Wyświetl temat - MACICA DWUROŻNA

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 paź 2010 16:41 

Cześć Dziewczyny,
Pomyślałam sobie, że opiszę swój przypadek, może komuś pomoże ...
Obecnie jestem w 29 tygodniu ciąży, mam macicę dwurożną. Przez nią mniej więcej połowę ciąży spędzam w szpitalu - z powodu obfitych krwawień (o wiele bardziej niż obfity okres). Ze względu na nie i na twardnienie macicy od lipca leżę. Teraz to już "plackiem", wstaję tylko do toalety, bo szyjka macicy jest już bardzo skrócona.
Synek umiejscowiony jest w lewym rogu, do prawego przekłada tylko nóżki pod przegrodą. W prawym rogu jest łożysko (dwupłatowe w moim przypadku). W badaniu usg wszystko jest w porządku, mały ma dobre wymiary i wagę (1100 g) jak na swój wiek.
Co do twardnienia macicy o którym tyle piszecie, to zdania lekarzy są podzielone (w szpitalu trafiam na wielu lekarzy). Jedni (między innymi mój prowadzący) mówią, że w przypadku macicy dwurożnej to normalne, że mam się nie porównywać do kobiet z "normalnymi" macicami, bo dwurożna zawsze jest twardsza i ma tendencje do kurczenia się i jest to normalne przy tej wadzie. Inni lekarze od razu ordynują kroplówkę z magnezem albo fenoterolem. Dodatkowo, bo obowiązkowo biorę Fenoterol i Magnez w tabletkach.

Dodam tylko, że jest to moja 3 ciąża (2 ciąże obumarłe, poronienia w 8 i 9 tygodniu). W 2000 roku miałam dwie operacje jajników, podczas drugiel usunięty lewy jajnik z jajowodem. Ani podczas tych operacji, ani podczas 2 łyżeczkowań po poronieniu nikt nie zdiagnozował u mnie macicy dwurożnej i nie miałam o tej wadzie zielonego pojęcia (a przegroda podobno duża). No ale to jak piszecie, podobno bez ciąży trudno to zobaczyć.
Dopiero w tej ciąży gdy trafiłam do szpitala w 13 tyg, lekarze od razu zobaczyli dwa rogi na usg. Później, na kontroli w przychodni lekarz nie widział dwurożności... Wydaje mi się, że to kwestia tego, że lekarze w szpitalu klinicznym mają jednak większe doświadczenie, widzą więcej przypadków.

Objawy towarzyszące:
- plamienia i bóle brzucha od 4-9 tygodnia
- kołatanie serca
- nudności i wymioty (całodniowe) od 8 do 18 tygodnia
- zgaga - I trymestr
- krawienia (13, 15, 18, 21, 25 tydzień)
- twardnienie/stawianie się macicy - prawie cały czas

Leki podczas mojej ciąży:
- Duphaston - od pierwszej wizyty do 18 tygodnia
- Luteina - dodatkowo w I trymestrze
- No-Spa - od samego początku do tej pory - zywkła lub forte, w zależności od potrzeby
- Acard - pierwszy trymestr
- Fenoterol - od 18 tygodnia ciąży (decyzja w szpitalu, gdy trafiłam z krwawieniem i skurczami); na początku 1 tabl co 6 godzin, w szpitalu dożylnie, teraz biorę max dawkę: 1 tabl co 3 godz)
- Isoptin lub Staveran - na skutki uboczne Fenoterolu
- MagneB6 - a w szpitalu wlewy dożylne z magnezu
- Cyclonamina, Exacyl - leki przeciwkrwotoczne
- Celeston - 25 tydz. ciąży, gdy trafiłam do szpitala z krwawieniem i zagrożeniem porodem przedwczesnym (sterydy na przyspieszenie rozwoju pęcherzyków płucnych dziecka; podaje się jednorazowo w trakcie ciąży)
- Sorbifer albo Tardyferon - na niską hemoglobinę.

Obecnie leżę w domu, mam jednak przykazane, że w razie najmniejszych wątpliwości czy się coś nie dzieje, mam przyjeżdżać do szpitala "do sprawdzenia". Szyjka macicy jest mocno skrócona, co może być normalne przy macicy dwurożnej (dziecko ma mało miejsca i napiera na szyjkę).
Cały czas towarzyszy nam też zagrożenie, że mały przestanie rosnąć (macica przestanie na to pozwalać) ale na razie na szczęście to się nie sprawdziło.
Lekarze prognozują, że poród na pewno będzie wcześniej chcieliby bardzo abym dotrzymała chociaż do 32 tygodnia. Staram się być dobrej myśli i czekamy co dalej :) .

