Projekt jest współfinansowany z Funduszy EOG
w ramach programu Obywatele dla Demokracji

logo fundusze norweskielogo fundacja batoregologo polska fundacja dzieci i mlodziezy

Drugie szkolenie dla obserwatorów - listopad 2014

drugie szkolenie trenerkiW dniach 15-16 listopada 2014 roku odbyło się drugie szkolenie dla obserwatorów pacjenckiego monitoringu polskich ośrodków leczenia niepłodności, który realizujemy w ramach programu Obywatele dla Demokracji ze środków EOG.
Szkolenie tym razem poświęcone było analizie prawnej dotyczącej leczenia niepłodności w Polsce oraz analizie wzorów umów cywilno-prawnych zawieranych przez ośrodki z pacjentami. Analizowaliśmy również orzecznictwo Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w odniesieniu do Art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka czyli prawa do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego.
Szkoleniu towarzyszyło wiele gorących dyskusji, szczególnie dotyczących wzorów umów cywilno prawnych, które - niestety - okazywały się niekiedy zawierać punkty sprzeczne z dokumentami wyższego rzędu. Mamy nadzieję, że kiedy w styczniu nasze obserwatorki rozpoczną monitoring bezpośredni, sytuacja konstruowania wadliwych umów z pacjentami odejdzie do przeszłości i będziemy mogli potwierdzić, że polskie ośrodki zawierają poprawne umowy.

Trenerkami były prawniczki Dominika Bychawska Siniarska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Karolina Więckiewicz z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Dziękujemy!

Ponizej trochę fotek z tego pracowitego weekendu :)

zdjecie 2
zdjęcie 3
zdjęcie 4
zdjęcie 5
zdjęcie 6
zdjęcie 7
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 votes)
  • Rodzaj artykułu w projekcie audytu: