JESTEM ZA ŻYCIEM, JESTEM ZA IN VITRO.

komorowskiW dniu 24.06.2010 zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji "Nasz Bocian" wziął udział w spotkaniu z kandydatem na prezydenta Polski, Marszałkiem Bronisławem Komorowskim. Spotkanie miało miejsce w stołecznym szpitalu Św. Zofii i byli na nim obecni również dyrektor szpitala Św. Zofii, Wojciech Puzyna oraz pani posłanka Małgorzata Kidawa Błońska, autorka jednej z ustaw bioetycznych zgłoszonych przez Platformę Obywatelską.
Celem spotkania było przekazanie panu Bronisławowi Komorowskiemu oczekiwań i pytań członków naszego Stowarzyszenia w zakresie leczenia metodą in vitro, refundacji tej metody oraz niepokojącego nas upolityczniania kwestii medycznych.

Pytania sformułowane przez zarząd, a zarejestrowane przez media, które usłyszał Marszałek Komorowski, to między innymi pytania dotyczące:
- ustawy bioetycznej, którą pan marszałek Komorowski zamierza poprzeć;
- kwestii refundacji leczenia metodą in vitro;
- stosunku marszałka Komorowskiego do dziejącego się na naszych oczach upolityczniania i ideologizowania problemu medycznego, który staje się udziałem coraz większej liczby osób chorych na niepłodność i ich rodzin;
- nastawienia marszałka Komorowskiego do wypowiedzi Hierarchów, którzy pozwalają sobie konstruować analogie między zapłodnieniem in vitro a realizacją idei Frankensteina, "wyrafinowaną aborcją" czy morderstwem.

Marszałek Komorowski odniósł się do każdej z tych kwestii, a ze szczególną satysfakcją, jako reprezentanci środowiska osób niepłodnych w Polsce, odnotowaliśmy stanowisko Pana Marszałka brzmiące "jestem za życiem, więc jestem za in vitro".
Mamy nadzieję, iż jest to pierwszy zwiastun zmian w języku, jakim politycy się posługują mówiąc o in vitro. Mamy tym samym nadzieję, iz doczekamy przyjęcia języka medycznych faktów, języka opowiadającego się za życiem oraz za rodziną, w miejsce przyzwolenia lub braku reakcji na język nienawiści, której tak często niestety doświadczamy, jako osoby walczące z niepłodnością i rodzice dzieci urodzonych przy pomocy medycyny.
Jednocześnie Marszałek Komorowski udzielił poparcia ustawie bioetycznej projektu posłanki Małgorzaty Kidawy Błońskiej oraz publicznie zadeklarował swoje poparcie dla częściowej lub całkowitej refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro. Marszałek Komorowski wyraził również przekonanie, iż metoda in vitro jest kwestią "raczej medyczną niż ideologiczną".
Panie Marszałku, trzymamy za słowo i będziemy pilnować Pańskiej konsekwencji w trzymaniu kursu "za życiem, za in vitro"!

Informacje prasowe o naszym spotkaniu:
wyborcza.pl
wprost.pl
bronislawkomorowski.pl

3.666665
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (6 głosów )

Odpowiedzi

Portret użytkownika zamiast

się zobaczy

Trzymamy Pana Marszałka za słowo.
Jego deklaracja była jasna i stanowcza.
Mam nadzieje, że to nie jest kiełbasa wyborcza.
Jeśli była to kiełbasa wyborcza, to już na jesieni wydobędzie się z niej śmierdzący jad kiełbasiany, którym wszyscy zmagający się z problemem niepłodności będą mogli rzucać na prawo i lewo.

Franecki, IVV

Portret użytkownika degula

bla bla bla

Zawsze tak pięknie gadają przed wyborami !!!!

Mamka opiekuj się mną tam z góry.KC.

IV ICSI - 24.01.2011 Manuelek
VI ICSI - 01.05.2013 - Lilianka

handmadebymali.blogspot.de
Czerwiec 2015 crio nieudane. Koniec :) jestem spełnioną mamą

Portret użytkownika necia27

in vitro

Ale dziś w debacie Kaczyński jasno i głosno powiedział że jest katolikiem i przeciw metodzie in vitro.Teraz wszystko zależy od nas kogo wybierzemy i co bedziemy mieli.

Oliwia 23tc (*) Kacper 24tc (*)

Moje szczęście Lenka 05.05.2011
Moje drugie szczęście Jaś 06.11.2013

Portret użytkownika eLHa

szpital św. Zofii

Szpital św. Zofii robi jedną dziwną rzecz: wpisują noworodkom do książeczek zdrowia hasło "IVF". Po co i dlaczego? Nie wiadomo.

