Jak to działa

Temat: 
Sprawy Techniczne i inne uwagi

Miło nam poinformować, że po telewizyjnej audycji "Kawa czy herbata", w której pojawił się adres internetowy naszych stron oglądalność "Naszego Bociana" znacznie wzrosła. W dniu emisji ilość odwiedzin na naszych stronach była o ponad 100% większa niż zwykle. W dni następne gości było już mniej, ale również znacznie powyżej średniej. Przybyło również wielu nowych zarejestrowanych użytkowników - zarówno na naszych stronach, jak również na naszym forum dyskusyjnym. Serdecznie Was witamy.Ten tekst powstał niejako w odpowiedzi na "społeczne zapotrzebowanie". Stanowi syntezę porad, których w ostatnich dniach udzieliliśmy z Rebasem  i ma w swoim założeniu pomóc osobom mniej radzącym sobie z internetem we w miarę sprawnym poruszaniu się po naszych stronkach.
czytaj dalej...
Jak aktywnie uczestniczyć w życiu "Naszego Bociana"
Sama Twoja obecność na naszych stronach jest już w jakimś stopniu uczestnictwem w bocianim życiu. Możesz jednak (o ile zechcesz) dać nam coś z siebie. A możliwości jest sporo. Możesz podzielić się z nami swoją wiedzą bądź własnym doświadczeniem pisząc dla nas artykuł na jeden z tematów poruszanych na naszych łamach, czy też opisując własną historię. Możesz wyrazić swoje zdanie na temat artykułu już istniejącego. Możesz także podzielić się swoim dotychczasowym doświadczeniem na naszym forum dyskusyjnym, czy też wyrazić swoją opinię głosując w sondach pojawiających się na naszych stronach. Na forum dyskusyjnym możesz również zadać innym pytanie, które cię nurtuje. Możesz liczyć nie tylko na odpowiedź innych forumowiczów, lecz również "siły fachowej" - eksperta w dziedzinie leczenia niepłodności, czy naszej psychoterapeutki. Żadne z Twoich pytań na forum raczej nie pozostanie bez odpowiedzi. Jeśli tak jednak się stanie nie oznacza to, że nikt nie chce Ci pomóc. Raczej nikt się dotychczas nie spotkał z podobnym problemem. A może Twoje pytanie zostało sformułowane w sposób niezrozumiały? Albo trafiło nie w to miejsce, w które powinno? Miej również na uwadze, że nasi eksperci działają tutaj zupełnie społecznie, mając wiele innych, często znacznie ważniejszych obowiązków. Dlatego musisz się liczyć z tym, że odpowiedź na Twoje pytanie może pojawić się dopiero po pewnym czasie. Pamiętaj także, że w dni wolne od pracy oglądalność naszych stron znacznie maleje, maleje więc również szansa na szybką odpowiedź.
No dobrze, ale jak to zrobić?
To zależy oczywiście od tego, co chcesz osiągnąć. I tak - jeżeli:


 • Chcesz napisać dla nas artykuł, opisać swoją historię, czy przesłać inną wypowiedź, której miejsce widzisz na naszych stronach internetowych - skorzystaj z linku "Napisz do Bociana" znajdującego się u góry strony lub na pasku menu po lewej. W ten sposób publikuj swoją wypowiedź, gdy ma ona mieć znaczenie bardziej informacyjne niż prowokujące do dużej dyskusji. Miejscem dla dużych dyskusji jest raczej forum dyskusyjne (opisane niżej). Nie oznacza to oczywiście, że nie będzie możliwości komentowania Twojego artykułu przez inne osoby odwiedzające nasze strony - taka możliwość będzie istniała zawsze o ile autor artykułu wyraźnie nie poprosi o zablokowanie możliwosci komentowania.Po tym jak klikniesz na "Napisz do Bociana" pojawi się przed tobą swego rodzaju formularz. Wpisz koniecznie Temat artykułu - inaczej Twoja wiadomość może nie zostać zapisana. Następnie wybierz z listy temat, którego ma dotyczyć Twój artykuł. Jeżeli w żaden sposób nie umiesz dopasować się do jednego z podanych tematów wybierz dowolny z zaproponowanych tematów i napisz wyraźnie na początku tekstu artykułu, jaki dział tematyczny jest według ciebie właściwy dla Twojego artykułu. W oknie "Tekst artykułu" wpisujesz treść, która ma byś niejako "wstępniakiem". Ta część publikacji pojawi się na naszej stronie głównej - część pozostałą wpisz do okna "Tekst rozszerzony" - będzie ona do przeczytania po kliknięciu na link "Czytaj więcej" pod artykułem. Po tym, jak wpiszesz treść artykułu musisz go obejrzeć (to jest obowiązkowe) klikając przycisk "podgląd" i jeżeli wszystko jest w porządku możesz wysłać artykuł.Twój artykuł nie pojawi się na naszych stronach natychmiast. Musi on najpierw zostać "zaakceptowany" przez któregoś z administratorów strony. Ma to zapobiec publikowaniu na naszych stronach treści niezgodnych z ich tematyką. Artykuły staramy się zamieszczać nie wprowadzając w nich jakichkolwiek zmian, ale zastrzegamy sobie prawo drobnych korekt (błędy ortograficzne, stylistyczne, zmiana wybranego działu tematycznego, zmiana proporcji tekstu podstawowego do rozszerzonego itp.). Dokładamy wszelkich staran, by artykuły były publikowane jak najbardziej na bieżąco, ale miej świadomość, że nikt nie serfuje po internecie 24 godziny na dobę.
 • Chcesz dodać komentarz do już istniejącego artykułu - Nic prostszego. Zacznij od wyświetlenia na ekranie całego artykułu (o ile tego jeszcze nie zrobiłe(a)ś). W zależności od tego, co w danej chwili oglądasz można to zrobić na różne sposoby - klikając na link "Czytaj więcej", "komentarze", jeżeli artykuł jest opublikowany na stronie głównej, czy np. klikając tytuł artykułu w innej sytuacji. Pod treścią artykułu zobaczysz istniejące komentarze (o ile jakieś istnieją). Komentarze mają strukturę drzewiastą - można komentować już istniejące komentarze, komentarze do komentarzy itd. Sposób wyświetlania istniejących komentarzy wybierasz z listy nad komentarzami (Wątek (wyświetlany w całości jest tylko jeden poziom zagnieżdżenia komentarzy - pozostałe w postaci linków)/ zagnieżdżony (wyświetlane są wszystkie komentarze ułożone w strukturę drzewa) / płaski (wyświetlane są wszystkie komentarze - "jeden pod drugim") / Bez komentarza). Aby zmiana sposobu wyświetlania odniosła skutek musisz jeszcze kliknąć na przycisk "Odśwież". Przycisk "Dodaj swój komentarz" służy jak łatwo można się domyślić do opublikowania swojego zdania na temat artykułu. Jeśli chcesz skomentować czyjąś już istniejącą wypowiedź - skorzystaj z linku "Odpowiedz na to" bezpośrednio pod jego wypowiedzią.
 • Chcesz zagłosować w ankiecie - to jeszcze prostsze. Po prostu wybierz odpowiedź, która jest najbardziej zblizona z Twoją opinią - zaznacz ją (kliknij w okienko po lewej stronie wybranej wypowiedzi tak, by pojawiło się w nim czarne kółeczko) a następnie kliknij przycisk "Wyślij".Link "Wyniki" pozwala zobaczyć dotychczasowe wyniki ankiety. Możesz tutaj także je skomentować (np. jeżeli wybierzesz odpowiedź - "Mam pewne uwagi" w komentarzu możesz te uwagi sformułować). Do komentarzy do ankiet odnoszą się wszelkie uwagi podane w poprzednim punkcie.Link "Ankiety" umożliwia Ci podgląd wszystkich dotychczas przeprowadzonych ankiet.
 • Chcesz wysłać zdjęcie / obrazek do naszej galerii - kliknij na link "Galeria zdjęć" na pasku po lewej stronie ekranu. Następnie na link "Wyślij media" na górze strony. Teraz wybierz z listy kategorię w której ma zostać umieszczone zdjęcie, wpisz w odpowiednie rubryki tytuł zdjęcia i jego opis. Klikając na przycisk przeglądaj wskaż plik, który chcesz do nas wysłać. Pozostaje jeszcze kliknąć na przycisku "Upload" i gotowe. No, może prawie gotowe. Podobnie jak w przypadku artykułu - zdjęcie nie zostanie opublikowane natychmiast. Będzie ono musiało zostać zaakceptowane przez kogoś z administratorów (choćby celem zabezpieczenia się przed wysyłaniem pornografii). UWAGA - jeżeli chcesz mieć dostęp do galerii zdjęć musisz być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu "Nasz Bocian" (o rejestracji piszę dalej).
 • Chcesz napisać list / pytanie na forum - przejdź na strony forum dyskusyjnego klikając link "Forum Bociana". Aby móc korzystać z forum dyskusyjnego musisz być zarejestrowanym użytkownikiem forum (o rejestracji piszę dalej). Tutaj ważna uwaga. W chwili obecnej serwis nasz jest w trakcie znacznej reorganizacji. Skutkuje to pewną niedogodnością dla użytkowników - mianowicie na forum i na stronach Bociana obowiązuje oddzielna rejestracja członków i fakt, że jesteś zarejestrowany(a) jako użytkownik strony w żaden sposób nie oznacza, że jesteś użytkownikiem forum i odwrotnie - zarejestrowanie na forum nie powoduje, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszych stron. Mamy nadzieję, że sytuacja ta szybko się zmieni, ale póki co należy rejestrować się dwukrotnie chcąc w pełni korzystać z naszych stron. Jeśli jesteś już zarejestrowany(a) na forum - wybierz dział, do którego najbardziej pasuje treść, którą chcesz wysłać. Po wejściu do tego działu (klikając na jego nazwę na stronie głównej forum) kliknij na napis "Nowy temat" u góry strony, następnie wypełnij prosty formularz i gotowe. Twoja wypowiedź pojawi się od razu - nie wymaga ona akceptacji z niczyjej strony. Teraz pozostaje cierpliwie czekać na odpowiedzi. Wygodnym udogodnieniem jest po wejściu na forum użycie linku "Loguj się" - pozwoli to unikać żmudnego wpisywania identyfikatora i hasła podczas publikowania kolejnych listów. Uwaga - ze względu na bezpieczeństwo forum automatycznie wyloguje użytkownika, jeżeli przez około godzinę nie wykryje jego aktywności. W takiej sytuacji logowanie należy powtórzyć.Warto może nadmienić, że od powyższej reguły są dwa wyjątki: Jeżeli chcesz napisać coś w kąciku "Jak to działa" - nie musisz być zarejestrowanym użytkownikiem forum. Ten dział powstał celem zapewnienia pomocy w obsłudze forum osobom mającym z tym kłopoty. Ma on pomagać również w rejestracji, więc wymóg rejestracji byłby dość dziwny. Drugim wyjątkiem jest kącik "Pogaduszki moderatorów". Wstęp tam mają tylko administratorzy forum. Służy on do omawiania zmian do wprowadzenia na forum, ich testowania itp.

Rejestracja - Jak i po co?
Jak już wcześniej wspomniałem - do korzystania z forum dyskusyjnego potrzebna jest rejestracja. Podobnie jest w przypadku naszych stron - niektóre udogodnienia mają jedynie zarejestrowani użytkownicy. Jeszcze raz chciałbym rozróżnić tutaj rejestrację na forum dyskusyjnym oraz na stronach "Naszego Bociana"

 • Rejestracja na forum dyskusyjnym. Aby zarejestrować się jako użytkownik forum dyskusyjnego przejdź na strony forum (klikając link "Forum Bociana") a nastepnie kliknij link "Rejestracja". Teraz wypełnij prosty formularz. Musisz wypełnić te pola, przy których figuruje znak gwiazdki (*). Są to nazwa użytkownika (nie może już taka istnieć na forum), hasło (dla pewności wprowadzane dwukrotnie) oraz adres e-mail (adres ten nie będzie widoczny dla nikogo poza administratorem forum, chyba, że zaznaczysz opcję "Inni widza mój adres email"). Pozostałe dane nie są obowiązkowe, ale będzie nam miło, jeśli je wypełnisz. Od tego czasu jesteś pełnoprawnym użytkownikiem forum.
 • Rejestracja na stronach Bociana. Aby zostać zarejestrowanym użytkownikiem serwisu "Nasz Bocian" kliknij na link "Załóż konto" u góry strony (link ten dostępny jest jeszcze w innych miejscach na stronie). Na stronie, która się pojawi kliknij na "Rejestracja nowego użytkownika". Podobnie jak w przypadku forum musisz podać minimum wybrany dla siebie pseudonim oraz swój adres email. Pozostałe informacje nie są obowiązkowe. UWAGA! - Dla bezpieczeństwa nie podawaj raczej swojego pełnego adresu zamieszkania - wystarczy miejscowość, jeśli chcesz również dzielnica. Po wypełnieniu formularza program generuje losowe hasło użytkownika. W zalezności od sytuacji hasło bądź zostanie wyświetlone na stronie zaraz po zarejestrowaniu, bądź też zostanie wysłane na adres email podany przy rejestracji. Hasło jest w pełni losowe (i najczęściej bardzo trudne do zapamiętania :-( ). Od tego czasu możesz już się logowac na naszych stronach. W odróżnieniu od forum po jednorazowym zalogowaniu nie następuje automatyczne wylogowanie. Musisz wylogować się sam(a). Po pierwszym zalogowaniu zachęcam do kliknięcia na link "Twoje konto". Tutaj możesz między innymi w dziale "zmień swoje info" ustawić nowe, łatwiejsze do zapamiętania hasło użytkownika, zdecydować czy chcesz być subskrybentem otrzymywanych cyklicznie mailem "Wiadomości od Bociana", zmienić podane wcześniej dane o sobie itp.
 • Co mi daje rejestracja? - Odpowiedź na to pytanie już właściwie padła w tym artykule. Rejestracja na forum dyskusyjnym jest jedyną możliwością aktywnego uczestnictwa na forum. Wymaga jej większość for internetowych. Daje to możliwość łatwiejszego rozróżniania osób piszących na forum; pewność, że nikt się nie podszywa pod drugą osobę; zabezpiecza w pewnym stopniu przed nieodpowiedzialnymi pseudoużytkownikami. Powodów można by wymienic jeszcze wiele. Rejestracja na stronach Bociana daje możliwość dostępu do galerii zdjęć, umożliwia otrzymywanie mailem "Wiadomości od Bociana" (wcześniej trzeba to aktywować na stronie "Twoje konto"), umożliwia personalizację niektórych domyślnych ustawień serwisu. Powoduje również, że (o ile tego chcesz) twój pseudonim będzie wyświetlany przy wysłanych przez ciebie komentarzach i artykułach. Ostatnią korzyścią jest możliwość wysyłania "prywatnych wiadomości" do innych użytkowników forum / serwisu. UWAGA! Prywatne wiadomości na forum i na stronach Bociana to dwie odrębne sprawy. Wiadomość wysłana na forum do użytkownika forum będzie możliwa do odczytania przez tegoż użytkownika jedynie na forum. Ta sama uwaga analogicznie dotyczy wiadomości prywatnych wysyłanych ze stron serwisu.

Dalej mam kłopot. Gdzie szukać pomocy?
Możliwości szukania pomocy jest kilka. Jeżeli masz kłopot z obsługą forum spróbuj kliknąć na link FAQ u góry strony. Znajdziesz tam podstawowe informacje na temat funkcjonowania forum. Możesz również zadać pytanie na forum w dzaile "Jak to działa?". Jeżeli nie znajdziesz tam odpowiedzi lub Twój problem dotyczy obsługi stron serwisu "Nasz Bocian" - spróbuj skontaktować się z kimś z administratorów. Możesz to zrobić na różne sposoby:

 • pisząc prywatną wiadomość do użytkownika Krzysiek lub Rebas
 • pisząc maila na adres: kkoziol@enter.cnet.pl lub rebas@poczta.gazeta.pl
 • kontaktując się za pomocą komunikatora Gadu-Gadu (mój numer to 2099638)
 • pisząc wiadomość korzystając z linku "Napisz do Bociana"

To moim zdaniem wszystko, co jest potrzebne, by móc wygodnie zacząć korzystać z naszego serwisu i forum dyskusyjnego. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące tego artykułu i mam nadzieję, że choć jednej osobie w czymś on pomoże. Jeśli uważasz, że nie poruszyłem jakiegoś ważnego tematu, lub coś opisałem niejasno - pisz koniecznie. Będę się starał uwzględniać Wasze uwagi i zmieniać ten artykuł zgodnie z waszymi sugestiami.

0
Twoja ocena: Brak

Odpowiedzi

Portret użytkownika Krzysiek

Już działa inaczej

Od kilku dni nasze stronki przeszły małą reorganizację i w związku z tym część tutaj podanych informacji się zdeaktualizowała. Nowa - lepsza ;) instrukcja obsługi - wkrótce.

Portret użytkownika denisdesign

Re: apvwj

viagra uk without prescription [www.eikedalen.no] levitrabuy cheap levitra online discount levitra pharmacy purchase [www.cikmedia.com] levitra online cheap viagra from pfizer [www.curling.no] where can i buy viagra levitra generic cialis [www.nettxtra.no] buy levitra now buy levitra onlines [www.curling.no] cheap viagra from pfizer discount levitra pharmacy purchase [www.cikmedia.com] cialis and levitra buy no prior viagra cialis levitra [www.cikmedia.com] generic viagra cialis and us online pharmacy [www.incent.no] cialis levitra online what is levitra [www.cikmedia.com] levitra generic cialis cialis cheapest [www.eikedalen.no] book buy online order viagra buy viagra where [www.cikmedia.com] cheapest viagra to buy online in uk cheap online levitra [www.nettxtra.no] cheap viagra cialis levitra viagra vs vs [www.nettxtra.no] levitra over the counter free samples of cialis [www.eikedalen.no] buy levitra online us levitra samples [www.nettxtra.no] viagra without prescription levitra commercial [www.incent.no] cialis comparison levitra viagra generic levitra cheap [www.incent.no] cheapest viagra to buy online in uk canadian pharmacy and levitra [www.nettxtra.no] cialis levitra viagra compare viagra cheap [www.curling.no] levitra over the counter levitra online us [www.nettxtra.no] viagra to buy

Portret użytkownika denisdesign

Re: mkxupoee

viagra cialis levitra [friendsofjimcirone.org] viagra cialis levitra levitra onlines [indianapoliswaterproofing.net] buy levitra now by levitra posted [peaness.org] levitra over the counter buy levitra now [www.sendo-x.com] levitra online us best levitra online price [traviya.phpbb-host.net] purchase levitra online looking for levitra [everything.freephpnuke.org] levitra discount levitra online [gsdlpetrosani.licee.edu.ro] levitra online us buy levitra where [thebusseybunch.com] cialis levitra dysfunction erectile levitra [cutiepaws.ca] testimonials levitra buy levitra online us [www.acadiaseniorcollege.org] levitra lavitra livitra levitra [www.metalpricewatch.com] cialis levitra viagra vs vs levitra pills [www.infamysl.com] levitra en mexico levitra 10 mg [evilbunnykillas.com] dysfunction erectile levitra buy levitra onlines [forums.soccerways.com] levitra cheapest levitra for women [redmountainrange.com] levitra best price alcohol levitra [forum.german-butterfly.de] addiction levitra cheap levitra [streetfighterforums.com] buy levitra us buy levitra online viagra [www.lordgangworldwide.com] the buy levitra buy levitra online viagra [www.lordgangworldwide.com] generic levitra pills generic levitra cheap [organicperformance.com] order levitra

Portret użytkownika denisdesign

Re: bfavtunmo

buy cialis online now [ejh007.nl] generic cialis from india cialis buy online [phuongefl.com] buy cialis without a prescription cialis vs levitra vs viagra [nerdotic.com] how to buy cialis getting an online prescription for cialis [www.nebulusentertainment.com] cialis versus viagra cialis comparison levitra viagra [divinitynation.net] buy cialis with paypal generic cialis without a perscription [frally.net] viagra cialis levitra cialis buy online [phuongefl.com] cialis professional cialis and diabetes [www.phillipsfilms.com] getting an online prescription for cialis 50mg generic cialis [www.loveforbeauty.com] free generic cialis viagra cialis levitra [worminator.dk] buy cialis on line results viagra cialis levitra [www.markusshaw.com] lowest prices for cialis buying cialis online [www.wroclawwsieci.pl] compare cialis levitra buy cialis on line [ohiokarting.net] levitra cialis comparison cialis vs levitra vs viagra [nerdotic.com] compare cialis levitra cialis viagra cialis levitra [prosperousinvestment.com] cialischeap cialis online generic cialis from india [www.xpgoodway.com] discount cialis generic cialis and diabetes [www.phillipsfilms.com] buy cialis online now cialis without prescription [syokbisnes.com] cialis buy cheap cheapest buying generic cialis [stevehoeser.com] lowest price cialis compare cialis levitra [www.sportspage-dallas-ftworth.com] free generic cialis

Portret użytkownika denisdesign

Re: uefe

buy viagra on line uk [www.globewomen.org] cialis versus levitra generic levitra pills [www.cseb-scbe.org] cheap online levitra prices online cialis [www.cseb-scbe.org] generic viagra buy low price viagra [www.globewomen.org] order viagra buy viagra in england [www.cseb-scbe.org] buy cialis viagra [www.globewomen.org] levitra side effect online prescription for levitra us [www.globewomen.org] prices online cialis buy viagra online and get prescription [www.globewomen.org] levitra cialis generic viagra online [www.globewomen.org] purchase generic viagra cialis new viagra [www.globewomen.org] side effects of levitra cialis generic pharmacy [www.globewomen.org] keywords buy viagra cialis without prescription [www.cseb-scbe.org] cheap viagra online free viagra in the uk [www.globewomen.org] generic viagra online compare cialis online [www.globewomen.org] generic cialis without a perscription cheap generic viagra [www.cseb-scbe.org] cialis levitra online buy generic online viagra [www.globewomen.org] to buy viagra how buy cheap levitra online [www.globewomen.org] lowest prices for cialis what is levitra [www.cseb-scbe.org] cialis viagra cialis levitra buy viagra online [www.globewomen.org] levitra cialis comparison drug testing levitra [www.globewomen.org] levitra now online

Portret użytkownika denisdesign

Re: aeabub

cheapest cialis online [www.hugeimage.com] generic viagra levitra side effects [www.crdpa-bnu.org] buy cheap viagra in uk cheapest place buy viagra online [www.cdkinfo.com] viagra on line looking for levitra [www.porthenry.net] levitra en mexico viagra online buy [www.loadedlux1.com] buy cheap online viagra viagra levitra studies [www.cdkinfo.com] levitra versus viagra buy soft generic viagra cheapest [www.loadedlux1.com] no prescription viagra cheapest viagra to buy online in uk [www.loadedlux1.com] lowest prices for cialis cialis buy [www.hugeimage.com] levitra cialis levitra online [www.porthenry.net] cialis buy online online pharmacy free shipping levitra [www.crdpa-bnu.org] stories on levitra buying viagra online [www.loadedlux1.com] buy viagra online and get prescription online prescription for levitra us [www.crdpa-bnu.org] cialis buy cheap cheapest where to buy levitra [www.porthenry.net] lavitra livitra levitra buy cheap uk viagra [www.loadedlux1.com] cialis comparison levitra viagra levitra pills [www.crdpa-bnu.org] discount levitra pharmacy purchase where to buy cialis [www.hugeimage.com] cialis comparison levitra viagra levitra commercial [www.crdpa-bnu.org] cialis comparison levitra viagra cialis online sale [www.hugeimage.com] cialis professional viagra cialis online [www.pimpmymallet.com] buying viagra online

Portret użytkownika denisdesign

Re: akjldjae

australia generic in levitra sales [www.webdesignassoc.com] levitra viagra buying cialis online [www.papillonpath.com] generic viagra cialis generic soft tab [www.coco-online.com] cheapest place buy viagra online is generic levitra safe [www.alien8ent.com] levitra side effects buying cialis online [www.papillonpath.com] viagra buy cialis without a prescription [www.accesssource.net] buy cheap uk viagra viagra or levitra [www.69lsbook.com] generic cialis without a perscription cialis professional [www.papillonpath.com] online pharmacy free shipping levitra cialis cheap [www.sexstadium.com] buy viagra online order cialis generic cheapest [www.accesssource.net] viagra uk cialis generic purchase [www.coco-online.com] buy levitra online viagra is generic levitra safe [www.alien8ent.com] cheap price viagra purchase viagra [www.datalinkcorporation.com] to buy viagra how levitra onlines [www.alien8ent.com] cialis for women buy levitra now [www.webdesignassoc.com] buy levitra cialis versus viagra [www.accesssource.net] buy viagra here in the uk where can i buy cheap cialis [www.sexstadium.com] cialis generic pharmacy generic viagra online [www.blipsfit.com] buy viagra on line buy viagra cheap [www.69lsbook.com] levitra discount cialischeap cialis online [www.accesssource.net] book buy online order viagra

Portret użytkownika denisdesign

Re: vawawoi

cialis buy [www.healthestarts.com] viagra levitra levitra viagra [www.tecmo-bowl.com] results viagra cialis levitra viagra for sale without a prescription [www.said-education.com] generic levitra pill cialis online [www.peacefulhavenbandb.com] compare viagra cialis levitra buying viagra online [www.said-education.com] viagra levitra cialis comparison no prescription needed cialis [www.hesterhouse.org] discount levitra online cialis versus levitra [www.hesterhouse.org] cheap viagra pills cheap cialis [www.healthestarts.com] buy cheapest cialis is generic levitra safe [www.webmei.org] buying cialis online buy cheap viagra in uk [www.hmecd.org] cialis versus levitra where can i buy viagra in england [www.said-education.com] mail order levitra cialis cheapest [www.peacefulhavenbandb.com] stories on levitra buy cialis [www.peacefulhavenbandb.com] viagra buy where can i buy viagra [www.diablored.com] viagra buy online order levitra [www.leb2leb.com] viagra cialis buy cheap viagra [www.diablored.com] levitra side effects viagra cialis [www.healthestarts.com] cialis and online consultation online cialis [www.hesterhouse.org] lowest price levitra generic online levitra cialis comparison [www.hesterhouse.org] cialis generic purchase viagra price [www.tecmo-bowl.com] suppliers of viagra

Portret użytkownika denisdesign

Re: iarbiupemhe

buy online viagra [www.audubontravel.com] generic cialis sale levitra [www.indianpremiercricketleague.com] comparison study of viagra cialis levitra cialis online [www.e-miguel.com] cialis cheap cialis online cialis online cyalis [www.e-miguel.com] cheap cialis cheap viagra pills [www.audubontravel.com] cialis online sale viagra cialis levitra [www.fmr2009.com] buy cheapest viagra viagra mail order uk [www.audubontravel.com] viagra cialis prescription online viagra levitra studies [www.audubontravel.com] viagra levitra lowest price cialis [www.fmr2009.com] buy viagra online in cheap viagra online [www.audubontravel.com] buy cialis with paypal where to buy viagra on line [www.jspolympus.com] cialis buy cheap cheapest purchase cheap cialis online [www.e-miguel.com] viagra online viagra cialis [www.jspolympus.com] cialis buy online viagra generic [www.jspolympus.com] order levitra cialis online order [www.e-miguel.com] buy levitra online viagra viagra cialis online [www.fmr2009.com] cialis buy cheap cheapest buy viagra here in the uk [www.jspolympus.com] cialis generic pharmacy compare viagra cialis levitra [www.audubontravel.com] cialis generic lowest price viagra online viagra [www.audubontravel.com] lowest price levitra generic online testimonials levitra [www.indianpremiercricketleague.com] levitra pills

Portret użytkownika denisdesign

Re: hcxuzb

cheap viagra without prescription [www.jspolympus.com] levitra buy viagra to buy cheap [www.jspolympus.com] buy cheapest cialis buy cialis on line [www.e-miguel.com] purchase viagra cheapest viagra to buy online in uk [www.jspolympus.com] buy viagra legal viagra cialis prescription online [www.e-miguel.com] buy en language levitra generic cialis from india [www.fmr2009.com] levitra cialis viagra cialis prescription online [www.e-miguel.com] online cialis levitra over the counter [www.indianpremiercricketleague.com] discount cialis online buy levitra onlines [www.indianpremiercricketleague.com] cialis levitra viagra compare stories on levitra [www.indianpremiercricketleague.com] information on the price of levitra cialis levitra viagra [www.indianpremiercricketleague.com] cialis and online pharmacy viagra for sale without a prescription [www.audubontravel.com] cialis buy buy viagra on line uk [www.jspolympus.com] online viagra buy cialis online now [www.e-miguel.com] lavitra livitra levitra effects of levitra [www.indianpremiercricketleague.com] compare cialis levitra viagra compare cialis levitra viagra [www.jspolympus.com] no prescription needed cialis cialis and online prescription [www.e-miguel.com] viagra online cheap comparison study of viagra cialis levitra [www.fmr2009.com] compare cialis online where can i buy viagra in england [www.audubontravel.com] how to buy viagra cialis without prescription [www.fmr2009.com] buy levitra now

Portret użytkownika denisdesign

Re: wdchi

buy soft generic viagra cheapest [www.audioknob.com] alcohol levitra buy cialis online [www.notesonvirginia.com] buy cialis without a prescription levitra drug [www.dublinas.com] buy viagra online lavitra livitra levitra [www.dublinas.com] cialis viagra where to buy cialis [www.notesonvirginia.com] cialis levitra versus best price for viagra [fetesmaritimes.com] where to buy viagra on line cheap viagra pill [fetesmaritimes.com] viagra cialis generica cheap cialis [www.notesonvirginia.com] how to buy cialis cialis 10 mg [www.notesonvirginia.com] levitra cialis information on the price of levitra [www.dublinas.com] cialischeap cialis online buy levitra online viagra [www.dublinas.com] viagra cialis prescription online generic levitra pill [www.dublinas.com] female viagra viagra buy [www.fetesmaritimes.com] purchase viagra generic levitra [www.dublinas.com] cialis generic purchase cialis generic lowest price viagra [www.copops.org] buy viagra on line levitra now online [www.dublinas.com] levitra discount viagra online cheap [www.audioknob.com] buy cialis generic cialis without a perscription [www.copops.org] buy viagra online in uk viagra cialis generica [www.fetesmaritimes.com] levitra versus viagra viagra on line [fetesmaritimes.com] where to buy viagra

Portret użytkownika denisdesign

Re: vezu

cialis levitra viagra compare [www.copops.org] viagra cialis levitra comparison viagra cialis levitra comparison [www.audioknob.com] free generic cialis online pharmacy cheap viagra [www.audioknob.com] discount levitra online cialis and levitra [www.dublinas.com] generic levitra pill levitra side effects [www.dublinas.com] cialis levitra viagra on line [fetesmaritimes.com] cialis levitra viagra compare generic 10mg cialis [www.copops.org] where can i buy viagra in england generic cheap cialis [www.notesonvirginia.com] levitra en mexico buy no prior viagra cialis levitra [fetesmaritimes.com] where can i buy viagra viagra [www.fetesmaritimes.com] 50mg generic cialis generic viagra [www.audioknob.com] viagra levitra cialis compare [www.notesonvirginia.com] viagra on line pharmacy cialis and us online pharmacy [www.copops.org] levitra vs viagra cialis and online pharmacy [www.copops.org] where to buy viagra where to buy viagra on line [www.fetesmaritimes.com] buy cheap viagra online no prescription needed cialis [www.notesonvirginia.com] cialis and online pharmacy buy online cialis [www.copops.org] cheap no prescription viagra looking for levitra [www.dublinas.com] viagra levitra cialis viagra for sale without a prescription [fetesmaritimes.com] buy viagra pill online levitra cialis compare [www.notesonvirginia.com] viagra without prescription

Portret użytkownika petetongue

Re: slwoaatgzee

where can i buy viagra [www.trenchreynolds.com] compare cialis levitra viagra buy viagra onlines [www.artofmentalwarfare.com] generic levitra cheap cialis 10 mg [www.angelaalegna.com] buy viagra on line levitra prices [www.paloaltohomeforeclosures.com] buy viagra on line uk buy cheap generic cialis [www.reo09.com] lowest prices for cialis to cialis buy where [www.reo09.com] compare cialis levitra cialis levitra viagra compare [www.trenchreynolds.com] alcohol levitra getting an online prescription for cialis [www.reo09.com] levitra viagra cialis viagra [www.trenchreynolds.com] cheap no prescription viagra no prescription viagra [www.trenchreynolds.com] viagra cheap online drug testing levitra [www.paloaltohomeforeclosures.com] levitra samples compare cialis levitra viagra [www.trenchreynolds.com] cialis viagra buy cheapest viagra [www.artofmentalwarfare.com] levitra generic generic name viagra [www.artofmentalwarfare.com] generic cheap cialis viagra [www.artofmentalwarfare.com] cialis levitra viagra vs vs buying cialis online [www.angelaalegna.com] viagra levitra viagra cialis [www.artofmentalwarfare.com] levitra prices buy viagra pill online [www.artofmentalwarfare.com] cialis buy cheap cheapest cialis cheap cialis online [www.reo09.com] viagra cheap compare viagra cialis levitra [www.angelaalegna.com] buy low price viagra

Portret użytkownika petetongue

Re: cxiema

order levitra [www.brahead.com] order cialis order levitra [www.brahead.com] purchase levitra order levitra [www.brahead.com] purchase cialis order viagra [www.dimebagradio.com] order cialis online order levitra online [www.brahead.com] order levitra buy levitra online [www.brahead.com] order levitra online buy viagra [www.coasterinsider.com] order viagra purchase levitra [www.brahead.com] buy levitra order viagra online [www.coasterinsider.com] purchase cialis purchase cialis [www.cjraymer.com] buy cialis buy viagra [www.coasterinsider.com] order levitra online buy viagra [www.coasterinsider.com] order viagra online buy cialis online [www.cjraymer.com] order viagra online buy cialis online [www.cjraymer.com] order viagra online order cialis [www.cjraymer.com] buy cialis order cialis online [www.cjraymer.com] buy viagra online buy viagra online [www.dimebagradio.com] order viagra order cialis online [www.cjraymer.com] buy viagra purchase levitra [www.brahead.com] order viagra purchase cialis [www.cjraymer.com] buy viagra online

Portret użytkownika petetongue

Re: huyefsuarf

buy levitra [www.brahead.com] order viagra online order viagra [www.coasterinsider.com] buy cialis online buy viagra [www.coasterinsider.com] buy levitra online buy viagra [www.coasterinsider.com] order cialis online buy cialis [www.cjraymer.com] buy viagra order viagra [www.coasterinsider.com] order cialis online order viagra [www.coasterinsider.com] buy cialis online buy viagra [www.coasterinsider.com] purchase levitra buy viagra [www.coasterinsider.com] order viagra order viagra [www.coasterinsider.com] order cialis online order viagra online [www.coasterinsider.com] order levitra online [www.dimebagradio.com] order cialis online [www.cjraymer.com] order viagra buy viagra [www.coasterinsider.com] buy levitra online order cialis online [www.cjraymer.com] buy cialis online [www.dimebagradio.com] order levitra purchase levitra [www.brahead.com] buy cialis online [www.cjraymer.com] order levitra buy levitra online [www.brahead.com] buy cialis buy levitra online [www.brahead.com] buy viagra online

Portret użytkownika petetongue

Re: arbagmgydvj

purchase cialis [www.rosanelpugno.info] buy cialis online order levitra online [www.theraphype.com] purchase viagra buy levitra [www.ensemble-os.org] buy viagra online [www.f3filmfestival.com] purchase levitra order cialis [www.cannedfitness.com] order viagra order levitra [www.kevin-hebb.com] buy levitra order cialis online [www.cannedfitness.com] order viagra [www.f3filmfestival.com] purchase cialis purchase levitra [www.theraphype.com] order levitra purchase viagra [www.f3filmfestival.com] buy cialis order cialis [www.cannedfitness.com] buy levitra online [www.hebronnet.net] buy cialis order viagra online [www.puska.org] buy viagra order cialis [www.cannedfitness.com] buy levitra online order cialis online [www.cannedfitness.com] purchase levitra [www.theraphype.com] order viagra online [www.puska.org] order viagra online order viagra online [www.puska.org] order cialis order levitra [www.kevin-hebb.com] order levitra online order cialis online [www.cannedfitness.com] purchase cialis

Portret użytkownika petetongue

Re: eiexpaynkuq

purchase levitra [www.dan-leu.com] buy cialis online [www.linuxayuda.org] purchase cialis order cialis [www.cannedfitness.com] purchase viagra buy cialis [www.rosanelpugno.info] order viagra [www.botoxkerry.com] buy cialis [www.rosanelpugno.info] purchase levitra purchase viagra [www.puska.org] order cialis order viagra online [www.botoxkerry.com] buy cialis [www.linuxayuda.org] order viagra buy viagra online [www.botoxkerry.com] purchase cialis buy cialis [www.rosanelpugno.info] purchase viagra buy viagra online [www.botoxkerry.com] order viagra buy viagra online [www.botoxkerry.com] buy levitra online purchase cialis [www.audionovamusic.com] purchase viagra order cialis [www.cannedfitness.com] buy levitra online buy cialis online [www.thehouseofrock.net] order viagra [www.botoxkerry.com] buy cialis purchase cialis [www.audionovamusic.com] buy viagra order cialis [www.cannedfitness.com] purchase cialis purchase levitra [www.dan-leu.com] order cialis online

Portret użytkownika jasminenile

jasmine nile7

تخزين اثاث
شركة تخزين عفش بجدة
نقل عفش جدة
شركة تسليك مجارى بجدة
شركة تنظيف خزانات بجدة
شركات رش المبيدات الحشرية بجدة
شركات مكافحة الحشرات في جدة
شركة تنظيف شقق بجدة
شركة تنظيف فلل بجدة
شركة تنظيف بجدة
شركات تنظيف المنازل في جدة
شركة عزل خزانات بجدة
شركة كشف تسربات المياة بجدة
نقل عفش
شركة نقل عفش بالطائف
نقل عفش مكة
نقل عفش جدة
شركة نقل اثاث بالرياض
شركة تخزين اثاث بالدمام
شركة نقل اثاث بالدمام
شركة تنظيف خزانات بالدمام
شركة تسليك مجاري بالدمام
شركة رش مبيدات بالدمام
شركة مكافحة حشرات بالدمام
شركة تنظيف شقق بالدمام
شركة تنظيف بالدمام
شركة تنظيف بجدة
شركة عزل خزانات بجدة
شركة تنظيف خزانات بجدة
شركة تنظيف منازل بجدة
شركة كشف تسربات المياة بجدة
شركة تنظيف شقق بجدة
شركة تنظيف موكيت بجدة
شركة نقل اثاث بجدة
شركات مكافحة الحشرات فى جدة
شركات رش المبيدات الحشرية بجدة
شركة تسليك مجارى بجدة
نقل عفش مكة
شركة تخزين عفش بمكة
شركة عزل اسطح بمكة
شركة تسليك مجارى بمكة
شركة كشف تسربات المياة بمكة
شركة تنظيف منازل بمكة
شركة مكافحة نمل ابيض بالدمام
شركة تخزين اثاث بالدمام
شركة نقل اثاث بالدمام
شركة رش مبيدات بالدمام
شركة مكافحة حشرات بالدمام
شركة تنظيف خزانات بالدمام
شركة تسليك مجارى بالدمام
شركة تنظيف فلل بالدمام
شركة تنظيف منازل بالدمام
شركة تنظيف شقق بالدمام
شركة تنظيف موكيت بالدمام
شركة تنظيف بالدمام
شركة عزل اسطح بالدمام
شركة كشف تسربات المياة بالدمام
شركة عزل اسطح بالدمام
شركة كشف تسربات المياة بالدمام
شركة تنظيف بيارات بالدمام
شركة تخزين اثاث بجدة
شركة تنظيف فلل بجدة
شركات مكافحة الحشرات في جدة
شركة تنظيف فلل بجدة
شركة تنظيف بجدة

