Wyświetl temat - PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 16 cze 2005 11:16 
Awatar użytkownika

Ja dwukrotnie (6tc i 8tc) z obfitym krwawieniem a za drugim razem to byl nawet krwotok ze skrzepami wyladowalam w szpitalu. Polezalam pod kroplowka i z dzidzia jest wszystko dobrze. Na USG jest widoczny krwiak i stad to plamienie a wczesniej krwawienie. Do tej pory mam brazowe dosc obfite plamienia a to juz ukonczony 10tc. Teraz zalecone mam odpoczywanie, spokojny tryb zycia. i oszczedzanie sie i Duphaston 3x1.
Tak wiec nawet z krwawieniem moze byc dobrze.

Mamy bliźniaki Jasiu i Franuś 28.04.2011 (wcześniaki 29tc)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 16 cze 2005 13:34 
Awatar użytkownika

Wiecie, a mnie cały czas nurtuje jedna kwestia. W 7 t.c. wylądowałam (sobota po Bożym Ciele) na izbie przyjęć Szpitala św. Zofii w Warszawie z plamieniem - rano po pójściu do toalety zobaczyłam na papierze czerwoną krew i to w sporej ilości. Przemiła pani dr mnie zbadała, zrobiła USG (nie było śladów odklejania, serduszko biło) i odesłała mnie do domu z zaleceniem wyłącznie oszczędnego trybu życia, bo - jej zdaniem - suplementacja progesteronu nie ma sensu i jeśli ciąża miałaby się utrzymać, to i tak się utrzyma.
W poniedziałek poszłam do swojego lekarza w przychodni państwowej, który od razu dał 2 tyg. zwolnienia + no-spę 80 mg, luteinę dopochwowow, duphaston i kaprogest w zastrzykach.
Czy spotkałyście się z czymś takim? Bo ja cały czas mam wątpliwości co do tej pani dr ze św. Zofii...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 16 cze 2005 15:41 
Awatar użytkownika

Chester jak czytam, to co napisałaś to aż mi ciarki przechodzą. Dla jakiejś pani dr nie ma znaczenia czy ciąża się utrzyma, czy nie. Tylko pół biedy, jak kobieta poroni a później spokojnie może w kolejną ciążę zajść, dla mnie, jak pewnie dla wielu z was, poronienie jest jednoznaczne z kolejnym in-vitro.
Ja mam plamienia prawie od początku (dziś kończę 7 tydzień ciąży). Pojawiają się i znikają ale musze bardzo uważać- nie przemęczać się i nie denerwować. Też dostaję kaprogest jak coś się dzieje, poza tym biorę utrogestan.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lip 2005 17:20 
Awatar użytkownika

asiawzdomku- czy możesz mi opisać jak długo trwały Twoje krwawienia, w którym tc. oraz jakie brałaś na leki.

Ja znowu plamię biorę całą masę leków i zastrzyki z kaprogestu, ale coś ciężko idzie ta walka! :cry:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lip 2005 10:08 
Awatar użytkownika

ja plamilam 2-3 dni (w tym jeden dzien to bylo krwawienie) bralam na to cyclonamine 3X1, ale tylko w te dni kiedy sie cos dzialo. potem od razu odstawilam. mialam to przepisane w szpitalu.

kijaneczka urodzona 30.12.2005r

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 12 lip 2005 14:16 
Awatar użytkownika

krecik jejku ja już nie pamiętam:( na pewno progesteron w zastzrykach d 21 tyg ale nie kaprogest tylko jakies nowe potwornie drogie cudo. to pamietam;) bo jak sobie pomysle to mnie d...boli do tej pory:) Progynowe tyż chyba 1 tabletke dziennie. Magnezu tone;) Berotec na skórcze od 10 tyg chyba. Dosatałam tez psychotropa ale go nie wziełam tez na relaksacje macicy kurde no jak sie toto nazywałohm.......... taki co to dają na nerwy często w szpitalach. Jejku no bij zabij nie pamietam juz.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 12 lip 2005 14:32 
Awatar użytkownika

Mojej koleżance lekarz zapisał relanium co 3 godziny. Może to jest to???

