Najnowsze artykuły

• NIEPŁODNOŚĆ I ROZRÓD WSPOMAGANY pod red. Jerzego Radwana i Sławomira Wołczyńskiego

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

NIEPŁODNOŚĆ I ROZRÓD WSPOMAGANY pod red. Jerzego Radwana i Sławomira WołczyńskiegoMedycyna rozrodu korzysta z osiągnięć ginekologii, endokrynologii, andrologii, urologii, genetyki, immunologii, biologii, a nawet psychologii. Olbrzymi postęp, zwłaszcza w ostatnich 30 latach, umożliwił spełnienie marzeń wielu par o posiadaniu potomstwa. Jednocześnie ciągle poszerzana znajomość fizjologii i patologii rozrodu kobiety i mężczyzny warunkuje prawidłowe, skuteczne, zgodne z wiedzą opartą na faktach (Evidence Based Medicine) leczenie niepłodności [...]
    Książkę pod redakcją profesorów Jerzego Radwana i Sławomira Wołczyńskiego (członków zespołu, którego praca uwieńczona została w 1987 r. narodzinami pierwszego w Polsce dziecka w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego) zatytułowaną „Niepłodność i rozród wspomagany” należy uznać za niezmiernie potrzebną.

• Wpływ wieku mężczyzn na szanse powodzenia w procedurze ICSI

Temat: 
    InVitro

logo - badanie-nasienia.pl
    W ostatnim roku opublikowano ciekawe wyniki badań dotyczące wpływu wieku mężczyzn z oligozoospermią (obniżoną liczebnością/koncentracją plemników) na szanse uzyskania ciąży z ich nasienia w technikach wspomaganego rozrodu, a konkretnie w ICSI.

Badania były zakrojone na bardzo szeroką skalę ponieważ objęły ponad 1000 par, które podchodziły do procedury ICSI (ze świeżego, nie mrożonego nasienia) w latach 2002-2007.

więcej na: http://badanie-nasienia.pl/pl/doniesienia-ze-swiata/wiek-mezczyzny-a-icsi/

• Fertimedica powiększa grono specjalistów – dr Jarosław Niemoczyński, specjalista leczenia niepłodności małżeńskiej

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedica
    Zapraszamy panie i panów na konsultacje do dr Jarosława Niemoczyńskiego, uznanego specjalisty leczenia niepłodności małżeńskiej, współautora niedawno wydanej ksiażki pt "Drogi ku płodności. Wszystko o leczeniu, diagnostyce i metodach wsparcia w niepłodności".

• Program promocyjny w klinikach Gameta.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - gameta (nowe)W klinikach Gameta uruchomiony zostaje Program Promocyjny, dzięki któremu pacjenci będą mogli płacić mniej za wysokiej jakości usługi medyczne dostępne w klinikach Gameta (badanie, wizyta lub zabieg medyczny). Program Promocyjny opiera się na systemie kuponów rabatowych dostępnych do pobrania na stronie www.promocje.gameta.pl
    W pierwszej edycji Programu Promocyjnego można skorzystać z 20% zniżki na komputerowe badanie nasienia – przy wykorzystaniu kuponu będziecie mogli Państwo zapłacić za to specjalistyczne badanie nasienia 80 zł zamiast 100 zł.

• Moje 35 dno

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historie
    Moja historia jest jak wiele innych, podobnych
    Staramy się o dziecko w sumie 16 lat, dwa przez ślubem reszta po. Moja ciąża miała być powodem do ślubu, na który moi teściowie nie za bardzo chcieli się zgodzić.
    To, że nie wyszło jeszcze nas nie alarmowało, stres , nerwówki, przygaduszki. Po ślubie do roku czasu też jeszcze się niepokoiłam, dalsze nerwy, kłótnie, stresy bo niestety mieszkaliśmy z teściami. Wyprowadziliśmy się i zaczęłam się niepokoić, coś jest nie tak.

• PROMOCJA WAKACYJNA DLA PANÓW!

