Najnowsze artykuły

• Premiera książki "Zajść w Ciążę"

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

okładka - zajść w ciążęDrodzy Bocianowicze,
    Z przyjemnością powiadamiamy o premierze książki „Zajść w Ciążę”. Jej autorem jest jeden z naszych Ekspertów, dr Piotr Pierzyński, który na naszym Forum odpowiada na pytania na temat niepłodności męskiej i poronień.
    „Zajść w Ciążę” to bogato ilustrowany, napisany „zwykłym” językiem poradnik dla par planujących ciążę, starających się o nią i tych leczonych z powodu obniżonej płodności. Książka zawiera szereg praktycznych rad i wskazówek dotyczących płodności kobiet i mężczyzn, przygotowań do ciąży, leczenia niepłodności i postępowania w I trymestrze ciąży.
    Na stronie internetowej książki – www.zajscwciaze.pl znajdziecie opisy poszczególnych rozdziałów, przykładowe strony książki oraz spis treści. Strona umożliwia też zakup książki po promocyjnej cenie, bez dodatkowych opłat za przesyłkę.
    Polecamy wszystkim Bocianowiczom!

• NASZ BOCIAN W SZTOKHOLMIE NA KONGRESIE ESHRE

NASZ BOCIAN W SZTOKHOLMIE NA KONGRESIE ESHRE
    W dniach 03.07-06.07 odbył się w Sztokholmie już dwudziesty siódmy coroczny kongres ESHRE, Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Ludzkiego i Embriologii. Stowarzyszenie na rzecz leczenia niepłodności i wspierania adopcji Nasz Bocian było uczestnikiem kongresu. Jak co roku wzięliśmy też udział w dorocznym spotkaniu Fertility Europe, którego członkami jesteśmy od roku 2010.
    W tym roku naszą szczególną uwagę przykuły kwestie związane z dawstwem i biorstwem gamet oraz kwestie dotyczące rozwoju dzieci poczętych in vitro.

• Program „In Vitro. Do Skutku!” przedłużony!

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2Do sierpnia potrwa rekrutacja do „In Vitro. Do Skutku!” – autorskiego programu Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA. Z uwagi na duże zainteresowanie inicjatywą, INVICTA zadecydowała o zwiększeniu liczby miejsc i przedłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń. Program przy jednorazowej opłacie pozwala na wykonanie u pacjentki dowolnej liczby procedur IVF-ICSI do skutku – czyli aż do uzyskania pozytywnego efektu, jakim jest ciąża.

• MĘŻCZYŹNI MÓWIĄ O NIEPŁODNOŚCI

Temat: 
    Pytania Podstawowe, Przemyślenia, Opinie

logo - prozdrowie.plNajwiększą krzywdą, jaką można wyrządzić adopcji jest uczynienie z niej konkurencji dla zapłodnienia in vitro. Są to dwie zupełnie różne ścieżki - mówi Dariusz Krawczak, członek Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adpocji Nasz Bocian i ojciec dziecka poczętego metodą in vitro.

Agnieszka Zimmermann: Zdecydowali się Państwo na metodę in vitro. Czy decyzja ta była naładowana wątpliwościami?

Dariusz Krawczak: Żadne decyzje tego typu nie przychodzą łatwo. Jednak jako małżeństwo byliśmy doskonale przygotowani merytorycznie, co prostą drogą rozwiązało ewentualne wątpliwości etyczne i moralne. In vitro jest metodą pozwalającą nam zostać rodzicami i w taki sposób do tego podeszliśmy. Tylko w ten sposób mogłem zostać ojcem i żadne rozterki nie były w stanie mnie odwieść od skorzystania z szansy na zostanie tatą.