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lip 2005 08:47 
Awatar użytkownika

ano si relanium , ale jak poczytałam co może powodować to nie wzięłam ani jednej tabletki.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lip 2005 09:24 
Awatar użytkownika

Chester, ta dr ze Sw Zofii wcale nie mowila nieprawdy, oto cytat z 'Poloznictwa i ginekologii"Pisarskiego: "Substytucyjne leczenie progesteronem powinno byc wdrozone w cyklu w ktorym planowane jest zajscie w ciaze, a nawet wczesniej biorac po uwage role progesteronu w procesie zagniezdzenia. Uwaza sie , ze leczenie progesteronem po zatrzymaniu m-czki lub w ciazy zagrozonej juz poronieniem jest malo efektywne" Ciezko mi powiedziec na ile to jest prawda, bo wiem ze wielu dziewczynom progesteron naprawde uratowal ciaze. Badz dobrej mysli.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lip 2005 09:36 
Awatar użytkownika

acha miałam jeszcze napisac krawienia /plamienia miałam do połowy 2 trymestru.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lip 2005 10:47 
Awatar użytkownika

Witajcie!
Dopiero wczoraj trafiłam do lekarza, który wykrył przyczynę tych moich plamień! Okazało się, że mam krwiaki, a jedno maleństwo ma lekko odklejone łożysko! Nie jest dobrze, ale przynajmniej wiem od czego te plamienia, że w ten sposób macica pozbywa się tych paskudnych krwiaków!

[treść wymoderowano]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 lip 2005 17:48 
Awatar użytkownika

cześć. jestem w 7 tygodniu ciąży po in vitro. we wtorek 19.07 byłam na kontrolnej wizycie. fasolka miała się dobrze, urosła - 12,5 mm. miałam niski progesteron. dostałam od razu kaprogest. kolejny zastrzyk wzięłam w piątek i wtedy zaczęły się problemy. brunatne plamienia z galaretkowtymi niteczkami. w sobotę kolejny kaprogest. cały czas leze, biorę no spę i 12 lutein. pojawiły się w moczu jakieś drożdże. dostałam jakiś lek dopochwowo. błagam napiszcie mi co to za dziaostwo mi się przyplątało. wizyta w poniedziałek, ale ja nie mam siły już snuć domysłów

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 lip 2005 18:21 
Awatar użytkownika

aura- wydaje mi się, że w przypadku niskiego poziomu progesteronu powinnaś brać kaprogest 1xdziennie.
Wiem, że teraz trudno w to uwierzyć, ale plamienia nie są jeszcze wyrokiem, choć mogą zagrozić ciąży. Ja też plamiłam przez 3 tygodnie, galaretkowate niteczki też się zdarzały, a nawet jedna MEGA NITKA :hihi: , ale u mnie przyczyną był ogromny krwiak, który częściowo wypłynął, częściowo się wchłonął.

Zadzwoń do doktorka i powiedz mu o plamieniach, może każe Ci przyjść jutro na wizytę, lub iść na zastrzyk jeszcze dziś!

Powodzenia!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 lip 2005 20:25 
Awatar użytkownika

Krecikk ! Dziękuję Ci bardzo za optymistyczną odpowiedź. Musi być dobrze, wizytę mam jutro. A czy drożdże mogą być przyczyną plamień ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 lip 2005 21:30 
Awatar użytkownika

aura pisze:
A czy drożdże mogą być przyczyną plamień ?

Tego niestety nie wiem, ale wydaje mi się, że raczej to nie ma związku![treść wymoderowano]
Najlepszym lekarstwem na plamienia jest leżenie, prawie plackiem, aż się wszystko unormuję!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]