Wyświetl temat - swędzenie skóry na brzuchu

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 cze 2004 11:34 
Awatar użytkownika

Dziewczyny czy Wy też to macie?
U mnie w tej chwili końcówka 20 tygodnia i od trzech dni strasznie swędzi mnie skóra na brzuchu. Rozumiem ,że rośnie mi brzuch stąd te swędzenia. Przez całe dnie chodzę i tylko się drapię.!!!! Moja mama mówi żeby się powstrzymywać bo cały brzuch będę miała podrapany - ale ja nie mogę wytrzymać. Na początku swędziała mnie skóra tylko pod pępkiem a teraz juz nawet pod piersiami.
Czy można coś z tym zrobić, są na to jakieś sposoby? Może jakieś kremy?
Dziewczyny proszę pomóżcie!
ELKA

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 cze 2004 11:56 
Awatar użytkownika

nie wiem jak ci poradzic... jak mnie swedzi to drapie ;) ale mnie jakos nie swedzi zbyt mocno.
przyczyn moze byc kilka:
- rozszerzanie sie skory (jest bardziej sucha niz przed ciaza a musi byc bardziej elestyczna)
- alergia (w ciezy jest bardziej uwrazliwiona)
- reakcja na kremy na rozstepy (niektore maja aktywne skladniki powodujace po zastosowaniu uczucie rozgrzania i swedzenia)
- cholestaza - i tu radzilabym ci przeczytac o tej chorobie i sprawdzic czy nie jestes w grupie ryzyka. o ile bowiem pozostale czynniki, przyczyny swedzenia nie sa grozne - to ten moze byc.
oczywiscie cholestaza nie zdarza sie czesto i zycze ci aby ciebie ominela, ale jak mawiaja strzezonego...

poczytaj sobie min tutaj:

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 cze 2004 14:22 
Awatar użytkownika

Dzięki xymena za odpowiedź, na tobie zawsze można polegać.
Wiesz, dzwoniłam do koleżanki i ona też powiedziała mi że powinnam zgłosić sie do lekarza żeby wykluczyć cholestazę. Jutro porozmawiam z moim ginem.
Elka

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 lut 2005 11:03 
Awatar użytkownika

podciągam, piszcie jak sobie z tym radziłyści czy tylko szpital, wczoraj moj doc byl zaniepokojony swedząca wysypką na brzuchu, coc wyniki jeszcze sa w miarę

VII 2006 transfer :(
IX 2006 ciąża naturalna :-) 3 VII 2007 urodziła się Lenka
IX 2008 transfer :(
XII 2008 ciąża naturalna, czekamy na wrzesie

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 lut 2005 12:31 

Mnie takż swędzi, ale to tylko sucha, próbująca sie rozciągać skóra.
Jak nie posmaruję oliwką po kąpieli, to mam przechlapane, idę i sie drapię. Ale jak tylko posmaruję to przechodzi.

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 lut 2005 21:54 
Awatar użytkownika

A mnie od wczoraj swędza cycuchy, ale moze to wina nowego stanika i swędza głównie wieczorem, pewnie znowu rosną! Matko! Takich piersi to nigdy nie miałam :lol: ![/b]

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 lut 2005 12:00 
Awatar użytkownika

:( a ja cała jakaś taka przesuszona jestem, głównie na brzuchu, udach i piersiach, a swędzi mnie głównie wieczorami. Stosowanie oliwki dziecięcej jakoś nic nie pomaga, widocznie potrzebuję coś innego. Jak będe miała wizytę u doktorka to podpytam się o to, a może lepiej przedzwonić?

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 lut 2005 12:43 
Awatar użytkownika

U mnie też swędzenie nasila się wieczorem, a właściwie dopiero wtedy zaczyna cos swędzieć, ale to chyba normalne, bo pamiętam jak miałam kiedyś uczulenie na proszek do prania i właśnie na wieczór dostawałam szału jak wysypka zaczynała o sobie znać :? i dermatolog powiedziała, że tak właśnie jest, na wieczór wszelkie objawy skórne nasilają się.

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 lut 2005 22:16 
Awatar użytkownika

mi dermatolog powiedziala ze po kapieli ew cieplym prysznicu objawy sie nasilaja i u mnie tak jest teraz prysznic koncze zimnym -nie za bardzo strumieniem i jest ok

VII 2006 transfer :(
IX 2006 ciąża naturalna :-) 3 VII 2007 urodziła się Lenka
IX 2008 transfer :(
XII 2008 ciąża naturalna, czekamy na wrzesie

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 lut 2005 10:53 
Awatar użytkownika

eta- wypróbuję tę metodę, choć tak nie cierpię nawt chłodnej wody brrr...(nie w zimie)

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 lut 2005 11:59 
Awatar użytkownika
Podziele sie z Wami moimi doswiadczeniami :wink: dotyczacymi swedzacej skory... Chyba moge pretendowac do miana przodowniczki, choc wcale mnie to nie cieszy...

