Wyświetl temat - upławy podczas ciąży

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 30 lip 2009 11:14 
Awatar użytkownika

A więc opławy koloru białego w moczu nic złego nie oznaczają :> Mam wielki mętlik ;/ jestem w 18 tygodniu ciąży do dziś nie miałam tego problemu :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 sie 2009 00:28 
Awatar użytkownika

witam
pisze tu po raz pierwszy i mam pewien problem
jestem w 9 tygodniu ciazy ( liczac od OM) i dzis kiedy bylam w toalecie zauwazylam na papierze toaletowym jasno czerwone slady
wizyte u ginekologa mam dopiero 11 sierpnia z powodu urlopu dr
nie wiem czy mam sie martwic, czy to jest normalne?
prosze o odpowiedz
pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 sie 2009 11:04 
Awatar użytkownika

[b]annecik jest to niepokojący objaw, który trzeba skonsultować z lekarzem. Powinnaś udać się nawet do szpitala na oddział ginekologiczny i to zgłosić. Tam na pewno zajmą się Tobą.
Wprawdzie dziś już pewnie jesteś po wizycie. Napisz więc jak się sprawy mają.
milka

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sie 2009 18:02 
Awatar użytkownika

Ja od początku ciąży walczę z grzybicą. Przeszłam w 5t kurację nystatyną, niestety po 2 tygodniach objawy powróciły. Na wizycie w 8 tyg dr przepisał mi jeszcze raz nystatynę (2x1 przez 6 dni) a potem Gyno-Pevaryl 150 3 globulki - jedna na tydzień. Na ulotce jest napisane że nie powinno się stosować w I trymestrze. Wzięłam tą nystatynę, skończyłam w niedzielę a dziś znów mam upławy :( Wstrzymałam się z tymi drugimi globulkami, bo mam obawy, czy powinnam stosować. I teraz jestem w kropce: brać czy poczekać jeszcze 2 tygodnie? Jestem w 9t 3d.

Czy któraś z Was brała Gyno-pevaryl w I trymestrze?

2 IUI 2.06 :(
3 IUI 29.06 :) beta 26dc 107; beta 30dc 351 Kropeczko zostań z nami...
10.08 Dzidzia 14,8mm widziałam serduszko
Adrianek ur. 11.03.2010
http://img121.imageshack.us/img121/1433/img0034hc.jpg

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sie 2009 11:41 
Awatar użytkownika

Witaj, musisz poczytać też inne wątki na temat tego zagadnienia. Ja zajrzałam w kilka, jest tam sporo informacji.
Ja nie mam takich problemów w tej ciąży, 16t. W poprzedniej miałam, brałam leki w I trym., nie pamiętam już jakie. Skończyła sie tragicznie, szereg skomplikowanych wad wrodzonych, terminacja w 22tc. Powodem , jak mi wtedy powiedział lekarz, mógł być nawet katar, który przechodziłam. Późniejsze badania genetyczne odkryły polimorfizm chromosomu 9 u M, ale bez konsekwencji klinicznych, więc mógł mieć wpływ lub niekoniecznie.
Pozdrawiam.

4c - pozamaciczna (wyleczona farmakologicznie).
5c - jest, 24t, zwykła wpadka
32lata

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 wrz 2009 16:58 
Awatar użytkownika

witam może tu się dowiem staram się o dziecko jestem 2 tydzień po inseminacji i dziś pojawiły się takie wodniste mleczno-beżowe upławy co to może znaczy?? Martwi mnie to czy powinno?? Pozdrawiam

I IUI - 16.04.2009 :-(
II IUI - 18.04.2009 :-(
III IUI - 12.09.09 :-(
IV IUI - 13.11.10 kolejna porażka :-( Mam dość
Decyzja!!
Zmiana na provitę oby trafna!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 wrz 2009 09:35 
Awatar użytkownika

Biorę cały czas luteinę i zastanawiają mnie upławy, które mam. Nad ranem np. kiedy luteinę biorę na noc, odczuwał jakby woda ze mnie leciała. W ciągu dnia mam tez wkładki, ale wtedy bardziej widoczna jest luteina na wkładce. te poranna upławy są wodniste i obfite, i pachną tak normalnie "kobieco".
Czy to możliwe aby wody mi ciekły? Któraś z was miała tak przy luteinie?

