Opinia na temat serwisu.

Temat: 
Sprawy Techniczne i inne uwagi

Witam serdecznie. Chciałbym podzielić się kilkoma uwagami na Wasz temat. Pierwszy raz "odwiedzam" tą stronę, przyznam że miałem nadzieję na znalezienie tu informacji na temat klinik zajmujących się leczeniem niepłodności, jednak pochodzących od osób które bezpośrednio się tam leczą lub leczyły. Generalnie chodzi o to, żeby trafić od razu w "dobre ręce". Niestety ciężko takie informacje odszukać, po dziesięciu minutach poczułem że tracę czas. Szkoda. Myślę że komentarze pacjentów i ich odczucia sa ważniejsze od numerów telefonów i adresów.
Czytaj dalej >>>
Teraz mam również problem z mailem. Myślicie że każdy piszący do Was to informatyk? Czemu to jest tak pogmatwane? Jakie tagi HTML i URL-e? Warto chyba nieco uprościć całą procedurę. Wracając do tematu, wypowiedzi takie jak np. Jagody o PCO są naprawdę "strzałem w dziesiątkę". Sądzę, że osoby takie jak ja, sporo na tym skorzystają. Czytanie natomiast drobnych uszczypliwości na Forum[np. Agi] nie daje poza irytacją kompletnie nic. Pozdrawiam. Arek. PS. Jestesmy z żoną pacjentami "Novum", po kilku wizytach mogę z czystym sumieniem polecić tą klinikę. Jest naprawdę OK.
Pozwolę sobie na kilka słów komentarza.Po pierwsze bardzo mi przykro, że odniosłeś wrażenie "tracenia czasu". Jednak myślę, że nie do końca masz rację. Na naszym forum dyskusyjnym znajdziesz sporo subiektywnych opinii na temat wielu klinik leczenia niepłodności. Jeśli nie ma tam tej, której szukasz - wystarczy zapytać. Raczej zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie umiał coś o niej powiedzieć. Uchylę również rąbka tajemnicy i przyznam, że jesteśmy w trakcie przygotowań do zamieszczenia na stronach Bociana dużej ankiety, w której zwrócimy sie do bocianowiczów o podzielenie się czysto subiektywnymi odczuciami co do poszczególnych klinik. Niestety wymaga to jeszcze nieco czasu i nie umiem powiedzieć kiedy będzie ona skończona i opublikowana. Jeśli uważasz (słusznie zresztą), że najistotniejsze w serwisie są opinie innych użytkowników - może zrobisz kolejny krok i opiszesz w formie artykułu swoje wrażenia z novum? Napewno będzie to z pożytkiem dla innych.Myślę natomiast, że informacje "czysto techniczne" - czyli lista adresów i telefonów jest równie potrzebna, jak subiektywne wypowiedzi użytkowników naszego serwisu. Ty do swojej kliniki już trafiłeś - inni są dopiero na etapie poszukiwania i myślę, że taka lista daje pewien przegląd sytuacji.
I jeszcze kilka słów o zagmatwaniu serwisu. Nie jest chyba aż tak tragicznie, skoro udało ci się wysłać ten artykuł. Niestety - nie ma prostszego określenia na "tag HTML" niż właśnie "tag HTML". Natomiast znajomość znaczenia tego określenia nie jest w żadnej mierze niezbędna do napisania artykułu. Podstawy aktywnego korzystania z Bociana umieściłem kiedyś w artykule "Jak to działa" (dostępny ze strony głównej). Powstał on na podstawie rzeczywistych listów z pytaniami, które otrzymujemy z Rebasem. Jest tam też adres mailowy i numer GG, z których można korzystać mając jakiekolwiek wątpliwości. Odpisujemy szybciej lub wolniej, ale zawsze i każdemu. Nie widzę również żadnych przeszkód w rozszerzeniu tego artykułu, ale musze wiedzieć o co...
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie uwagiKrzysiek

0
Twoja ocena: Brak

Odpowiedzi

Portret użytkownika admin

Re: Opinia na temat serwisu.

Witam.