• NIEPŁODNOŚĆ I ROZRÓD WSPOMAGANY pod red. Jerzego Radwana i Sławomira Wołczyńskiego

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

NIEPŁODNOŚĆ I ROZRÓD WSPOMAGANY pod red. Jerzego Radwana i Sławomira WołczyńskiegoMedycyna rozrodu korzysta z osiągnięć ginekologii, endokrynologii, andrologii, urologii, genetyki, immunologii, biologii, a nawet psychologii. Olbrzymi postęp, zwłaszcza w ostatnich 30 latach, umożliwił spełnienie marzeń wielu par o posiadaniu potomstwa. Jednocześnie ciągle poszerzana znajomość fizjologii i patologii rozrodu kobiety i mężczyzny warunkuje prawidłowe, skuteczne, zgodne z wiedzą opartą na faktach (Evidence Based Medicine) leczenie niepłodności [...]
    Książkę pod redakcją profesorów Jerzego Radwana i Sławomira Wołczyńskiego (członków zespołu, którego praca uwieńczona została w 1987 r. narodzinami pierwszego w Polsce dziecka w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego) zatytułowaną „Niepłodność i rozród wspomagany” należy uznać za niezmiernie potrzebną.

• Wpływ wieku mężczyzn na szanse powodzenia w procedurze ICSI

Temat: 
    InVitro

logo - badanie-nasienia.pl
    W ostatnim roku opublikowano ciekawe wyniki badań dotyczące wpływu wieku mężczyzn z oligozoospermią (obniżoną liczebnością/koncentracją plemników) na szanse uzyskania ciąży z ich nasienia w technikach wspomaganego rozrodu, a konkretnie w ICSI.

Badania były zakrojone na bardzo szeroką skalę ponieważ objęły ponad 1000 par, które podchodziły do procedury ICSI (ze świeżego, nie mrożonego nasienia) w latach 2002-2007.

więcej na: http://badanie-nasienia.pl/pl/doniesienia-ze-swiata/wiek-mezczyzny-a-icsi/

• Fertimedica powiększa grono specjalistów – dr Jarosław Niemoczyński, specjalista leczenia niepłodności małżeńskiej

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedica
    Zapraszamy panie i panów na konsultacje do dr Jarosława Niemoczyńskiego, uznanego specjalisty leczenia niepłodności małżeńskiej, współautora niedawno wydanej ksiażki pt "Drogi ku płodności. Wszystko o leczeniu, diagnostyce i metodach wsparcia w niepłodności".

• Program promocyjny w klinikach Gameta.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - gameta (nowe)W klinikach Gameta uruchomiony zostaje Program Promocyjny, dzięki któremu pacjenci będą mogli płacić mniej za wysokiej jakości usługi medyczne dostępne w klinikach Gameta (badanie, wizyta lub zabieg medyczny). Program Promocyjny opiera się na systemie kuponów rabatowych dostępnych do pobrania na stronie www.promocje.gameta.pl
    W pierwszej edycji Programu Promocyjnego można skorzystać z 20% zniżki na komputerowe badanie nasienia – przy wykorzystaniu kuponu będziecie mogli Państwo zapłacić za to specjalistyczne badanie nasienia 80 zł zamiast 100 zł.

• Moje 35 dno

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historie
    Moja historia jest jak wiele innych, podobnych
    Staramy się o dziecko w sumie 16 lat, dwa przez ślubem reszta po. Moja ciąża miała być powodem do ślubu, na który moi teściowie nie za bardzo chcieli się zgodzić.
    To, że nie wyszło jeszcze nas nie alarmowało, stres , nerwówki, przygaduszki. Po ślubie do roku czasu też jeszcze się niepokoiłam, dalsze nerwy, kłótnie, stresy bo niestety mieszkaliśmy z teściami. Wyprowadziliśmy się i zaczęłam się niepokoić, coś jest nie tak.

• PROMOCJA WAKACYJNA DLA PANÓW!

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gyncentrum_logo50% ZNIŻKI ZA KOMPLET BADAŃ NASIENIA PRZY POMOCY SESTEMU KOMPUTEROWEGO CASA!

W klinice leczenia niepłodności GynCentrum w Katowicach od pewnego czasu można wykonać kompleksowe badanie nasienia przy użyciu nowoczesnego systemu komputerowego CASA.

• Nie-Zwykłe Rodziny: Pocztówka Nadziei

logo specialfamiliescards
    Jedna na sześć par dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dziecka w sposób naturalny. Mimo to próbuje, pokonuje ból emocjonalny, fizyczny, poddaje się licznym badaniom, leczeniu, doświadcza momentów nadziei i jej utraty. I właśnie dlatego, jako bezcenne przesłanie nadziei, pojawia się akcja Pocztówka Nadziei - Nie-Zwykłe Rodziny.
    - Jeśli sami doświadczyliście problemu niepłodności, zapraszamy do przesyłania nam Waszej historii.
    - Jeśli korzystaliście z technik wspomaganego rozrodu, od indukcji owulacji poprzez inseminację do IVF albo ICSI, Wasza historia (anonimowa albo imienna) będzie promykiem nadziei dla tych, którzy wciąż walczą.
    - Jeżeli udało się Wam zajść naturalnie w ciążę w wyniku leczenia albo po latach prób, jesteście także Nie-Zwykłą Rodziną.
    - Jeżeli Wasza rodzina wymagała dawstwa komórek albo adopcji, proszę, podzielcie się z nami Waszą historią.
    - Jeżeli zdecydowaliście się nie podejmować leczenia i innych sposobów aby zostać rodzicami, albo leczenie okazało się być nieskuteczne i zdecydowaliście się na świadomą bezdzietność, proszę prześlijcie nam historię Waszej miłości, Waszej radości. Naprawdę jej potrzebujemy.

• kochać mimo wszystko

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historie
    Nasza historia zaczęła się jak wiele innych od upragnionych 2 kresek na teście:( Przed staraniami o dziecko otrzymałam cudowną pracę bez żadnych znajomości co na prowincjach wydawałoby się niemożliwe a jednak sama zupełnie bez niczyjej protekcji poszłam na 100 rozmowę o pracę i tak po prostu ją dostałam. Mimo marzeń o dziecku postanowiłam je na parę miesięcy przesunąć wzięłam więc zastrzyk antykoncepcyjny z działaniem na 3 miesiące później miałam być w ciąży - taki był plan - minęło pół roku a test dalej negatywny:(

:)

Dzisiaj miałam piękne sny, dawno ich nie miałam. Ja sobie poczekam na macierzyństwo.

i co ważne

Czuję się tak jakbym właśnie dorastała. Dorastam do tego, żeby nie czuć się wytykana, żeby odnaleźć swoją kobiecość nie tylko w macierzyństwie. A na siłowe rozwiązania przyjdzie jeszcze czas, ciężkie działo jeszcze przyjdzie wytoczyć. Narazie trzeba mi nabrać sił, zdefiniować co jest dla mnie macierzyństwem i minimum kilka miesięcy jak nie więcej cieszyć się tym, co mam, a przede wszystkim swoim przyszłym mężem. Wracajcie orgazmy i grzeszne poranki, wyliczanie płodnych dni zakończone. Szperanie w internecie na każdy możliwy temat związany z płodnością definitywnie zamknięte.

nowe postanowienia

Właśnie po długiej rozmowie postanowiliśmy, że się więcej nie staramy. Koniec z seksem na żądanie, moim zmuszaniem się do tego, z oczekiwaniami. Seks nie będzie do niczego dostosowywany, ma sprawiać radość i szanować moją kobiecość. Drugiej połowie ciężko to było zrozumieć ale z wielkim bólem przystał. Jednak "musimy się starać" było dobrą wymówką do częstego seksu. Nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy,że tak to sprytnie wykorzystuje. A co tam... poużywał sobie trochę:)Ale czuję, że mi jest lżej dzięki temu.

Czekam...