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 wrz 2009 10:46 
Awatar użytkownika

Lete pisze:
Biorę cały czas luteinę i zastanawiają mnie upławy, które mam. Nad ranem np. kiedy luteinę biorę na noc, odczuwał jakby woda ze mnie leciała. W ciągu dnia mam tez wkładki, ale wtedy bardziej widoczna jest luteina na wkładce. te poranna upławy są wodniste i obfite, i pachną tak normalnie "kobieco".
Czy to możliwe aby wody mi ciekły? Któraś z was miała tak przy luteinie?

Napiszę,że nie wyklucze wyciekanie wód,bo różnie bywa,ale gdy ja brałam luteine to w szczególności z rana po wstaniu z łóżka lub np.po opróżnieniu pęcherza rano miałam upławy wodniste w większej ilości,w ciągu dnia również pojawiały się takie "wycieki" zmieniło się to gdy już odstawiłam luteine,więc z tego co opisujesz wygląda mi to na upławy po rozpuszczonej luteinie :wink: Mozesz zapytać lekarza przy najbliżej wizycie :wink:

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 wrz 2009 12:20 
Awatar użytkownika

A czy po duphlastonie doustnym też można mieć takie upławy? Ja mam np strasznie dużo śluzu, podobnego do płodnego, wygląda jak białko kurzego jaja i jest rozciągliwe i gęsty. Mam tego dużo :roll:

Alanek ur.21.04.2010 r o godz.19:55 (3420 g/54 cm) Boże dziękuję!
Alanuś

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 wrz 2009 13:29 
Awatar użytkownika

monika40005 pisze:
A czy po duphlastonie doustnym też można mieć takie upławy? Ja mam np strasznie dużo śluzu, podobnego do płodnego, wygląda jak białko kurzego jaja i jest rozciągliwe i gęsty. Mam tego dużo :roll:

śluz płodny w ciąży...pierwsze słysze :roll: za to odpowiadają pewne hormony,a w ciąży główną rolę odgrywa progesteron(od owulacji i jeśli dojdzie do zapłodnienia to do końca ciąży) przed owulacją śluz jest wodnisty,rozciągliwy itp.po niej lepki-biały i to ten niepłodny.Po owulacji progesteron pracuje,więc po duphastonie (progesteronie)powinien być biały i lepki...niech mnie ktoś poprawi jak się mylę
W ciąży powinien być biały,może być też lekko żółtawy

Ja brałam luteine i duphaston,najpierw odstawiłam duphaston a poteem luteine i jakoś po kilku dniach śluz zrobił się taki jak przed stosowaniem tych leków

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 wrz 2009 15:23 
Awatar użytkownika

Ja biorę Duphaston (wcześniej również Luteine) i rozciągliwego śluzu nie miałam. Wydzielinę raczej mam mleczno-żółtą, od kilku tygodni nie jest jej dużo. Jestem w 14 tc.

2 IUI 2.06 :(
3 IUI 29.06 :) beta 26dc 107; beta 30dc 351 Kropeczko zostań z nami...
10.08 Dzidzia 14,8mm widziałam serduszko
Adrianek ur. 11.03.2010
http://img121.imageshack.us/img121/1433/img0034hc.jpg

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 wrz 2009 15:33 
Awatar użytkownika

Ja od momentu owulacji śluzu płodnego nie widziałam. Owszem widziałam biały, lepki, lekko żółtawy, ale na pewno nie przejrzysty rozciągliwy.

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 wrz 2009 10:04 
Awatar użytkownika

Dagmara_2016 pisze:
calineczkaaaa pisze:
W ciąży powinien być biały,może być też lekko żółtawy

Wydzielina powinna być biała - natomiast po utlenieniu, na bieliźnie może zmienić kolor na słomkowy/ żółtawy.

W ciąży najlepiej nosić bawełnianą bieliznę i najlepiej nie korzystać z wkładek higienicznych - ale po prostu często zmieniać bieliznę :roll: Wkładki higieniczne to niestety świetne środowisko dla rozwoju bakterii.

ja na szczęście nie stosuje wkładek wole zmieniać często bielizne,w trakcie brania luteiny stosowałam,bo myślałam ze się "utopie" :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 wrz 2009 10:40 
Awatar użytkownika

Ja staram się bardzo często te wkładki zmieniać.

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 wrz 2009 21:41 
Awatar użytkownika

Ja jestem w 11tc i tez mam plamienie... Jest tego dosyć sporo i ma kolor taki przezroczysto niały czasem zółtawy. Z tego co tutaj przeczytałam to jest to normalne. Mam taką nadzieję bo strasznie się boję żeby mojej dzidzi nic się nie stało. Jestem teraz bardzo wyczulona bo poprzednią ciążę poroniłam.

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]