TEATRALNA PREMIERA "WIEŻY Z KLOCKÓW" KATARZYNY KOTOWSKIEJ

Temat: 
Wiadomości ze świata, prasy itp.

Wieża 24 czerwca o godzinie 19.00 Teatr Mały w Szczecinie zaprasza na prapremierę "Wieży z klocków" Katarzyny Kotowskiej.


Co wiemy o adopcji? Czy znamy kogoś kto jest adoptowany? Dlaczego dom dziecka to miejsce, w którym dziecko nigdy nie powinno się znaleźć? Czym jest miłość i jaka jest jej siła?

Przejmujący zapis doświadczenia matki, która podejmuje się wraz z mężem wychowania dziecka adoptowanego. Tekst opowiadania, na bazie którego powstał scenariusz teatralny, oparty jest na autentycznych wydarzeniach z życia autorki - Katarzyny Kotowskiej. We wstępie do książki Wojciech Eichelberger napisał: „Wieża z klocków” jest żywym i poruszającym świadectwem tego, jak trudne adopcyjne rodzicielstwo wsparte odwagą, mądrością i wrażliwością zastępczych rodziców staje się prawdziwym i bezcennym rodzicielstwem duchowym."

Spektakl powstał jako koprodukcja Teatru Współczesnego w Szczecinie, Fundacji Mam Dom oraz Sceny Wspólnej w Poznaniu.

Dodatkowe spektakle 25 i 26 czerwca o 17.00

Po spektaklu 25 czerwca planowane jest spotkanie z udziałem autorki Katarzyny Kotowskiej, aktorki Magdaleny Myszkiewicz, reżysera spektaklu Arkadiusza Buszki oraz Joanny Kawałko z Fundacji „Mam dom”.

Więcej informacji na stronie Teatru Małego w Szczecinie.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos )