Najnowsze artykuły

• Nasza 5-letnia historia

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historieWszystko zaczęło się pod koniec 2007 roku - decyzja, że staramy się o dziecko.
    Niestety, nie szło nam to tak dobrze, jak naszym przyjaciołom - ciągle nie było efektu.
    Po niecałym roku zdecydowaliśmy się na wizytę w Novum - a tam od razu kubeł zimniej wody - mam torbiele endometrialne i potrzebna jest operacja, która wcale nie da nam gwarancji na naturalne zajście w ciążę... Po kilku miesiącach byłam już po operacji, a my mieliśmy nadzieję, że jednak teraz się uda. Niestety, myliliśmy się.

• „Matka chrzestna dzieci z in vitro”: nigdy nie niszczymy zarodków

Temat: 
    InVitro

dr Katarzyna Kozioł

Mimo że nie ma w Polsce prawa chroniącego zarodki, mamy ustalone zasady postępowania, nigdy nie niszczymy zarodków - wyjaśnia dr Katarzyna Kozioł, w wywiadzie z Anną Krawczak.

Anna Krawczak, Stowarzyszenie Nasz Bocian: Jest Pani nazywana często przez pacjentów „matką chrzestną ich dzieci”. Ile ma Pani już tych chrześniaków i chrześniaczek?

dr Katarzyna Kozioł, ginekolog-położnik, embriolog, Senior Clinical Embryologist, ESHRE, założycielka i współwłaścicielka Przychodni Lekarskiej nOvum i Banku Komórek Macierzystych nOvum: Z in vitro, z tego co wiem, 8600 urodzonych już dzieci. Wszystkich ciąż z różnych metod leczenia mamy w nOvum ponad 12500, ale w tych innych metodach ja nie uczestniczę osobiście.

• O męskim wstydzie - ciąg dalszy

Bogda Pawelec

Doznania psychiczne, jakie towarzyszą parze leczącej się z powodu niepłodności są bardzo trudne i podobne do tego, co przeżywają osoby chorujące na nowotwory, czy ciężkie schorzenia kardiologiczne. W trakcie długiego leczenia może pojawić się depresja, poczucie bycia gorszym od innych ludzi, zaburzają się relacje z otoczeniem.Nierzadko dochodzi do konfliktów między małżonkami kończącymi się rozstaniem.
    Wciąż jednak do tej pory więcej uwagi poświęcano kobiecie i temu jak pomóc jej znosić częste wizyty u lekarzy, rozliczne badania i poddawanie się różnorakim procedurom medycznym.
    Niewiele natomiast miejsca zajmowały problemy mężczyzny wynikające z ich przeżywania faktu niepłodności. Od mężczyzny oczekiwano wspierania kobiety i przynajmniej na początku wykonania tylko jednego badania – analizy nasienia.

• Webinarium "Dla kogo refundacja in vitro - plany Rządu"

InviMed ACADEMYMiło nam poinformować iż zostaliśmy zaproszeni do udziału w kolejnym panelu Akademii InviMed. W studio telewizji internetowej na pytania odpowiadać będą Anna Krawczak - Przewodnicząca Stowarzyszenia Nasz Bocian i dr n.med. Tomasz Rokicki z Kliniki InviMed. Spotkanie poprowadzi Tomasz Słodki. Rozmowa na żywo ze studia.
    Każdy internauta będzie mógł zadać pytanie na czacie i uzyskać odpowiedź podczas programu.
    Udział jest bezpłatny, wystarczy wejść na stronę www.transmisja.net.pl/invimed w środę, 23 stycznia 2013 r. o godzinie 18:30.
    Zapraszamy do oglądania i zadawania pytań!
  • Adopcja prenatalna to jedyne, co mi zostało.

