Ciekawostki o Szwecji

Szwedzka administracja wynagradza uczniów liceów za chodzenie na lekcje? Co więcej, że obywatele Szwecji posiadają prawny zakaz wyżalania się na niedobór blasku słonecznego oraz potrzebują anormalnego autoryzacji i licencji malarskiej, aby zmienić koloryt swojego murowańca.
Uczelnie wyższe na całym globie mają nietypowe programy stypendialne dla najlepszy uczniów, którzy otrzymują określoną kwotę pieniędzy co jakiś czas, semestr lub wiosnę. Odstępstwa stanowią licea w tym nordyckim kraju, gdzie grant dostaje każdziutki uczeń chodzący na zajęcia. Tak, wystarczy, że osobiście ukaże się na wykładach. Zgodnie z obowiązującym prawem, do wypracowania grant finansowy należy spełnić trzy wymagania:
- mieć co najmniej 16 wiosen (grant wypłacane jest do dwudziestego roku życia)
- studiować dziennie
- uczęszczać na wszystkie obowiązkowe wykłady
Po wykonaniu wskazanych wymogów państwo płaci 1050 SEK każdego miesiąca.
Na pewnej z uliczek w stolicy Szwecji ustawiono fotoradar, który oprócz skazywania automobilistów poruszających się zbyt szybko wynagradza automobilistów jeżdżących zgodnie ze znakami. Fotoradar fotografuje wszystkie jadące pojazdy - te które łamią prawo wypisuje się mandat, drugie biorą udział w losowaniu, gdzie można wygrać choćby 3 tysiące dolarów. Bonus opłacają ludzie świadczący za kary finansowe.
Podsumowując tę ciekawostkę o Szwecji w sytuacji gdy księżna lub książę poślubi miłość swojego życia bez zgody rządu, ten osobnik zaprzepaszcza prawo dziedziczenia dla swojego potomstwa oraz dla dalszych potomków.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (2 votes)