Urodziłeś się dzięki in vitro? Spodziewasz się dziecka poczętego tą metodą? Weź udział w projekcie społecznym, aby pomóc innym walczącym z niepłodnością!

Temat: 
Wiadomości ze świata, prasy itp.

The Making of Kalendarz
CO?

Projekt "Czy widzisz różnice?" zostanie przygotowany w ciągu najbliższych trzech tygodni, a jego efektem będzie wystawa ok. 30 zdjęć dorosłych i dzieci urodzonych dzięki metodzie in vitro, która zawiśnie na ogrodzeniu stołecznego Ogrodu Botanicznego.

DLACZEGO?

1 lipca rusza program refundacji in vitro. Celem projektu fotograficznego jest wsparcie tej idei.

KTO?

Autorką zdjęć będzie Karolina Wolf, fotografka i reżyserka, a także jedna z pierwszych Polek urodzonych dzięki metodzie in vitro. Projekt powstaje na zamówienie Ministerstwa Zdrowia, które w ten sposób pragnie wesprzeć wszystkie polskie pary mierzące się z niepłodnością i podchodzące do leczenia metodą in vitro.

Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji NASZ BOCIAN wspiera ten projekt, ale nie jest jego organizatorem, twórcą ani zleceniodawcą. Trzymamy jednak kciuki za powodzenie akcji :)

JAK?

Każdy bohater zdjęcia będzie mógł sam zdecydować, w jaki sposób zostanie pokazany. Autorce zdjęć zależy na przedstawieniu swoich bohaterów w naturalnym środowisku, np. wśród bliskich im osób (np. rodziców, dzieci, przyjaciół, jeśli tak właśnie wybiorą) lub w otoczeniu ich codziennych zajęć, pasji lub hobby. Zdjęcia mają opowiadać o swoim bohaterze, o jego zainteresowaniach i osobowości.

KOGO SZUKAMY?

  • Dorosłych i młodzieży 16+ urodzonych dzięki metodzie in vitro
  • Dzieci w wieku 3 miesiące- 6 lat urodzonych dzięki metodzie in vitro
  • Pary spodziewającej się dziecka poczętego dzięki metodzie in vitro (między 4-7 miesiącem ciąży)

WARUNKI ZGŁOSZENIA

Realizatorzy projektu zwracają koszt dojazdu dla bohatera zdjęć lub sami dojeżdżają do wskazanej miejscowości
Każdy uczestnik projektu otrzyma zaproszenie na uroczyste otwarcie wystawy
Projekt jest projektem non profit i udział w nim nie wiąże się z otrzymaniem wynagrodzenia finansowego

DO KIEDY?

Karolina czeka na Wasze zgłoszenia do 5 czerwca. Zgłoszenia i wszystkie bliższe informacje na temat projektu uzyskacie pod adresem mailowym:

czyznajdzieszroznice@o2.pl

0
Twoja ocena: Brak