PiR nasze historieMoja historia z in vitro jest pewnie zwyczajna. Jakiś czas temu myślałam, że jestem poszkodowana przez życie, ale od momentu, w którym zaczęłam czytać blogi i korzystać z forum zrozumiałam, że moje życie nie różni się bardzo od innych.
    Mam 29 lat. 4 lata temu dowiedziałam się że mam torbiel wielkości pomarańczy. Zgłosiłam się do szpitala, operacja, wycięcie jednego jajnika i jajowodu, wyłuszczenie drugiego. Oczywiście jak to w moim przypadku nie bez komplikacji - krwawienie do otrzewnej, zagrożenie życia, kolejna operacja w drugiej dobie po pierwszej. Udało się. Opinia lekarzy- proszę się nie martwić kobiety z 1/12 jajnika maja dzieci. Ok, to się nie martwię. Potem ślub i staranie się o dzidziusia. Ach, ten cudowny seks na siłę dokładnie z zegarkiem i kalendarzem- suuuper!

• "Odczarować adopcję", książka Magdaleny Modlibowskiej

O KSIĄŻCE

Unikatowa pozycja na rynku literatury o rodzicielstwie w aspekcie adopcji, praktyczne i długoletnie doświadczenie namalowane pędzlem pozytywnych emocji przez matkę adopcyjną i biologiczną.
    Prawdziwa historia, która przekazuje praktyczną wiedzę na temat formalnej strony adopcji, jednocześnie inspiruje do poszukiwania własnych emocji, wzruszeń, a także spokojnego przyjęcia realnych trudów adopcyjnych narodzin swojego dziecka.

• Psychologia kobiecej niepłodności

Sabina SadeckaCYKL: OKIEM PSYCHOLOGA NA NIEPŁODNOŚĆ

Słowa, które mogą zabrzmieć znajomo
    Myśl o niepłodności przenika do każdej sekundy Twojego życia. Testy ciążowe z uporczywą tylko jedną kreską zdają się piętrzyć i tworzyć mur odgradzający Cię od całej radości tego świata. Masz poczucie, że utknęłaś. Twoje ciało staje się Twoją obsesją. Stale skupiasz się na jego reakcjach, wyczekujesz sygnałów okresów płodności i – oczywiście! – ciąży. Odwiedzasz ginekologa, endokrynologa, poddajesz się medycznym zabiegom i farmakoterapii. Twoja dusza cierpi, ale wydaje Ci się, że podczas leczenia niepłodności wsparcie psychoterapeutyczne byłoby zbędną fanaberią.

• Bezpłatne badania nasienia w Centrum Leczenia Niepłodności "Ferti-Med" w Bielsku-Białej

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Ferti-Med logoCentrum Leczenia Niepłodności "Ferti-Med" w Bielsku–Białej zaprasza pacjentów 21-go stycznia 2013 r. na pierwszą rozmowę konsultacyjną dotyczącą leczenia niepłodności i skorzystania z możliwości wykonania przed wizytą bezpłatnego badania nasienia.

Centrum Leczenia Niepłodności "Ferti–Med" zaprasza również do udziału w programie "In vitro z dofinansowaniem", w którym pacjenci mogą otrzymać jednorazowe dofinansowanie do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego in vitro ( metodą IVF/ICSI ) w wysokości 3500 zł. Pozostałe koszty diagnostyki,lekarstw i procedury ponoszą pacjenci.

• Styczeń 2013 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekPrzedstawiamy kolejną odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych placówek medycznych.

• Program diagnostyki i leczenia niepłodności nOvum i ENEL-MED

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novumPrzychodnia leczenia niepłodności nOvum i Centrum Medyczne ENEL-MED rozpoczęły współpracę, w ramach której obejmują kompleksową opieką medyczną pary
    z problemem niepłodności. Dzięki połączeniu doświadczenia i potencjału obu firm, zwiększy się dostęp pacjentów z całej Polski do profesjonalnej diagnostyki oraz skutecznych i nowoczesnych metod leczenia niepłodności.

• Szczęśliwego Nowego Roku 2013!!!

nowy rok 2013Dziś imieniny Sylwestra, a to znaczy że od jutra zacznie się Nowy Rok 2013. A na ten Nowy Rok życzymy Wam drodzy użytkownicy Naszego Bociana spełnienia marzeń wszelkich :)
    Jak co roku dziękujemy naszym ekspertom, moderatorkom, wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym we współpracę z naszym stowarzyszeniem. Bez was nie było by ani tej strony, ani wielu innych projektów.
    Dziękujemy i życzymy spełnienia marzeń oraz satysfakcji i samych miłych zaskoczeń zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym.