Pozdrawiam!

macica dwurożna
przeciwciała p/jądrowe ANA - dodatnie

PostZamieszczono: 29 paź 2010 08:50 
Awatar użytkownika

romarta życzę Ci dalszych spokojnych tygodni ciaży i szczęśliwegio rozwiazania.
Ja dotrwałam do końca 37 tc dokładnie 1 dnia 38 tc miałam cc ze wzgledu na posladkowe ułozenie Hubcia.
Jeśli chodzi o 2rożność to od 3 trymestru usg miałam robione co tydzień aby właśnie kontrolować czy mały rosnie i czy przepływy sa dobre - to też jest bardzo ważne - ale do tego miałam założony krążek pod koniec 16tc ponieważ przy 2rożności z tymi szyjkami jest nieciekawie i 3 krotna skrobanka też nie wpływa dobrze na szyjkę - nie musiałam leżec plackiem cały czas to była zaleta - mogłam sie troszkę przemieszczać sie po mieszkaniu a to juz atrakcja :)

pozdrawiam i zyczę wszystkiego dobrego

macica 2rożna, 1 jajnik, start złe CBA,ANA,APA,INF,TNF
17.05.09 Hubert 3100,57cm

PostZamieszczono: 10 lis 2010 00:27 

romarta
jedyne co ci moge napisac nasze malenstwa sa tzn moja byla ulozona ideto jak twoje dziecie
ja utrzymałam ciaze do poczatku 36 tc , choc porod mialam zatrzymywany juz od 31tc
u mnie ciaza przebiegala bez problemow od momentu testowania zaledwie 3 tyg
9 tc dostalam krwotoku oberwala mi sie kosmowka i od tego momentu zaczela sie walka o Werke i do ostatniego dnia ciazy , nie bylam pewna czy wszystko bedzie dobrze moje dziecko urodzilo sie bardzo male przez macice byla strasznie uciskana nie miala miejsca
mloda urodzila sie z splaszczona glowka z jednej strony rechabilitacja choc dluga i bolesna sprawila cud iz glowa wrocila w 80 % do normalnosci , dodatkowo asymetria ciala i wzmozone napiecie miesniowe , dlugo by pisac
zycze ci powodzenia :)
dziecko gdy juz pojawi sie na swiecie wynagrodzi ci wszystkie cierpienia choc zatesknisz uwierz mi za lerzeniem plackiem

WERONIKA

PostZamieszczono: 29 gru 2010 23:26 

Witam mam pytanie o poród przy macicy dwurożnej całkowicie- naturalny czy cięcie cesarskie? Dziękuję

PostZamieszczono: 30 gru 2010 08:07 

niestety nikt ci tej odpowiedzi nie da tylko lekarz , ja rodzilam sn a moje kolezanki przez cc kwestia ulozenia dzidzi badz komplikacji w trakcie

WERONIKA

PostZamieszczono: 24 mar 2011 15:34 

Witam

Dziewczyny mam problem jak kazda z was na tym forum jestem po 2 poronieniach i ciazy pozamacicznej. Obecnie w 5 tyg. ciazy niestety dzisiaj dowiedzialm sie ze mam dwurożna macice i ze zarodek zagnieżdził sie w prawym górnym rogu.
Lekarz powiedzial ze teraz to juz tylko czas pokarze co bedzie!!

Czy któras z Was była w takiej sytuacji i urodziła zdrowe dziecko?? Jestem załamana dodam ze wyszła mi trombofilia i na to biore leki!!

PostZamieszczono: 24 mar 2011 19:50 

mokii3
spokojnie panikowalam jak ty mosisz sie oszczedzac znajsc super lekarza ktory specializuje sie albo mial juz prowadzone ciaze dworozne
moja cora ma juz 22 miesiace ciezko bylo ale urodzilam i jest z nami
jezeli masz wiecej pytan pisz

WERONIKA

PostZamieszczono: 27 mar 2011 18:40 
Awatar użytkownika

witam mam również macicę dwurożną czy mozecie polecić dobrych lekarz z Krakowa katowić kto może pomóc .

