Nagle się posypało...

Z małego Tygryska wyrosła pana.
Bardzo bałam się okresu dorastania. I słusznie. Nie jest łatwo. Tygrys nigdy nie był łatwym dzieckiem. Teraz jest ciężko.
Kiedyś Madzia kochała się uczyć! Miała frajdę z pisania bajek czy opowiadań. Co jakiś czas miała pomysł na "nowy kryminał", czytała mnóstwo książek. Nawet matematyka z moją pomocą szła jej nieźle. Choć to nie umysł matematyczny, wszystko umiała na czas.
Teraz... trójka goni czwórkę... W szóstej klasie, gdy Madzia dostała jedyną czwórkę z języka polskiego potrafiła wpaść w taką rozpacz, że nauczyciel przez dziennik elektroniczny próbował ze mną zaradzić tej rozpaczy.
Teraz od miesiąca mamy siódmą klasę. W głowie mojego dziecka zaczęły królować stylowe ciuchy, najlepszy prezent to jakikolwiek kosmetyk, a właściwie to dlaczego nie może się malować??
W domu Tygrys mało co pomaga, nie gonię Go do roboty, chciałabym, żeby chociaż się uczył. Dziewczyna jednak luzuje naukę. Z dziecka pełnego pasji wyrasta mi powoli leniwa kobieta, która na wakacjach tak zaniedbała włosy, że nadawały się tylko do obcięcia, która zamiast mycia najlepiej nałożyłaby puder na twarz i poleciałaby do szkoły, która...
Marzyłam o wychowaniu wspaniałej kobiety, kobiety pełnej pasji, rozumnej i świadomej swojej wartości. Dzisiaj wydaje mi się, że moje marzenia legną w gruzach. Powoli zaczynam pragnąć, aby moje dziecko nie zrobiło nic głupiego.
Nie potrafię znaleźć momentu, kiedy to się zmieniło?? Kiedy taki fantastyczny Tygrysek przemienił się w leniwą nastolatkę, pyskującą, zlewającą co jej powiem...

Dzisiaj Tygrys kończy 13 lat. Życzę Mu wszystkiego dobrego i pragnę, aby przemyślał swoje postępowanie. Życzę Mu aby dokonywał właściwych wyborów. Wciąż trzymam kciuki, aby nie zmarnował swojego życia. 100 lat Tygrysku. Dużo zdrowia. Kocham najmocniej.
MAMA

0
Twoja ocena: Brak

Odpowiedzi

Portret użytkownika milkap32

zawsze z zaciekawieniem

zawsze z zaciekawieniem czytałam co u Was:)
Moja córka też skończyła 13 lat i sytuacja jest podobna z wyjątkiem może nauki ,
bo tu ambitnie stara się być wśród najlepszych.
|Cóż życzę nam cierpliwości i wytrwałości w wychowaniu naszych córek, które już nie są małymi dziećmi tylko powoli stają się panienkami.
Pozdrawiam cieplutko

Portret użytkownika sina

Sto lat dla Tygrysa. Każdy z

Sto lat dla Tygrysa.

Każdy z nas przechodził w życiu rodzaj buntu. Czas sprzeciwu. Tygrys jest mądrą kobietą. Ty jesteś mądrą kobietą. To pewnie będzie trudny czas ale myślę, że dacie radę. Przetrwacie ten czas. Tego Wam życzę. A Tobie dużo sił. Dużo cierpliwości.

Mama 5 Aniołków
Mama Dziedzica urodzonego 19 stycznia 2010 ;)
Mama Spadkobierczyni urodzonej 7 stycznia 2015 ;)
https://dziedzicispolka.wordpress.com/

Portret użytkownika Bambi55555

Hej!

Jak ja Sina za Tobą tęskniłam! Zagubił mi się jakoś adres Twojego bloga i nie mogłam znaleźć... Jak dobrze, że dziś zajrzałam na bociana i zobaczyłam Twój komentarz! I mam adres bloga :)
Pozdrawiam serdecznie :)

2010 - Aniołek [*] (17tc)
2015 - 1 ICSI (1 zarodek) - nie udane
2016 - 2 ICSI (2 zarodki) - transfer odroczony
2017 - Aniołek [*] (10tc)
2018 - ostatni zarodek - Córcia jest z nami :)

Portret użytkownika Bambi55555

:)

Jak miło zobaczyć wpis kogoś z moich początków tu na bocianie :)
Naprawdę bardzo się cieszę.
Powodzenia dla Was :)

2010 - Aniołek [*] (17tc)
2015 - 1 ICSI (1 zarodek) - nie udane
2016 - 2 ICSI (2 zarodki) - transfer odroczony
2017 - Aniołek [*] (10tc)
2018 - ostatni zarodek - Córcia jest z nami :)