marcowo

Późno już,bardzo późno,M. w pracy,a ja powinnam chyba spać,bo moje nocki nie przerywanie urozmaicane są przez małego ssaczka,ale co tam,odeśpię jutro,dziś napiszę co u nas :)
A tu już marzec...hi,weszłam na wpis sprzed roku gdy cieszyłam się,że zaczęłam marzec w dwupaku,a tu zaraz Agatka skończy 11 m-cy...
Ostatnie tygodnie są przełomowe w nabieraniu nowych umiejętności i jesteśmy z M. pod prawdziwym zdziwieniem jak bardzo inaczej wychowuje się drugie dziecko gdy ma do naśladowania swój najlepszy przykład-starszą siostrę :) Agatkę nie interesują grzechotki,grające cudaczne zabawki,ona lub barbie jak jej siostra :) i weźmie grzebyczek i czesze im włosy,posadzi w samochodzik i robi brum brum,lala która ma rolki też jest przez Agatkę całkiem nieźle obsługiwana :)
Najbardziej dumna jestem z tego,ze Agatka nauczyła się ostatnio pić z kubeczka!Pamiętam jak długo zajęło mi to u Karolci by ją nauczyć,a tu proszę siostra płucze zęby kubeczkiem który trafia podczas kąpieli w rączki Agatki i ona nabiera wodę i pije tą z kąpieli...:))) na szczęście mama stoi na straży,ale właśnie tak Agatka nauczyła się pić z kubeczka:)
Czasem fajnie jest z kubeczka trochę narozlewać wtedy mama bierze papierowy ręcznik i wyciera i zanim się obejrzy Agatka też urywa sobie kawałek i wyciera za mamą :)))
Taki mały człowieczek a jaki wielki obserwator,który uczy się w mgnieniu oka.
Gdy na nią patrzę to widzę,że szybciej poznaje też świat niż Karolinka bo np Karolcia telewizor zaczęła oglądać gdy miała około dwóch lat,a Agatka przy starszej siostrze korzysta;)Ostatnio też Karolinka wróciła z przedszkola z lizakiem,Agatka właziła na nią,wyciągała łapki prosząc:daj daj!daj daj!tam mi było jej szkoda,że dałam jej drugiego lizaczka...ależ była zachwycona i tak pamiętam dokładnie,ze Karolinka jadła pierwszego lizaka w wieku 1,5 roku,a Agatka w wieku 10m-cy...można się też nieźle już dogadać,rozumie o co pytam i często mówi:ta! co oznacza tak,lub odwraca główkę co oznacza nie.
Karolinka za to ostatnio pochłonięta jest kosmosem o którym rozmawiali w przedszkolu.Zna na pamięć wszystkie planety,wie co to galaktyka,orbita,komety...Opowiada nam codziennie o czymś nowym i chce wiedzieć coraz więcej i więcej :)
W przedszkolu ostatnio dostała też nagrodę za wykonywanie dokładnie prac plastycznych :) Pani mi też ostatnio ją chwaliła,że jest bardzo sumienna i ambitna,chce zrobić dobrze i czasem aż się trochę denerwuje jak jej coś nie wyjdzie i pytała mnie dwa razy czy Karolinka to wcześniak?I była w szoku gdy odpowiadałam:tak,urodziła się jako zaledwie kilogramowa dziewczynka...
Teraz śpią.Jest taka cisza...potrzebuję tej ciszy też,bo czasem brakuje mi energii na nieskończone pokłady ich energii,szczególnie bardzo żywiołowej Agatki,ale do wiosny idzie!A na podwórku będą ją zużywać duuużo lepiej ;)

0
Twoja ocena: Brak

Odpowiedzi

Portret użytkownika Tykrokylek

Brawo dla

Brawo dla dziewczyn!!!
Przecież wiadomo, że każde "młodsze" pokolenie szybciej się uczy.
Madzia ma kolegę wcześniaka... Też zaledwie kilogram... Sporo rodzice z nim prześli... Teraz po nim nie widać nic. Rośnie chłop jak dąb!

Portret użytkownika maniura

Brawo dla Dziewczynek

Fajnie czyta sie Twoje wpisy, widac jaka szczesliwa z Was rodzinka. Dziewczynki bardzo zdolne, mamusia przeszczesliwa i oby tak dalej. Niedlugo nadejdzie lato i bedziecie siedziec na placu zabaw. Ty zaczerpniesz swiezego powietrza a dziewczynki po zywiolowym dniu na dworzu szybciutko beda szly spac.
Buziole dla Was

Portret użytkownika Agatka

różnice

Młodsze łapie od starszego, ale i tak najpiękniejsze są różnice między nimi! U nas Lolek maniak medialny (może jednocześnie tv, komputer i konsolę), dla Duni mogłoby to nie istnieć. Choć wiele rzeczy to właśnie po nim naśladowała, zresztą nadal podpatruje ;-)
Spokojnych i twórczych nocek ;-)
A trzem Kobietkom:
Abyście były silne i zdolne, zawsze wiedziały co robić, by zrealizować swoje marzenia.
SŁOŃCA!!

Portret użytkownika rybulenka

cudnie że dziewczyny się

cudnie że dziewczyny się dogadują. a jak to bywa z rodzeństwem młodsze papuguje starszego :) dużo radości buziaki

długie staranka
2008-2009 wizyty w Novum
PCOS
nasienie m ok
listopad 2009 II kreski :)lipec 2010 Bartuś
kolejne starania od listopada 2011
marzec 2012 II krechy:)
7.11.2012 Adaś

Portret użytkownika ASKAB_1979

:)

Super, że się tak wszystko pięknie poukładało.
Mam nadzieję, że mój syncia będzie równie dobrym nauczycielem. ;)
Buziaki dla Was Kobitki ;-*

Portret użytkownika sina

Pięknie - po prostu pięknie

Pięknie - po prostu pięknie :)

A ja życzę byś oprócz dumy i szczęścia płynącego z faktu bycia mamą dwóch cudnych córeczek miała jednak od czasu do czasu pięć minut na odpoczynek :). Na spokojny oddech. Taki nie za długi bo wiem, że my matki nie lubimy za długo odpoczywać :)

Moc całusów dla dziewczynek :)

Mama 5 Aniołków
Mama Dziedzica urodzonego 19 stycznia 2010 ;)
Mama Spadkobierczyni urodzonej 7 stycznia 2015 ;)
https://dziedzicispolka.wordpress.com/

Portret użytkownika netka

:-)

masz zdolne Dziewczyny :-)
Wiosna tuż, tuż i niedługo bedzie można znowu długo biegać po dworze :-)

Dwoje Rozrabiaków :-)

Portret użytkownika eee

Byle do wiosny Martuśku! a

Byle do wiosny Martuśku! a Agatce zazdrościmy kompana do zabaw - Karolki :) Hania chętnie poodgapiałaby od starszej siostry...
Uściski wiosenne :)

maj 2005 Aniołek
luty 2006 Aniołek
luty2008 Aniołek
grudzień 2008 Aniołek
Prof.Malinowski
sierpień 2009 zielone światło
lipiec 2010 Aniołek
29.05.2011 Nasz Cud: HANIA