Oburzona!!

Dziewczyny!!
Dziś, zupełnie przed chwilą zobaczyłam reklamę w TV Ministerstwa Zdrowia (nie będę wyrażać się na temat Ministra, który cofnął refundację, bo administratorzy musieliby usunąć moją wypowiedź jako zbyt wulgarną!!). A w reklamie śliczne, puchate, skaczące króliczki, które mówią, że jak będziemy się odżywiać zdrowo, uprawiać sporty, nie stresować się byle czym to... UWAGA!!! Nie będziemy mieć problemów z posiadaniem dzieci. Bo tata królik dochował się ich 69!!!
Jestem oburzona tą reklamą!!!
Nie jestem króliczycą!!! A to, o czym w niej mowa jest cholernym kłamstwem i w pewnym sensie zarzutem wobec mnie i wszystkich osób zmagających się z niepłodnością!!!
Nie mogę mieć dzieci na pewno nie dlatego, że się tym stresuje, jem niezdrowo albo nie uprawiam sportu!!! Jestem niepłodna (bezpłodna nawet!), bo TO JEST CHOROBA!!!
Kolejny cios ze strony Ministerstwa i naplucie nam w twarz.
Jestem dobrą osobą i nikomu źle nie życzę, ale chciałabym by już może nie minister, ale któreś z jego dzieci MUSIAŁO ZMAGAĆ SIĘ Z NIEPŁODNOŚCIĄ!!
Może wtedy zmieniłby choć trochę swój stosunek do tego medycznego zagadnienia!
A reklama? Cóż miały być podobno wielkie i sprawnie działające kliniki leczące niepłodność, po usunięciu refundacji in vitro. Nic o tym nie słyszałam, a drugi rok mija! Wynika z tego,że zamiast leczenia niepłodności - będzie reklama słodkich króliczków!!!
No i luksus. Dziewczyny oglądniecie, weźmiecie sobie słowa króliczków do serca i od razu... pyk!!! pojawi się mały króliczek!!!
Dziewczyny nie dajmy się opluwać i bagatelizować naszej choroby!!!
Nasz Bocianie pomóż i wystąp znów w naszym imieniu o to, by ta reklama zniknęła i nie raniła naszych serc!!
Co zrobić i gdzie podpisać!!??

3.666665
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (3 votes)

Odpowiedzi

Portret użytkownika Magia13

zniesmaczenie

Emek właśnie usłyszał tę reklamę w radiu i zadzwonił do mnie oburzony.Nie wierzył, że ta pełna kłamstw i dyskryminująca reklama jest finansowana z pieniędzy podatnikòw

3 lata starań
3xIUI
XI 2015 I ICSI-SET. 31 dpt :love:
04.08.2016 - Olga na świecie.

Portret użytkownika Miniula

Masz 100% racji. Jako osoba

Masz 100% racji. Jako osoba całkowicie bezpłodna, która, UWAGA - zdrowo się odżywiała, uprawiała sporty, itd. jestem oburzona tym idiotycznym spotem.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
Miniek już Miniulowy :love:
[b]Nela81[

Portret użytkownika merynos

Nie widziałam, macie jakiś

Nie widziałam, macie jakiś link, namiar? Obrzydliwe!

Starania od 2010
4 IUI :(
2015 2x pełna procedura stymulacja i ICSI jednego zarodka :(
2016 trzecia stymulacja - crio - :) TP 27.12.16

Mój bocianowy blog - zapraszam: http://www.nasz-bocian.pl/blog/62353

Portret użytkownika anula70

tez jestem oburzona . teraz

tez jestem oburzona . teraz ta reklama spot czy jak to nazwać leci caly czas.
Dzięki naszemu rządowi już wiemy co robić. trzeba być jak królik.
Szkoda ze wcześniej nie wiedziałam. Tylko ja chce złożyć reklamacje. Bo żyje zdrowo, jem eko, nie stosuje używek, ćwiczę... i co? 9 lat 1 dziecko i 4 ciąża zagrożona. A jestem jak ten królik- no choć chyba brak mi srania w trawie...
przykre, bardzo przykre. Już tyle razy czułam się jak ktoś gorszego sortu- a teraz to że królik lepszy nawet ode mnie....

