Ratujmy in vitro!

Temat: 
Stowarzyszenie Nasz Bocian

Ratujmy in vitro Kochani!

Jako organizacja pacjencka od 14 lat walczymy o Wasze prawa. Ostatnie lata obfitowały w radość: najpierw świętowaliśmy wprowadzenie rządowego programu refundacji in vitro, następnie otwieraliśmy szampana wznosząc toast za ustawę o leczeniu niepłodności, która po 28-letniej pustce prawnej zapewniła polskim pacjentom bezpieczeństwo leczenia.

Dzisiaj wiemy już, że odebrano nam refundację, a koszty leczenia po raz kolejny spadły na nas. Wiemy też, że wydarzenia mijającego tygodnia to największy dramat, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć.

W czwartek w sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o leczeniu niepłodności autorstwa Jana Klawitera. W piątek, głosami 252 posłów projekt skierowano do dalszych prac.
Proponowane w nowelizacji ustawy zmiany wprowadzają ograniczenia, które w praktyce zabiją polskie in vitro. Możliwość zapłodnienia wyłącznie jednej komórki jajowej oraz obowiązek transferowania zarodków w ciągu 72h i związany z nim zakaz ich mrożenia to najbardziej oczywiste dowody naszej tezy. Polskie in vitro przestanie być skuteczne (wg lekarzy skuteczność spadnie do poziomu 4-9%) a jego koszty związane z koniecznością wielokrotnego powtarzania zabiegów staną się niebotyczne. Nie wolno nam również zapominać o kosztach zdrowotnych i społecznych proponowanych zmian.

Pracujemy dla Was na 200%, robimy wszystko, żeby ocalić polskie in vitro a wraz z nim Wasze prawo do leczenia. W najbliższych dniach bliżej zaprezentujemy Wam nasze plany i działania, jednocześnie prosząc Was o jak największe wsparcie. Bardzo na Was liczymy!

4.2
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (5 głosów )

Odpowiedzi

Portret użytkownika freeman_pl

Ratujmy IN-VITRO

Witam.
Czekamy ze strachem na jakiekolwiek informacje w sprawie dalszych losów rządowego projektu zmian w in-vitro.
Bocianie działaj co w Twojej mocy by uratować nasze marzenia o rodzicielstwie, o rodzinie.
Jesteśmy po jednym nieudanym transferze, właśnie zaliczkowalismy na drugi i pełni strachu, obaw i złości czekamy na informacje z kliniki. Każdy dzień dla nas w oczekiwaniu na to co się stanie z IVF w Polsce to jak wyrok, który zabroni nam stworzyć rodzinę. Dzialajcie, walczcie.
Jeśli będzie potrzeba od nas pomocy, to będziemy pomagac.

Portret użytkownika Agucha8009

Ratujmy In-vitro

Drogi Bocianie,

Jestem z Wami, ja cała moja rodzina! Proszę nie poddawajcie się! Możecie na mnie liczyć.

Pozdrawiam,
Agucha

Portret użytkownika rotten_girl

RATUJMY IN VITRO!

Od jakiegoś czasu widzę, że państwo Polskie rzuca kłody pod nogi ludziom bezpłodnym. Jeżeli ustawa wejdzie w życie to już totalnie nie będzie mnie stać na leczenie...
Trwa wynoszenie na piedestały rodzin wielodzietnych do tego stopnia, że za chwilę będę wstydziła się mówić komukolwiek, że nie mam dzieci. Ja już się nie czepiam, że nie finansuje mojego leczenia oraz nie refunduje mi leków ale niech na miłość boską nie wtranca mi się do moich komórek!
Rząd rozpędza się w takim stopniu, że może za kilka lat takie osoby jak ja będą miały ograniczone prawa do egzystencji "bo nie mogę mieć dzieci"...