatar użytkownika

Mój mąż widział w sobotę dwa bociany i możecie mi wierzyć, że kiedy mi o tym powiedział to prawie się poryczałam. Dodał: "ale były bardzo daleko"... Ale były!!!
Acha HeXe to może dlatego mój mąż je widział :) a nie ja jeszcze

PostZamieszczono: 01 kwie 2003 09:23 
Awatar użytkownika

Widziałam! Widziałam już dwa tygodnie temu! Jechaliśmy do pracy i widziałam dwa lecące bociany !!! I dzisiaj znowu dwa, nad jakąś sadzawką stały !!! Życzę nam wszystkim żeby zawitały do Naszych gniazd i zostawiły tam ślicznie pachnące paczuszki :-)

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2003 11:26 
Awatar użytkownika

też jestem maniaczką bocianów. Jak widzę je w gnieździe, to wypatruję główek młodych (myśląc, ile będę mieć bobasków). Kilka lat temu na Mazurach przeleciały nad nami (tzn. nade mną i moim Misiem) bociany tak nisko, że pierwsza myśl to wcale nie o zrzuceniu tobołka z maluszkiem była, tylko że jak walną kupę... Może dlatego właśnie wciąż nie ma bobika ?! :? Dwa lata temu zaś, na wsi widziałam bociany (rodzinkę) latające, siedzące i chodzące ... i nic. Nie wiem co o tym sądzić ? Moja niepłodność chyba naprawdę nie ma ustalonej przyczyny, nawet bocian nie chce zająć się moim przypadkiem :?

Tytuł: Są już!!!!
PostZamieszczono: 02 kwie 2003 14:47 
Awatar użytkownika

Ja wiem że to głupie ale muszę!!!!!!!!!!!Przed chwilą nad moim blokiem przeleciało 9 dorodnych bocianów!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: No dziewczyny!!!!!!Buziaki

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 kwie 2003 15:02 
Awatar użytkownika

I mam nadzieję, że udały się w kierunku Bielska-B, zrzucając po drodze wszystkim zainteresowanym słodkie zawinątka. :lol:

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 kwie 2003 18:58 
Awatar użytkownika

Dziewczyny,
a ja uziemiona teraz w Stanach - a tu chyba bociany raczej nie dolatują :cry: . Całe szczęście, że w czerwcu wracam do POLSKI!!! Może uda mi się jeszcze jakiegoś "przyłapać" w locie, co? (a pewnie do tego czasu w s z y s t k i e tobołki z dzieciaczkami już będą dostarczone... A nawet jeśli tak - to życzę WAM dziewczyny , żebyście to WY były odbiorcami zawiniątek!!!!!) :wink:

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]