Najnowsze artykuły

• SZANSA NA BEZPŁATNY ZABIEG IN VITRO

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novum
    SZANSA NA ZABIEG IN VITRO!
    Przychodnia Lekarska „nOvum” poszukuje par ze zdiagnozowaną niepłodnością chętnych do wzięcia udziału w badaniu klinicznym. Celem badania jest porównanie dwóch różnych schematów leczenia z użyciem preparatów hormonalnych stosowanych w procesie stymulacji jajników. Preparaty te są zarejestrowane i obecne na polskim rynku.

• Prezerwatywa czy in vitro? Edukacja seksualna i niepłodność w Polsce w roku 2011

Kongres kobietZapraszam serdecznie na III Europejski Kongres Kobiet który odbędzie się w Warszawie w dniach 17-18 września, w sali kongresowej PKIN.
    W drugim dniu kongresu, wraz z Edukatorami Seksualnymi z Pontona organizujemy panel zatytułowany "Prezerwatywa czy in vitro?". Będzie dużo o edukacji seksualnej oraz o tym, co by było gdyby w Polsce uchwalono ustawy przygotowywane przez Gowina, Pieche lub Balickiego. Po panelu dyskusja z publicznością.
    I jeszcze dokładne namiary:
    niedziela 18 września, Sala Kongresowa, Sala Puszkin, godzina 12:30.

Zapraszamy!!

• Wywiad z dr Piotrem Pierzyńskim, autorem książki „Zajść w Ciążę”.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Piotr PierzyńskiNasz Bocian (NB): Właśnie ukazała się książka Pana autorstwa pt. „Zajść w ciążę”. Skąd wziął się pomysł na jej wydanie?

Dr Piotr Pierzyński (PP):Pomysł na nią powstał w wyniku rozmów z moimi pacjentami. Okazuje się, że pomimo głodu wiadomości w tematyce starań o ciążę czy kłopotów z jej uzyskaniem, głównym źródłem informacji są magazyny, witryny internetowe czy fora dyskusyjne. Pomimo ważnej funkcji pomocowej nie podają one potrzebnej wiedzy w sposób całościowy. Wydawało mi się, że potrzebna jest książka zawierająca syntetyczną ale i całościową wiedzę w tematyce zachodzenia w ciążę, która nie będzie napisana jak podręcznik medyczny. Dodatkową motywacją napisania tej książki była chęć zwrócenia uwagi na temat konieczności odpowiedniego przygotowania do ciąży. Wiele par więcej uwagi poświęca organizacji urlopu niż przygotowaniu się do ciąży. Staram się w niej przekazać, że odpowiednie przygotowania są bardzo ważne.

• walka trwa

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historie
    Mamy po 27 lat. Jesteśmy ze sobą od 11 lat, jako małżeństwo 4 lata. Mąż jest moją pierwszą miłością. To z nim przeżyłam pierwszy raz. Jak to w życiu były chwile piękne, były też kłótnie i zwyczajna codzienność. W gruncie rzeczy jesteśmy szczęśliwi. Jesteśmy młodzi, zdrowi, mamy pracę związaną z naszym wykształceniem i upragniony dom.
    Zaraz po ślubie 2007 roku w grudniu zaczęliśmy starania o dziecko, minął rok a dziecka nie ma! Udałam się do ginekologa w naszym mieście który skierował mojego męża na badanie nasienia, po miesiącu mieliśmy wyniki wszystko ok!!

• PROGRAM „2+1” w GYNCENTRUM

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gyncentrum_logo Dla wielu par in vitro to jedyny sposób na spełnienie marzeń o dziecku.
    Niestety, zabieg ten jest kosztowny i nie daje stuprocentowej pewności.
    Właśnie dlatego nasza klinika postanowiła wyjść naprzeciw pacjentom i
    wprowadzić nowy Program Leczenia Niepłodności „2+1”.

• starania są bardzo trudne - nagroda warta każdego czekania

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historieWitam serdecznie!

