Najnowsze artykuły

• Niechciane Dzieci z In Vitro - odpowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich i komentarz Stowarzyszenia

Drodzy Bocianowicze!
    Zamieszczamy niżej odpowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich na podjętą przez nas interwencję w sprawie reportażu "Niechciane dzieci z in vitro" wyemitowanego w programie II TVP w dniu 04 listopada 2011 roku, w której sygnalizowaliśmy możliwość złamania praw przebywających tam dzieci. Interweniowaliśmy w tej sprawie także do Premiera RP, Rzecznika Praw Dziecka, Rady Etyki Mediów oraz do Redakcji Panoramy.

• "Dziecko ze szkła" - już można zamawiać!

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

dziecko ze szkła - okładka Na naszym facebookowym profilu Dagmara Weinkiper-Hälsing autorka książki „Dziecko ze szkła. In vitro - moja droga do szczęścia” napisała że książkę można już zamawiać! Na razie dostępna jest jedynie na stronie wydawnictwa - http://bit.ly/dziecko_ze_szkla.
    Książkę będzie można również kupić na Targach Książki które odbędą się w dniach 10-13 maja 2012 w Warszawie. Będzie tam również możliwość spotkania z autorką. A niedługo powinna pojawić się również w zwykłych księgarniach.
    Osoby które zamówią książkę do 8 maja otrzymają ją z podpisem autorki. Zachęcamy do zakupów.
    Więcej o książce - http://www.nasz-bocian.pl/node/18957

• List Otwarty do Premiera RP, Donalda Tuska w sprawie ochrony życia ludzkiego

W odpowiedzi na inicjatywę posła Platformy Obywatelskiej, Jacka Żalka, podjętą dnia 26 kwietnia 2012 roku na posiedzeniu Komisji Ustawodawczej, Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji "Nasz Bocian" przygotowało List Otwarty do Premiera RP, Donalda Tuska w sprawie ochrony życia ludzkiego, który to zapis reguluje Konstytucja RP.
    Poniżej można zapoznać się z jego treścią:

• Maj 2012 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekAKTUALIZACJA!
    Przedstawiamy siódmą odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Celem zakładki jest przybliżenie pacjentom możliwości obniżenia kosztów zabiegów, badań i programów w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Wiele pytań kierowanych do Stowarzyszenia Nasz Bocian dotyczy możliwości całkowitej lub częściowej refundacji kosztów leczenia. W obecnej sytuacji prawnej w Polsce nie przewiduje się żadnej formy dofinansowania do zabiegu in vitro, natomiast możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki, wykonanie zabiegów endoskopowych i chirurgicznych oraz wykonanie zabiegu inseminacji w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (szczegółowe informacje można uzyskać w Narodowym Funduszu Zdrowia, w oddziałach regionalnych).
    Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych placówek medycznych.

• Nasz Bocian na sympozjum Endokrynologia i Medycyna Rozrodu, 27-28 kwietnia 2012, Dźwirzyno

bocian na dachuOstatni weekend spędziliśmy w Dźwirzynie, w którym odbywało się sympozjum Endokrynologia i Medycyna Rozrodu. Spośród ponad trzydziestu wykładów i prezentacji naszą szczególną uwagę zwróciły zagadnienia związane z przyszłością metody IVF, diagnostyką preimplantacyjną oraz onkofertility.
    Przewodniczący Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, prof. Rafał Kurzawa, wielokrotnie wracał do kwestii SET (single embryo transfer), jako aktualnego zalecenia ESHRE wdrożonego przez wiele europejskich krajów. Jest to szczególnie ważna kwestia w obliczu braku regulacji w Polsce i wiszącej nad pacjentami groźby zakazu mrożenia zarodków. Warto więc przypomnieć, że skuteczność SETu i bezpieczeństwo pacjentek oraz płodów są bezpośrednio związane z możliwością mrożenia zarodków, która dzięki najnowszym technikom mrożenia w istocie ochrania życie, a nie działa przeciwko niemu.
    Dzieci z ciąż uzyskanych dzięki technikom mrożenia zarodków są zdrowe, mają wyższą wagę urodzeniową niż dzieci rodzone z wyniku tzw. transferów świeżych, a ciąże po FER są obarczone niższym ryzykiem komplikacji położniczych z uwagi na brak intensywnej stymulacji kobiety przed transferem. Od lat obserwujemy też rosnącą skuteczność FER.

• Warsztaty psychologiczne w Salve Medica

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Łódzka Klinka Salve Medica zaprasza na warsztaty psychologiczne:

"Jak radzić sobie ze stresem i emocjami"

Warsztaty skierowane są do par doświadczających trudności prokreacyjnych.

Jeśli długo czekasz na dziecko i chcesz lepiej radzić sobie z trudna psychologicznie sytuacją, przyjdź.

• Bez oporów - In vitro

Temat: 

TVN bez oporów - in vitroZapraszamy do obejrzenia programu TVN z cyklu "Bez oporów" poświęconemu zapłodnieniu in vitro. Materiał będzie dostępny do 29.04.2012.
    "Kiedy dowiedziały się, że nie mogą mieć dzieci, ich świat się zawalił. Ostatnią deską ratunku okazało się in vitro. Joanna jako katoliczka miała problem etyczny: co z zarodkami, które zostaną po zabiegu? Ewa po ośmiu latach leczenia, ośmiu transferach i trzech pełnych in vitro, traciła już nadzieję, że kiedykolwiek urodzi dziecko. Dziś obie panie są szczęśliwymi mamami. Mamami dzieci z in vitro. Obie kobiety przeszły wiele. Radość z macierzyństwa niejednokrotnie mieszkała się z szykanami ze strony środowiska, które wytykało im "dzieci z probówki". Czy było warto poddać się zapłodnieniu in vitro? Czy dziś poddałyby się zabiegowi jeszcze raz? O tym opowiedzą nam Joanna i Ewa, mamy dzieci poczętych dzięki metodzie in vitro."
    Całość zobacz TU.

• Dr Iwona Sowińska-Torz – specjalista leczenia niepłodności - możliwość kontynuacji terapii w warszawskiej przychodni “Novum”.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedica Zapraszamy na konsultacje do ginekolog dr Iwony Sowińskiej-Torz. Doktor od 12 lat związana jest z przychodnią Novum. Pod okiem dr Piotra Lewandowskiego zdobyła doświadczenie w leczeniu niepłodności pomagając wielu parom w realizacji ich największego marzenia jakim jest posiadanie dziecka.

• Moje doświadczenie z naprotechnologią

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historieNa naszej drodze leczenia niepłodności zetknęliśmy sie z ta metodą...zacznę od początku. Opisuję poniżej nasze doświadczenia i rozterki po zetknięciu się z Naprotechnologią.
    Na początku znaleźliśmy dr zajmującego się naprotechnologią- wybór padł na Lublin. Pojechaliśmy do dr Barczentewicza- jest on na liście dr napro (mam nadzieję,że nie przekręciłam nazwiska).

• Dziecko ze szkła. In vitro – moja droga do szczęścia

Temat: 

dziecko ze szkła - okładka O niepłodności powiedziano dotąd bardzo wiele słów, ale jeszcze więcej jest słów, których nigdy nie wypowiedziano. Co czuje dwoje ludzi, kiedy znów widzi jedną kreskę na ciążowym teście? Co czują niepłodni kobieta i mężczyzna, kiedy kolejni dumni rodzice z radością prezentują pyzatego potomka lub wypięty w oczekiwaniu ciążowy brzuch? Jak odnaleźć się w zawodowej zawierusze, gdy nasze myśli uparcie powracają do wziętego rano kolejnego leku, który ma przynieść nam upragnioną możliwość zajścia w ciążę?
    Odpowiedzi na te pytania powinny być przypominane nieustająco, choć część emocji i uczuć nigdy nie zostanie zwerbalizowana, bo często cierpienie płynące z odczuwania niezamierzonej bezdzietności wymyka się wszelkim słowom.
    Tym bardziej jednak warto próbować o tym mówić, szukać określeń, wychodzić poza swoją samotność w chorobie, aby znaleźć zewnętrzne zrozumienie i wsparcie, a czasem po prostu móc wykrzyczeć swój gniew, sprzeciw i targające nami uczucia.

• Kolejne wielkie chcenie w dominikańskiej fundacji "Sto Pociech"

Temat: 

wielkie chcenie plakatMamy przyjemność zaprosić na cykl warsztatów dla kobiet mających kłopoty z płodnością pt.

Czekając na dziecko - jak sobie poradzić z wielkim chceniem?

które planujemy rozpocząć we wtorek 15 maja 2012.

Kolejno spotkania odbędą się 15.05, 22.05, 29.05, 5.06, 12.06, 19.06 w siedzibie Fundacji Sto Pociech ul. Freta 20/24a

Koszt warsztatów to 690 zł.

Zgłoszenia na info@wielkiechcenie.pl
    Więcej informacji na stronie http://www.wielkiechcenie.pl/warsztaty/dla-kobiet-cykl-spotkań

To jest artykuł reklamowy. Stowarzyszenie "Nasz Bocian" nie odpowiada za treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.

• Błędy najczęściej popełniane przy interpretacji wyniku ogólnego badania nasienia

Temat: 
    Pytania Podstawowe, Przemyślenia, Opinie

logo - badanie-nasienia.pl
    Zapraszamy do przeczytania bardzo interesującego artykułu z portalu badanie-nasienia.pl Tym razem na temat błędów popełnianych przy interpretacji wyników badań. Artykuł polecamy zarówno pacjentom, jak i lekarzom.

Analiza wyniku badania nasienia powinna uwzględniać wielu parametrów
    jednocześnie. W wielu przypadkach zwykłe porównywanie wyniku pacjenta z
    wartością referencyjną dla danego parametru nie jest wystarczające i
    często powoduje błędne kwalifikowanie pacjentów jako niepłodnych. Dlatego
    przedstawiamy listę błędów najczęściej popełnianych przy analizie badania
    nasienia - oby pozwoliło to na uniknięcie wielu stresujących dla pacjentów
    sytuacji.

więcej na: http://badanie-nasienia.pl/pl/o-badaniu-nasienia/bledy-najczesciej-popel...

Adhd z Fas

Dziwny ten świat,,ale po kolei

Mlody ma chyba fas,,chyba bo go nie diagnozujemy...nie ma sensu
Pewna psycholog powiedziała mi ,że widac u niego zmiany na twarzy,,np uszy ,i usta,do tego mała masa urodzeniowa,problemy ze wzrostem,i z zachowaniem...i mamy szczęście że tylko takie cechy ma syn..

JESZCZE NIE WIERZĘ - CUDZIE TRWAJ

Piszę to wszystko do Was na gorąco.

Bank nasienia

Witam!
Jestem tu nowa ale od pewnego czasu obserwuję posty z naszego bociana.
Starania o potomstwo z mężem zaczęliśmy stosunkowo niedawno tzn. w sierpniu będą dwa lata. Ale niestety to już koniec naszych starań drogą naturalną.

Inseminacja na Fundusz – doświadczenia pacjenta praktyka

do celuW ostatnim miesiącu podjęliśmy, jako Stowarzyszenie NASZ BOCIAN, wysiłek zebrania w jednym miejscu informacji dotyczących możliwości dotyczącej zabiegu refundowanej inseminacji oraz jednocześnie ustalenia, jak będzie wyglądała kwestia wykorzystania zapisów Dyrektywy Transgranicznej w przypadku inseminacji wykonywanej poza granicami Polski przez polskich pacjentów (o tym kolejny odcinek cyklu).
Będziemy Wam prezentować kolejne informacje na ten temat w cyklu artykułów objaśniających krok po kroku stan prawny i możliwości leczenia metodą inseminacji w ramach NFZ. Zaczynamy od schematu postępowania ustalonego przez naszą członkinię, dr Monikę Adamczyk Popławską, która postanowiła przejść tę ścieżkę pytając o szczegóły NFZ oraz szpitale publiczne.
Zachęcamy wszystkich pacjentów, którzy skorzystali z inseminacji w ramach NFZ do podzielenia się swoimi doświadczeniami i komentarzami pod artykułem.

