Projekt nowelizacji ustawy o leczeniu niepłodności

Temat: 
InVitro

in vitro Klika dni temu pozwoliliśmy sobie zburzyć Wasz spokój, informując o złożeniu projektu nowelizacji obowiązującej obecnie ustawy o leczeniu niepłodności. Dzisiaj możemy Wam przedstawić druk sejmowy z konkretnymi zapisami proponowanej nowelizacji wraz z jej uzasadnieniem. Lojalnie uprzedzamy, ze jest to lektura, która ponownie zakłóci Wasz spokój.
Środowisko osób niepłodnych w Polsce zawsze było traktowane po macoszemu. Dopiero niedawno doczekaliśmy się regulacji prawnych dotyczących leczenia niepłodności. Owszem, nowa ustawa może nie do końca spełnia oczekiwania nas - pacjentów, ale jednak gwarantuje fundamentalną rzecz, jaką jest bezpieczeństwo podejmowanej przez nas terapii. Ministerialny program refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro decyzją ministra Radziwiłła, stanie się z końcem czerwca dziełem przeszłości. Głośno przeciwko tej decyzji protestowaliśmy, uznając ja za nieuzasadnioną i krzywdzącą osoby niepłodne w Polsce. Teraz dowiadujemy się, ze podejmowane są działania zmierzające do faktycznego wyeliminowania in vitro jako metody leczenia niepłodności w naszym kraju. Kochani, dobrze już było...

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-190-2016/$file/8-020-190-2016.pdf

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos )

Odpowiedzi

Portret użytkownika KatarzynaS86

to nie jest kraj dla młodych

No cóż co raz bardziej widać, że to nie jest kraj dla młodych ludzi, nie tylko pod względem in vitro. To czy ktoś podejdzie do in vitro to jego sprawa, jego życie i sumienie, jakim prawem włażą z butami w nasze życie? Co możemy zrobić aby im na to nie pozwolić? Czas się pakować?

Portret użytkownika wojtekp

Dlaczego wyjezdzac?

Kogo poparli mlodzi w ostatnich wyborach? Moze jednak warto zostac i starac sie to zmienic, naprawiajac swoje bledy.