Ja też chciałam podzielić się z Wami moją historią. Zawsze, od kiedy sięgam pamięcią, chciałam mieć dzieci - dużo dzieci, może dlatego, że sama mam trójkę rodzeństwa. Wyszłam za mąż w wieku 24 lat i od samego początku nie stosowałam z mężem żadnej antykoncepcji. Wychodziłam z założenia, że co ma być to będzie i jak zajdę w ciążę to będziemy szczęśliwi, chociaż na początku to nie był dla nas najważniejszy cel i nie niepokoiłam się, jak ciąża się nie pojawiała.
    Chcieliśmy pożyć trochę we dwójkę - nacieszyć się sobą.
    Dopiero po mniej więcej trzech latach małżeństwa zaczęliśmy się niepokoić, a pragnienie bycia mamą stawało się coraz silniejsze.

• Kobiety chodzą do ginekologa, a mężczyźni chodzą .....na piwo

Temat: 
    Aktualności ze świata IVF

"Kobiety chodzą do ginekologa, a mężczyźni chodzą .....na piwo" -- taki stereotyp nadal funkcjonuje. Kiedy para stara się o dziecko i efektów nie ma, wtedy zazwyczaj mówi się, że wina leży po stronie kobiety.

• SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA W ROKU 2010

Z pewnym opóźnieniem, ale zamieszczamy sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia w okresie styczeń-grudzień 2010:

I.Kampania edukacyjna „TATA. Najważniejsze słowo dla mężczyzny”.

1. Od stycznia 2010 roku trwały intensywne prace nad kampanią edukacyjną. Do jej przygotowania i przeprowadzenia została zaangażowana agencja D&D Communication, specjalizująca się w kampaniach prozdrowotnych i współpracująca ze Stowarzyszeniem przy realizacji balu dla dzieci poczętych in vitro „Bal na Planecie Ziemia” (III.2008 r.)
    2. Od momentu podjęcia decyzji o kampanii odbywały się liczne spotkania z agencją D&D oraz autorem kreacji Panem Bartkiem Bartoszkiem w celu omówienia poszczególnych etapów realizacji projektu.
    3. Uzgadnianie szczegółów projektu oraz jego realizacja zgodnie z zawartą pomiędzy Stowarzyszeniem i Agencja D&D umową.

• InviMed Warszawa – specjalna, sierpniowa oferta dla Panów

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invimed logo
    Pierwszym krokiem w kierunku oceny płodności Partnera jest wykonanie badania nasienia. W klinikach InviMed można je wykonać także bez skierowania od lekarza. Wystarczy skontaktować się z recepcją kliniki i zarezerwować dogodny termin.

• Premiera książki "Zajść w Ciążę"

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

okładka - zajść w ciążęDrodzy Bocianowicze,
    Z przyjemnością powiadamiamy o premierze książki „Zajść w Ciążę”. Jej autorem jest jeden z naszych Ekspertów, dr Piotr Pierzyński, który na naszym Forum odpowiada na pytania na temat niepłodności męskiej i poronień.
    „Zajść w Ciążę” to bogato ilustrowany, napisany „zwykłym” językiem poradnik dla par planujących ciążę, starających się o nią i tych leczonych z powodu obniżonej płodności. Książka zawiera szereg praktycznych rad i wskazówek dotyczących płodności kobiet i mężczyzn, przygotowań do ciąży, leczenia niepłodności i postępowania w I trymestrze ciąży.
    Na stronie internetowej książki – www.zajscwciaze.pl znajdziecie opisy poszczególnych rozdziałów, przykładowe strony książki oraz spis treści. Strona umożliwia też zakup książki po promocyjnej cenie, bez dodatkowych opłat za przesyłkę.
    Polecamy wszystkim Bocianowiczom!