Zarząd Stowarzyszenia Nasz Bocian.

• Wesołych Świąt!

mały mikołajDrodzy Bocianowicze!

Nadeszły Święta Bożego Narodzenie, jedne z najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych świąt i jednocześnie często bardzo trudny czas dla osób zbyt długo wyczekujących na własny cud narodzin.
    Dlatego życzymy Wam miłości, humoru, szczęścia oraz wiary, nadziei i wytrwałości w dążeniu do celu.
    A na koniec spełnienia marzeń :).

Życzy
    Zarząd Naszego Bociana wraz z całą ekipą ;)

In vitro

Prosze o pomoc.przygotowuje sie do trzeciego zabiegu dostałam bardzo in vitro tym razem z zamrożonego zarodku
Zostały mi przepisane zastrzyki domięśniowe ktore mam brać przed zabiegiem a następni po pozytywnym teście przez 3miesoace
Mam pytanie czy któraś z was brała tez ?

Monitoring cyklu

Monitoring cyklu za mną. Komórka 17mm w 13 dniu cyklu. W 17 dniu cyklu komórka 19mm i nic nie wskazuje żeby miała pęknąć. Czyli jednym słowem tym razem owulacji brak. Teraz pytanie - wchłonie się, czy szykuje się torbiel.
Cóż - takie życie, jak to się mówi...

Przyszły cykl też będziemy monitorować i podejmiemy decyzję, czy trzeba stymulować...

DYLEMATY ADOPCYJNE

Witam,chciałabym poddać rozważaniom temat adopcji w sytuacji posiadania dziecka biologicznego. Od dłuższego czasu ta myśl krąży za mną każdego dnia. Mam 5 letniego syna, kocham go nad Zycie, jest moim oczkiem w głowie, wyczekanym, wymodlonym, ale odczuwam ogromne pragnienie drugiego dziecka. Niestety nie udaje się naturalnie zajść w ciąże od kilku lat, o pierwsze zresztą bardzo długo staraliśmy się, CUD się wydarzył, urodził się nam syn. Mam ciągle dylematy w sprawie adopcji, chociaż mąż nastawiony jest bardzo sceptycznie.

trzy miesiące starań w plecy i szykuje się czwarty

No i w końcu szlag mnie trafił, staramy się o drugie dziecko, niby na luzie ale od początku grudnia raz na dwa tygodnie cała rodzina łapie jakieś choróbsko i nici ze starań, bo wszelkie leki które pomagają na te cholerne zatoki są niewskazane. Już myślałam, że wyszliśmy na prostą a tu Klusek złapał jakiegoś dziada zaraził męża i teraz mnie się zaczyn lać z nosa. O poprzednim razie szkoda gadać chorowaliśmy w sumie 1,5 miesiąca przez egoizm babci, która tak bardzo chciała uściskać wnuka, że zapomniała powiedzieć o katarze lejącym się z nosa grrr.

