Dziewczyna z pociągu

Przespałam cały miesiąc. Wlokłam się tylko do pracy i z powrotem do łóżka. Otoczyłam się stertą książek i zamknęłam w swoim świecie. Zanurzyłam całkowicie w rozpaczy i bezradności. Aż wpadła mi w ręce książka"Dziewczyna z pociągu" Pauli Hawkins. Recenzja na okładce była nijaka. Jedna z książek w stylu Erici Spindler czy Alex Kavy. Jakie było moje zaskoczenie kiedy po przeczytaniu kilku stron okazało się, że główna bohaterka jest bezpłodna. Bardzo, bardzo rzadko jest poruszany ten temat zarówno w książkach jak i w filmach. Spłakałam się jak bóbr! Opisała wszystkie emocje jakie mi towarzyszyły po nieudanym in vitro. A potem dowiedziałam się do jakiego stanu można się w tej drodze doprowadzić. Jak swoją rozpaczą można zniszczyć sobie życie.
I wybrałam życie. Chcę być szczęśliwa i przestać wreszcie czekać na dziecko. Czas przeżyć żałobę i iść dalej.

0
Twoja ocena: Brak

Odpowiedzi

Portret użytkownika aranha35

Książka

Dziewczyna mnie również wciągnęła.Gdy trafiłam na wątek niepłodności, pomyślałam no ładnie, nawet tu mnie dopadła.Emocje opisane bardzo trafnie.
Dobrze,że temat poruszany jest coraz częściej.Może ludzie chociaż trochę zrozumieją co czujemy i przestaną nas oceniać i udzielać wspaniałych rad.
Ja wierzę,że dla każdego przygotowany jest jakiś plan.Może to naiwne ale tak myślę.
Mam nadzieję,że Twój plan powoli się rysuje..Powodzenia!

enjoylittlethings.pl

Portret użytkownika MalaMi87

Motyw pojawia się też w

Motyw pojawia się też w książce. "Analfabetka która potrafiła liczyć" Jonas Jonasson - tylko został przedstawiony w znacznie bardziej humorystyczny sposób :) warto przeczytać!!!

Portret użytkownika kinga27.30

Też

Też chyba zdecyduję się na zakup tej książki... tak jak wspomniałaś, bardzo rzadko jest poruszany ten temat w literaturze... był nawet taki okres, gdzie specjalnie szukałam książek z tym wątkiem, jednak na ten tytuł nie natrafiłam... Musimy wybierać to szczęście - nieważne w którą stronę jest ono ukierunkowane.

2014.06. - start
2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 heterozygoty, NK: 24%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5
3xCLO, Ovitrelle, Doxtinex, Euthyrox
HSG - drożne
Histeroskopia z biopsją - zły obraz