Stowarzyszenie "Nasz Bocian" członkiem Koalicji na Rzecz Wspierania Rodzicielstwa Zastępczego

Temat: 
Stowarzyszenie Nasz Bocian

koalicja24 listopada 2019 roku Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji "Nasz Bocian" dołączyło jako członek do Koalicji na Rzecz Wspierania Rodzicielstwa Zastępczego. Wierzymy, że ochrona praw dzieci wymaga mówienia wspólnym, coraz silniejszym głosem, ponieważ od dłuższego czasu obserwujemy przewlekłość spraw w sądach rodzinnych, przedkładanie praw dorosłych ponad prawa dzieci i - niestety - coraz większą grupę dzieci, którym odbiera się szansę na stabilne i bezpieczne rodziny: adopcyjne i zastępcze.
Uważamy również, że rodzicielstwo zastępcze jest stanowczo zbyt mało doinwestowanym i społecznie szanowanym rozwiązaniem, dla którego wciąż alternatywą pozostają placówki, choć żadne dziecko nie powinno przebywać w tzw. domu dziecka. Mimo to nowe placówki nadal powstają i trafiają do nich nierzadko zupełne maluchy, w tym niemowlęta.
Wreszcie wierzymy, że najwyższy czas, aby dzieci w Polsce zaczęły być postrzegane jako obywatelki i obywatele, a nie własność swoich rodziców.

0
Twoja ocena: Brak

Odpowiedzi

Portret użytkownika Jacky

THANKS FOR SHARING

Portret użytkownika Jacky

HELPFUL