5 lipca 2009 - Gabunia
8 września 2012 - Piotruś

Portret użytkownika izydor72

Będziecie mieli IVF tak jak Irlandię

Minie trochę czasu to wytłumaczą że nie będzie i to dla naszego dobra.
Już Tusk obiecywał wszystko wszystkim a teraz Komorowski chce wszystkim dogodzić. Ja temu Panu dziękuję ...

Ja - hipogonadyzm hipogonadotropowy; Żonka - podwyższone 17 OH
Po kuracji 250tyś armia która podołała niełatwemu zadaniu
Marzec 2011- Junior I
Maj 2014 - Junior II

Portret użytkownika eleni

jaka piekna przedmowa! TYLKO SZKODA ŻE FAŁSZYWA!

Bla Bla wszyscy polity mówią to co ludzie chcą usłyszeć! po wyborach zapomną jak poprezdnicy którzy równierz obiecywali to samo!
To ze popieraja in vitro nic dla mnie nieznaczy ,znaczyło by gdyby pomagali i refundowali in vitro! Popierac każdy może ale pomóc w ralizacji tego projektu o to jest wyzwanie na które Polskę niestać nie finansowo, a moralnie bo przecierz in vitro to zabijanie woła kościół i katolicy, a dawanie przez kk rozgrzeszenia mordercom a to jest to ! Utrzymywanie pedofili ,mordeców ,gwałcicieli w więżieniach i wydawac kasę na resocjalizację
Tylko kk woła mordecstwo grzech cięzki a zapomina i ukrywa że wsród nich są grzesznicy którzy molestuja, są homoseksualistami i nadal czynią swoją posługe to niejest grzech pytam? KK jest zakłamany
A wierzy to się w BOGA a nie kościół i klerów

Portret użytkownika skorpionka77

Mam nadzieję, że to nie są

Mam nadzieję, że to nie są tylko przed wyborcze obietnice i na serio wreszcie nasi polityce zaczną podchodzić normalnie do zapłodnienia in vitro, nie pozwolą Kościołowi wtrącać się w politykę, a osoby chore na niepłodność doczekają się wsparcia Państwa w leczeniu.

Portret użytkownika niecierpek

Wybieram mniejsze zło

Ja mam tylko jedna nadzieję,że przynajmniej nie zakażą tej metody i pozwolą tym , którzy muszą skorzystać z pomocy medycyny w ten sposób ,ze przynajmniej nie będą przeszkadzać jak to ma w planach PIS. Bo przecież nie raz słyszeliśmy poronione pomysły Pisowców żeby nas do wiezienia wsadzać.
Więc z dwojga złego wybieram PO.

Jest już z nami Szymonek ur. 30.12.2010 :)
starania o rodzeństwo dla Szymonka
mamy kwalifikację i startujemy od 23 listopada
3.01.2015 transfer jednego siłacza
11dpt bHCG 71, 75 , 13dpt 199, 30, 25dpt 16640 i jest serd

Portret użytkownika martag253

A ja tam nikomu nie wierzę, a

A ja tam nikomu nie wierzę, a już napewno nie polityce. Jak sobie człowieku sam nie zarobisz i nie zapłacisz to już napewno politycy ci nie pomogą. W każdym bądź razie jeżeli ktokolwiek chce pomóc to najlepiej żeby nie przeszkadzał. A są politycy, którzy widzeli by nas opowiadajacych się za in vitro w wiezieniach, bo przecież lepiej wydawać publiczną kasę na utrzymanie "przestępców" korzystajacych z in vitro niż im pomóc - nieprzeszkadzając. Ale coż taka rola "katolika".

Portret użytkownika aagnes

głupie obiecanki!!!

Moim zdaniem to tylko pod kampanię WSZYSTKO!!! Tak u nas kasa znajdzie się na invitro i będzie refundowana!!!!! SRAJĄ MUSZKI BEDZIE WIOSNA!!!! OBiecanki cacanki a głupiemu r.....!!!!!Szkoda słów.

Portret użytkownika mandzura

uwierze jak zobacze

się jeszcze okaże z tymi obietnicami, nie uwierzę póki nie zobaczę

Portret użytkownika ally30

Głosowałam na Pana

Głosowałam na Pana Komorowskiego. Czekam z niecierpliwoscią na ustawę o refundacji inv.