شركة تنظيف شقق بجدة
شركة تسليك مجارى بجدة
شركة تنظيف موكيت بجدة
شركة تنظيف بالبخار بجدة
نقل عفش جدة
نقل عفش مكة
شركة نقل عفش بالطائف
شركة مكافحة حشرات بمكه
شركة مكافحة حشرات بالطائف
شركة رش مبيدات بمكة
شركة تنظيف خزانات بمكة
شركة تنظيف خزانات بالطائف
شركة تنظيف بمكة
شركة تنظيف موكيت بمكة
شركة تنظيف منازل بالطائف
شركة عزل اسطح بمكة
شركة كشف تسربات المياة بمكة
تنظيف بيارات بالدمام
شركة نقل اثاث بالدمام
شركة تنظيف خزانات بالدمام
شركة تسليك مجاري بالدمام
شركة رش مبيدات بالدمام
شركة مكافحة حشرات بالدمام
شركة تنظيف شقق بالدمام
شركة تنظيف موكيت بالدمام
شركة تخزين اثاث بالدمام
شركة كشف تسربات المياة بالدمام
شركة عزل اسطح بالدمام
شركة الشامل لنقل اثاث بالرياض
شركة تنظيف منازل بالرياض
شركة نقل عفش بالرياض
شركة تخزين عفش بالرياض
شركة رش مبيدات بالرياض
شركة مكافحة حشرات بالرياض
شركة تنظيف خزانات بالرياض
شركة تنظيف موكيت بالرياض
شركة تنظيف فلل بالرياض
شركة تنظيف مجالس بالرياض
شركة عزل اسطح بالرياض
شركة كشف تسربات المياه بالرياض
تسليك مجارى
شركة تنظيف بالبخار
نقل عفش جدة
شركة تنظيف بجدة
شركات تنظيف المنازل فى جدة
شركة كشف تسرب المياه بجده
شركة مكافحة حشرات بجدة
شركة تنظيف خزانات بجدة
شركة تخزين عفش بجدة
شركة تنظيف شقق بجدة
شركة تنظيف مسابح بجدة
شركات رش المبيدات الحشرية بجدة
شركة نقل اثاث بالرياض
شركة تخزين أثاث بالأحساء
شركه رش مبيدات بالجبيل
شركة تسليك مجاري بالظهران
شركة عزل خزانات بالقطيف-
شركة تسليك مجاري بالظهران
شركة عزل خزانات بالقطيف-
شركة كشف تسربات المياه بالظهران
شركة مكافحة حشرات ورش مبيدات بالهفوف

شركة تسليك مجارى بالأحساء
شركة تنظيف فلل بالقطيف
شركه نقل عفش بالخرج
شركة كشف تسربات المياه بالقطيف
شركة مكافحة حشرات ورش مبيدات بالقطيف
شركة تخزين أثاث بالجبيل
شركة عزل أسطح بالدمام
شركه كشف تسرب المياه بالخرج
شركه عزل خزانات بجده
شركه رش مبيدات بجده
شركة تسليك مجاري بالقطيف
شركة تنظيف فلل بالظهران
ديكورات غرف نوم
شركة تنظيف بيارات بالخبر
شركة تنظيف فلل بالهفوف
ديكورات اسقف
شركة عزل اسطح بمكة
شركة عزل خزانات برأس التنورة
شركة ديكور بالرياض
شركة مكافحة حشرات ورش مبيدات بالأحساء
شركة كشف تسربات المياه بالجبيل
كشف تسربات المياه بسيهات
شركة مكافحة النمل الابيض بجدة
شركه مكافحه البق بجده
شركة مكافحة الصراصير بجدة
شركة مكافحة الفئران بجدة
شركة مكافحة افات المخازن بجدة
شركة مكافحة العته بجدة
شركة مكافحة السوس بجدة
شركة مكافحة افات المخازن بجدة
شركة مكافحة السوس بجدة
شركة مكافحة الابراص والسحالى بجدة
شركة مكافحة الثعابين بجدة
شركة نقل اثاث بالدمام
شركة تنظيف خزانات بالدمام
شركة تسليك مجاري بالدمام
شركة رش مبيدات بالدمام
شركة مكافحة حشرات بالدمام
شركة تنظيف فلل بالدمام
شركة تنظيف موكيت بالدمام
شركة كشف تسربات المياة بالدمام
شركة تخزين اثاث بالدمام
شركة عزل اسطح بالدمام
شركة مكافحة حشرات بالاحساء
شركة مكافحة حشرات بجدة