PostZamieszczono: 27 mar 2011 21:06 

Maniusia
wiesz sprawa nie obraca sie wokol tylko lekarza ale jest wazna ze nie bedzie bagatelizowal objawow twojej macicy , niestety macica szaleje
ja lykałam 28 tab dziennie
wejdz sobie na e-mame na macice dwozrozne tam wiecj jest opisane naszych histori

i mnie jest powiedziane ze jak masz macice dworozna ze mosza byc problemy ja jako jedyna z watku urodzilam silami natury reszta przez cc np

WERONIKA

PostZamieszczono: 27 lut 2012 20:41 

Witajcie,
jestem tu nowa, wczoraj dowiedziałam się ze również ma "dwa rogi", jestem po dwóch poronieniach, oba w 5 tc. Teraz znowu się staramy, bardzo boje się że będę mieć problemy w ciąży, lub że dziudziuś może urodzić sie chory.
Nigdy w życiu sie tak bardzo nie bałam........

PostZamieszczono: 27 lut 2012 22:00 

Justina1985
jednego badz pewna i w to wiez dzidziak urodzi sie zdrowy trzymam kciuki za zafasolkowanie jestem na tym forum ponad 3 lata
wiem jedno mialam zajebiste szczescie ze moja fasolka wtedy 9 tygodniowa tak strasznie chciala zyc :)

przykro mi ze nie udalo sie utrzymac poprzednich ciazy
czy ty nie masz przegrody rpobilas jakies glebsze badania c zy tylko stwierdzono macice dworozna

WERONIKA

PostZamieszczono: 01 mar 2012 21:07 

sysa2
Mam pytanie czy w ciazy widzialas u siebie inny ksztalt brzuszka tj serduszkowe?? Ja jestem w 28 tc, co prawda zaden lekarz nie stwierdzil dwuroznosci, ale podczas skurczu (stawiania sie macicy) wyraznie widze niekulisty ksztalt. Takie dwa rogi po obu stronach pepkach i lekkie wklesniecie nad pepkiem. Myslisz ze tak moze sie ujawniac dwuroznosc??

PostZamieszczono: 01 mar 2012 23:02 

wiesz dworoznosc u mnie wygladala tak ze weronisia usadowila sie w jednym rogu macicy i mialam krzywy brzuch jak stalam np to brzuch byl przekrzywiony albo bardziej wypchany z jedej srtony
a jak lezala,m w wannie i wstawalam brzuch robil mi sie spiczasty jak piramioda
do dzis brzuch mi nie doszedl do wygladu z przed ciazy
twoj wyglad brzuszka chyba jest naturalny bo macica ci sie podnosi caly zcas do gory i w tym momencie moze byc wlasnie takowe wklesniecie miedzy brzuszkiem a piersiami
ps jezeli u ciebie nie stwierdzono dworoznosci to tak pewnie juest bo to widac od poczatku ciazy

WERONIKA

PostZamieszczono: 02 mar 2012 11:18 

sysa2
Dziękuje za odpowiedz. Hmm chyba ze maluch ulozony jest poprzecznie i wypycha glowka i pupka bo to tak wyglada jak gora jablka albo serduszka z wklesnieciem po srodku. Od poczatku ciazy do jakiegos 16 tyg mialam plamienia, potek krwotok- przyczyny nie znalezli. Teraz skracajaca sie szyjka. Po prostu wiele symptomow na to mi pasuje +plus ten ksztalt brzuszka. Ponoc jak jest nie duza dwuroznosc to lekarz bez specjalistycznego badania moze nie zauwazyc. No coz marzy mi sie dotrwac chociaz do 35 tygodnia...
Pozdrawiam

PostZamieszczono: 02 mar 2012 18:00 

hm to tez masz ciaze z przejsciami :( to zaciskaj nogi oby do 37 tc bo w 35 tc dziecko jest takioe biedne ja mloda urodzilam w 35i 3 dniu masakra
a gin nie proponowal ci krazka albo szwu zalozyc chociasz niewiem czy przy szyjce sie to zaklada a nie na rozwarcie bo ja chodzilam z 2,5 cm od 30 tc to pewnie lezysz i tylko wstajesz na sikanie

WERONIKA

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]