Portret użytkownika bloo

http://www.nasz-bocian.pl/nod

http://www.nasz-bocian.pl/node/63050

Nasz Bocian reaguje :)

Portret użytkownika Efa83

Dziękuję

Widziałam i jesteście wspaniali. Ale może jeszcze MY coś możemy zrobić? Może kampania pisania listów na skrzynkę ministerstwa? Może jeśli zobaczyliby indywidualne głosy (wiele, tysiące) ,to w końcu pan R. czasem zastanowi się zanim znów w nas uderzy!Przez to, że sami się wstydzimy naszej choroby, to dlatego jesteśmy łatwym celem! A przecież jesteśmy często o wiele silniejsi niż ci płodni. Bloo poradź, co możemy zrobić? Jak jeszcze podziałać? Dziewczyny unieśmy w końcu z dumą nasze głowy i pięści i krzyknijmy Ministrowi- "DOŚĆ!

Leczenie od 06.2013, 09.2015 ICSI (4 zarodki)03.2016 potwierdzony mozaicyzm,
06.2016 ICSI w Warszawie (3 zarodki,wszystkie nieprawidłowe)
30.09.2016 transfer ICSI z KD 2 zarodki,12.10. beta 235,14.03.Poród cc w 26tc,syn,01.04.Śpij Mały Książę

Portret użytkownika moniusia_

OKROPIEŃSTWO!

Napiszę, bo już nie mogę wytrzymać.
To co zobaczyłam nie mieści mi się w głowie, zabolało tak bardzo głęboko, że da się tego opisać...

Z mężem mamy po 26 lat. Od 22 roku życia chcieliśmy zostać rodzicami. Diagnoza - nie możemy mieć dzieci. Jesteśmy swoimi pierwszymi partnerami. Uprawiamy swoje warzywa, ruszamy się, nie pijemy, nie palimy, nigdy nie brałam tabletek (to już tak na wyrost) i nie stresujemy się bez powodu (jednak nie można się nie stresować w tej sytuacji).

Co robimy nie tak? Może szanowni realizatorzy niniejszej kampanii mi odpowiedzą? No tak... Problem z płodnością męską nie dotyczy przecież obecnego Ministra Zdrowia. Szkoda tylko, że takich ludzi jak my traktuje się jako odpad społeczeństwa.

Likwidując program refundacji proponują nam kliniki, które mają leczyć niepłodność...
Może to pomóc TROCHĘ części z nas. Jednak części NIGDY to nie pomoże. Nie pomoże np. m.in. na niedrożność jajowodów...
A program in vitro owszem! Pomaga w o wiele większej skali. Bo nie chodzi o to, żeby wyleczyć niepłodność, chodzi o to, żeby mieć dziecko!!! Proszę uwierzyć... To myśl, że nigdy nie przytulę swojego CHOĆBY JEDNEGO dziecka nie daje spać po nocach i funkcjonować na co dzień w społeczeństwie... w rodzinie...! A NIE TO, że nie będę miała tak licznej rodziny jak tata królik...

Poza tym... każdy kto podchodzi do in vitro jest już zdiagnozowany tak jak należy (lepiej się nie da) i inne metody leczenia wyczerpał! Cóż, kpina z choroby tak wielu osób jest jak widać ulubionym zajęciem takich ludzi.

Jednak Wy macie dzieci, wnuki. Pamiętajcie...

Ludzie! niepłodność jest realna, niezależna od nas i często też niezależna od tych wszystkich czynników, które wymienia bohater królik... taką kampanią dobiliście i udowodniliście jak bardzo śmieszna według Was jest choroba, z którą się zmagamy.
W jakim my kraju żyjemy?...

Portret użytkownika Aurelia_85

Szok

W naszym kraju niepłodności się nie leczy, bo niepłodnść nie jest traktowana teraz jako choroba. Zrobienie dziecka (króliczka) to taka prosta i przyjemna rzecz jak to pokazuje reklama. Jest mi poprostu i po ludzku bardzo przykro.

2012 start,oligozoospermia,MTHFR, niskie AMH
11.03.15 IUI:-(
6.06.15 ivf-ICSI nr1 ET:-(2xcrio:-(
6.12.15 ivf-ICSI nr2 ET:-(
29.04.16 ivf-IMSI nr3:10dpt HCG 293, 26dpt❤
13.01.17 córeczka
Naturalny cud! 6.07.18 synek
Boże dziękujemy!

Portret użytkownika Jolanta Katarzyna

Bzdura

No patrz że też wcześniej nie pomyślałam o zdrowym trybie życia :-) może z niedrożności obustronnej bym się wyleczyła