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gyncentrum_logo50% ZNIŻKI ZA KOMPLET BADAŃ NASIENIA PRZY POMOCY SESTEMU KOMPUTEROWEGO CASA!

W klinice leczenia niepłodności GynCentrum w Katowicach od pewnego czasu można wykonać kompleksowe badanie nasienia przy użyciu nowoczesnego systemu komputerowego CASA.

• Nie-Zwykłe Rodziny: Pocztówka Nadziei

logo specialfamiliescards
    Jedna na sześć par dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dziecka w sposób naturalny. Mimo to próbuje, pokonuje ból emocjonalny, fizyczny, poddaje się licznym badaniom, leczeniu, doświadcza momentów nadziei i jej utraty. I właśnie dlatego, jako bezcenne przesłanie nadziei, pojawia się akcja Pocztówka Nadziei - Nie-Zwykłe Rodziny.
    - Jeśli sami doświadczyliście problemu niepłodności, zapraszamy do przesyłania nam Waszej historii.
    - Jeśli korzystaliście z technik wspomaganego rozrodu, od indukcji owulacji poprzez inseminację do IVF albo ICSI, Wasza historia (anonimowa albo imienna) będzie promykiem nadziei dla tych, którzy wciąż walczą.
    - Jeżeli udało się Wam zajść naturalnie w ciążę w wyniku leczenia albo po latach prób, jesteście także Nie-Zwykłą Rodziną.
    - Jeżeli Wasza rodzina wymagała dawstwa komórek albo adopcji, proszę, podzielcie się z nami Waszą historią.
    - Jeżeli zdecydowaliście się nie podejmować leczenia i innych sposobów aby zostać rodzicami, albo leczenie okazało się być nieskuteczne i zdecydowaliście się na świadomą bezdzietność, proszę prześlijcie nam historię Waszej miłości, Waszej radości. Naprawdę jej potrzebujemy.

• kochać mimo wszystko

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historie
    Nasza historia zaczęła się jak wiele innych od upragnionych 2 kresek na teście:( Przed staraniami o dziecko otrzymałam cudowną pracę bez żadnych znajomości co na prowincjach wydawałoby się niemożliwe a jednak sama zupełnie bez niczyjej protekcji poszłam na 100 rozmowę o pracę i tak po prostu ją dostałam. Mimo marzeń o dziecku postanowiłam je na parę miesięcy przesunąć wzięłam więc zastrzyk antykoncepcyjny z działaniem na 3 miesiące później miałam być w ciąży - taki był plan - minęło pół roku a test dalej negatywny:(

• Adopcja po polsku..............co to znaczy?

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historie
    Adopcja po polsku……cóż dziś dla mnie znaczą te słowa? Dziś są synonimem słów: petent, procedury sądowe, niezależność sądu, bezduszność, głęboki żal, niemoc, farsa…..
    I cóż ja chciałem tutaj napisać? Muszę to poukładać w głowie, dziś już dam radę, dzisiaj tak. Emocje trochę już opadły, żal spadł na dno znowu zaczyna go przykrywać nadzieja i miłość do mojej córki.

Nasza historia adopcyjna nie jest odmienna od innych, na pewno wielu spotkało więcej zła, więcej walki z bezdusznością administracji, procedurami, ludźmi, papierkami i innymi przeciwnościami losu. Zawsze myślałem, ze jestem silny, zawsze byłem….przecież to ja wspierałem żonę od początku walki z niepłodnością, we wszystkich działaniach, z adopcją, z oczekiwaniem itd…..tym razem jest inaczej.

