Wyświetl temat - Czy taka blastocysta rokuje dobrze?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 24 sie 2017 14:28 

Witam,

W procesie IVF pobrano 11 kumulusów, 8 komórek zapłodniono, 7 zapłodniło się prawidłowo. W piątej dobie była blastocysta 5BC, którą zamrożono. Pozostałe zarodki to blastocysta w stopniu rozwoju 4, wczesna blastocysta 1 oraz trzy morule. Siódmy zarodek nie rozwinął się nawet do stadium moruli.

Dwie blastocysty i trzy morule przetrzymano do szóstej doby i rezultat z szóstej doby był dodatkowe dwie blastocysty 5BC oraz jedna blastocysta 6CB.

Teraz ogółem mam 3 blastocysty klasy 5BC i jedną blastocystę klasy 6CB. Jak one rokują? Dodam, że wszystkie cztery zostały zwitryfikowane ponieważ wykonujemy badania genetyczne PGS NGS ze względu na mój wiek (40 lat, kariotypy obojga prawidłowe). Wiem, że po PGS wszystko się okaże, ale jak rokują z morfologicznego punktu widzenia?

Mam AMH 2,41. Żadnych schorzeń typu endometrioza, PCOS czy Hashimoto. Tylko niedoczynność tarczycy leczona Euthyroxem. Mąż lat 45, było wykonywane zapłodnienie FAMSI z którego wybrano nasienie pierwszej klasy. Nie mamy dzieci.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 29 sie 2017 14:20 
Awatar użytkownika
Dzień Dobry

Każda klinika ma własne wytyczne oraz kryteria odnoszące się do jakości zarodka jaki może zostać zamrożone.
Jeśli blastocysty z tak ocenione zostały zamrożone to uznano, że mają one potencjał rozwojowy.

Z poważaniem
Marta Pietruszczak

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 gru 2017 23:45 

Mam pytanie - jak często odnotowuje się ciąże z blastocysty 3.2.2. Lub 4.2.3. Jestem po dwóch nieudanych ET (4.1.1 I 4.2.2.).
Będę wdzięczna za informację bo jestem przerażona.

Kir Bx, allo-mlr 1%, NK 1%

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 gru 2017 11:56 
Ekspert Bociana

Dzień dobry,
czy opisane blastocysty były 5 czy 6-cio dniowe?
Z przedstawionego zapisu domyślam się, że Klinika oceniając blastocsyte 3.2.2 miała na myśli ocenę analogiczną do 3 BB, oraz 4.2.3 jako 4BC.
Największy potencjał rozwojowy mają blastocysty, które na dzień 5 uzyskały stadium 3,4 w ocenach od A do B.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]