• NASZ BOCIAN W SZTOKHOLMIE NA KONGRESIE ESHRE

NASZ BOCIAN W SZTOKHOLMIE NA KONGRESIE ESHRE
    W dniach 03.07-06.07 odbył się w Sztokholmie już dwudziesty siódmy coroczny kongres ESHRE, Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Ludzkiego i Embriologii. Stowarzyszenie na rzecz leczenia niepłodności i wspierania adopcji Nasz Bocian było uczestnikiem kongresu. Jak co roku wzięliśmy też udział w dorocznym spotkaniu Fertility Europe, którego członkami jesteśmy od roku 2010.
    W tym roku naszą szczególną uwagę przykuły kwestie związane z dawstwem i biorstwem gamet oraz kwestie dotyczące rozwoju dzieci poczętych in vitro.

• Program „In Vitro. Do Skutku!” przedłużony!

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2Do sierpnia potrwa rekrutacja do „In Vitro. Do Skutku!” – autorskiego programu Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA. Z uwagi na duże zainteresowanie inicjatywą, INVICTA zadecydowała o zwiększeniu liczby miejsc i przedłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń. Program przy jednorazowej opłacie pozwala na wykonanie u pacjentki dowolnej liczby procedur IVF-ICSI do skutku – czyli aż do uzyskania pozytywnego efektu, jakim jest ciąża.

34t2d

Byłam na wizycie, małej serduszko tak głośno biło :)
Kochany szkrab wygina się w każdą stronę.
2 cm rozwarcia. Do szpitala mnie nie skierowali, ale mam leżeć w domu.
Niebawem poznam naszą kruszynkę.

Długie oczekiwanie

Mam wrażenie, że czas stanął w miejscu. Choć jeszcze jakiś czas temu to były dwa długie tygodnie do wizyty, a od dzisiaj do piątku zostały dwa dni, właściwie w piątek o tej godzinie już będziemy wiedzieli czy nasze Szczęście jest z nami.
Boję się. Nie mam żadnych objawów ciąży, no chyba żeby podciągnąć codzienne drzemki po powrocie z pracy. Żyję normalnie. Oczywiście staram się nie dźwigać, zdrowo odżywiać i odpoczywać kiedy to możliwe.
Jednak tak długie starania powodują, że jest we mnie taka drzazga niewiary...

POMOCY!!!!!

Proszę was o pomoc...dzisiaj mija 8 DPT i od wczoraj zaczęłam mieć dziwną wydzielinę z pochwy. Nie jest to czysta krew jest tego niewiele jest to koloru wczoraj jasnego brązu dzisiaj już ciemniejszy brąz. Od kilku dni miewam delikatne bóle podbrzusza podobne to tych przed miesiączką, ale o wiele mniejsze. Boję się że to coś złego , że kolejny raz oznacza to porażkę, proszę każdego kto miał podobne objawy o pomoc co to może oznaczać i jak to się skończyło u was czy był ciąża czy niestety nie?? Dodam jedynie jeszcze tyle, że obecnie biorę 600mg. Luteiny i 2500 j.m. fragminu.

Nabór na obserwatorów monitoringu stowarzyszenia NASZ BOCIAN.

obserwatorStowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji NASZ BOCIAN otwiera nabór chętnych do udziału w projekcie monitoringu „Pacjencki audyt nad ośrodkami leczenia niepłodności”.
Projekt przygotowuje do pełnienia roli społecznych obserwatorów – monitorów w polskich ośrodkach leczenia niepłodności. Prosimy o nadsyłanie aplikacji – cv i listu motywacyjnego do piątku 07 września 2014 roku. Celem monitoringu jest dostarczenie pacjentom pełnych, rzetelnych i zweryfikowanych informacji o możliwościach leczenia niepłodności w Polsce. W tym celu wyszkoleni przez nas obserwatorzy przeprowadzą społeczny monitoring ośrodków odwiedzając osobiście każdą placówkę, która przystąpi do monitoringu. Projekt zakończy się powstaniem interaktywnej platformy informacyjnej dla pacjentów, publikacją raportu z monitoringu oraz wysłuchaniem obywatelskim w sejmie RP skierowanym do prawodawców.

i po wszystkim

Niestety transferu nie było, moje kochane kruszynki nie skompaktowały, wystąpiła duża fragmentacja. Widziałam je wczoraj, mój mały cud, który stać się miał wielkim cudem.
Nie przestałam wierzyć jednak,że każdy dzień zbliża mnie do bycia mamą.
Każda chwila i każda myśl.

