Najnowsze artykuły

• Ulotka wyborcza Piotra Gadzinowskiego

Gadzinowska - ulotka 2
    Na dzień przed zakończeniem kampanii wyborczej, jedna z naszych sympatyczek nadesłała nam skandaliczną ulotkę wyborczą Piotra Gadzinowskiego z SLD.
    Napisaliśmy o niej na naszym forum i dzięki pomocy użytkowników forum udało się zainteresować media - http://www.tvn24.pl/0,1720049,0,1,ja-ci-dam-in-vitro-gadzinowski-zapladn....
    Stowarzyszenie wystosowało również oficjalny protest, który wysłaliśmy do autora ulotki, rzecznika SLD i TVN24. Oto jego treść:

• Co Polak wie o in vitro? – najnowsze badania opinii publicznej

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

invicta logo2Niepłodność staje się coraz bardziej powszechnym problemem. Zjawisko nasila się wraz z wzrastającym tempem życia i coraz późniejszym wiekiem przyszłych rodziców. Co Polacy wiedzą na temat niepłodności i in vitro postanowiła sprawdzić Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA wspólnie z Instytutem Badania Opinii Homo Homini.

• W październiku w CM Macierzyństwo komputerowe badanie nasienia za 60% ceny

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Ubiegłoroczna kampania „TATA. Najważniejsze słowo dla mężczyzny.”, której partnerem było CM Macierzyństwo spotkała się z ogromnym zainteresowaniem - wykonaliśmy ponad 100 bezpłatnych badań i kolejne 100 w promocyjnej cenie.

• Cisza pod sercem

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

Cisza pod sercemKilka dni temu (26.09.2011) ukazała się książka Moniki Orłowskiej "Cisza pod sercem". Książka ma dedykacje:
    "Dziewczynom z http://www.nasz-bocian.pl"
    co prawda książki jeszcze nie miałem w rękach, ale zapowiada się ciekawie!

Nikt nie jest w stanie poradzić sobie ze stratą w pojedynkę

Na forum dla przyszłych matek wirtualnie spotykają się kobiety, które połączyła wspólna tragedia – poronienie. Tworzą wątek, który staje się dla nich przestrzenią sacrum, miejscem, gdzie mogą się wyżalić, wygadać i wyrzucić z siebie wszystko, co nie pozwala wrócić do normalnego życia. W swojej małej grupie wsparcia w końcu czują, że są rozumiane. Nie znają się osobiście, ale są dla siebie znacznie większym oparciem, niż ich życiowi partnerzy.

• PREZERWATYWA CZY IN VITRO - NASZ BOCIAN NA KONGRESIE KOBIET

KONGRES KOBIET 1
    Poniżej treść panelu przedstawionego na III Kongresie Kobiet.
    Był to jedyny panel na Kongresie Kobiet poświęcony prawom reprodukcyjnym.
    Cztery poniższe historie wydarzyły się naprawdę i zostały opisane przez bohaterki na stronie www.proinvitro.pl stworzonej w 2009 z inicjatywy niepłodnych pacjentów, jako odpowiedź na prace nad ustawą bioetyczną posła Jarosława Gowina.
    Stąd też w niektórych tekstach pojawiają się odniesienia do ówczesnej sytuacji politycznej. Teksty nie były zmieniane ani stylistycznie, ani merytorycznie, pozostawiliśmy je w wersji pierwotnej. Każda z przedstawionych historii ma trzy zakończenia- jedno wydarzyło się naprawdę, dla dwóch pozostałych inspiracją były autentyczne historie polskich pacjentów opisane na pacjenckim forum Naszego Bociana.

• Nowe fora na bocianie!

lecący bociekNa naszym bocianowym forum pojawiły się dziś dwa nowe fora. Pierwsze to "Świadoma bezdzietność", forum dla tych z nas którzy zrezygnowali z leczenia i jednocześnie nie zdecydowali się na adopcję, czy rodzicielstwo zastępcze. Już czas aby oficjalnie mieli swoje miejsce.

Drugie to HydePark, czyli pierwsze forum na którym nie ograniczamy się do tematów związanych z niepłodnością, leczeniem czy adopcją - choć te tematy nie są na nim oczywiście zakazane. Mamy nadzieję na nietypowe wątki, np kulinarne, ale i na dyskusję dla której brakuje miejsca na forach służących wsparciu.
    Zapraszamy na forum!

• SZANSA NA BEZPŁATNY ZABIEG IN VITRO

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novum
    SZANSA NA ZABIEG IN VITRO!
    Przychodnia Lekarska „nOvum” poszukuje par ze zdiagnozowaną niepłodnością chętnych do wzięcia udziału w badaniu klinicznym. Celem badania jest porównanie dwóch różnych schematów leczenia z użyciem preparatów hormonalnych stosowanych w procesie stymulacji jajników. Preparaty te są zarejestrowane i obecne na polskim rynku.

