Wyświetl temat - Ciąża przed 40-stką ....

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 10 maja 2010 22:05 

Witajcie, jestem tu "nowa". Czuję, że zaczynam mieć wewnętrzny problem. Porozmawiajcie ze mną. Jestem po 4 poronieniach, ale też jestem mamą małej roześmianej 6-latki. Teraz znów Nam się udało. Jestem w 9 tygodniu ciąży - oczywiście leżę, mam krwiaki, powodujące plamienia. Wg mojej lekarki, która jest moja prawdziwą podporą nie są tak groźne jak poprzednio. Liczę, że się uda i z tym sobie jakoś radzę. Mój problem jest innej natury. Mam 38 lat i znajomi i rodzina uważają, że upadłam na głowę. dziecko w takim wieku???. Powiedzcie mi jestem aż tak stara. ???
Pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdę wsparcie, i jakąś medyczną ripostę dla "moich" pesymistów...

PostZamieszczono: 11 maja 2010 11:59 

Witam, przede wszystkim gratuluję i trzymam za Ciebie i maleństwo mocno kciuki.Wiekiem się nie przejmuj - moja ciotka urodziła dziecko w wieku 41 lat i głupimi komentarzami się nie przejmowała. A na bocianie było fajne zdanie, może Ci się przyda: "Dzieci ludzi starszych są inteligentniejsze"

PostZamieszczono: 11 maja 2010 15:14 

Witaj Bercia!
Ja również jestem tutaj nowa :) . Mam 34 lata i 6 letniego synka. W 2003 roku straciłam synka - byłam w 30tc, w kwietniu poroniłam - w 16tc.
Nie bardzo rozumiem, dlaczego znajomi i rodzina uważają, że to nie jest odpowiedni wiek na posiadanie kolejnego dziecka? W dzisiejszych czasach kobiety w wieku 30-40-stu lat rodzą pierwsze dziecko. Głowa do góry, niedługo wszyscy ochłoną i będą się cieszyć razem z Tobą:)
Trzymam za Ciebie i Twoje maleństwo kciuki.
Pozdrawiam,

PostZamieszczono: 12 maja 2010 12:35 

Dzięki Izabela_76 i basica...
No czasem nachodzą człowieka takie myśli, że aż strach się bać. Właśnie dlatego postanowiłam pogadać. Jest to najstarsze lekarstwo i podobno pomaga. Znajdując wsparcie rówieśniczek odzyskam spokój, a tego chyba mi teraz potrzeba...Leżę i myślę. Nie wiem czy ten wiek jest taki najodpowiedniejszy, ale co zrobię jak wszcześniej się nie udało??
Jeszcze raz dzięki :D będę mysleć pozytywnie...

PostZamieszczono: 12 maja 2010 14:15 
Awatar użytkownika

Bercia72 moja mama urodziła siostrę mając 36 lat , teraz mała zdaje maturę świetnie się uczy i nie ma z nią problemu.Nie martw się wszystko bedzie dobrze i jak zobaczysz swoją dzidziulkę to wszystkie watpliwości miną.Kuzynka mojego męża ma 10 letniego syna .38 lat i jest w 5 m-cu, fakt , że ciaża jest wpadką ale wszyscy się cieszą i trzymają kciuki.Mogła bym wymieniać wiele takich mam jak ty, więc głowa do góry nie jesteś sama P.S.Wiele bym dała , żeby być na Twoim miejscu i myślę , że nie tylko ja.

PostZamieszczono: 12 maja 2010 15:21 
Awatar użytkownika

Mam 35 lat i 3-miesięcznego synka,starszy ma 2,5 roku i o zgrozo -marzę o trzecim dzieciątku,tak za 2-3 lata ;) :roll:
Dzieci sprawiają,że czuję się na 20,mam siłę,chęć,energię (choć czasami mam ich dość ).
W mojej rodzinie sporo kobiet rodzi dzieci późno,więc żadna to sensacja.
38 to tylko metryka ;)
Jaka tam za stara :)

PostZamieszczono: 13 maja 2010 10:42 

Daga03 - przeogromnie się cieszę, że są takie "rodzinki", które nie patrzą w metrykę. Mam nadzieję, że moja rodzinka, jak już zobaczy efekt to miny bedą inne 8O . A i tobie w końcu się powiedzie - trzymam kciuki. :)

BabyG - gratulacje znów młodej mamie, fajnie, że się odezwałaś. Mama w podobnym wieku. Mam nadzieję, że w grudniu br. będę się z tego wszystkiego śmiała. :lol: To trzecie dzieciątko to pewnie dla kokardek co? powiem Ci fajnie z taką małą damą. Ma 6 lat, a potrafi mi powiedzieć - "mamniu ten kolor to Ci nie pasuje, załóż coś różowego... :wink: "