Bardzo się cieszę że tak szybko uzyskałem odpowiedz. Serdecznie dziękuję.

Przyznaję Ci rację, faktycznie przy bardziej szczegółowych "oględzinach" można odszukać wiele informacji których wcześniej nie zauważyłem. Jeżeli niesłusznie krytykując, kogoś uraziłem ,bardzo pszepraszam. Domyślam się ile kosztowało Was pracy stworzenie tych stron.

Jest mi głupio.

Życzę Pogodnych i Zdrowych Świąt Wielkanocnych.

Pozdrawiam. Arek.

PS. Pomysł ankiety jest super.

Nasze wrażenia z "Novum" oczywiście opiszę[jeżeli odnajdę miejsce gdzie mogę to zrobić:)]

Portret użytkownika Olivia

Re: Opinia na temat serwisu.

Witam! chciałam się wypowiedzieć na temat opinii pacjentów poszczególnych klinik. Zwiedziłam trzy kliniki, i powiem tak : wcale nie jest prawdą że sa potrzbne na formum opnie o klinikach w których się leczymy żeby inni mogli od razu trafic w "dobre ręce". Jak wspomniałam zwiedziłam 3kliniki i to co dla mnie było ważne to jak mnie potraktowano w takiej czy innej klinice, moja osoba sie liczyła, a nie odczucia innych. Kazdy ma inne oczekiwania zarówno do lekarzy jak i samej kliniki.Tyle ile ludzi na Świecie tyle opinii. To co mi przeszkadza dla innego może być atutem i na odwrót. Nie można robić takich rzeczy, ponieważ przez nieostrożne komentarze można skrzywdzić zarówno klinikę jak i pacjentów tam się leczących. Oczywiście można opisać sposoby , procedury przyjęcia, ale bez przesady z tymi opiniami. Każdy chce trafić w dobre ręce, i do nas należy decyzja jakie "ręce" sobie wybierzemy i jak je ocenimy. Jestem oczywiście za pisaniem o szczególnych i rażących przypadkach naruszenia zasad i procedur leczenia, ale wszytsko musi mieć umiar i być bardzo wyważone.

No to tyle chciałam powiedzieć, tylko mnie nie zjedzcie zaraz :-)) , to tylko taka moja opinia

Powodzenia

Portret użytkownika Krzysiek

Re: Opinia na temat serwisu.

Witaj.

Napewno znajdziesz sposób na opisanie wrażeń z Novum - Zrób to dokładnie w taki sposób, w jaki wysłałeś ten artykuł :)

I nie wiem, czy twoja krytyka była słuszna czy nie [niech historia to osądzi :)]. Napisałem, że mi przykro, bo marzy mi się, że każdy kto zajrzy na te strony znajdzie tu coś dla siebie. No, może poza miłośnikami ornitologii :). Jak widać jest jeszcze sporo do zrobienia.

Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

I oczywiście odwzajemniam życzenia i pozdrowienia.

Portret użytkownika AGA

Re: Opinia na temat serwisu.

Generalnie się zgadzam z Olivią, zwłaszcza w kwestii "(...) Kazdy ma inne oczekiwania zarówno do lekarzy jak i samej kliniki.Tyle ile ludzi na Świecie tyle opinii. To co mi przeszkadza dla innego może być atutem i na odwrót. Nie można robić takich rzeczy, ponieważ przez nieostrożne komentarze można skrzywdzić zarówno klinikę jak i pacjentów tam się leczących. (...)".

Sama byłam niejednokrotnie krytykykowana za to, że miałam takie czy inne spojrzenie na sprawę, z którym ktoś się nie zgadzał, a i obserwowałam wiele takich "spięć" między pacjentami tych samych klinik (głównie miało to miejsce na "gazecie"). Jednak mimo wszystko uważam, że podjęcie próby usystematyzowania opinii i odczuć nt. róznych klinik może pomóc wielu osobom. NIe każdy może sobie pozwolić na samodzielne sprawdzenie kilku ośrodków, zwłaszcza, że są one porozrzucane po całym kraju. Poza ty, aby poznać jakis ośrodek moim zdaniem nie wystarczy jedna czy dwie wizyty, a czy mamy czas, chęć, pieniądze aby tak długo eksperymentować ?

Moim zdaniem, jeśli udałoby się tak sformułować zapytania, a co za tym idzie odpowiedzi, aby skupić się na istotnych i rzeczowo przedstawionych faktach, opisach, opiniach, to chyba warto podjąć taką próbę. Nie jestem idealistką, wiem, że nie uda się uniknąć emocjonalnego podejścia do oceny pracy kliniki, ale mam nadzieję, że nie będzie ono tak częste i nie będzie przesłaniać całego meritum sprawy. Bardzo ważne będzie zatem to, jak my sami, uczestnicy - "opiniotwórcy" podejdziemy do tematu.

I jeszcze jedno. Choć na razie w większości znamy się głównie z tego co piszemy, to, jak sądzę, mamy już czasem swoje "sympatie", tj. osoby, których opinię generalnie podzielamy, które po prostu bardziej niż inni wzbudzają nasze zaufanie, których spojrzenie na problemy jest niemal tożsame z naszym własnym. Czytając zatem różne opinie np. 10 osób nt. tej samej - nieznanej nam kliniki będziemy prawdopodobnie skłonni bardziej "uwierzyć" osobie, która wcześniej zdobyła już nasze zaufanie.

AGA

Portret użytkownika admin

Re: Opinia na temat serwisu.

Serdecznie witam!

Pozwolę sobie na kilka słów komentarza odnośnie listu Agi. Myślę że nie masz racji, każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, obojętnie dobrych czy złych. Moja intencją nie było namawianie kogokolwiek do korzystania z placówki A lub B poprzez takie działanie. Jednak kiedy poczytasz sobie wypowiedzi kilku różnych osób o tym samym miejscu możesz już na wstępie coś z tego wydedukować. Decyzja oczywiście należy tylko i wyłącznie do zainteresowanego.

Sądzę też że sama sobie przeczysz. Z jednej strony ostrzegasz przed zgubnym wpływem komentarzy z drugiej zaś jednak jesteś za opisywaniem złych doświadczeń.

Odnośnie umiaru i wywarzenia, to przeciez nikt raczej nie chce piętnowania kogokolwiek. Chodzi tylko o to zeby na łamach "Bociana" mozna było przeczytać opinie ludzi którzy maja już coś za sobą.

Pomyśl, jak z regóły ludzie trafiają np. do dobrego lekarza. Z ogłoszenia? Nie! Ktoś im o tym mówi, znajomi, rodzina itp. Jedni polecają drugim. Tak to się bardzo często odbywa.

Te strony śledzą osoby z tym samym problemem, grzechem byłoby nie podzielić się doświadczeniami. Myślę że to jeden z celów twórców tych stron.

Pozdrawiam. Arek.

PS. Być może dzięki temu nie zmieniałabyś trzykrotnie klinik, napisz coś o tym. O to właśnie chodzi.

Portret użytkownika admin

Re: Opinia na temat serwisu.

Witam!

Komentując list Olivi przez pomyłkę napisałem że dotyczy to Twojej wypowiedzi. Bardzo pszepraszam, jestem tu "nowy" i mam jeszcze problemy z poruszaniem w tym gąszczu.

Liczę na Twoją wyrozumiałość. Pozdrawiam.

Arek.

Portret użytkownika admin

Re: Opinia na temat serwisu.

Witam!

Cieszę się że moja wypowiedz spotkała sie z odzewem. Mam uwagę odnośnie końcowej tezy. W chwili kiedy szukałem informacji od osób które już się gdzieś leczyły lub leczą nie miałem absolutnie żadnych "sympati". Myślę że warto pomóc chociaż w taki sposób ludziom takim jak ja. Tym którzy dopiero zaczynają. To oni jednak wybiorą. Miałem to szczęście że ktoś POLECIŁ nam "Novum", gdyby nie to, pewnie tam by nas nie było. Dlatego jeszcze raz twierdzę że warto.

Powodzenia. Arek.

Portret użytkownika Rebas

Re: Opinia na temat serwisu.

Trafiłeś w samo sedno Arku,

Dzieki.

Portret użytkownika Olivia

Re: Opinia na temat serwisu.

Cześć Arek! dziękuję że nie zostałam zjedzona, tylko ładnie wszyscy piszą :-) Co do dzielenia się wrażeniami z takiej czy innej kliniki -bardzo proszę, absolutnie nie mam nic przeciwko, również jestem za. Może nie dokładnie sie wyraziłam , ale chodziło mi tylko o wyrażanie opinii że -to czy tamto nie podoba mi się, i robieniu zamieszania w sprawach które dla różnych osób są różnie odbierane. Chyba znowu zaczynam zawile pisać?? Mam nadziję że mnie rozumiesz :-) Co do zmiany klinik to muszę Cie rozczarować. Nie zmieniałam klinik dlatego że mi sie nie podobało, wręcz przeciwnie :-) Pierwszą klinikę zwiedziłam w 1996r i pojechałam tam na konsultacje, a kiedy zdecydowałam się na leczenie pojechałam juz do innej. Z leczenia byłam bardzo zadowolona, z lekarzy i "pigułeczek" również, ale życie to nie bajka, że względu na odległość a co za tym idzie kasa, postanowiłam przenieść się do rodzinnego miasta, czego nie żałuję, ponieważ uważam to za duży atut , kiedy klinika jest bliziutko i zawsze moge pomęczyc mojego doktorka:-)

Ogólnie mówiąc osobiście nie spotkałam się z brakiem życzliwości i fachowej opieki w tych 2 -ch klinikach w których przeszłam IVF.

No to tyle, i cieszę się że jest nas coraz więcej :-))

Pozdrawiam gorąco Olivka

Portret użytkownika magoska_

Re: Opinia na temat serwisu.

Nie wiem czy wszystkim użytkownikom ale mi poszczególne strony "wchodzą " bardzo wolno. Szczególnie uciążliwe jest to przy odczytywaniu komentarzy do artykułów czy zmianie strony, wątku na forum. Mam nadzieję że to feler tylko mojego kompa. Hmm, a te HTML to co oznaczają????? Jestem raczej laikiem komputerowym stąd moje pytanie.

córka :-) 26.11.2003

Portret użytkownika admin

Re: Opinia na temat serwisu.

Nasz bocian mi się podoba. Ale brakuje tu porad psychologa, dotyczących problemów bezdzietnych par. Jak to znosić? Jak rozmawiać o tym i t.d. B.

Portret użytkownika denisdesign

Re: ofopaaue

cialis buy online [www.geomatikk.pl] generic cialis without a perscription cialis levitra versus [onlinestardom.com] buy now cialis cialis and online consultation [forum.kuchingscuba.com] free generic cialis buy cialis on line [ourpregnancyproblems.com] cialis without prescription buy cialis online now [macaustudent.com] buy cialis online now cialis viagra [www.solkarispace.com] cialis buy generic cialis uk [www.discusstv.com] buy cheapest cialis generic 10mg cialis [www.ditopik.com] cialis without prescription cialis buy cheap cheapest [www.bajaboatsonline.com] no prescription needed cialis discount cialis generic [www.e-bang.gr] cialis viagra cialis levitra levitraviagra cialis levitra [www.thewizardofo.com] cialis vs levitra vs viagra cialis generic soft tab [www.freegraceonline.com] free generic cialis levitraviagra cialis levitra [www.thewizardofo.com] buying generic cialis levitra cialis compare [www.touch-project.net] viagra levitra cialis comparison paypal cialis [www.soyuzgos.ru] generic cialis without a perscription compare cialis levitra viagra [www.kosb.net] lowest price cialis cheapest cialis online [zvcstudios.site88.net] cialis online softtabs buy cialis [forum.jojometal.com] cialis 10 mg levitra cialis compare [www.touch-project.net] levitra and cialis cialis and online pharmacy [boardofsex.com] lowest price cialis

Portret użytkownika denisdesign

Re: doowbz

what is levitra [www.cseb-scbe.org] cialis vs levitra vs viagra buy cheapest viagra [www.globewomen.org] levitra cialis viagra price [www.cseb-scbe.org] cialis generic cheap viagra [www.cseb-scbe.org] to cialis buy where drug testing levitra [www.cseb-scbe.org] cialis levitra cheap generic viagra [www.cseb-scbe.org] buying viagra levitra cialis comparison [www.globewomen.org] viagra cialis prescription online cheap viagra pill [www.cseb-scbe.org] buy cialis online buy generic online viagra [www.cseb-scbe.org] levitra for women generic viagra lowest prices [www.cseb-scbe.org] buy viagra legal cialis online softtabs [www.globewomen.org] compare cialis levitra viagra cialis comparison levitra viagra [www.globewomen.org] viagra levitra cialis buy en language levitra [www.globewomen.org] no prescription viagra viagra cialis [www.cseb-scbe.org] generic 10mg cialis cialis and diabetes [www.cseb-scbe.org] to cialis buy where paypal cialis [www.globewomen.org] compare cialis levitra viagra levitra order [www.cseb-scbe.org] levitra buy the buy levitra [www.globewomen.org] buy cheap viagra levitra side effect [www.cseb-scbe.org] levitra cheap purchase cheap cialis online [www.cseb-scbe.org] cialis levitra sale viagra

Portret użytkownika denisdesign

Re: bamogglioe

levitra [www.wkveurne.org] compare cialis levitra viagra buy cialis online now [www.20112007.com] buying generic cialis generic cialis uk [www.healthestarts.com] cialis online cyalis how to buy cialis [www.healthestarts.com] purchase viagra online when will cialis become generic [www.20112007.com] generic cialis levitra versus viagra [www.wkveurne.org] viagra uk without prescription compare viagra cialis levitra [www.hmecd.org] levitrabuy cheap levitra viagra cialis levitra [www.diablored.com] viagra cialis generica cheap viagra without prescription [www.tecmo-bowl.com] addiction levitra cialis online sale [www.hesterhouse.org] comparison study of viagra cialis levitra buy levitra online viagra [www.webmei.org] buy soft generic viagra cheapest buy low price viagra [www.said-education.com] cialis cheapest cialis levitra viagra vs vs [www.peacefulhavenbandb.com] levitra cheapest generic cialis from india [www.hesterhouse.org] testimonials levitra cialis viagra cialis levitra [www.20112007.com] viagra without a prescription generic viagra online [www.tecmo-bowl.com] buy cialis on line cheap viagra pills [www.hmecd.org] buy levitra onlines levitra viagra [www.leb2leb.com] buy cheapest cialis buy viagra online and get prescription [www.diablored.com] kaufen levitra cheap online levitra [www.wkveurne.org] cialis buy online

Portret użytkownika denisdesign

Re: leytigq

buy viagra in england [www.jspolympus.com] the buy levitra cialis buy online [www.e-miguel.com] cialis viagra purchase generic viagra [www.audubontravel.com] buy cheap viagra in uk viagra levitra [www.indianpremiercricketleague.com] cheap no prescription viagra buy levitra online us [www.indianpremiercricketleague.com] buy online cialis levitra viagra [www.audubontravel.com] levitra drug purchase viagra [www.jspolympus.com] addiction levitra where to buy viagra [www.jspolympus.com] levitra best price viagra cialis levitra [www.jspolympus.com] cialis for women information on viagra [www.jspolympus.com] viagra to buy where to buy cialis [www.e-miguel.com] paypal cialis viagra buy online [www.jspolympus.com] viagra online buy cialis levitra [www.fmr2009.com] levitra versus viagra buy viagra cheap [www.audubontravel.com] levitra side effect viagra levitra cialis comparison [www.audubontravel.com] levitra en mexico viagra cialis levitra [www.jspolympus.com] levitra best price buy viagra online in [www.jspolympus.com] suppliers of viagra buy low price viagra [www.audubontravel.com] best price for viagra where can i buy viagra [www.audubontravel.com] cialis levitra viagra vs vs is generic cialis available [www.fmr2009.com] buy cialis online now

