Relacja z dorocznego spotkania Fertility Europe przy kongresie ESHRE

Temat: 
Stowarzyszenie Nasz Bocian

Fe

Jak już informowaliśmy, w dniach 3-5 lipca w Genewie w Szwajcarii odbył się 33 kongres ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology - Europejskie Stowarzyszenie Rozrodu Człowieka i Embriologii), a w ramach niego spotkanie Fertility Europe.

ESHRE to europejska organizacja skupiająca specjalistów z dziedziny medycyny rozrodu i embriologii. W ramach kongresu odbywającego się co roku prezentowane są najnowsze osiągnięcia i wyniki badań z powyższego zakresu. W tegorocznym kongresie wzięła udział rekordowa liczba uczestników - 10500.

Fertility Europe jest organizacją pacjencką działającą przy ESHRE i skupiającą organizacje pacjenckie z różnych krajów. Stowarzyszenie Nasz Bocian jest członkiem Fertility Europe.

W tym roku w spotkaniu Fertility Europe i kongresie ESHRE miały okazję uczestniczyć dwie przedstawicielki Naszego Bociana: Iwona Komenda i Anita Fincham.

W poniedziałek, 3 lipca, miało miejsce całodniowe spotkanie Fertility Europe. W ramach niego zatwierdzony został raport roczny organizacji. Przeprowadzono również wybory na wakujące stanowisko deputowanego, którym została członkini Naszego Bociana - Iwona Komenda. W poczet członków Fertility Europe przyjęto również trzy nowe organizacje pacjenckie: z Malty, z Irlandii i z Serbii.

Późniejsza część spotkania przeznaczona była na dyskusję nad zaplanowanym na listopad Tygodniem Świadomości Niepłodności i innymi projektami Fertility Europe.

Po południu wszyscy członkowie mogli wziąć udział w dwóch ciekawych wykładach. Jeden z nich dotyczył badania ankietowego przeprowadzonego za pomocą Internetu w Stanach Zjednoczonych wśród osób niepłodnych. Drugi prewencji płodności wśród osób młodych.

Wieczorem odbył się bieg charytatywny dla FE organizowanych przez ESHRE, w czasie którego dzielnie wspieraliśmy wszystkich biegaczy.

Wtorek został poświęcony na sesję Zarządu (przed południem) i sesję pacjencką (po południu). W ramach sesji pacjenckiej mogliśmy wysłuchać wykładów czterech organizacji pacjenckich: http://fertilityeurope.eu/…/patient-session-fertility-euro…/

Pomiędzy tymi aktywnymi spotkaniami udało nam się uczestniczyć w kilku wykładach organizowanych w ramach kongresu, które zrelacjonujemy wkrótce.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (2 votes)