Wyświetl temat - jak Zus wyplaca za zwolnienie ?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 21 sty 2004 11:13 
Awatar użytkownika

Dziewczeta, w jaki sposob Zus placi za zwolnienie ciazowe ( to bedzie moja pierwesza wyplata po przekroczeniu 33 dni zwolnienia),chodzi mi o to, czy przelew idzie z Zusu, czy z mojej firmy? czy mam sie spodziewac wyplaty w terminie, gdy placi mi firma, czy inaczej ? Wyplata to 6 mies. wynagrodzenie ? czyli jesli 3 mies. temu dostalam podwyzke, to moge byc stratna ?
Doswiadczone ciezarowki, pomozcie.
Z gory dzieki,
sciskam
18 tyg. Maluch i

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 sty 2004 13:58 
Awatar użytkownika

Napisze jak to u mnie wyglada :)
Jestem na zwolnieniu prawie od poczatku ciazy i za pierwsze 33 dni placila mi firma, a pensja to byla srednia chyba z 6 miesiecy kiedy nie bylam na zwolnieniu. Po 33 dniach pensje dostaje w tej samej wysokosci co za pierwsze dni i jest ona wyplacana raczej przez firme, ktorej ZUS potem zwraca. Pensja wplywa na konto w takim terminie jak zwykla wyplata, stad wlasnie wnioskuje, ze to jednak firma placi.

Ale fajnie by bylo, zeby sie wypowiedzial jakis fachowiec w tej dziedzinie ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 sty 2004 14:01 
Awatar użytkownika

a ja ponieważ nie dostaje wypłaty na konto to wiem,ze potem pieniązki przychodza bezpośrednio z ZUS-u przekazem pocztowym do domciu no ale jak na konto to moze rzeczywiście firma sie z ZUS-em rozlicza

Obrazek

Mikołajek 15.12.2011 [*]

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 sty 2004 14:03 
Awatar użytkownika

Kasa przychodzi do Ciebie z firmy w takim terminie jak wynagrodzenie , a Twoja firma rozlicza się z ZUS-em . Kwota jest to średnia Twoich zarobków z ostatnich trzech miesiecy , chyba ,że były spore rozbieżności . Wówczas wylicza się średnią za ostatnie sześć miesięcy.

Pozdrawiam
Majka i Malutka (36-ty tytdzień ciąży)

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 sty 2004 14:05 
Awatar użytkownika

ja niestety nie mialam podwyzki ostatnio heh wiec dostaje 100% tego co przez ostatni rok prawie, wiec nie wiem z jakiego okresu to licza. Pasek dostaje normalnie z firmy i przelew tez zawsze drugiego pokrywa debecik wiec pewnie jest tak jak moonia pisze.

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 sty 2004 14:11 
Awatar użytkownika

Zapomniałm jeszcze o jednym , to czy kasa przychodzi bezpośrednio z ZUS-u czy za pośerdnictwem Zakładu Pracy uzależnione jest też od tego czy firma zatrudnia do 20-tu pracowników , czy powyżej 20-tu .

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 sty 2004 14:14 
Awatar użytkownika

O ile się nie myle to zależy to od wielkości firmy (kiedyś było to 20 osób, ale może już się coś zmieniło). Duża firma - wypłąca sama i rozlicza się z ZUS-em, w przypadku małych firm, pozostawania na zwolnieniu lekarskim już po ustaniu stosunku pracy, prowadzeniu własnej działalności gospodarczej - wypłaca ZUS. ZUS standardowo płaci przekazem pocztowym, chyba że wskazę się numer konta i poprosi o przekaz na konto.

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 sty 2004 16:34 
Awatar użytkownika

dzieki dziewuszki. moja firma zatrudnia ponad 20 os, wiec powinnam dostac wyplate tak jak to bylo do tej pory, czyli bezp. z mojej firmy.
serdecznie pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2004 17:33 
Awatar użytkownika

no niestety. z ta podwyzka przy zwolnieniu nie jest tak rozowo. ta bandycka firma zus nie uwzglednia nowej wys. poborow po podwyzce do wyplacania zasilku chorobowego, jesli w ostatnim polroczu bylo sie na min. 2 zwolnieniach i miedzy jednym a drugim nie uplynely 3 pelne mies. kalendarzowe. gdyby uplynely, to nowa podstawa wynagrodzenia bylaby wzieta pod uwage, a tak nie jest. czyli przez kolejne 9 mies. zus oszwabi mnie o kwote podwyzki, bo ma swoje durne podwyzki, ale jestem wsciekla. a nie wiecie w jaki sposob wyplacany jest macierzynski ? moze sa jakies kolejne klody pod nogi, o ktorych szary smiertelnik nie wie ?
pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2004 17:35 
Awatar użytkownika

chodzilo o durne przepisy, a nie podwyzki w poprzednim poscie. sorry

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]