Wyświetl temat - Badanie MSOME

www.nasz-bocian.pl
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/

Badanie MSOME
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=111&t=98618
Strona 1 z 1

Autor:  Gość [ 04 sie 2019 19:35 ]
Tytuł:  Badanie MSOME

Dzien dobry,
Odebralismy z partnerem badanie MSOME, plemniki I stopnia 0%,II stopnia 4%,III 10%,IV 86%. Dodatkowo mamy bardzo mala ilosc plemnikow ,za kazdym razem miedzy 3mln a 12mln/ml. Chcielismy podejsc do In vitro z badaniem preimplantacyjnym z uwagi na nieprawidlowy kariotyp partnera (translokacja zrownowazona).
Czy jest w ogole jakakolwiek szansa na uzyskanie zarodka z plemnikow II,III lub IV stopnia?Dodam,ze o ciaze staramy sie od ok.1,5 roku (nigdy nie zaszlam w ciaze,rowniez brak poronien)
Z poważaniem,
Natalia.

Autor:  Robert Szachoń [ 10 wrz 2019 08:30 ]
Tytuł:  Re: Badanie MSOME

Dzień dobry,
na wstępie przepraszam za wydłużony czas odpowiedzi wynikający z problemami technicznymi i nie wyświetlaniem mi się postu po jego dodaniu przez Panią.

Wyjaśniając pytanie, do procedury IMSI wykorzystuje się plemniki I, i II klasy.

Jeśli brak jest plemników I i II klasy, zaleca się wykonanie procedury IMSI z częściowym wykorzystaniem nasienia partnera, i ICSI z częściowym wykorzystaniem nasienia dawcy.

Plemników IV klasy (nieprawidłowy kształt i wielkość główek i/lub obecność licznych małych lub dużych wakuoli) nie wykorzystuje się do procedury in vitro.

Z plemników II klasy - a takich plemników będą w pierwszej kolejności poszukiwać Embriolodzy - jest jak najbardziej możliwie uzyskanie zarodka dobrej klasy.
Jednakże biorąc pod uwagę nieprawidłowy kariotyp, diagnostyka preimplantacyjna w najbardziej dokładny sposób pomoże w wybrania prawidłowego genetycznie zarodka do transferu.

Z poważaniem,
Robert Szachoń

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/