Wyświetl temat - WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 354 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 lip 2004 13:06 
Awatar użytkownika

Dziewczyny pocieszcie mnie .
Czy wszystko juz stracone dziś jestem w 37 d od zapłodniena (po inseminacji) i niestety jeszcze widać tylko pusty pęcherzyk wielkości 14 mm.
to jest chyba skończony 7 tydzień i dwa dni. czy któraś z Was tak późno zobaczyła zarodek.
Obawiam sie najgorszego - pustego pęcherzyka płodowego. Choć lekarz dał nam jeszcze tydzień.

Inny wątek na ten temat do poczytania:
/phpbbforum/viewtopic.php?p=951802#951802

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 lip 2004 16:41 
Awatar użytkownika

Cześć Żabka :P ,
nie wiem czy Cię to pocieszy czy nie, ale ja też byłam u gina na początku 7 tyg i zobaczyłam też tylko sam pęcherzyk (26 mm). Lekarz podejrzewa u mnie puste jajo płodowe tak na 80%, ale daje mi jeszcze 20 % szansy, bo być może poczęcie nastąpiło później niż powinno. Wyznaczył mi kolejną wizytę na 9 lipca i wszystko się wtedy okaże. Ja jestem dobrej myśli, chociaż różnie może być. Mam 30 lat i jest to moja pierwsza ciąża i drżę o moje maleństwo jak nie wiem co... Ale staram się mimo wątpliwości myśleć pozytywnie !!!
Nie ma co zamartwiać się na zapas, czasami zarodek źle się ułoży i wydaję się że go tam wcale nie ma (naczytałam się już o takich przypadkach na innych forach), a lekarz nie zdając sobie sprawy że może kobietę wprowadzić w straszne stresy oznajmia jej taką wiadomość mimo że każda z nas jest inna i każda ciąża przebiega inaczej...
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lip 2004 10:15 
Awatar użytkownika

nie bardzo pomoge, bo na moim usg w 7tyg zobaczylam juz serduszko, ale kojarze ze kilka dziewczyn wczesniej pisalo o takich przypadkach, gdy w 7tyg byl niby pusty pecherzyk a potem okazywalo sie ze to ladna ciaza :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lip 2004 11:20 

Żabka domyslam się co przeżywasz ponieważ sama do wczoraj żyłam w wielkim stresie. U mnie w 34 dniu po zapłodnieniu nie było widać serduszek. Wczoraj po najdłuzszym tygodniu w zyciu zobaczyłam najpiekniejszy widok - dwa bijące serduszka. Nie martw sie na zapas, widocznie Twój maluszek potrzebuje jeszcze troszkę czasu.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 lip 2004 18:06 
Awatar użytkownika

Dziewczyny byłam dziś na USG w 57-58 dc Pojawil sie zarode CRL 6mm. Ale jeszcze bez bijącego seruszka. To chyba juz aza późno dla mnie.
Jak sądzicie?
Na kolejne USG mam przyjść za tydzień. dodam że jak byłam tydzień temu to był sam pęcherzyk ciążowy 14 mm bez widocznego zarodka.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 lip 2004 21:02 
Awatar użytkownika

a ja ostatnią @ miałam 21 maja (z resztą suwaczek pokazuje wiek ciąży), wszystkie objawy wskazywały na owu 07 czerwca (18dc), we storek byłam u lekarza i mam zdjęcie pęcherzyka 6 mm.... i co???? :bawling:
inne dziewczyny widziały już serduszko w tym czasie a ja tylko pęcherzyk, dobrze ze chociaż z jakimiś jasnymi plamkami, podobno to echo zarodka czy coś takiego. No, i lekarz powiedział że pęcherzyk nie jest pusty... ale jak czytam tu jakie Wy macie wielkie pęcherzyki.... czy u mnie jest coś nie tak???? dziś 49 dc, 31 dzień od owulacji...

Basia - III.14

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 03 sie 2004 11:09 
Awatar użytkownika

Podciągam, może są nowe ciężaróweczki, które wpiszą wymiary pęcherzyków i kiedy zobaczyły po raz pierwszy bijące serduszko???

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 04 sie 2004 18:19 
Awatar użytkownika

temat dla mnie ;)
wczoraj wlasnie widziałam bijące serduszko u Dzidziolka :bigok:
był to 32gi dzień po transferze mrozaczków,
tylko Dzidziolek jakiś malutki - tylko 5,2 mm...
Ale Zamorka biorąc pod uwagę hormony mówi, że wszystko w porządku i że jescze zdąży urosnąć ;)

a jak było u Was z wymiarami w odbniesieniu do dnia po transferze?

Pozdrówka
J.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sie 2004 09:11 
Awatar użytkownika

Jaga, ja pierwszy raz zobaczyłam bijące serduszko 36dpt. Maleństwo miało tylko 2-3mm, a pęcherzyk ciążowy 23mm.
Kolejne USG robiłam po 6 dniach (w 42dpt). Maluszek urósł sporo, bo ma już 7mm. Nie jest już tylko przecinkiem ale widać dzie jest główka :smile:

Mi lekarz powiedział, że teraz rozwija się prawidłowo i nadrobi wszystko, po prostu potrzebował więcej czasu na implantację.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 wrz 2004 22:09 
Awatar użytkownika

Okazało się, że Zamorka miał rację - tydzień po, w 39tym dpt dzidzia miała już 1,5 cm, potem znowu troszkę słąbiej rosła (w tym czasie plamiłam) i w 55tym dpt miała "tylko" 2,8 cm, ale mój lekarz powiedział, ze wszystko jak najbardziej oki i aby się nie stresować (oczywiście wydawało mi się, że jest za malutka) a na ostatnim USG wyszło, że martwiłam się bezpodstawnie - w 67 dpt miała 5,8 cm co odpowiada wg USG 12 tyg+2dni ciąży. Przezierność karku (NT=1,2 - przy normie do 2,5)i chrząstkę nosową też ma oki podobnie jak inne narządy wewnętrzne w normie a poza tym się rusza cała - rączkami, nóżkami i kręgosłupikiem :hihi: wije się troszkę jak piskorzyk :loving:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2004 12:26 
Awatar użytkownika

6,2tc Pusty pęcherzyk miał 1,13 cm a 7,2tc czyli równo po tygodniu juz był zarodek 1,18cm a pęcherzyk 2,5cm - biło już serduszko.... :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 06 paź 2004 16:55 
Awatar użytkownika

Witam dziewuszki,
moze to się którejś przyda,wczoraj miałam USG w 28 dpt (6t3d),zarodek miał 7mm,a pęcherzyk 25mm,pięknie biło serduszko :lol:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 06 paź 2004 20:23 
Awatar użytkownika

Dziewczyny, proszę pocieszcie mnie ... jestem po IUI i zrobiłam betę (161,1) teraz bardzo się martwię ... na USG 17 dni po zapłodnieniu nie było jeszcze nic widać tylko grube endo ... kiedy powinien pojawić się pęcherzyk ciążowy? a kiedy zarodek ? szaleję ze strachu, pomóżcie ...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 06 paź 2004 20:28 
Awatar użytkownika

nizalko,pęcherzyk za tydzień a zarodek jeszcze za następny tydzień,będzie dobrze,beta ładna,[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 19 paź 2004 12:57 
Awatar użytkownika

Ja dzisiaj robilam USG i pecherzyk ma 1 cm. Jestem na poczatku czwartego tygodnia ciazy.
Nastepne USG 17 listopada i mam nadzieje ze uslysze wtedy serduszko. :D

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 354 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]