Wyświetl temat - Stowarzyszenie Nasz Bocian?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 23 cze 2015 16:54 

Wpadłam ostatnio na ten artykuł http://www.stopaborcji.pl/bocian-biznes/ , strasznie się zdenerwowałam i postanowiłam napisać az o tym. Niby Stowarzyszenie Nasz Bocian oficjalnie zaprzestało już przyjmowania datków i współpracy z innymi klinikami i ludźmi z branży invitro. Jednak czytając wypisy na forum mam wrażenie, że nie wszyscy są bezstronni. Dziwi mnie, że jedne kliniki są wychwalane a o innych pojawia się tak dużo negatywów z którymi kompletnie się nie zgadzam. Ja na przykład jestem pacjentką jednej z nich i totalnie z większością się nie zgadzam;/ nigdy żaden z lekarzy nie wykazał się niekompetencją, wszystko jest sprawdzane dokładnie i nie odczułam, aby mnie oszukiwali. Dziwne, ze czytam wpisy akurat tutaj totalnie oderwane od rzeczywistości. Mam wątpliwości co do obiektywności wstawianych postów.. ktoś myśli podobnie?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 cze 2015 21:53 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka
Członek Stowarzyszenia

Anikkka czytając wpisy na forum internetowym choćby nie wiadomo jak moderowanym nie ma możliwości aby każdego użytkownika sprawdzać. Nawet teraz czytając Twój post nie mam zielonego pojęcia kim jesteś i dlaczego umieściłaś ten wpis. Jeżeli chodzi o obiektywizm postów, to jak one mają być obiektywne skoro są pisane przez pacjentów? Zawsze będzie to subiektywna ocena każdego z nich. Na wszystko co jest umieszczane w internecie trzeba brać zawsze poprawkę. Ze swojej strony czyli moderatora mogę jedynie napisać, iż dokładamy wszelkich starań aby nie było umieszczania reklam wybranych ośrodków na forum. Jeżeli tylko zauważymy coś niecodziennego działamy od razu. Nie możemy przecież zakazać oceniania ośrodków, bo to nie leży w interesie pacjenta. Jeżeli ktoś uważa, ze było mu w danym ośrodku źle to może się tą informacją podzielić, ba uważam, ze jest to obowiązek aby ostrzec innych pacjentów. I odwrotnie - jeżeli w ośrodku się dobrze dzieje też trzeba o tym napisać. Skoro twierdzisz, że akurat wybrany przez Ciebie Ośrodek funkcjonuje prawidłowo a brakuje pozytywnych wpisów w stosownym wątku, zapraszam do umieszczenia swojej opinii aby inni pacjenci mogli się z nią zapoznać. Lada moment ruszą również ankiety do wypełnienia na forum, gdzie można będzie wyrazić dokładną opinię na temat ośrodka, będą dostępne raporty cząstkowe z przeprowadzonych monitoringów.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 cze 2015 22:00 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Anikkka pisze:
Wpadłam ostatnio na ten artykuł http://www.stopaborcji.pl/bocian-biznes/ , strasznie się zdenerwowałam i postanowiłam napisać az o tym. Niby Stowarzyszenie Nasz Bocian oficjalnie zaprzestało już przyjmowania datków i współpracy z innymi klinikami i ludźmi z branży invitro.

No więc nie "niby", tylko naprawdę. Możesz o tym przeczytać w naszej publicznej polityce współpracy z biznesem:

