Wyświetl temat - czy można odzyskac pieniądze za wizyte

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn lip 28, 2014 8:06 pm 

Witam, mam pytanie, czy można statac sie o odzyskanie pieniedzy za wizyty w klinice, które powinny byc bezpłatne, jak zrozumiałam z Pana wypowiedzi. Byłam przygotowywana do długiego protokołu, brałam tabletki antykoncepcyjne i w tym okresie płaciłam za wizyty. Lekarz bowiem stwierdził, że wizyty są bezpłatne, refundowane przez Ministerstwo, dopiero gdy sie zacznie stymulacja jajeczkowania. Było to już moje drugie podejście, pierwsze było na protokole krótkim. Zmieniłam klinike i w obecnej nie płace za wizyty przygotowujące do stymulacji. Czy kliniki mają dowolnośc w tym zakresie, czy też w poprzedniej niesłusznie pobierano ode mnie opłaty za wizyty? Dziekuje za odpowiedz

PostZamieszczono: pt wrz 26, 2014 2:46 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Wszystkie podmioty zawarły z Ministerstwem Zdrowia umowy, które w jednakowy sposób określają zasady realizacji Programu.
Jeżeli po zakwalifikowaniu były od Państwa pobierane opłaty, proszę o kontakt celem wyjaśnienia sytuacji. Po otrzymaniu wiadomości wystąpimy do podmiotu o udzielenie wyjaśnień.
Nie powinny być od Państwa pobierane pieniądze, bowiem podmiot otrzymuje pieniądze za świadczenia udzielone parze w ramach Programu (w tym porady i wizyty) od zakwalifikowania, nie zaś od rozpoczęcia stymulacji.

[ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC