Najnowsze artykuły

• Trzy dni z życia „Naszego Bociana” czyli relacje subiektywne ze spotkań sejmowych, politycznych i europejskich - część 2

bocian
    Dzień drugi

Ponieważ obrady miały się zacząć dopiero o 16.00, przedpołudnie spędziłyśmy wraz z Dagmarą Weinkiper Halsing na Uniwersytecie Warszawskim, w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej, gdzie wykład miała dr Elżbieta Korolczuk. Wykład nosił tytuł:
    „Obywatele drugiej kategorii?
    Społeczne mobilizacje wokół in vitro w Polsce”
    ...zatem było dość oczywiste, że postaramy się na niego przyjść ;)
  • Nic o nas bez nas :)

Szanowni Bocianowicze!

Informujemy, iż zgodnie z naszym postulatem przekazanym Ministrowi Zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi w dniu 20 marca 2013 roku podczas konferencji sejmowej "o niepłodności przy okrągłym stole", dziś nominację do Rady Programowej Programu Zdrowotnego Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 - 2016, otrzymał z rąk Pana Ministra przedstawiciel Stowarzyszenia NASZ BOCIAN, który w pracach Rady będzie reprezentować głos społeczny.

• Relacja Dagmary Weinkiper Halsing ze spotkania Fertility Europe.

fertility europeW dniach 20-22 marca odbyło się w Warszawie Spotkanie Wiosenne Fertility Europe oraz spotkanie „O niepłodności przy okrągłym stole” organizowane pod patronatem Marszałka Sejmu Ewy Kopacz oraz przy pomocy Pani poseł Małgorzaty Kidawy Błońskiej.
    Poniżej osobista relacja Dagmary Weinkiper Halsing z tych trzech dość wyczerpujących dni:

Jeszcze niezupełnie się pozbierałam, a właściwie zupełnie się nie pozbierałam, po wizycie w Polsce. Myśli nieuczesane. Na pytanie znajomych ”jak było?” właściwie nie umiem odpowiedzieć, dobrać odpowiedniego słowa. ”Interesująco” brzmi ubogo. ”Fascynująco” poraża przerośniętą egzaltacją. ”Fajnie”-fajnie to się kupowało kiełbasę na Hali Mirowskiej. Ludzko było. Tak najzwyczajniej LUDZKO, co zdarza się rzadko.

• Trzy dni z życia „Naszego Bociana” czyli relacje subiektywne ze spotkań sejmowych, politycznych i europejskich

bocian na dachu

W dniach 20-22 marca odbyło się w Warszawie Spotkanie Wiosenne Fertility Europe oraz spotkanie „O niepłodności przy okrągłym stole” organizowane pod patronatem Marszałka Sejmu Ewy Kopacz oraz przy pomocy Pani poseł Małgorzaty Kidawy Błońskiej.
    Poniżej osobista relacja z tych trzech dość wyczerpujących dni:

• 50% za pierwszą wizytę w Poznańskim Invimedzie

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - invimed
    W Poznańskim InviMedzie do końca marca - czyli jeszcze przez tydzień obowiązuje specjalna oferta dla nowych pacjentów.

Klinika InviMed w Poznaniu oferuje 50% zniżkę na pierwszą wizytę związaną z diagnostyką i leczeniem niepłodności.

Oferta ważna do 29 marca. Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną - 61 826 70 40

Zespół InviMed Poznań Serdecznie Zaprasza - Pomagamy spełniać marzenia

• Nasze postulaty do Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego

Drodzy Pacjenci (oraz wszyscy zainteresowani)

Informujemy, iż w dniu 20 marca 2013 r. został podpisany Program Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 - 2016
    Program ruszy w dniu 01 lipca 2013 roku.
    Treść programu znajdziecie tutaj:

http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/program_leczenienieplodn...

• Rodzina i reprodukcja w kontekście rozwoju genetyki i nowych technologii medycznych. Perspektywa antropologiczna.

zapłodnienieZapraszamy na kolejne SEMINARIUM organizowane w ramach grantu badawczego "Rodzina i reprodukcja w kontekście rozwoju genetyki i nowych technologii medycznych. Perspektywa antropologiczna":

Obywatele drugiej kategorii?
    Społeczne mobilizacje wokół in vitro w Polsce

Dr Elżbieta Korolczuk przedstawi wstępne wyniki badań dotyczących mobilizacji społecznych wokół kwestii in vitro w Polsce. Badania te prowadzi w ramach projektu ‘We are no second-rate quality citizens’. Negotiating biological citizenship in social mobilizations around infertility issues and access to in vitro in Poland finansowanego przez The Foundation for Baltic and East European Studies w Szwecji. W swoim wystąpieniu skupi się na procesie konstruowania zbiorowej tożsamości wokół problemu niepłodności.

• O niepłodności przy okrągłym stole

„O niepłodności przy okrągłym stole - leczenie niepłodności w Polsce w perspektywie pacjentów, polityków i lekarzy” to temat debaty zorganizowanej we współpracy Stowarzyszenia Nasz Bocian oraz Pani poseł Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła Marszałek Sejmu Ewa Kopacz.
    Debatę zaszczycą swoją obecnością przedstawiciele Fertility Europe, organizacji zrzeszającej 23 europejskie organizacje pacjenckie walczące o prawa ludzi niepłodnych, w tym Naszego Bociana. Miło nam przy okazji przypomnieć, że tegoroczne spotkanie robocze FE odbędzie się właśnie w Polsce.

• Rola antyoksydantów w leczeniu niepłodności u mężczyzn

Temat: 
    Pytania Podstawowe, Przemyślenia, Opinie

logo - badanie-nasienia.pl
    Zapraszamy do przeczytania bardzo interesującego artykułu z portalu www.badanie-nasienia.pl

Wiadomo, że przyczyną wielu problemów z płodnością męską jest tzw. stres
    oksydacyjny w nasieniu. Stres oksydacyjny jest powodowany przez nadmierną
    liczbę wolnych rodników tlenowych, które mogą uszkadzać plemniki. Sposobem
    na zmniejszenie stresu oksydacyjnego jest spożywanie w diecie substancji o
    działaniu antyoksydacyjnym, tzw. antyoksydantów, do których zalicza się
    między innymi witaminy E i C czy glutation. U wielu pacjentów takie
    leczenie przynosi efekty w postaci poprawy parametrów nasienia.

więcej na: http://badanie-nasienia.pl/pl/artykuly-i-opracowania/antyoksydanty-w-lec...

• "Diagnostyka dla Twojej ciąży" w Katowicach!

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

diagnostyka dla twojej ciążyPrzyszłe Mamy ze Śląska, zaplanujcie bezpieczną ciążę z Diagnostyką!

Kampania ogólnopolska „Diagnostyka dla Twojej ciąży”, której celem jest podniesienie wśród przyszłych rodziców świadomości na temat roli i znaczenia badań diagnostycznych, zagości w Katowicach. Także i tutaj uznani eksperci z dziedziny ginekologii i diagnostyki laboratoryjnej oraz komórek macierzystych będą dzielić się rzetelną wiedzą z uczestniczkami spotkania. Przekonywać będą, jak ważne zarówno dla lekarza jak i dla spokoju i bezpieczeństwa matki i dziecka w czasie ciąży jest zaplanowanie i wykonanie niezbędnych badań.

• SZANSA NA UDZIAŁ W BADANIU KLINICZNYM NOWEJ TERAPII HORMONALNEJ U NIEPŁODNYCH MĘŻCZYZN

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novumPrzychodnia Leczenia Niepłodności nOvum zaprasza do wzięcia udziału w badaniu klinicznym polegającym na testowaniu u mężczyzn leku hormonalnego -gonadotropiny o przedłużonym działaniu. Lek jest zarejestrowany w Europie do stymulacji owulacji u kobiet przystępujących do zabiegu in vitro. Może również wspomagać leczenie męskiej niepłodności spowodowanej nieprawidłową czynnością jąder na skutek niewydolności przysadki mózgowej ( hypogonadyzmu hypogonadotropwego). Udział w badaniu daje szansę na trwałe efekty leczenia.

• Kolejny panel Akademi InviMed - W jakich przypadkach tylko zabieg in vitro? – Jakie są bezwzględne wskazania do zabiegów wspomaganego rozrodu według rządowego planu refundacji?

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

InviMed ACADEMYNiestety panel został odwołane z przyczyn od nas niezależnych!

Akademia InviMed zaprasza na kolejne spotkanie panel internetowy na żywo:

w środę 13 marca o godz. 18:30

W studio telewizji internetowej na pytania odpowiadać będzie dr Michał Małek– specjalista ginekolog-położnik z Kliniki InviMed - Poznań. Spotkanie poprowadzi Tomasz Słodki.
    Rozmowa na żywo ze studia. Każdy internauta będzie mógł zadać pytanie na czacie i uzyskać odpowiedź podczas programu. Udział jest bezpłatny, wystarczy wejść na stronę:
    http://www.transmisja.net.pl/invimed

niepłodność jak niezabliźniona rana

Mamy fajnych "prawie" sąsiadów ok. 40-tki. Nie mają dzieci, mają za sobą trudną historię leczenia, nieudane in vitro, są kilkanaście lat po ślubie. Siedzimy wczoraj z teściową przy kolacji, rozmawiamy o głupotach i o tym, że pewnie nasi sąsiedzi lada dzień się wprowadzą. I nagle komentarz teściowej: To dobrze, może szybciej się na dzieci zdecydują. W tym momencie myślałam, że eksploduję. Mój M. opieprzył swoja mamusię od góry do dołu. A jedyne na co było ją stać to odburknięcie, żeby dał spokój i nie robił z igły wideł.

Nowy dział ekspercki na forum Naszego Bociana - embriologia.

Temat: 
Stowarzyszenie Nasz Bocian

Embriologia

Z radością informujemy, że wychodząc naprzeciw Waszym sugestiom uruchomiliśmy na naszym forum kolejny dział ekspercki: "Embriologia - pytania do eksperta". Na pytania forumowiczów odpowiadać będą specjaliści embriolodzy z kliniki Invimed.

11 TC

Ma 4 cm długości, macha rączkami i nóżkami. Chyba mu się podoba ;-)

Wróciliśmy z urlopu. Czuję się już dobrze, tydzień temu skończyły się nudności i zaczął wilczy apetyt. Waga idzie w górę i brzuch już się zaokrąglił. Trochę mnie to przeraża, bo wcześnie, bo rodzina jeszcze nie wie. Ale jak mnie zobaczą, to pewnie się domyślą :-)

Ostatnia droga...

Czy można powiedzieć, ze jestem nieszczęśliwa? Raczej nie. Mam swoje dziecko, mam córeczkę za która dziękuje każdego dnia. Ale czuje się zagubiona w tym wszystkim. Machina znowu ruszyła. Jak stanęliśmy znowu w klinice, to zaczął bolec mnie z nerwów brzuch. Mam z tamtąd i dobre i złe wspomnienia. Ale robimy to dla naszego jedynego mrozaczka. Mamy już rozpisane badania. Niestety koszty znowu są bardzo duże. Lekko wydamy około 3 tysięcy. Lipiec mamy jeszcze wolny. W sierpniu po niego wracamy. Ostatnia w nim nadzieja na rodzeństwo dla córeczki. Mój M.

Procedura adoocyjna...

Naprawdę myślałam, że będzie łatwiej i szybciej. Poszliśmy do OA w kwiwtniu 2016,3spotkania z pedagog, 2z psycholog i testy...na wizytę czeka się po 2mce.Podejście pedagoga było ok,pod górę jest z psycholog, pytania są trudne i każda wizyta zniechęca do kolejnej, oczywiście zaciskamy zęby i idziemy na kolejne spotkanie.Czasem jednak zadaje sobie pytanie czy tak to powinno wyglądać, kto układa takie procedury z dupy.Przecież jakby było łatwiej to więcej dzieci miało by rodziny.

kolejne ICSI

Ostatnio sobie przypomniałam jak to było kiedyś. Przypomniałam sobie że ja tak naprawdę nigdy nie marzyłam o weselu, czasto za to w marzeniach widziałam siebie jak byłam w ciązy i cieszyłam się razem z partnerem. Dla mnie zawsze było to takie WOW takie magiczne. Ostatnio byliśmy na chrzcinach, widziałam męża mojej kuzynki który jest do szaleństwa zakochany w swojej małej córce, która była z wpadki. Pomyślałam sobie że mam idealnego człowieka na ojca przy sobie jest nim mój maż, a możemy nigdy nie przeżyć takiego uczucia jak oni.

USG serduszkowe

Przez ostatnie dwa tygodnie nieustannie myślałam o tym samym: raz miałam głębokie wewnętrzne przekonanie, że „TAK! Naprawdę jestem w ciąży! Czuję to każdą komórką mojego ciała!”, a innym razem popadałam w zwątpienie, bo przecież wszystko jest takie samo jak wcześniej i w ogóle nie czuję się wyjątkowo. Co chwilę dotykałam swoich piersi, żeby sprawdzić, czy naprawdę bolą i zastanawiałam się, czy zmęczenie i senność, którą czuję w ciągu dnia to sprawka luteiny (tak jak ostatnio), czy może jednak…

smutna

Witam Was moi drodzy,

Mam zamiar i ja podzielić się z Wami swoją historią.
Swoje poczynania odnośnie malucha zaczęliśmy równo rok temu. Człowiek starał się zrealizować jak to mówią wszystko po bożemu. Czyli zaręczyny, slub zbudowanie gniazdka no i upragnione potomstwo. Niestety jak człowiek ma już wszystko to wcale nie jest tak z górki...
Początkowo myślelismy, że problem tkwi we mnie. Ginekolog zlecił mi podstawowe badania no i wyszło za wyskie TSH 2,6 aczkolwiek aby zajśc w ciąże powinno być w okolicach 1,5

Dobre chęci...

Byłam wczoraj na uroczystości w Domu Dziecka. I mam bardzo mieszane uczucia.
Wypowiadała się pani dyrektor zespołu, w skład którego wchodzą 3 DD w trzech różnych miejscowościach powiatu.
Uderzyły mnie trzy sprawy:

1. Dzieci są między tymi domami przenoszone w te i we wte, np. w lecie żeby wychowawcy mieli możliwość wziąć urlop.
Abstrahując od ich prawa do urlopu - czy naprawdę trzeba DZIECIOM wywracać życie do góry nogami? Nie można jakoś inaczej tego zorganizować?

Nadzieja

Witam.
Jestem po dr.nieudanym transferze...
Myslalam ze sama przejde przez to ale niestety ostatnio czuje sie bardzo samotna i nieszczesliwa!pomimo ze mam wspanialego chlopaka ale niestety nie rozmawiamy juz na tematy zwiazane z invitro....przykre ale ķazdy z nas milczy i udaje ze wszystko jest ok!co gorsze nasi znajomi zaczeli nam sugerowac adopcje....zero wyczucia!ja walcze o wlasna dzidzie a oni juz postawili"diagnoze"

Troche wsparcia od innych rowniez wslczacych o te dwie kreseczki bardzo sie przyda!!

Subskrybuje zawartość