Portret użytkownika denisdesign

Re: kabsacuuf

cialis versus viagra [www.e-miguel.com] viagra cheap less cheap source viagra [www.audubontravel.com] when will cialis become generic buy viagra online cheap [www.audubontravel.com] cialis without prescription online viagra [www.audubontravel.com] buy viagra online and get prescription buy cialis online now [www.fmr2009.com] paypal cialis alcohol levitra [www.indianpremiercricketleague.com] buy cialis without a perscription buy cialis on line [www.e-miguel.com] cialis viagra cialis levitra viagra cialis levitra [www.e-miguel.com] cialis 10 mg buy cialis [www.e-miguel.com] levitra for sale generic cheap cialis [www.e-miguel.com] levitra and cialis viagra without a prescription [www.audubontravel.com] cialis online generic cialis uk [www.fmr2009.com] book buy online order viagra levitra [www.indianpremiercricketleague.com] what is levitra generic viagra online [www.audubontravel.com] levitra viagra cialis levitra viagra vs vs [www.fmr2009.com] viagra price addiction levitra [www.indianpremiercricketleague.com] viagra without a prescription compare viagra cialis levitra [www.fmr2009.com] discount levitra pharmacy purchase cheapest cialis online [www.e-miguel.com] viagra online cheap levitra cialis comparison [www.fmr2009.com] viagra cialis levitra cheap viagra [www.jspolympus.com] buy levitra now

Portret użytkownika denisdesign

Re: ekxoqpoooac

comparison of viagra cielis levitra [www.audioknob.com] buy cialis without a prescription order levitra [www.dublinas.com] online pharmacy free shipping levitra cheap levitra [www.dublinas.com] levitra side effects levitra cialis [www.notesonvirginia.com] generic viagra buy cheapest cialis [www.notesonvirginia.com] cialis levitra buy viagra cialis levitra [www.dublinas.com] viagra levitra cialis comparison cheap viagra pills [www.fetesmaritimes.com] levitra cialis buy viagra in england [www.fetesmaritimes.com] cialis generic lowest price viagra buy viagra [www.fetesmaritimes.com] levitra pills buy cheap generic cialis [www.notesonvirginia.com] buy viagra legal cialis comparison levitra viagra [www.audioknob.com] buy viagra cheap information on viagra [fetesmaritimes.com] viagra without prescription to buy viagra how [www.audioknob.com] buy cheap generic cialis information on the price of levitra [www.dublinas.com] lavitra livitra levitra compare cialis levitra viagra [www.dublinas.com] cialis viagra best price for viagra [www.audioknob.com] generic 10mg cialis lowest price cialis [www.copops.org] levitra for sale cialis generic soft tab [www.copops.org] cialis vs levitra vs viagra cialis comparison levitra viagra [www.audioknob.com] buying viagra online cialis levitra viagra [www.dublinas.com] cialis 10 mg

Portret użytkownika petetongue

Re: hiijmj

best levitra online price [www.paloaltohomeforeclosures.com] cialis buy cheap cheapest levitra onlines [www.paloaltohomeforeclosures.com] best levitra online price purchase cheap cialis online [www.reo09.com] no prescription needed cialis cialis cheap [www.angelaalegna.com] buy cialis viagra cialis online [www.angelaalegna.com] levitra en mexico compare cialis online [www.reo09.com] buy viagra cheap buy cialis without a perscription [www.angelaalegna.com] buy viagra online cialis cheap [www.angelaalegna.com] viagra levitra cialis comparison cialis generic online [www.angelaalegna.com] buy cheap viagra buy cialis online [www.angelaalegna.com] viagra cialis buy no prior viagra cialis levitra [www.artofmentalwarfare.com] levitra cheap compare cialis levitra viagra [www.trenchreynolds.com] looking for levitra cialis levitra viagra [www.paloaltohomeforeclosures.com] where can i buy viagra in england viagra cheap [www.trenchreynolds.com] buy viagra on line viagra levitra cialis [www.paloaltohomeforeclosures.com] viagra cialis generica lowest prices for cialis [www.angelaalegna.com] viagra uk purchase generic viagra [www.artofmentalwarfare.com] cialis viagra cialis levitra generic cheap cialis [www.angelaalegna.com] free generic cialis cialis comparison levitra viagra [www.artofmentalwarfare.com] buy levitra in europe cialis levitra sale viagra [www.paloaltohomeforeclosures.com] buy cialis

