7 lat czekania opłacało się

Temat: 
Ciąża po latach walki

Bardzo chcieliśmy mieć małą istotkę, którą moglibyśmy kochać. Niestety wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem. Pierwsza wizyta u lekarza, seria badań i wyrok: nie mogę mieć dzieci. Nie można opisać uczucia, które mnie wtedy ogarnęło.
Były długie rozmowy z mężem i decyzja, że zrobimy wszystko aby mieć dziecko. Zaczęły się kolejne wizyty u lekarza, badania, kolejne dawki hormonów. Robiło się mnie coraz więcej, a wyniki nadal były marne. Gdyby nie mąż, pewnie bym się załamała.

W końcu coś zaczęło iść ku lepszemu. Stał się cud. Wyniki były coraz lepsze, a ja dostawałam coraz to większe dawki hormonów. Lekarz kazał ciągle próbować, ale ileż można kochać się na zawołanie? Byłam u kresu wytrzymałości.

Kolejna decyzja - przerywamy leczenie. Chcieliśmy odpocząć od badań, lekarzy, leków. Zaczął się spokojny okres. Psychicznie wracałam do normy. Daliśmy sobie z mężem czas. Tak było mniej więcej przez rok. Nadal rozmawialiśmy o dziecku, ale już bez żadnej presji. Obiecaliśmy sobie, że od nowego roku znów zawalczymy o malucha.

I stał się kolejny cud - zobaczyłam różową kreseczkę! Bez badań, lekarzy, hormonów. Dziś nasze maleństwo ma siedem miesięcy. Jest radosnym i pełnym życia dzieckiem. Teraz wiem, że warto było czekać te siedem lat.

Mam jednak żal do lekarza, który dzięki swej, jak się okazało złej diagnozie - o mało nie zniszczył mej psychiki. Wierzcie w siebie i nie poddawajcie się.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos )

Odpowiedzi

Portret użytkownika maggy88

Re: 7 lat czekania opłacało się

Przeczytałam ze wzruszeieu Twoja historie i nastawiłam sie optymistycznie, może i u mnie kiedys stanie sie cud. Jestem własnie pierwszy miesiac kiedy odstawiłam wszystki leki i hormony gdyż jestem juz psychicznie wykonczona. Kazdego miesiaca kiedy okazuje sie że nic z tego nie moge dojsc do siebie . Gratuluje Ci i zycze i Tobie i Twojemu maluszkowi szczescia i zdrowia.

Portret użytkownika Prestylia

Re: 7 lat czekania opłacało się

Ja nie zaczęłam jeszcze żdanego leczenia ale własnie muszę iść z wynikami moich hormonów do lekarza i w wyniekiem badania męża, wynik męża to 14% dobrych plemników. Myslę że to chyba kiepsko. ale to leczneie mnie przeraża, chyba dam sobie spokój.

Portret użytkownika admin

Re: 7 lat czekania opłacało się

Ddobrze to rozumie.Przeżyłam ten beznadziejny okres, gdy pomimo leczenia za każdym razem ponosiliśmy fiasko.Ale najgorsze było uczucie pustki we mnie.Czułam się jak wydmuszka pusta w środku, nikomu niepotrzebna.Leczenie również bardzo obciążało mnie psychicznie i powiedziałam dość, niech będzie co ma być.Po 6 miesiącach od przerwanego leczenia- byłam w ciąży!Nie poddawajcie się wierzcie aż do skutku, próbujcie!!Te małe rączki, te ciałka cały trud wam wynagrodzą tak jak mój synek wynagrodził mi ten czas oczekiwania.Teraz kiedy czasem wchodzi mi niemal na głowę i tak strasznie złości wracam do chwil kiedy go nie było, pamiętam jak było pusto i złość mija.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów życzę zdrowych wesołych świąt.Szczęścia w Nowym Roku tym którzy mają pociechy aby bardzo je kochali a tym którzy nie mają Aby mogli zostac rodzicami

Portret użytkownika admin

Re: 7 lat czekania opłacało się

Ddobrze to rozumie.Przeżyłam ten beznadziejny okres, gdy pomimo leczenia za każdym razem ponosiliśmy fiasko.Ale najgorsze było uczucie pustki we mnie.Czułam się jak wydmuszka pusta w środku, nikomu niepotrzebna.Leczenie również bardzo obciążało mnie psychicznie i powiedziałam dość, niech będzie co ma być.Po 6 miesiącach od przerwanego leczenia- byłam w ciąży!Nie poddawajcie się wierzcie aż do skutku, próbujcie!!Te małe rączki, te ciałka cały trud wam wynagrodzą tak jak mój synek wynagrodził mi ten czas oczekiwania.Teraz kiedy czasem wchodzi mi niemal na głowę i tak strasznie złości wracam do chwil kiedy go nie było, pamiętam jak było pusto i złość mija.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów życzę zdrowych wesołych świąt.Szczęścia w Nowym Roku tym którzy mają pociechy aby bardzo je kochali a tym którzy nie mają Aby mogli zostać rodzicami.
sili

Portret użytkownika kachna30

Re: 7 lat czekania opłacało się

Ja rowniez serdecznie gratuluje!!!ja dopiero zaczynam ta walke :(

Portret użytkownika Aguś24

7 lat czekania opłacało się

Ogromne gratulacje!!!Doskonale znam ten ból ale cud się stał po 5 latach i teraz mam malca w brzuchu :) pozdrawiam

" 4lata starań"
04.11.2010 godz 6.20 synek Radek w 39tc