Czasem tak jest,że tragedia goni tragedię i nie mamy na to wpływu ale myślę sobie,że jak wszystko limit tragedii tez się kiedyś wyczerpie i zaczniemy płakać tym razem ze szczęścia.
Bo najważniejsze to wierzyć- wiara czyni cuda.

Zapraszamy wszytskie polskie ośrodki in vitro do udziału w pacjenckim monitoringu.

wysyłamy zaproszeniaW dniach 01 i 02 września 2014 roku  zaprosiliśmy wszystkie polskie ośrodki leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego do udziału w pierwszym pacjenckim monitoringu ośrodków, który realizujemy dzięki Funduszom EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji, projekt „pacjencki audyt nad polskimi ośrodkami leczenia niepłodności”. Celem monitoringu jest uzyskanie i opublikowanie rzetelnej informacji o ofercie i jakości usług w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
Efektem naszego monitoringu będzie m.in. powstanie nowej, interaktywnej platformy informacyjnej będącej częścią portalu nasz-bocian.pl. Dzięki interaktywnym mapom każdy pacjent będzie mógł wyszukiwać Ośrodki działające w jego najbliższej okolicy, zapoznać się z raportem z monitoringu i porównać ofertę Ośrodków zgodnie z własnymi potrzebami, wybierając kryteria które dla niego są istotne przy wyborze miejsca i sposobu leczenia.

15 DZIEŃ STYMULACJI 2dc

Niedzielna wizyta u Pani doktor bardzo mnie podbudowała. Niby nic wielkiego się nie stało, ale rozmowa bez zadęcia, zażenowania i pewność siebie lekarza prowadzącego daje poczucie spokoju w głowie.

Miesiączka nadeszła po 34 dniach. Mimo, że Pani doktor uspakajała, że nie ma powodów do niepokoju czuję się jakoś spokojniej, że jednak jest.

Wczorajszy wynik estradiolu 19,64 pg/ml, powoduje decyzję o włączeniu do stymulacji Gonal F.
Działamy:
1x folik
3x koenzym
1x acard
1x gonapeptyl
1x euthyrox
1x gonal f

ivf

Witam czy ktos muglby mi napisac jak wyglada procedora in vitro w Polsce ?/ Ja mieszkam na stale w Holadnii i wlasnie tu podchodzilam . Dokladnie chcialabym wiedziec jak wyglada stymulacja i co ile dni jest robione usg w polsce bo tutaj to 3 razy miesiac po miesiacu bylam stymulowana az za 3 razem Wkoncu pobrali mi jajeczka ?? Wazna sprawa nie robili mi cytologi zadnych badan tylko raz na samym poczatku mnie i mezowi pobrali krew, a gdzie badania hormonalne>? Juz 2 razy poronilam niemam juz mrozaczkow i znowu od nowa , ale niewiem czy nie lepiej jechac do Polski??

mikołaj i pierwszys ząbek

mój syn marudzi od kilku dni ,ja nie wiem co się dzieje aż tu nagle sprawdzam dziąsła ,z racji tego że w buzi ląduje wszystko co się da przez dłonie i gryzaki na kocyku kończąc , a w tej pięknej buzi pierwszy ząbek górna dwujka , za tydzień mamy 4 miesiące i mamy pierwszy ząb :)

Połówkowe usg i absurdy życia w prorodzinnym kraju

Dziś o 11.40 odbyło się połówkowe usg. Trwa dwudziesty pierwszy tydzień ciąży.

"Nie każdy jest doskonały" - powiedział mój ginekolog - "jak to można sikać bez siusiaka".

Subskrybuje zawartość