Relacja z dorocznego kongresu ESHRE 2018 - część 6.

Temat: 
Aktualności ze świata IVF

Fertfest
Kolejnym wykładem, który bardzo nas zaciekawił podczas sesji przedkongresowej tegorocznego kongresu ESHRE, był wykład Jessiki Hepburn. Mówiła ona o Fertility Fest, czyli o tym jak artyści wspierają naukę w staraniach o dziecko (Fertility Fest - how the arts can assist the science of making babies).
Relacja Iwony Komendy.

Fertility Fest to wydarzenie, które miało miejsce w Londynie w maju tego roku i o którym informowaliśmy Was w mediach społecznościowych.

Jessica Hepburn, jedna z dyrektorek Fertility Fest, jest niesamowitą osobowością, która w poszukiwaniu sensu niepłodności przepłynęła wpław Kanał La Manche. Ma za sobą 11 nieudanych podejść do in vitro. Drugą dyrektorką festiwalu jest Gaby Vautier, która po czterech programach in vitro urodziła bliźnięta.

Głównymi celami Fertility Fest są:

1. Poprawa edukacji w zakresie niepłodności z myślą o przyszłych pokoleniach

2. Zainicjowanie debaty publicznej na temat niepłodności i praw reprodukcyjnych

3. Poprawa opieki i wsparcia emocjonalnego dla osób doświadczających niepłodności

Fertility Fest odbył się w teatrze, a zaproszeni artyści byli aktorami, piosenkarzami, malarzami, poetami zawodowymi lub amatorami. Jedyne co ich łączyło to doświadczenie niepłodności. Dzięki Fertility Fest mogli się spotkać i wymienić doświadczeniami ze światowymi ekspertami z dziedziny niepłodności, lekarzami, psychologami, embriologami.

Na tegorocznym ESHRE na najwyższym piętrze, w pięknym miejscu wprost stworzonym dla artysty, można było oglądać małą część Fertility Fest i spotkać się z czterema artystami uczestniczącymi w projekcie:

Tina Reid Peršin - to autorka sesji zdjęciowej o których Wam już pisaliśmy (Zdjęcia, których nigdy nie zrobię: TUTAJ

Projekt analizuje koncepcję idealnej rodziny, w szczególności skupiając się na reakcji społeczeństwa na bezdzietnych, wspominając w tle o współczesnym feministycznym ideale kobiety, która ma wszystko, przez co opóźnia decyzję o macierzyństwie.

Foz Foster to autor dzieł noszących tytuł: Labour of Love (Praca Miłości). Jest to obszerne dzieło sztuki, które celebruje życie trojga dzieci Foza, straconych w wyniku poronienia. Dzieło to ma na celu zmianę stereotypu, że poronienie dotyczy tylko kobiet. Malowidło zajmuje długość 76 stóp i eksploruje codzienne doświadczenia i radości bycia tatą.

Thomas Webb to reżyser pełnometrażowego filmu dokumentalnego o tytule The Easy Bit. Film powstał na podstawie 11 lat doświadczeń niepłodności Toma i jego żony i przedstawia męską perspektywę leczenia.

Paula Bonet to pisarka i malarka. Po swoim pierwszym poronieniu ponownie zaszła w ciąże, z której miała się urodzić córka i dla niej napisała i namalowała Roedores. Jest to książka, która jest zarówno historią, jak i listem miłosnym do córki, której ostatecznie nie było dane się urodzić żywej. To intymny dziennik, w którym artystka dzieli nadzieje i lęki, próbując zrozumieć traumę i cielesny aspekt niepłodności.

0
Twoja ocena: Brak

Odpowiedzi

Portret użytkownika Adriantoth

Interesting blog.

Please find below some tips:
1. Present a well-rounded request – The access committee is looking for a candidate that has collected a wide range of skills, which reflect his/her passion and form the basis for his/her sharp sense of self-awareness. One thing you should keep in mind first to write an essay is the title of your content.
2. Keep it simple – You need to show that you can capably sort out your thought processes and that you can well clear about yourself.
3. Project a high degree of development – The right of entry committees are looking for students that display a great level of maturity this needs to fill through content.
4. Show that you are a strong fit through your claim – You may be an application that is well rounded and has excelled for me and well, but your core experience and viewpoint has to fit with that of the school.
5. Stick on to the word limit – There is no room for the strategy the word limits in essays.
6. Write of course but briefly – Use simple sentence structure and normal daily terms. If big words are used wrongly, you end up sounding affected.
7. Use excellent grammar and punctuation – Use logical part breaks to separate your thoughts and to make the essay easier to read. Proofread your work carefully before sending it in. Do not let simple carelessness spoil your chances.
8. Use the active voice – Be direct, hard and thorough. The inert voice is highly cool and makes the essay almost unreadable. It is too technical and wordy.
9. Avoid copying at all costs – Use your own language and do not lift content from available materials, both online and offline.
10. Use humor charily – Be careful about how you use comedy, and do not take yourself too seriously – this goes back to your skill to honestly reflect individuality.
Make a sharp statement!
reach me @ cheap essay writing service

Portret użytkownika eddie007

free xbox money codes

If you have never heard of the free xbox money codes program, it's time to know. this program

Portret użytkownika malkova mali

Szukałem tej informacji od

Szukałem tej informacji od dawna, byłem bardzo zaskoczony, kiedy ją znalazłem.
192.168.1.254

Portret użytkownika clickerheroesgame

The sadness suddenly became

The sadness suddenly became longer ->
clicker heroes

Portret użytkownika samuelddarden

Jesteśmy bardzo wdzięczni za

Jesteśmy bardzo wdzięczni za Twój wpis na blogu. Znajdziesz wiele podejść po odwiedzeniu swojego posta. Świetna robota.... download game mobile legend