Odpowiedź na nasz wniosek o podanie skuteczności realizatorów ministerialnego programu leczenia niepłodności metodą in vitro.

logo ministerstwa zdrowia6 marca wysłaliśmy do Ministerstwo Zdrowia, kolejną prośbę o podanie skuteczności realizatorów ministerialnego programu leczenia niepłodności metodą in vitro, w rozbiciu na poszczególnych realizatorów i przeliczeniu na wykonane cykle in vitro. Niestety kolejny raz odpowiedź nie przynosi żadnej wiedzy w temacie. Ministerstwo wyznacza sobie termin udzielenia odpowiedzi na 29 kwietnia.
Czekamy więc z lekką już niecierpliwością.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos )

Odpowiedzi

Portret użytkownika magda2828

Witam, W powyższej wiadomości

Witam,
W powyższej wiadomości jest błąd - odpowiedź zgodnie z pismem powinna zostać przekazana do 29 kwietnia (nie marca)

Pozdrawiam

Portret użytkownika Michal

dzięki za czujność :)

dzięki za czujność :)

--
Pozdrawiam
Michał

[p2p][/p2p]

Portret użytkownika kinialex

4,05

Jest już 4 maj a dalej nie ma odpowiedzi??

Cryptozoospermia.
Lipiec 2014 Pierwsza wizyta Invimed
26.05.15 CrioTranfer z ICSI :-(
24.07.15 Transfer ICSI :-(
21.10.15 Transfer bliźniaków :)
2.11.15 Beta 438,8 ,4.11. 1012
16.11.15 pierwsze USG sa Dwa Serduszka! :love: :love:
:bobas: Ja

Portret użytkownika kropek1

niedługo sami zrobimy taką statystykę

Jak do przyszłego roku do czerwca nie będzie odpowiedzi, sami stworzymy taką statystykę. Jak ktoś bez podania swoich konkretnych danych będzie miał śmiałość wskazać w jakiej klinice i ile razy się mu nie udało, bądź na szczęście udało. A moim zdaniem powód jest prosty. Jak nie wiadomo o co chodzi to o pieniądze. Po ogłoszeniu niskiej skuteczności realizatorów, wiele klinik straciło by pacjentów i skorzystało bądź przeniosło się do innych. Opieszałość MZ daje ludziom do myślenia. Nie jesteśmy społeczeństwem z Ciemnogrodu. Jako jednostka nie mamy świadomości, czy innym udało się i za którym razem. Możemy snuć i słuchać historii z poczekalni życia w owych klinkach, ale wszystkiego i tak się nie dowiemy. A dobry przykład jest na tablicach statystyk, że lepiej niech pacjent nie wie. Zamieszczone są dane z lekka nieaktualne, bagatela porównania 2011 z 2012 rok (gdzie jeszcze te statystyki były na dobrym poziomie i zachęcało aby skorzystać z tej a nie właśnie innej), czas zatrzymał się w miejscu. Czyli od 2013, gdzie zaczął się program z refundacją, lepiej nie pokazywać danych. Przynajmniej na razie.

kropek
t.p 18.01.2016r.
23.01.16r. synek jest na świecie

Portret użytkownika shooa

przegięcie z tym brakiem

przegięcie z tym brakiem odpowiedzi... może trzeba z tym iść do Pawła Kukiza, ostatnio on ma dużą siłę sprawczą i zmusza do działania wcześniej zacietrzewionych ;)

niedrożne jajowody, endomenda, słabe nasienie, polipowate endometrium
I IVF MZ Invicta II i III IVF Invimed łącznie 7 transferów 9 zarodków, jedna krótka ciąża :(
leczenie immuno, abrazja endometrium
8 FET dwóch blastek 8dpt bhcg 111 -> 10dpt 210 ->