Wyświetl temat - Nierzprezona blastocysta

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 gru 2017 19:59 

Wita, miałam transfer blastocysty 4ab, niestety embriolog w dniu transferu poinformował mnie ze nie jest zadowolony, blastocysta nie rozprezyla sie, ale zarodek żyje.
Proszę o informacje jak wygląd akwestia nierozprezenia blastocysty a jej obecność w macicy, czy nie jest tak ze nierozprezona blastocysta, co do której embriolog ma wątpliwości już sie nie zagniezdzi?
Poprzedni nieudany transfer to rownież nierozprezona blastocysta.
Czy dodatkowa czynność skurczowa macicy( miałam podawany atosiban ,gdyż czułam bóle miesiaczkowe) nie wyrzuci zarodka poza macice?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 gru 2017 14:25 

Nie chciałabym zakładać nowego wątku, więc pozwolę sobie dołączyć się do pytania.
Podano blastocystę z piątej doby 4AA, która w chwili transferu zajmowała mniej więcej 3/4 objętości jamy, otoczka była dość gruba, ale zastosowano ah. Na monitorze embriolog pokazał nam etapy jej rozprężania, gdzie na kolejnych trzech zdjęciach widać było jak zwiększa swoją objętość. Embriolog stwierdził, że zarodek rozmroził się prawidłowo i nie ma cech fragmentacji.
Zaniepokoiłam się dopiero po porównaniu ze zdjęciem poprzednio transferowanej blastocysty również 4AA (brak ciąży) - tamta była "pełna" a jej otoczka znacznie cieńsza.
Jakie są rokowania dla takiej sytuacji? Dodam, że miałam scratching endometrium w cyklu poprzedzającym.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 gru 2017 16:00 
Awatar użytkownika
Blastocysta charakteryzuje się cyklicznym skurczaniem oraz rozprężaniem i jest to zjawisko w pełni prawidłowe.
Czasami zdarza się tak, że proces rozprężania blastocysty po rozmrożeniu trwa nieco dłużej wówczas mamy do czynienia z sytuacją gdzie w trakcie transferu jest podawana jest nie w pełni rozprężona, ale żywa blastocysta. Proces rozprężania może zakończyć się w jamie macicy.
Idealną sytuacją jest gdy blastocysta w trakcie transferu jest rozprężona jednak każda żywa blastocysta ma potencjał do zagnieżdżenia się w jamie macicy.
Jeżeli chodzi o drugie pytanie w tym wypadku sytuacja jest podobna. Uzyskana została żywa rozprężająca się blastocysta oraz zostały powzięte wszystkie kroki, aby ułatwić blastocyście wyklucie z osłonki

Pozdrawiam
Marta Pietruszczak

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]