• Prezerwatywa czy in vitro? Edukacja seksualna i niepłodność w Polsce w roku 2011

Kongres kobietZapraszam serdecznie na III Europejski Kongres Kobiet który odbędzie się w Warszawie w dniach 17-18 września, w sali kongresowej PKIN.
    W drugim dniu kongresu, wraz z Edukatorami Seksualnymi z Pontona organizujemy panel zatytułowany "Prezerwatywa czy in vitro?". Będzie dużo o edukacji seksualnej oraz o tym, co by było gdyby w Polsce uchwalono ustawy przygotowywane przez Gowina, Pieche lub Balickiego. Po panelu dyskusja z publicznością.
    I jeszcze dokładne namiary:
    niedziela 18 września, Sala Kongresowa, Sala Puszkin, godzina 12:30.

Zapraszamy!!

• Wywiad z dr Piotrem Pierzyńskim, autorem książki „Zajść w Ciążę”.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Piotr PierzyńskiNasz Bocian (NB): Właśnie ukazała się książka Pana autorstwa pt. „Zajść w ciążę”. Skąd wziął się pomysł na jej wydanie?

Dr Piotr Pierzyński (PP):Pomysł na nią powstał w wyniku rozmów z moimi pacjentami. Okazuje się, że pomimo głodu wiadomości w tematyce starań o ciążę czy kłopotów z jej uzyskaniem, głównym źródłem informacji są magazyny, witryny internetowe czy fora dyskusyjne. Pomimo ważnej funkcji pomocowej nie podają one potrzebnej wiedzy w sposób całościowy. Wydawało mi się, że potrzebna jest książka zawierająca syntetyczną ale i całościową wiedzę w tematyce zachodzenia w ciążę, która nie będzie napisana jak podręcznik medyczny. Dodatkową motywacją napisania tej książki była chęć zwrócenia uwagi na temat konieczności odpowiedniego przygotowania do ciąży. Wiele par więcej uwagi poświęca organizacji urlopu niż przygotowaniu się do ciąży. Staram się w niej przekazać, że odpowiednie przygotowania są bardzo ważne.

• walka trwa

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historie
    Mamy po 27 lat. Jesteśmy ze sobą od 11 lat, jako małżeństwo 4 lata. Mąż jest moją pierwszą miłością. To z nim przeżyłam pierwszy raz. Jak to w życiu były chwile piękne, były też kłótnie i zwyczajna codzienność. W gruncie rzeczy jesteśmy szczęśliwi. Jesteśmy młodzi, zdrowi, mamy pracę związaną z naszym wykształceniem i upragniony dom.
    Zaraz po ślubie 2007 roku w grudniu zaczęliśmy starania o dziecko, minął rok a dziecka nie ma! Udałam się do ginekologa w naszym mieście który skierował mojego męża na badanie nasienia, po miesiącu mieliśmy wyniki wszystko ok!!

• PROGRAM „2+1” w GYNCENTRUM

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gyncentrum_logo Dla wielu par in vitro to jedyny sposób na spełnienie marzeń o dziecku.
    Niestety, zabieg ten jest kosztowny i nie daje stuprocentowej pewności.
    Właśnie dlatego nasza klinika postanowiła wyjść naprzeciw pacjentom i
    wprowadzić nowy Program Leczenia Niepłodności „2+1”.

• starania są bardzo trudne - nagroda warta każdego czekania

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historieWitam serdecznie!

Ja też chciałam podzielić się z Wami moją historią. Zawsze, od kiedy sięgam pamięcią, chciałam mieć dzieci - dużo dzieci, może dlatego, że sama mam trójkę rodzeństwa. Wyszłam za mąż w wieku 24 lat i od samego początku nie stosowałam z mężem żadnej antykoncepcji. Wychodziłam z założenia, że co ma być to będzie i jak zajdę w ciążę to będziemy szczęśliwi, chociaż na początku to nie był dla nas najważniejszy cel i nie niepokoiłam się, jak ciąża się nie pojawiała.
    Chcieliśmy pożyć trochę we dwójkę - nacieszyć się sobą.
    Dopiero po mniej więcej trzech latach małżeństwa zaczęliśmy się niepokoić, a pragnienie bycia mamą stawało się coraz silniejsze.

pierwszy wpis 3dpt

Nie sądziłam, że coś tu napiszę. A jednak. Pierwsze podejście do in vitro, zastrzyki, punkcja, transfer.. Wydawało się, że najgorsze na mną. A teraz tylko czekanie..

Raptem kilka dni, a dłuży się niemiłosiernie. Wiem, historia jakich wiele, żaden dramat, prosta sprawa. A ja dziś kończę brać zalecane relanium, do poniedziałku chyba zwariuję. Ale dlaczego?

Dwie ładne blastocysty, piękne endometrium, transfer bez problemów, żądnych bóli, skurczy. A i tak nie wiadomo. Wyleguję się w domu i rozmyślam, jakie są szanse. Oczywiście przekopują ten przeklęty internet.

Wątpliwości, rozterki, dywagacje

Oczywiście wątpliwości jest wiele. Tych podstawowych jest sterta. Ale jest ona mniej ważna niż marzenie o liczniejszej rodzinie.
Te zaś, które nurtują mnie ostatnio wiążą się ze mną jako mamą.Skoro w biologicznym macierzyństwie tak często brakuje mi pewności siebie, może nie powinnam/nie powinniśmy do naszego życia zapraszać Kogoś, kto już ma pod górkę?
Wciąż myślę o tym, czy nasze podrastające dziecko, bardzo spragnione rodzeństwa, nie uzna jednak, że sytuacja uczenia się miłości do dzieciątka z d.d. nie przerasta je...