• STOWARZYSZENIE NA RZECZ LECZENIA NIEPŁODNOŚCI I WSPIERANIA ADOPCJI „NASZ BOCIAN” DO PANI EWY KOPACZ, MINISTER ZDROWIA:

W związku z wypowiedzią pani Minister Zdrowia, Ewy Kopacz, na temat konieczności wyboru między refundacją leczenia niepłodności metodą in vitro, a leczeniem onkologicznym metodą chemioterapii, Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian”, jako jedyna w Polsce organizacja pacjencka reprezentująca chorych na niepłodność, pragnie zająć stanowisko:

• Komputerowo wspomagane badanie nasienia – istotny element w diagnostyce niepłodności męskiej

Temat: 
    Aktualności ze świata IVF

roversCoraz większy udziału czynnika męskiego w ogólnej liczbie przypadków niepłodności na świecie stwarza konieczność opracowania metody oceny nasienia, pozwalającej na szybkie, precyzyjne oraz w pełni obiektywne zdiagnozowanie problemu, a w efekcie dające lekarzowi bogaty zestaw informacji potrzebny do zdecydowania o najskuteczniejszej metodzie leczenia. Opisanym wymaganiom odpowiadają systemy komputerowo wspomaganej analizy nasienia (Computer Aided Semen Analysis - CASA). Zostały one stworzone z myślą o procedurach, które dla człowieka są trudne, a ich wykonanie obarczone jest dużym ryzykiem popełnienia błędu. Obecnie systemy te wchodzą do powszechnego użycia, a na zasadność ich wykorzystania w klinikach in vitro zwraca uwagę także Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Czytaj więcej…

Opracowanie: Rovers Polska

• Endometrioza – co to jest?

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novumdr Ewa Taszycka – Pobikrowska, Przychodnia Leczenia Niepłodności nOvum
    Endometrioza to przewlekła choroba ginekologiczna dotycząca 5-10% kobiet w okresie reprodukcyjnym, prowadząca do długotrwałego stanu zapalnego. Charakteryzuje się występowaniem ognisk histopatologicznie podobnych do endometrium (błony śluzowej macicy) poza macicą, zwłaszcza na otrzewnej miednicy małej, powodując zrosty i niedrożność jajowodów, na jajnikach – powodując torbiele i gorszą jakość oocytów, na przegrodzie odbytniczo-pochwowej – bóle podczas współżycia.

gameta gdynia

CZY ktoś kwalifikował się do programu rządowego in vitro przez gamete gdynia czy wszystkie kopie dokumentow tez kazali miec pieczatki zgodne z oryginałem?Jake macie opinie o gameta?

ivf zamist iui 2

A wiec... jutro rano punkcja . boje sie jak cholera. CZego ? Wszytskiego.
ZE mi jajeczka juz popekały i nie bedzie co pobierac
Ze jak juz popiora to bedzie mało i niedojzałe
Ze jak juz bedzie dojrzałe to sie nie zapłodni

I ta liste moge ciagnac godzinami

Sukcesy malutkie

Po urlopie wróciłam do pracy, bardzo brakowało mi takiego oderwania sie od codzienności. Wkrótce idę na urlop macierzyński. Dostałam informacje, ze przedłuża mi kontrakt. Bardzo mnie to podbudowalo. W czasie gdy ja byłam w pracy, Malpeczka urzędował z dziadkami. Trochę przeżywał te parogodzinne rozstania, źle sypiał w nocy. Ale już jest dużo lepiej. Bedzie chodził tez do żłobka na pare godzin, bo uznałam, ze kontakt z dziećmi w podobnym wieku dobrze mu zrobi.

do trzech razy sztuka...

Już po wszystkim... trzecia inseminacja nasieniem dawcy odbyła się tuż po 10. Jeszcze wczoraj były dwa ładne pęcherzyki każdy po 19 mm. A dziś nie było już nic... mimo to przystąpiłam do IUI bo lekarz powiedział że jest sens. Oby do trzech razy sztuka :)

Czas odliczania...

No i się zaczęło... odliczanie do kolejnego transferu. Dzisiaj byłam na wizycie u lekarza i całe szczęście jest wszystko ok :) a więc mogliśmy zacząć stymulacje. Jeszcze 5 dni biorę tabletki anty i zacznę brać zastrzyki na zapobieżenie przedwczesnej owulacji i po 9 zastrzykach kolejna wizyta. Mam nadzieje, że wszystko będzie szło według planu bo jakoś tak jestem już nastawiona na ten sierpień że to już musi być teraz. Najważniejsze że jak na razie jestem pełna optymizmu i nadziei i mam nadzieję że tak pozostanie.

