Wyświetl temat - PROGRAM SPONSOROWANY A PROGRAM RZĄDOWY

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 maja 2014 13:15 

Witam Panią!
obecnie jestem po pierwszej stymulacji w ramach refundacji przez MZ.
Do transferu nie doszło ponieważ nie uzyskano zarodka.
czy w związku z tym mogę przystąpić do stymulacji sponsorowanej w ramach badań klinicznych?
dodam że nie mam żadnych zarodków zamrożonych ani komórek jajowych.
czy po tej jednej stymulacji mogę zakończyć uczestnictwo w programie MZ i skożystać z programu sponsorowanego? Czy przed ewentualnym przystąpieniem do programu sponsorowanego muszę oficjalnie zrezygnować z programu rządowego? Jeśli tak to jak ma wyglądać taka rezygnacja?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 maja 2014 14:04 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Kwestie korzystania ze świadczeń poza Programem zostały określone w Regulaminie uczestnictwa w programie zdrowotnym pn. „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016”.

Zgodnie z § 4 ust. 9. Regulaminu: „Para oraz każdy z uczestników oddzielnie nie może w trakcie uczestnictwa w Programie równocześnie korzystać ze świadczeń w zakresie określonym w Programie, w innym podmiocie wykonującym działalność leczniczą, niż udzielający jej świadczeń w ramach Programu.”
Powyższy zapis oznacza, iż w sytuacji kiedy zostaną Państwo zakwalifikowani i korzystają ze świadczeń w ramach Programu nie powinni Państwo podejmować innych prób zapłodnienia pozaustrojowego, również w tym samym podmiocie.
Jeśli są Państwo uczestnikami Programu i korzystają ze świadczeń w nim określonych, powinni Państwo respektować zasady realizacji Programu.

Gdy razem z partnerem zdecydują się Państwo na skorzystanie z innej procedury, poza Programem, powinni Państwo zakończyć w nim udział składając rezygnację w podmiocie, u którego korzystali Państo z Programu. Rezygnacja jest przyjmowana przez lekarza i odnotowywana w Rejestrze Medycznie Wspomaganej Prokreacji. Po rezygnacji nie będzie mogła Pani z partnerem jako para przystąpić, tj. kontynuować udziału w Programie.
Proszę mieć na uwadze, że jako para mają Państwo prawo skorzystać trzy razy z pełnego cyklu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]