Tydzien temu w sb (to byl koniec 13 tc) zrobilam sobie malutkie pranie reczne, a korzystajac z okazji, ze nie bylo meza, postanowilam zaserwowac sobie "przedpoludnie dla urody" i w ramach zapobiegania rozstepom nalozylam sobie na brzuch i piersi maseczke witaminowa... :oops:
No i sie zaczelo! :evil: Juz kilka godz. pozniej mialam cale dlonie wysypane drobniutkimi krostami, przepotwornie swedzacymi! Potem doszly do tego piersi i brzuch.
Dodam tylko, ze nigdy w zyciu nie mialam na nic zadnej alergii, a pare tygodni wczesniej pojawilo mi sie cos podobnego pod kolanami i w pachwinach. Teraz wiem, ze byl to efekt wzmozonego smarowania sie roznymi balsamami, a akurat w tych miejscach gorzej sie one rozprowadzaja i zostaje tam wiecej mazidla...
Gdyby byly to tylko te miejsca, jakos bym wytrzymala, chociaz tez zdarzalo mi sie budzic w nocy i drapac. Ale po tym praniu i maseczce... - koszmar! Kazdej nocy mialam pobudke o 2-4 nad ranem i bardzo czesto juz nie zasypialam. Drapalam sie prawie do krwi, nie moglam sie powstrzymac! Oczywiscie, natychmiast odstawilam wszystkie kosmetyki.
Na szczescie dlugo tak nie wytrzymalam i poszlam do dermatologa. Diagnoza: atopowe zapalenie skory!
Dostalam masc (cudowna! :love: -juz po 1-2 uzyciu przestalo swedziec i przespalam cala noc!), zakaz dlugich kapieli (a woda tak pieknie lagodzila mi swiad!) i uzywania zwyklych kosmetykow (za to: Iwostin i inne dla alergikow). Potem moge pomalu wprowadzac jakies antyrozstepowe.

Poczytalam sobie na temat AZS w internecie i tam tez wyczytalam, ze swiad nasila sie szczegolnie w nocy, wiec to typowy objaw.
Radze wam kupowac balsamy dla skory szczegolnie wrazliwej i alergicznej, bez zapachow, kolorow, konserwantow itp. Ciezarowki to szczegolna grupa ryzyka!

metis (14t2d)

PostZamieszczono: 16 lut 2005 11:10 
Awatar użytkownika

WIĘC WSZYSTKIE MAMY TEN SAM PROBLEM :lol: MNIE TEŻ WSZYSTKO SWĘDZI. NIE TYLKO BRZUCH ALE I RĘCE , PLECY, NOGI. SKÓRA BARDZO PRZESUSZONA. UŻYWAM OLIWKI PO KĄPIELI. TROSZKI POMAGA. JEŚLI TO BĘDZIE JEDYNY PROBLEM W CIĄŻY TO OKI. JAKOŚ TO ZNIOSĘ. BYLE Z GROSZKIEM NIC SIĘ NIE DZIAŁO :D :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 lut 2005 13:43 
Awatar użytkownika

Polecam metodę eta5 - zimna woda na koniec kąpieli - wypróbowałam i faktycznie pomaga. Już nie po raz pierwszy okazuje się, ze najprostsze metody są najskuteczniejsze :wink: .

Emilla z 31 tyg. Amelką :loving:

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 mar 2005 14:08 
Awatar użytkownika

jężeli nie jest to sprawa wątroby to: letni prysznic nie wanna, olej z nasion wiesiołka 3x dziennie po1 tabletce pomaga , sprawdzone i polecone przez lekarza

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 mar 2005 14:32 
Awatar użytkownika
Tak, tylko ze olej z wiesiolka powoduje skurcze macicy, a to chyba w naszym stanie nie jest wskazane... :?
Kiedys poeksperymentowalam z wiesiolkiem ze wzgledu na sluz (mialam dobry, ale chcialam miec jeszcze lepszy :lol: ), bralam w 1. fazie cyklu 1 kapsulke rano i 1 wieczorem (czyli pol minimalnej zalecanej dawki), a po owu mialam jazde... :cry: Caly dol brzucha skakal mi jak zaba w takich smiesznych tikach! :lol: Od tamtej pory omijam z daleka wiesiolka...

metis (16t 4d)

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]