Wniosek o podanie skuteczności realizatorów ministerialnego programu leczenia niepłodności metodą in vitro.

logo ministerstwa zdrowiaCzy wiesz, jaką skuteczność ma klinika, w której się leczysz? Podchodzisz do programu refundacyjnego, ale nie wiesz, czego się spodziewać i czy wybraliście skuteczny ośrodek?

Chcemy, żeby to się zmieniło i aby każdy pacjent wiedział czarno na białym, jakiej skuteczności może oczekiwać.
Dlatego wysłaliśmy dziś wniosek o informację publiczną do Ministerstwa Zdrowia. Wnosimy o podanie skuteczności każdego Realizatora w przeliczeniu na wykonane cykle in vitro, abyście mogli wybierać ośrodki świadomie i w oparciu o jawne informacje.
Pamiętajcie, że prawo do informacji publicznej reguluje Konstytucja RP i że każdy z nas może oraz powinien wiedzieć, w jaki sposób i z jakim efektem wydatkowane są środki publiczne!

CZEMU??

Czemu jest tak ze z tym problemem jesteśmy sami?? Mój ojciec zostawił nas 10 lat temu i od tej pory ,,śpi na forsie" , moi teściowie mogą pomóc ale udają że nie ma tematu. Szwagierką we wszystkim pomagają. Pytam dlaczego nikt nie pomoże. On robi na budowie po 12 godzin ja na kasie 8 i dodatkowo sprzątam po ludziach. wszystkiego się wyrzekamy, mamy mały pokój ( nie którzy maja większą kuchnie )niż my ten pokoik. Zbieramy na każde leczenie!! A gdy tylko wizyta się zbliża to teściowa przylatuje że rachunki pilnie!!! Nie zapyta czy pomóc.

Rozterki

Witam wszystkich ... postanowiłam napisac gdyż nie napotkałam tutaj tematu który mnie dotyczy, aczkolwiek przeczytałam chyba wszystkie wpisy jaki i odpowiedzi na nie ... i nawet nie potrafie sobie wyobrazić co musza czuć osoby starajace sie o potomstwo latami - pełnymi wyrzeczeń, wzruszeń, nadziei, wielokrotnego bólu - dzieki Bogu na końcu spływa na nich ogrom szcześcia jakim jest upragnione dzieciatko ....Wszystkich Was podziwiam i czuje ogromna dume ze sie poddajecie i walczycie ... chociaż walke my Polacy mamy chyba we krwi ..

HSG

I znowu beczę jak nieboskie stworzenie, tak samo wczoraj i przedwczoraj. Przecież nic wielkiego się nie stało. Ale mimo wszystko.... Kiedyś sobie obiecałam, że do tego lata to się uda. I po co? Zawiodłam samą siebie.
Muszę zawiesić działalność bo pracuję z dziećmi i już chyba nie jestem w stanie więcej. A przecież kiedyś tyle mi dawała ta praca. I jak to innym wytłumaczyć? Kłamać? Czy w innej zapomnę, czego bym najbardziej chciała pod słońcem?

28t3d

M dostał pocztówkę z okazji 34 urodzin i w życzeniach było napisane, aby "Twoja rodzinka była zdrowa" m. tak się cieszył z tego sformułowania "rodzinka" no i jeszcze od jego mamy gdzie nigdy nie przypuszczałam, że aż tak będzie się cieszyła z tego, że zostaniemy rodzicami. Z drugiej zaś strony pomyślałam, że od ponad 5 lat tworzymy dwu osobową rodzinę no ale teraz "pełniejszą"
Do terminu porodu zostało 11 tygodni :).
Trochę strachu przed nie znanym i troszkę niedogodności związanym z III trymestrem.

Subskrybuje zawartość