Czuję, że dzięki Wam nie utknę w tym dołku :D

PostZamieszczono: 13 maja 2010 21:17 
Awatar użytkownika

urodziłam córkę w wieku 34 lat a starszy miał wtedy juz 14 i jak tylko zaszłam w wyczekaną ciążę i odwazyliśmy się powiedzieć rodzinie (wcześniej 3 razy proroniłam) ciągle słyszałam od teściowej że przy takiej róznicy wieku to już się na dzieci nie decyduje. Ale z dlaczego to nie potrafiła wytłumaczyć - bo tak i już. Gadała dla samego gadania. Jestem ciekawa co powie jeśli uda mi się urodzić jeszcze trzecie, a chciałabym właśnie za dwa-trzy lata (czyli też przed czterdziestką)

PostZamieszczono: 14 maja 2010 03:14 

Bercia72 włącz olewator na "życzliwych". Jakoś tak jest, że częściej inni wiedzą jak my mamy żyć a sami ze swoim życiem sobie nie radzą, a im więcej problemów mają tym chętniej cudzymi się zajmują. To Ty będziesz chodzić w ciąży, to Ty będziesz znosić trudy porodu, to Ty będziesz żywić, ubierać, wychowywać i w końcu to Ty ryzykujesz.
Jakieś 20 lat temu przyjeżdżała ciotka.
Dwa razy w roku.
I za każdym razem, przez kilka lat, truła nam (szczególnie ojcu), że powinnismy mieć poloneza. W końcu tata nabył... citorena, a ona nie ustawała w swoich przekonywaniach i poglądach. Polonez i polonez, nawet jakiś konkretny kolor podawała, bo miał być lepszy 8O Dzisiaj ciotka dobiega 60tki i nigdy nie miała żadnego samochodu.
Każdy ma prawo i obowiązek przeżyć życie po swojemu.
Jak ktoś nie chce uszanować Twoich decyzji, olej - inaczej nie warto ;)
Spokojnych 7 miesięcy.
A.

PostZamieszczono: 14 maja 2010 22:06 
Awatar użytkownika

Złota myśl, Agataka,

Myślę, że warto bronić prawa do własnego sposobu na życie. Kobiety rodzą dzieci w różnym wieku. Ciekawe, że o wieku ojca się nie mówi, a podobnie jak wiek mamy podnosi ryzyko jednych chorób genetycznych (wynikających z nieprawidłowego rozdziału chromosomów), tak wiek taty podnosi ryzyko innych (wynikających z mutacji punktowych).

Ja mam 31 lat. I w sierpniu urodziny. Walczymy o pierwsze dziecko od dwóch lat. I nie mam zamiaru się poddawać.

PostZamieszczono: 20 maja 2010 15:18 
Awatar użytkownika

Głupie gadanie ludzi jest nie do zniesienia :firing: .Moja siostra urodziła pierwsze dziecko gdy miała 21 lat ,oczywiście gadali ,że za młoda .Ja mam 33 i jestem już za stara na rodzenie.Tylko nikt nie wie,że od 5 lat walczę o dziecko jak narazie to bez skutecznie.Według niektórych ludzi jest tak ,że skoro nie masz dziecka to jesteś wygodnicka ,tylko kariera ,podróże lepszy dom ,samochód.Jak zachodzisz w ciążę po 30 czy 40 to gadają,że wariatka i nie umnie się zabezpieczyć .Ciekawe czy jak by tych ludzi spotkało to co nas czy też by gadali takie głupoty.

Starania od 2005
kwiecień 2007 aniołek
wrzesień 2009 nieudana inseminacja
styczeń 2010 laparoskopia
kwieciń 2010 nieudana inseminacja
wrzesień 2010 nieudana IUI
marzec 2011 nieudana IUI
wrzesień 2011 kolejna
luty 2012 pierwsze in vitro

PostZamieszczono: 20 maja 2010 18:33 
Awatar użytkownika

Na pewno nie. Przecież w sprawach ciąż najgłośniej wypowiadają się osoby, których problem nie dotyczy.

PostZamieszczono: 20 sie 2010 14:34 
Awatar użytkownika

Ja mam 36 lat i też walczę - z niepłodnością i z niechecią do mojego męża do in vitro. Pozdrawiam.

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 22:09 
Awatar użytkownika
Moderator

basica pisze:
"Dzieci ludzi starszych są inteligentniejsze"
a to jest prawda, z mojej praktyki pedagogicznej tak wynika :) wiec na przekor wszystkim urodz zdrowe dziecko i wychowaj na porzadnego inteligentnego czlowieka :)

ZRÓB KALENDARZ RAZEM Z BOCIANEM

PostZamieszczono: 21 wrz 2010 13:32 

Półtora miesiąca przed 34 urodzinami urodziłam bliźniaki. Dziś mają 2 lata i dają nieźle popalić, a ja po cichu marzę o trzecim dziecku. Ani w pierwszej ciąży ani teraz nie przeszło mi przez głowę, że komuś może się nie podobać mój wiek. Na porodówce najwięcej było kobiet po 30.
Swoją drogą, w naszym wieku człowiek już chyba powinien się mniej przejmować tym co ludzie mają do powiedzenia na nasz temat :D zdrówka życzę ! :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]