BEZSENNOŚĆ

Pierwszy raz w życiu dopadła mnie bezsenność.. Nie jedna noc, nie dwie - od prawie dwóch tygodni zasypiam nad ranem, śpię po 2-3 godziny, chodzę półprzytomna..

Zaczynamy kolejne podejście, miało być bardziej "na luzie" - i może tak jest, na tym poziomie, który potrafię samokontrolować.

Ale jest jeszcze ten drugi poziom, zupełnie niezależny od mojej woli - objawia się porannym bólem brzucha, problemami z zasypianiem i napiciem oraz bólem mięśni... - i tu koło się chyba zamyka: bo ten stres i napięcie oprócz tego, że skutkiem, są też prawdopodobnie przyczyną niepowodzeń.

test HCG - pojutrze

Dziś poniedziałek. W środę test. W głowie kłębią się różne myśli. Dlaczego tak wielka i znana klinika nie jest w stanie nam pomóc? Tak bardzo bym chciała, aby był to już ostatni test - oczywiście pozytywny. I coraz bardzie się boję porażki. Jakiś czas temu nie sądziłam, że można jeszcze bardziej. W przeciwnym razie to już koniec z programem. Tylko co dalej?

RODZINA

Mam ostatnio takie refleksje, rozglądając się po rodzinie i znajomych - jest tak wielu bezdzietnych wokół. Czy na pewno jest tak, jak twierdzi większość z nich, że świadomie wybrali?

Niepłodność to tabu.

Oboje rodzice są z rodzin wielodzietnych, a z najbliższej rodziny (kuzynostwo) naliczyłam 4 osoby, o których wiem, że mają problemy: 2 poronienia, 1 idiopatyczna, 1 w trakcie leczenia. I ja. Czy to przypadek, czy znak czasu, a może jakaś genetyczna, nieznana bliżej, ułomność?

In vitro

Pod wpływem tej książki napisałam bardzo prywatną i emocjonalną recenzję. Nie wiem, czy chcę, by wszyscy ją przeczytali. Nie wiem nawet, czy chcę sama czytać ją raz jeszcze. Pojawia się ona na blogu, ale wciąż się zastanawiam, czy wkrótce nie skrócę jej do absolutnego minimum... to tyle gwoli wstępu...

Peryferia społeczeństwa i mordercza klika

„In vitro. Ważne rozmowy na trudne tematy” Bogda Pawelec
wyd. GW Foksal
rok: 2015
str. 224
Ocena: 6/6

I paint the pictures
Of the oceans
I’ll never see
I hold a candle
Through the darkness
So I believe
There is a future

Dzień Dziecka w Salve Medica

Temat: 
Kliniki i Lekarze

salve1
WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ!

Zapraszamy naszych milusińskich wraz z rodzicami, na zabawę z okazji Dnia Dziecka.

Impreza odbędzie się 23 maja 2015 roku, o godzinie 14:00, w Salve Medica przy ul. Szparagowej 10 w Łodzi.

Prosimy o potwierdzenie przybycia oraz podanie liczby dzieci i dorosłych pod numerem telefonu 42 254 64 00 lub na adres email: rejestracja@salvemedica.pl

Na zgłoszenia czekamy do 15 maja 2015 roku.
Wstęp tylko po potwierdzeniu danych osobowych i za okazaniem zaproszenia.

Spotkanie Prezydenta RP z rodzinami ze Stowarzyszenia "Nasz Bocian"

prezydent "Prezydent dziękował Stowarzyszeniu „Nasz Bocian” za wkład, wysiłek i przykład własny, który owocuje stopniowym narastaniem nie tylko akceptacji społecznej, ale również woli uczestniczenia w radości. – Jest z czego się cieszyć – podkreślił Bronisław Komorowski"

A my się cieszymy, że nasza ponad trzynastoletnia praca na rzecz osób doświadczających niezamierzonej bezdzietności (jest nas 89 tysięcy na samym forum, zaś liczba indywidualnych użytkowników czytających nasz-bocian.pl wynosi ponad 300 tysięcy miesięcznie) została zauważona i doceniona przez Głowę Państwa.
Robimy ważne i wielkie rzeczy - dzięki Wam i Waszemu zaufaniu. Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu. Od 13 lat.

Subskrybuje zawartość