“In vitro. Rozmowy intymne”

Temat: 
InVitro

RozenekMiło nam poinformować, że objęliśmy patronatem książkę Małgorzaty Rozenek - Majdan “In vitro. Rozmowy intymne”, będącą cyklem kilkunastu rozmów na temat leczenia niepłodności i metody in vitro.

Wśród bohaterów rozmów znaleźli się między innymi pacjenci, lekarze, embriolodzy, seksuolog, położna czy duchowny. My również dołożyliśmy kilka słów od siebie - w książce znajdziecie wywiad z przewodniczącą zarządu Stowarzyszenia Nasz Bocian - Martą Górną.

W Polsce z niepłodnością zmaga się nawet 1,5 mln par, to co piąta para w wieku rozrodczym. Dla wielu z nich jedyną drogą do biologicznego rodzicielstwa jest leczenie metodą in vitro, które pomimo swojej udowodnionej naukowo skuteczności wciąż jest negowane przez niektóre ze środowisk w Polsce.

Małgorzata Rozenek-Majdan pisze:

"Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów. Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie in vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powielane są krzywdzące stereotypy. Kilkakrotnie przeszłam procedury in vitro i tak jak tysiące kobiet mających problem z zajściem w ciążę, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że mam obowiązek zabrać głos. Pragnę, by atmosfera wokół in vitro się zmieniła, aby moje dzieci - wszystkie dzieci - mogły dorastać w atmosferze tolerancji i szacunku. Za drzwiami laboratorium kliniki leczenia niepłodności kryje się magia. Magia rodzicielstwa."

W związku z naszym patronatem nad książką mieliśmy okazję uczestniczyć w szeregu wydarzeń związanych z jej premierą.

Anita Fincham wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan były gośćmi programu Dzień Dobry TVN, gdzie wraz z Dorotą Wellman oraz Marcinem Prokopem rozmawiały o tym, jak wygląda leczenie niepłodności. Barbara Szczerba wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan, dr Piotrem Lewandowskim oraz psycholożką niepłodności - Dorotą Gawlikowską wzięli udział w zorganizowanej przez PAP debacie poświęconej leczeniu niepłodności oraz sytuacji niepłodnych w Polsce.

https://www.pap.pl/centrum-prasowe/452260%2Cpremiera-ksiazki-vitro-malgo...

https://dziendobry.tvn.pl/a/rozenek-majdan-o-ksiazce-in-vitro-rozmowy-in...

Książka “In vitro. Rozmowy intymne” jest już dostępna w księgarniach w formie tradycyjnej oraz w postaci e-booka.

https://www.proszynski.pl/In_vitro__Rozmowy_intymne-p-36165-.html

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (1 głos )

Odpowiedzi

Portret użytkownika muneer ahmed

cabinet voyance gratuit

The website is looking bit flashy and it catches the visitors eyes. Design is pretty simple and a good user friendly interface.
cabinet voyance gratuit

Portret użytkownika samuelddarden

Bardzo interesujące

Bardzo interesujące szczegóły, które zaobserwowałeś, dziękuję za postawienie. ye meme