http://www.nasz-bocian.pl/pacjencki_mon ... z_biznesem

po drugie sprostowałabym wyrażenie "zaprzestało współpracy". Jesteśmy organizacją pacjencką zajmującą się niepłodnością, jedyną zresztą w Polsce, i jest rzeczą naturalną, że mamy regularne kontakty z ośrodkami leczenia niepłodności, które zresztą jako jedyni monitorujemy w ramach prowadzonego obecnie projektu "pacjencki monitoring nad ośrodkami ivf" i które na przykład w maju poprosiliśmy o przekazanie na Waszą rzecz bezpłatnych badań nasienia w ramach akcji TATA. Dzięki tej akcji otrzymaliście ponad 900 darmowych seminogramów w całej Polsce.
Współpraca jest więc merytoryczna i dalej taka będzie, ponieważ dość absurdalne byłoby reprezentowanie pacjentów w pakiecie z obrażeniem się na Polskie Towarzystwo Ginekologiczne czy algorytmy w leczeniu niepłodności.
Jedną z naszych podstawowych zasad jest prezentowanie wysokiego poziomu merytorycznego i dostarczanie pacjentom aktualnej wiedzy na temat niepłodności, dlatego nie promujemy metod sprzecznych z EBM i nie głosimy, że można wyleczyć niedrożne jajowody odpowiednią dietą (nie można). Dbamy o ten poziom i o to, aby pacjenci byli postrzegani jako środowisko eksperckie, które może się kompetentnie wypowiadać na temat własnych praw i interesów.
Nie jest to natomiast współpraca finansowa, jesteśmy organizacją w pełni niezależną i ten stan trwa od 2002 roku, kiedy powstaliśmy.

Nie mamy wpływu na treść artykułów na portalach w rodzaju stopaborcji, co jest chyba dość oczywiste.

Cytuj:
Jednak czytając wypisy na forum mam wrażenie, że nie wszyscy są bezstronni.

to jest Twoje wrażenie, masz do niego prawo. Wpisów dokonuje ponad 90 tysięcy użytkowników tego forum i część z nich jest zachwycona, część jest negatywnie nastawiona, a część pozostaje bezstronna. Nie mamy w zwyczaju cenzurować pacjentów na ich własnym forum (poza netykietą i oczekiwaniem odpowiedzialności za słowo). Forum jest poza tym ściśle moderowane przez nasz społeczny zespół moderacyjny, wśród którego są rodzice adopcyjni, osoby świadomie bezdzietne oraz pacjentki z ogólnopolskich klinik, co zapewnia mu doskonałą różnorodność.

Cytuj:
Dziwi mnie, że jedne kliniki są wychwalane a o innych pojawia się tak dużo negatywów z którymi kompletnie się nie zgadzam. Ja na przykład jestem pacjentką jednej z nich i totalnie z większością się nie zgadzam;/ nigdy żaden z lekarzy nie wykazał się niekompetencją, wszystko jest sprawdzane dokładnie i nie odczułam, aby mnie oszukiwali. Dziwne, ze czytam wpisy akurat tutaj totalnie oderwane od rzeczywistości. Mam wątpliwości co do obiektywności wstawianych postów.. ktoś myśli podobnie?

jak wyżej
Widzę w Twoim podpisie, że masz na koncie jeden post. Zachęcam więc do aktywniejszego udziału w wątku Twojej kliniki, abyś mogła się podzielić z innymi pacjentami pozytywnymi doświadczeniami :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 cze 2015 09:35 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Anikkko trzeba rozroznic forum od Stowarzyszenia. Forum to forum, trudno aby 90 tys osob zgadzalo sie akurat z Toba.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 cze 2015 13:01 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Nie myślę podobnie. Jeden post, jeden dzień na forum i wnioski od czapy.
Nieładnie to wygląda!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 cze 2015 16:25 

Zazwyczaj biernie czytam opinie i informację w wątkach, akurat w tej kwestii postanowiłam się wypowiedzieć. Byłam ciekawa co myślą o tym inne forumowiczki. Bardzo dziękuje za wszystkie wyjaśnienia i informację, oczywiście każdy ma prawo do własnej subiektywnej opinii na temat klinik i lekarzy i nie musi się ze mną zgadzać.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 cze 2015 16:57 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Anikkka pisze:
oczywiście każdy ma prawo do własnej subiektywnej opinii na temat klinik i lekarzy i nie musi się ze mną zgadzać.

to teraz ja nie rozumiem: skoro uznajesz prawo takiej masy ludzi jak 90 tysięcy do wyrażania subiektywnej opinii na temat lekarzy i klinik, skąd masz wątpliwości co do "obiektywności wstawianych tu postów"? Naprawdę uważasz, że Stowarzyszenie NASZ BOCIAN monitoruje opinie wyrażane przez autorów 7 827 629 indywidualnych postów?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]