Do trzech razy sztuka...

Trzeci dzień stymulacji za mną. Rozpoczęliśmy kolejną, już trzecią drogę po nasz cud. Ciężko jest mi się przestawić po dłuższym czasie na te wszystkie hormony, na to że ciągle bym spała i sikam co chwile. No ale nikt nie mówił że droga po szczęście zawsze jest usłana płatkami róż. Może lekarz który prowadzi mnie teraz w zastępstwie to dobry znak i spełni nasze marzenie.. Nikt nie potrafi mi wytłumaczyć, dlaczego pomimo młodego wieku i tak dobrych wyników to już nasza trzecia próba.. Walczę dalej o to co w moim życiu najcenniejsze

Początek drogi do szczęścia

Witajcie

Życie stawia nam wiele kłód pod stopami jedne możemy pokonać bez przeszkód a z innymi juz nie da się tak łatwo obejść.

Nie bede opisywała swojej historii od poczatku bo troche się tego nazbierało.
Napisze po krótce u mnie brak jednego jajnika i ciagle nawracające torbiele u męża bardzo słaba jakość nasienia, mamy tylko jedno wyjście in vitro.
Jestesmy właśnie zakwalifikowani do programu. Od 21.09 zaczynam zastrzyki Goneaptyl a 1.10 wizyta w klinice.

Sia

Po tak długiej nieobecności postanowiłam napisać co zmieniło się w moim życiu. Pojawił się mójmmały promy czek córeczka Ewunia jedyne moje szczescie;) jest z nami już ponad rok ja wróciłam juz do pracy po urlopie macierzyńskim. I musze napisać wszystkim tym którzy czekają na swe maleństwo ; będzie dobrze też kiedyś umilić dzieciaczki tak jak ja teraz mojego adoptusia

Patronaty w sierpniu i wrześniu.

bocian karmi małeSzanowni członkowie, sympatycy, pacjenci,

uprzejmie informujemy, iż w sierpniu i wrześniu 2014 roku Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji NASZ BOCIAN udzieliło swojego patronatu następującym wydarzeniom:

- książka "GDY ZAKWITNĄ POZIOMKI - Opowieść o kobiecie, która pragnie zbyt mocno" , której autorką jest Agnieszka Walczak-Chojecka. Premiera książki będzie miała miejsce 24.09.2014.
- społeczno-edukacyjna kampania „Zdrowa Mama!” przygotowaną przez Fundacje Gyncentrum. Jest to pierwszy tego typu projekt na Śląsku, który ma na celu zachęcenie kobiet do wykonywania rutynowych badań oceny ich płodności. Akcja rozpocznie się 1 października i potrwa trzy miesiące.

Męki ciag dalszy

Czesc dziewczyny!

Na dół i do góry...

Za miesiąc moja córeczka kończy roczek. W mojej głowie obmyślam sobie jak go urządzić. Siedzę sobie na ławce a moje duże malenswo śpi obok :). To jest taki mały duży człowieczek. Ile to sie z mama i z tata na wykłóca w ciagu dnia :), jak to zaczyna broic, zjadać wszystko na okolo co jej wpadnie w rączki i o mało mamusi o zawał serca nie przyprawić. Są takie dni co naprawdę jestem zmęczona i mowię sobie ze więcej dzieci mieć już nie chce, wiem ze to niektórym moze sie wydawać dziwne, ale osoby posiadające dzieci wiedza o czym mowię.

zmiany, zmiany

Wczoraj Małpka miał badanie skalą monachijską poziom umiejętności. Oczywiscie był poniżej normy dla swojego wieku ale dużo lepiej niż się po Nim spodziewano. Jest z nami dopiero trzy miesiące a już tak wiele załapał. Mało mówi ale i tak się rozgadał. Z dnia na dzień pojawiają się nowe słowa. Pomału ustępuje wymuszanie krzykiem i jest pięknie. Jasne są gorsze dni kiedy i Małpka i ja nie możemy się dogadać ale w większości jest nam bardzo dobrze.

zycie toczy sie dalej...

Prawie polnoc,a ja nie moge spac..lzy plyna I plyna I nie chca przestac..jest juz duzo lepiej,niz po ostatnim wpisie,I po ostatnim tescie, ale przychodzi moment w roznych miejscach,w domu,w pract,w sklepie,NA ulicy..przychodzi moment ze bol lamie mnie wpol..i nie wiem juz,czy to zaloba po zyciu,ktote moglo byc..czy rozpacz,ze to byla ostatnia szansa,ostatnia nadzieja..czy zal do tego okruszka,ze nie zechcial z nami zostac..tlumaczyc sobie,ze tak widac mialo byc,ze bog wiedzial lepiej to jedno..a posklejac pekniete serce to drugie..a serce peka NA miliony kawalkow,gdy niedoszly starszy brat wol

Subskrybuje zawartość