Wyświetl temat - recepty na leki refundowane a program - luteina

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC
 [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz cze 22, 2014 9:03 pm 
Offline

Rejestracja: wt maja 27, 2014 12:11 pm
Posty: 8
Witam! Jestem w programie rządowym in vitro. Chciałam zapytać czy w tym programie lekarz może mi odmówić wydania recepty na lek reundowany,chodzi o Luteinę dopochwową 100 mg. , jestem ubezpieczona i wizyty przygotowujące do ICSI są płatne z Ministerstwa. Jestem po jednym niestety nieudanym transferze i dotychczas lekarz przepisywał mi ten lek na 100%. Niedługo będę podchodziła do criotransferu i chciałabym mieć wiedzę na temat tego co mi się należy. Różnica w cenie jest ponad 10- krotna. Z poważaniem. Joanna


Na górę
  
 
PostZamieszczono: pt lip 04, 2014 3:06 pm 
Offline
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Rejestracja: pn mar 24, 2014 7:07 pm
Posty: 31
Zgodnie z art. 48 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. Nr 122 poz. 696, z późn. zm.) warunkiem skorzystania z leków refundowanych jest otrzymanie recepty wystawionej przez osobę uprawnioną, tj. lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, lekarza dentystę lub felczera ubezpieczenia zdrowotnego, który posiada podpisaną umowę z dyrektorem właściwego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Jeżeli lekarz nie ma podpisanej umowy z NFZ nie może przepisywać leków refundowanych. Jeśli zaś posiada umowę powinien przepisywać leki osobom ubezpieczonym zgodnie ze wskazaniami do objęcia refundacją. Jeżeli nic w Pani sytuacji (stan zdrowia oraz status ubezpieczenia zdrowotnego) nie uległo zmianie, ma Pani prawo do otrzymania recepty z lekiem objętym refundacją. W przypadku problemu z uzyskaniem recepty może Pani skontaktować się z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta lub właściwym terytorialnie Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia.

_________________
http://invitro.gov.pl/


Na górę
  
 
 [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group