Relacja z dorocznego kongresu ESHRE 2018 - część 6.

Temat: 
Aktualności ze świata IVF

Fertfest
Kolejnym wykładem, który bardzo nas zaciekawił podczas sesji przedkongresowej tegorocznego kongresu ESHRE, był wykład Jessiki Hepburn. Mówiła ona o Fertility Fest, czyli o tym jak artyści wspierają naukę w staraniach o dziecko (Fertility Fest - how the arts can assist the science of making babies).
Relacja Iwony Komendy.

Fertility Fest to wydarzenie, które miało miejsce w Londynie w maju tego roku i o którym informowaliśmy Was w mediach społecznościowych.

Jessica Hepburn, jedna z dyrektorek Fertility Fest, jest niesamowitą osobowością, która w poszukiwaniu sensu niepłodności przepłynęła wpław Kanał La Manche. Ma za sobą 11 nieudanych podejść do in vitro. Drugą dyrektorką festiwalu jest Gaby Vautier, która po czterech programach in vitro urodziła bliźnięta.

Głównymi celami Fertility Fest są:

1. Poprawa edukacji w zakresie niepłodności z myślą o przyszłych pokoleniach

2. Zainicjowanie debaty publicznej na temat niepłodności i praw reprodukcyjnych

3. Poprawa opieki i wsparcia emocjonalnego dla osób doświadczających niepłodności

Fertility Fest odbył się w teatrze, a zaproszeni artyści byli aktorami, piosenkarzami, malarzami, poetami zawodowymi lub amatorami. Jedyne co ich łączyło to doświadczenie niepłodności. Dzięki Fertility Fest mogli się spotkać i wymienić doświadczeniami ze światowymi ekspertami z dziedziny niepłodności, lekarzami, psychologami, embriologami.

Na tegorocznym ESHRE na najwyższym piętrze, w pięknym miejscu wprost stworzonym dla artysty, można było oglądać małą część Fertility Fest i spotkać się z czterema artystami uczestniczącymi w projekcie:

Tina Reid Peršin - to autorka sesji zdjęciowej o których Wam już pisaliśmy (Zdjęcia, których nigdy nie zrobię: TUTAJ

Projekt analizuje koncepcję idealnej rodziny, w szczególności skupiając się na reakcji społeczeństwa na bezdzietnych, wspominając w tle o współczesnym feministycznym ideale kobiety, która ma wszystko, przez co opóźnia decyzję o macierzyństwie.

Foz Foster to autor dzieł noszących tytuł: Labour of Love (Praca Miłości). Jest to obszerne dzieło sztuki, które celebruje życie trojga dzieci Foza, straconych w wyniku poronienia. Dzieło to ma na celu zmianę stereotypu, że poronienie dotyczy tylko kobiet. Malowidło zajmuje długość 76 stóp i eksploruje codzienne doświadczenia i radości bycia tatą.

Thomas Webb to reżyser pełnometrażowego filmu dokumentalnego o tytule The Easy Bit. Film powstał na podstawie 11 lat doświadczeń niepłodności Toma i jego żony i przedstawia męską perspektywę leczenia.

Paula Bonet to pisarka i malarka. Po swoim pierwszym poronieniu ponownie zaszła w ciąże, z której miała się urodzić córka i dla niej napisała i namalowała Roedores. Jest to książka, która jest zarówno historią, jak i listem miłosnym do córki, której ostatecznie nie było dane się urodzić żywej. To intymny dziennik, w którym artystka dzieli nadzieje i lęki, próbując zrozumieć traumę i cielesny aspekt niepłodności.

0
Twoja ocena: Brak