Pozytywne myślenie

Ostatnio po długiej rozmowie z moją drugą połówką i naszymi problemami zaczęłam dostrzegać że do większości spraw jestem nastawiona pozytywnie, z dużą dozą nadziei. Uważam, że należy dostrzegać to, że szklanka jest do połowy pełna i czerpać z tego dobrą energię. Nie myśleć że szklanka nigdy nie będzie do końca pełna, po co zastanawiać się wciąż nad tym jeśli nie potrafimy tego zmienić? Tak, to jest bez sensu. Mam wrażenie że czasami tak jakby bojkotujemy w sobie pozytywne myślenie i nie pozwalamy przybrać życiu naturalnego biegu. Obawiamy się również rozbudzonych nadziei, więc lepiej z góry być pesymistą niż optymistą (wtedy co najwyżej możemy dać się przyjemnie zaskoczyć, tak pewnie każda z Was to dobrze zna ten schemat myślenia lecz jest on troszkę błędy ( moim zdaniem) ;)). Lecz takie myślenie u wielu osób sprawdza się na początku starań o dziecko bardzo dobrze, jest to czas kiedy naprawdę nasze myśli są optymistyczne, pełne nadziei i radości. Ale chyba każda z nas zna tę chwilę kiedy czas czekania staje się coraz dłuższy i nasz optymizm się wypala.... A wypalające w drugą stronę uczucie tęsknoty za macierzyństwem sprawia że nas cały świat jest przesłonięty przez tą myśl. Wiadomo, normalna kolej rzeczy, chyba każdy nawet najtwardszy facet nie ugiął by się pod naporem takich emocji. Lecz mam wrażenie że to całe pozytywne myślenie nie oznacza pogodzenia się z niepowodzeniami, nie jest zaprzestaniem starań i poddaniem się. To wcale nie oznacza akceptacji stanu rzeczy w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu! Moim zdaniem bardziej chodzi tutaj o akceptację tego w jakim miejscu życia teraz jesteś, tego co sprawiło że chcesz być mamą, że jesteś tu i teraz, że masz plany i chcesz je realizować pomimo trudów. Dlatego czekając na dziecko starajmy jak najwięcej myśleć pozytywnie. Wyjdźmy na spacer, na sanki bądź mniej ekstremalnie- łyżwy, gdy za oknem pada śnieg obejrzyjmy filmy i zdjęcia z najbardziej udanych wakacji w jakimś ciepłym kraju, włączmy muzykę i cieszmy się nią bo ten moment w którym ją słuchamy to jest nasze życie, nasze radości - właśnie to dodaje nam tak wiele energii i siły na to dłuuugie czekanie :)
Stay positive!

Nadzieje umiera ostatnia

Mowia ze nadzieja umiera ostatnia,moja dzis umarla.Nie mam dawcy,siostra w ciazy. Serce mi peknie,ten kawalek ktory mi jeszcze pozostal. Juz mi sie nie chce walczyc...

Udało się !

Kochane !
Boję się o tym głośno mówić bo jeszcze ktoś usłyszy i wszystko pęknie jak bańka mydlana...
Ale muszę się z Wami podzielić swoim szczęściem !
Jestem w ciąży ! In vitro się udało. Beta badana wczoraj. W poniedziałek idę jeszcze raz na badanie.
Wczoraj przed wynikiem strasznie się denerwowaliśmy, ale nie posiadałam się z radości. Mąż się popłakał.
Biorę jeszcze sporą dawkę hormonów, ale zniosę wszystko. Nie wierzę we własne szczęście!
Mam nadzieje,że wszystko pójdzie dobrze i za parę miesięcy będę trzymać największy dla mnie cud na rękach !
Życzę Wam tego samego !

Wizyta SCRATCHING

Dzisiaj byłam na wizycie u innej Pani dr niż moja prowadząca, tak sie złożyło trochę sie zamieszałam . Musiałam zrobic scratching i w ten sposób przez pomyłkę trafiłam do innej doktor.
Zrobiła mi scratching i po zabiegu do jej gabinetu weszła inna Pani doktor, aby porozmawiać o pacjentce, która jest ich wspólna.

Piękna komórka i ładne endometrium - co z tego

Dzisiaj rano wizyta u gin. 13 dc, komórka 17mm, endo 8mm - ponoć wszystko książkowo i pięknie - powtórka USG w poniedziałek. Lekarz mówi: "Teraz jest najlepszy czas na starania, ale to pewnie Pani już wie..." WTF? Jasne, że wiem, staram się prawie 3 lata - jestem w tym mistrzynią.

Ciekawe: czy pęknie, czy się zapłodni i czy w końcu się uda.

ivf z dawca komorki

Po tych wszystkich latach staran postanowilismy wykorzystac ostatnie ivf. Chcemy sprobowac z komorka dawcy, ktora bedzie moja mlodsza siostra ktora ma juz dzieci i wiecej miec nie bedzie miala.Oczywiscie targaja mna rozne emocje ale kocham moja siostre i ona mnie tez wiec wszystko bedzie ok. Zawsze jest jakies ale gdy samemu nie mozna zrobic nic i potrzebna jest czyjas pomoc. Plus jest taki ze to rodzina i jakies wspolne cechy jako siostry mamy. W przyszlym miesiacu mamy wizyte u naszego gina , ktory musi nas skierowac do innego szpitala, gdzie zajmuja sie takimi przypadkami.

Subskrybuje zawartość