EPAF - European Policy Audit on Fertility. Raport na temat prawnych i medycznych aspektów leczenia niepłodności w krajach Unii Europejskiej.

25 milionówW imieniu Stowrzyszenia na Rzecz Leczenia Nieplodnosci i Wspierania Adopcji Nasz Bocian oraz Fertlitiy Europe jako wspolautorow raportu, chcielibysmy serdecznie zaprosic Państwa na inauguracje EPAF, ktora odbedzie sie 28 marca br. w Parlamencie Europejskim.

EPAF jest wspólnym projektem Fertility Europe, paneuropejskiego stowarzyszenia organizacji pacjenckich i ESHRE, Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii.Projekt ten ma na celu zebranie, opracowanie i porównanie informacji na temat krajowych uregulowań prawnych i strategii związanych z szeroko rozumianą płodnością, a więc zarówno jej ochroną, jak i leczeniem niepłodności. Zebrane dane pozwolą nie tylko na ocenę obecnej sytuacji, ale i na rozpoznanie potrzeb pacjentów w krajach europejskich.
W ramach projektu szczegółowej analizie została poddana sytuacja w 9 wybranych krajach Unii Europejskiej, tj. w Czechach, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Rumunii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Kryteria wyboru były podporządkowane potrzebie ukazania przekrojowych danych na temat rozwiązań systemowych i zapewnienie reprezentatywności krajów z różnych części Europy.
Dzięki temu EPAF stanowi zarówno źródło usystematyzowanych informacji jak i ważny wkład do publicznej debaty na temat płodności i niepłodności. Pełni też funkcję edukacyjną i ma na celu podnosić świadomość społeczną w zakresie zachowania płodności, diagnostyki i leczenia niepłodności, w tym dostępnych, uznanych metod terapeutycznych. Dążeniem jego twórców jest też upowszechnianie wiedzy na temat fundamentalnych praw pacjenta i stworzenie przydatnego na poziomie europejskim i krajowym narzędzia rzeczniczego.
Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji Nasz Bocian jako członek Fertility Europe brało aktywny udział w pracach nad audytem.
Oficjalna publikacja EPAF odbędzie się 28 marca 2017 roku w Parlamencie Europejskim, na którą niniejszym mamy zaszczyt Państwa zaprosić.
Pobierz raport

It appears your Web browser is not configured to display PDF files. No worries, just click here to download the PDF file.

3.666665
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (3 votes)