Nasz Elementarz (klasa 1) cz. 4 LATO - odpowiedź Ministerstwa Edukacji Narodowej

MENPonad miesiąc temu przez nasze forum przetoczyła się gorąca dyskusja o czytance dla klas pierwszych umieszczonej w elementarzu (część „Lato”, czytanka „Portret mamy”, autorka Anna Onichimowska). Czytanka opowiada ustami małego chłopca o tym, jak to jest rysować portret mamy i mieć nowe rodzeństwo. Z treścią czytanki można się zapoznać TUTAJ.
Stowarzyszenie Nasz Bocian wystosowało w sprawie czytanki pismo do Ministerstwa Edukacji Narodowej z prośbą o usuniecie czytanki z podręcznika. Poniżej publikujemy odpowiedź ministerstwa.


It appears your Web browser is not configured to display PDF files. No worries, just click here to download the PDF file.

0
Twoja ocena: Brak

Odpowiedzi

Portret użytkownika Miniula

W skrócie - mamy was gdzieś,

W skrócie - mamy was gdzieś, histeryzujecie, trzeba się było orientować, radźcie sobie.
Ktoś spodziewał się czegoś innego?
Moje dziecko idzie za 3 lata do szkoły. Mam nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i podręcznik zostanie przeredagowany. Cały. Bo to, co wypuściło MEN to żenada.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
Miniek już Miniulowy :love:
[b]Nela8

Portret użytkownika vocativa

tak samo to odebrałam

Zgadzam się, dokładanie tak samo to odebrałam. Swoją drogą jestem ciekawa jak wyglądały te konsultacje społeczne... Bo jeśli w podobnym tonie czyli "Przeczytajcie jeszcze raz a zobaczycie,że wszystkie Wasze obiekcje są bezzasadne i to my mamy rację" no to...

III 2013 Kwalifikacja na rodziców adopcyjnych
IX 2013 Ten telefon
XI 2013 Synek wreszcie z nami!!!