Wyświetl temat - Olej z wiesiołka i czarnuszki

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 lip 2017 09:57 

Witam! Czytałam, że olej z wiesiołka może skutecznie podnieść szanse na zajście w ciążę ze względu na zawarty w nim kwas GLA. Oprócz tego chciałam zapytać czy to nie prawda, że w czasie ciąży i karmienia piersią nie można pić oleju z czarnuszki?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 sie 2017 16:41 
Ekspert Bociana

Dzień dobry,

Podczas starań o ciążę (i zawsze!) bardzo ważne jest dostarczanie odpowiedniej dawki kwasów Omega-3, które wplywaja nie tylko na stan zdrowia przyszłej mamy i jej szanse na poczęcie, ale również na prawidłowy rozwój przyszłego dziecka.
Optymalnie byłoby dostarczyć właściwych dawek Omega 3 wraz z dietą (tłuste ryby morskie 2-3 razy w tygodniu, oliwa z oliwek extra virgin do sałatek), pamiętając o zachowaniu własciwych proporcji między Omega 3 a Omega 6, czy również ograniczając smażone czy mocno przetworzone potrawy. Jeżeli jednak dieta nie dostarcza własciwej dawki Omega 3, to suplementowanie ojeju z wiesiołka (70% zawartości Omega 3) jest rzeczywiście sensownym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, że olej nie powinien być przechowywany w temperaturze wyższej niż +10 C.
Dodajmy jeszcze, że jego spożywanie wpływa pomocniczo na nadciśnienia, zakrzepicę i chorób systemu immunologicznego. Dzieje się tak, gdyż kwas GLA, czyli kwas gamma-linolenowy, poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych oraz posiada, działanie zapobiegające agregacyji krwinek. Przynosi też korzyści w leczeniu wielu schorzeń skórnych, w szczególności łuszczycy, różnych postaci trądziku i atopowego zapalenia skóry.

Nie znalazłam informacji na temat szkodliwości oleju z czarnuszki w ciąży, a w czasie karmienia bywa on nawet zalecany. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 sie 2017 20:13 

Czy w takim razie kapsułki z wiesiołkiem powinno się trzymać w lodówce? Jeśli nie, to jak je właściwie przechowywać?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 sie 2017 01:40 
Ekspert Bociana

We wczesniejszym poście pisałam o oleju w butelce.
Na kapsułkach jest często napisane, żeby przechowywać w temperaturze 15-25 C, być może dlatego, że każda porcja oleju jest szczelnie zamknięta w kapsułce i zabezpieczona przed swiatłem pudełkiem.
Przechowywanie w lodówce na pewno im nie zaszkodzi.
Pozdrawiam!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]