Portret użytkownika Patka87

po wyborach

Już jest dawno po wyborach a o refundacji nic nie słychać. Bujda i tyle dali tylko nadzieję tym parom które nie mogą mieć dzieci.:(

Portret użytkownika zielony

JESTEM PRZECIW REFUNDACJI IN VITRO

"JESTEM ZA ŻYCIEM, JESTEM ZA IN VITRO" CZYLI WYBIERAM JEDNO ŻYCIE A MNIEJ WIECEJ 7 ŻYĆ ZAMRAŻAM. KAŻDY MA SWOJE SUMIENIE I NIECH PODEJMUJE DECYZJĘ SAM. Z TEGO POWODU NIE JESTEM ZA REFUNDOWANIEM Z PIENIEDZY PODATNIKÓW TEGO PROGRAMU. INNĄ KWESTIĄ JEST TO ŻE NAS NA TO NIE STAĆ - TO TYLKO POWIĘKSZY DZIURĘ BUDŻETOWĄ ( A PRZECIEŻ PO ZA WSZELKĄ CENĘ CHCE JĄ ZMNIEJSZYĆ, TNĄC KOSZTY). POZA TYM NIE UWAŻAM ŻE IN VITRO JEST METODĄ LECZENIA - NAFASZEROWANA HORMONAMI KOBIETA Z OBOLAŁYMI JAJNIKAMI POWIĘKSZONYMI KILKA RAZY TO NIE LECZENIE - TYM BARDZIEJ ŻE PO CIĄŻY KOBIETA JEST W PUNKCIE WYJŚCIA - CZYLI TAK JAK PRZED IN VITRO.

TATUŚ 2 ADOPTOWANYCH SKARBÓW.

Portret użytkownika rybulenka

no to się bardzo

no to się bardzo mylisz!!!!!!!!!!!! jestem za in vitro!!!! to szansa dla kobiet które chcą dziecka i chcą je nosić pod sercem. a co do prezydenta....oby nie było obiecanek cacanek!!!
ZA IN VITRO I ZA JEGO REFUNDACJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

długie staranka
2008-2009 wizyty w Novum
PCOS
nasienie m ok
listopad 2009 II kreski :)lipec 2010 Bartuś
kolejne starania od listopada 2011
marzec 2012 II krechy:)
7.11.2012 Adaś

Portret użytkownika Andy1

w tej chwili to nie gra o refundację to bój o wszystko

groźbą ekskomuniki załatwili wszystkich posłów?? z czapy ich, pod buta i ani mru mru bo ...
- a ja myślałem że Kościół tworzą ludzie ...

IN VITRO- jak dobrze że jesteś!!! Cuda się zdarzają lub Ty sam je tworzysz-na niektóre czekaliśmy 9 lat leczenia-życia w strachu ... nie poddawaj się!!! bo gdyby Twoi przodkowie się poddali mówilibyśmy teraz po niemiecku !!!

Portret użytkownika volando

zielony - poczekaj aż

zielony - poczekaj aż podrosną i wtedy się chwal. Jest takie przysłowie. Nie chwal dnia przed zachodem słońca.

A co do reszty to w bajki PO już nie wierzę. Temat in-vitro wypływa zawsze przed wyborami. Widać wiedzą że jest grupa ludzi którą mogą przez to zyskać. Po ostatnich wyborach temat umarł. Teraz będzie tak samo. Przejdzie projekt Gowina a później umrze do następnych wyborów. W tym państwie nie ma co liczyć na pomoc.
Państwo pomaga patologii - nie wiem, może to właśnie są wzorowi obywatele a ludzie mający jakiś wkład w społeczeństwo służą tylko do dojenia z kasy i są marginesem???

Portret użytkownika ikakoczar1

dzieci mają prawo żyć !

człowiek ma prawo począć się w akcie miłosnym swoich rodziców a nie na szkle. Co z embrionami zamrożonymi ? Co z dziećmi poddanymi selektywnej aborcji ? Chcemy być rodzicami ale za jaką cenę ! My nie mamy prawa do dziecka , dziecko jest darem , na szczęście można dzieci adoptować . mama zastępcza

Portret użytkownika Mamaga

Specjalnie założyłam tu konto

aby wyrazić opinię. Jestem za refundowaniem wszelkich badań związanych z ustaleniem przyczyn niepłodności, ale jestem przeciw refundowaniu inv. Ja mam już mojego kochanego synka, urodzonego sercem. Teksty typu "nie chwal dnia przed zachodem słońca" są żenujące. Dziwne, że jedna matka urodzi i wychowa księdza i kryminalistę.
Pozdrawiam:)

Synek 1 ur. 10.2006r (tel.03.2008)
Synek 2 ur. 12.2010r (tel.12.2015)
Córeczka ur. 06.2012r (tel.12.2015)