W lipcu zrobiłam sporo badan zaleconych przez ginekologa-endokrynologa. Staram się nie myśleć, czekam na wizytę którą mam 8go września. Taki stan mi nawet odpowiada bo przynajmniej nie myślę. Po prostu czekam na wyniki i na diagnozę lekarza. Tylko czy tak na pewno jest?...tak naprawdę to oszukuje sama siebie, mowie sobie ze nie myślę ale jednak.... Raz mam przeczucia ze będzie jeszcze dobrze a potem ze oszukuje sama siebie. Moze marnuje czas na coś co nigdy nie da mi upragnionego dziecka.

tik tak tik tak

Zegar tyka, zostały dwa lub trzy dni. Przeryczałam całą noc, zasmarkałam całą pościel, mój ukochany cały w mych smarkach, łzach i niezmytym przeze mnie tuszu. A czemu płakałam? Tak chyba na wszelki wypadek. Żeby sąsiedzi za betonowymi ścianami wiedzieli, że młodym to w życiu wcale nie zawsze jest z górki. A mój ukochany dzielnie to znosił, donosił nowe porcje chusteczek i po piątej rano wstał do pracy strasznie niewyspany. Nawet się nie zająknął, że to przeze mnie. Tylko, że mam się nie zamartwiać i że sobie musimy cierpliwie jeszcze poczekać.

10dpt

Dzisiaj jest 10 dpt. Zastanawiam się nad kupnem testu w aptece? Na hcg pójdę pewnie w środę, chyba że wcześniej zagadka sama się rozwiąże...
Codziennie modlę się o cud...Codziennie mam chwile zwątpienia...
Staram się nie zwariować w tym odliczaniu. Dzisiaj wróciłam do pracy,ale zupełnie nie mam głowy...
Oprócz mnie nadzieję mają moi bliscy i najbardziej martwi mnie,jak Oni zniosą porażkę...A może tym razem będzie inaczej?!!!

i co tym razem?

Zostało kilka dni do końca drugiego cyklu po HSG. Mam wrażenie, że się niezabardzawo udało. Nawet już nie wiem sama czy tak nam ta ciąża jest potrzebna. Wczoraj sama głosno przyznałam, że nie jesteśmy może gotowi na rodzicielstwo. Denerwowało mnie to zawsze jak ktoś mi tłumaczył, że może nie jest na to gotowy i stąd niepowodzenia. Denerwowało strasznie a tu proszę... sama to wczoraj stwierdziłam. Chcemy być rodzicami a tu... za dużo egoistycznych zachcianek, do niczego nie prowadzących kłótni, brak wzajemnego zrozumienia.

11 Dpt sikaniec negatywny:-(

Test sikany negatywny , we wtorek jeszcze beta ale to juz tylko po to by zaklepać porażkę :-( i miec co wysłać doktorowi .....jak długo to bedzie jeszcze trwało !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witam :)

Mam pytanie czy któraś z Was miała może problem z owulacją? Ja niestety mam...stało się to po antykoncepcji hormonalnej ,którą brałam przez rok,ale 3 lata temu od tego czasu zaczęły się moje problemy z miesiączką.Cykle były tak nie regularne,a praktycznie wcale ich nie było, występowały tylko po Luteinie podjęzykowej.Teraz kiedy cykl się wyrównał,po INOFOLIC, został problem z owulacją.Jeśli macie podobne doświadczenia,proszę o pomoc w rozwiązaniu Mego problemu.Pozdrawiam :0

Fas

Od dłuższego czasu mam w głowie słowa pani psycholog, która badała mojego synka na dojrzałości szkolnej. . Jego zachowanie jest wynikiem Fas
I co teraz ?
Czekam na opinie o młodym. .
Cześć cech zgadza się z opisem Fas.
Jego zachowanie, nie wyciąganie wniosków ze swojego zachowania,
Brak obawy przed obcymi
Ciągła potrzeba ruchu
niski wzrost i waga

Tylko nikt mi nie mówił że dziecko może to mieć. ..
A przed podjęciem decyzji o adopcji nikt nie wspomniał o alkoholizmie w ciąży matki. .
Chciałam bym go zdiagnozować , ale nie mogę znaleźć niczego na dolny Śląsku. .

Subskrybuje zawartość