Portret użytkownika petetongue

Re: iiuligaoa

lowest price generic viagra [www.mimsuccessteam.com] online pharmacy generic cialis buy cialis where [www.msnholidaychallenge.com] buy viagra legal buy viagra pill online [www.fbcgalt.org] cialis generic cheapest cialis and online consultation [www.soupnumber5.com] levitra buy buy cialis online now [www.margaretleigh.com] cialis levitra sale viagra buy low price viagra [www.fbcgalt.org] buy overseas viagra viagra cheap less [www.stevenwirth.net] generic cheap cialis generic levitra cheap [www.letsbunk.org] online viagra 50mg generic cialis [www.soupnumber5.com] cheap viagra pill cialis versus viagra [www.margaretleigh.com] cialis viagra cialis levitra viagra cialis levitra [www.mimsuccessteam.com] levitra generic cheap generic name viagra [www.mimsuccessteam.com] levitra online levitra drug [www.soulfulartisan.com] cialis generic lowest price viagra cialis vs levitra vs viagra [www.fbcgalt.org] buy overseas viagra levitra discount [www.soulfulartisan.com] order viagra cialis levitra viagra vs vs [www.stevenwirth.net] where to buy viagra online cialis [www.margaretleigh.com] cheap price viagra purchase viagra [www.stevenwirth.net] when will cialis become generic no prescription needed cialis [www.msnholidaychallenge.com] where to buy levitra where can i buy cialis in the uk [www.soupnumber5.com] levitra discount

Portret użytkownika petetongue

Re: iucyifnbg

buy viagra [www.dimebagradio.com] purchase cialis purchase viagra [www.coasterinsider.com] buy viagra [www.dimebagradio.com] order levitra online buy cialis [www.cjraymer.com] buy viagra [www.dimebagradio.com] buy cialis order viagra [www.dimebagradio.com] buy cialis [www.cjraymer.com] order viagra online order viagra [www.dimebagradio.com] order viagra online buy viagra [www.dimebagradio.com] buy levitra online order viagra online [www.dimebagradio.com] order viagra order viagra online [www.dimebagradio.com] purchase viagra order viagra [www.dimebagradio.com] order cialis online purchase levitra [www.brahead.com] purchase cialis [www.cjraymer.com] order cialis online order viagra online [www.dimebagradio.com] order levitra online buy levitra online [www.brahead.com] purchase cialis order viagra online [www.dimebagradio.com] order cialis online buy viagra [www.dimebagradio.com] order levitra order viagra online [www.dimebagradio.com] purchase viagra [www.dimebagradio.com]

Portret użytkownika petetongue

Re: xiuew

buy levitra [www.theraphype.com] order cialis online buy levitra [www.theraphype.com] order cialis buy levitra online [www.ensemble-os.org] order levitra online buy cialis [www.exekucia.net] purchase viagra purchase levitra [www.ensemble-os.org] order cialis purchase cialis [www.rosanelpugno.info] buy levitra online buy viagra online [www.puska.org] purchase levitra order cialis online [www.focusearthsolutions.com] order cialis order viagra [www.f3filmfestival.com] order levitra online order viagra online [www.denverexcellentschools.org] order viagra buy viagra [www.f3filmfestival.com] order cialis online purchase cialis [www.rosanelpugno.info] purchase viagra buy cialis [www.exekucia.net] order levitra online order levitra online [www.ensemble-os.org] purchase levitra purchase cialis [www.rosanelpugno.info] buy cialis online order cialis [www.cannedfitness.com] purchase levitra order viagra online [www.denverexcellentschools.org] buy levitra purchase cialis [www.rosanelpugno.info] buy viagra online buy cialis online [www.audionovamusic.com] purchase viagra purchase levitra [www.ensemble-os.org] purchase levitra