Relacja z dorocznego kongresu ESHRE 2018 - część 7.

Temat: 
Wiadomości ze świata, prasy itp.

ESHRE 2018Jak Australia radzi sobie z problemem niepłodności?

Tym razem parę słów o tym, jak z problemem niepłodności radzi sobie Australia. (Wykład: "Program promocji zdrowia podnoszący świadomość występowania czynników wpływających na płodność", wygłoszony przez Karin Hammarberg, przedstawicielkę organizacji pacjenckiej z Australii).

Przedmiotem wykładu był projekt podnoszący świadomość społeczną w zakresie zachowania płodności przeprowadzony przez VARTA (Victorian Assisted Reproductive Treatment Authority). Jest to organ nadzorującym działania i monitorujący wyniki w zakresie leczenia niepłodności w Australii.
Relacja Iwony Komendy.

Projekt dotyczył zachowania płodności, a nie leczenia niepłodności, ponieważ jak twierdziła prowadząca, 50% przypadków niepłodności mogłoby zostać wyeliminowanych dzięki edukacji i profilaktyce.

Projekt rozpoczął się od powołania panelu doradczego, w skład którego weszli specjaliści z różnych dziedzin, np. specjalista ds. niepłodności, androlog, lekarz ogólny, położna, psycholog, specjalista ds. komunikacji cyfrowej.

Następnym etapem było stworzenie strony internetowej, którą znajdziemy pod tym linkiem: https://www.yourfertility.org.au/ . Strona ta zawiera liczne informacje na temat zachowania płodności, porady specjalistów, kalkulatory (dni płodnych, kalorii itp.), osobny dział dla specjalistów i odnośniki do mediów społecznościowych. Obecnie jest ona aktualizowana tak, aby jej użytkownicy mogli podawać informacje, które następnie będą wykorzystane w celach naukowych. Dodane do niej zostały także akredytacje Health On the Net (HON) - organizacji weryfikującej pojawiające się w Internecie informacje dotyczące zdrowia i leczenia się. Dane wskazują, że strona jest bardzo popularna, odwiedza ją rocznie 3.5 mln osób. Część z nich ogląda i ściąga załączone filmy i animacje, inni drukują znajdujące się tam broszury informacyjne. Strona jest wysoko pozycjonowana w australijskiej wersji wyszukiwarki google.

Następnym etapem projektu były badania, mające na celu zebranie informacji o niepłodności, takie jak: świadomość społeczna na temat niepłodności lub jak personel medyczny pierwszego kontaktu (pielęgniarki, położne) może pomóc zachować płodność.

Organizacja ma również pomysł na kolejne projekty: ankiety wśród lekarzy ogólnych dot. rozmów z mężczyznami o możliwościach zachowanie płodności. Niestety z ich dotychczasowych danych wynika, że większość mężczyzn nie przejawia zainteresowania zachowaniem płodności ani podjęciem świadomej decyzji o posiadaniu potomstwa. Jest to przeważnie decyzja kobiety, za którą oni jedynie podążają i dlatego prowadząca uważa, że budowanie męskiej świadomości w tym zakresie jest bardzo ważne.

Projekt obejmuje również Tydzień Świadomości Niepłodności, który jest przeprowadzany cyklicznie od roku 2012 i co roku dotyczy innego tematu. W zeszłym roku skupił on się na chemikaliach środowiskowych i ich wpływie na płodność i był dużym sukcesem.

Ostatnim elementem jest edukacja. W ramach projektu pojawiły się moduły edukacyjne dla personelu medycznego jak i programy dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych służące uczeniu dzieci i młodzieży o płodności. Organizacja publikuje również artykuły w czasopismach fachowych przeznaczonych dla lekarzy.

Wszystko to udało się osiągnąć, współpracując z licznymi innymi organizacjami niepłodnościowymy w Australii, uniwersytetami, organizacjami rządowymi itd. co przyczyniło się do skali sukcesu projektu.

Niestety Polska pozostaje jeszcze daleko w tyle za tego typu osiągnięciami i dlatego z dużą uwagą słuchamy i uczymy się jak w innych krajach, właśnie takich jak chociażby Australia, radzą sobie z problemem niepłodności.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos )

Odpowiedzi

Portret użytkownika eddie007

microsoft edge password manager

if you forget our window10 password. there are no more options available to this time microsoft edge password manager this is mind-blowing and you inform the more user are on this website

Portret użytkownika star19

Engineering

Engineering as a subject combines mathematics, logic and science to find solutions to our daily life problems. Over the last few decades, engineering as a profession has seen vast expansion.
top engineering college in chandigarh
engineering college in punjab
cgc admission
top agriculture college in Punjab
top mba college in chandigarh
B.Sc non medical courses in punjab

Portret użytkownika star19

Our academic

Our academic pursuits, along with a range of extracurricular activities, help in honing a child's skills and ensuring that he/she grows to be a mature and responsible citizen.
top school in greater noida
secure school in greater noida

Portret użytkownika Zara Johns

Makayla Venn

The concept of idealism is that to try to become like that. The Barbecue grill cleaning company ​ORANGE COUNTY give the simple way to be mentor your staff in the right way. The person want to be grow its business in the way where everything is going in the right way for the improvement of business.

Portret użytkownika JohnyR

Dzięki

Dziękujemy za udostępnienie tego raportu. Bardzo przydatne informacje.192.168.1.254

Portret użytkownika star19

its quality

Apple products are revered for its quality, precision and great design. SRSG started its operations as Apple technology partners in the year 1997.
apple reseller in Kolkata
Broadcast consultants in india
apple authorized service center in delhi
system integration service providers
ipad service center in kolkata

Portret użytkownika samuelddarden

W rzeczywistości jest bardzo

W rzeczywistości jest bardzo miły i mogę znaleźć twój blog.i kocham to. Mam nadzieję, że mogę przeczytać więcej od ciebie. garena free fire playerunknown's battlegrounds

Portret użytkownika AltonMorgan

Thanks

Bardzo istotny temat. Każdego roku coraz więcej rodzin nie może rozwiązać tego problemu.