Najnowsze artykuły

• Wyłączenie bociana!

Temat: 
    Sprawy Techniczne i inne uwagi

turn offW najbliższy poniedziałek (17.10.2011) nasza strona internetowa www.nasz-bocian.pl oraz forum, będą niedostępne od godziny 18:00 do 22:00.
    Niedostępność będzie spowodowana prowadzonymi pracami administracyjnymi. O wszelkich zmianach (wcześniejszym lub późniejszym oddaniem strony), będziemy informowali na naszym profilu facebookowym - http://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Nasz.Bocian
    Za niedogodności związane z wyłączeniem strony bardzo przepraszamy.

• Czekając na dziecko - jak sobie poradzić z wielkim chceniem

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

wielkie chcenie logoJeśli marzysz o dziecku, o tym by być w ciąży, ale… przeżywasz zwątpienie, smutek, czasem rozpacz, drażnią Cię kobiety w ciąży, comiesięczna nadzieja miesza się z lękiem, myślisz, że z Tobą coś nie tak skoro czujesz zazdrość na wieść o kolejnej koleżance w ciąży, jeśli cierpi na tym Twój związek, masz dosyć pytań „a kiedy wy wreszcie będziecie mieć dziecko?!”, jesteś zmęczona kolejnymi wizytami u lekarzy, badaniami, stawianiem diagnoz, jeśli coraz bardziej przeraża Cię myśl, że może nigdy się nie uda, jeśli… jest Ci coraz trudniej, przyjdź na warsztaty!

• Nie możesz zajść w ciążę – sprawdź przyczynę

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2Specjalnie dla par starających się o potomstwo INVICTA przygotowała program „Nie możesz zajść w ciążę – sprawdź przyczynę!”. W jego ramach pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnej konsultacji lekarskiej w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA. Promocja trwa od 1 października do 30 listopada br.

• 15.10 - Dzień Dziecka Utraconego

Temat: 
    Pytania Podstawowe, Przemyślenia, Opinie

Dzień Dziecka UtraconegoNa świecie od ponad 20 lat, a w Polsce od 2004 roku, każdego 15 października, obchodzony jest w Dzień Dziecka Utraconego. Ustanowiony został z inicjatywy rodziców osieroconych, rodziców przeżywających ból rozstania. Pojawia się pytanie, po co ustanowiono ten dzień? Odpowiedź jest bardzo prosta: żeby pamiętać…
    Dzień ten poświęcony jest pamięci dzieci przedwcześnie utraconych – w wyniku poronień lub martwych narodzin.
    Dzień ten poświęcony jest dzieciom, które odeszły zanim zdążyły przyjść, zanim zdołano je przytulić, ucałować, wziąć na ręce…
    Jest poświęcony pamięci wszystkich zmarłych dzieci, z którymi nie dane było przeżyć rodzicom wspólnego życia.

Na stronie http://www.15pazdziernika.info/ można przeczytać o spotkaniach organizowanych tego dnia.

• Grupy Wsparcia “Po stracie”

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedicaGrupa Wsparcia “Po stracie” – FertiMedica zaprasza panie, które straciły dziecko w wyniku poronienia, przedwczesnego porodu oraz które doświadczyły śmierci niemowlęcia.
    Z okazji dnia 15 października, który jest Dniem Pamięci Dzieci Utraconych FertiMedica Centrum Wspierania Płodności rozpoczyna działalność Grupy Wsparcia “Po stracie”.

• Zachowanie płodności w terapiach onkologicznych

Temat: 
    Pytania Podstawowe, Przemyślenia, Opinie

bociany_gniazdo
    Dziś zaczynamy tworzyć dział poświęcony zachowaniu płodności w terapiach onkologicznych. Temat na pewno trudny, ale także potrzebny. Zaczynamy od najczęściej zadawanych pytań dla pacjentek przed i w trakcie terapii onkologicznej.

Za pomoc w przygotowaniu artykułu dziękujemy klinice Invimed.

• Ulotka wyborcza Piotra Gadzinowskiego

Gadzinowska - ulotka 2
    Na dzień przed zakończeniem kampanii wyborczej, jedna z naszych sympatyczek nadesłała nam skandaliczną ulotkę wyborczą Piotra Gadzinowskiego z SLD.
    Napisaliśmy o niej na naszym forum i dzięki pomocy użytkowników forum udało się zainteresować media - http://www.tvn24.pl/0,1720049,0,1,ja-ci-dam-in-vitro-gadzinowski-zapladn....
    Stowarzyszenie wystosowało również oficjalny protest, który wysłaliśmy do autora ulotki, rzecznika SLD i TVN24. Oto jego treść:

• Co Polak wie o in vitro? – najnowsze badania opinii publicznej

Temat: 

invicta logo2Niepłodność staje się coraz bardziej powszechnym problemem. Zjawisko nasila się wraz z wzrastającym tempem życia i coraz późniejszym wiekiem przyszłych rodziców. Co Polacy wiedzą na temat niepłodności i in vitro postanowiła sprawdzić Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA wspólnie z Instytutem Badania Opinii Homo Homini.

• W październiku w CM Macierzyństwo komputerowe badanie nasienia za 60% ceny

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Ubiegłoroczna kampania „TATA. Najważniejsze słowo dla mężczyzny.”, której partnerem było CM Macierzyństwo spotkała się z ogromnym zainteresowaniem - wykonaliśmy ponad 100 bezpłatnych badań i kolejne 100 w promocyjnej cenie.

• Cisza pod sercem

Temat: 

Cisza pod sercemKilka dni temu (26.09.2011) ukazała się książka Moniki Orłowskiej "Cisza pod sercem". Książka ma dedykacje:
    "Dziewczynom z http://www.nasz-bocian.pl"
    co prawda książki jeszcze nie miałem w rękach, ale zapowiada się ciekawie!

Nikt nie jest w stanie poradzić sobie ze stratą w pojedynkę

Na forum dla przyszłych matek wirtualnie spotykają się kobiety, które połączyła wspólna tragedia – poronienie. Tworzą wątek, który staje się dla nich przestrzenią sacrum, miejscem, gdzie mogą się wyżalić, wygadać i wyrzucić z siebie wszystko, co nie pozwala wrócić do normalnego życia. W swojej małej grupie wsparcia w końcu czują, że są rozumiane. Nie znają się osobiście, ale są dla siebie znacznie większym oparciem, niż ich życiowi partnerzy.

• PREZERWATYWA CZY IN VITRO - NASZ BOCIAN NA KONGRESIE KOBIET

KONGRES KOBIET 1
    Poniżej treść panelu przedstawionego na III Kongresie Kobiet.
    Był to jedyny panel na Kongresie Kobiet poświęcony prawom reprodukcyjnym.
    Cztery poniższe historie wydarzyły się naprawdę i zostały opisane przez bohaterki na stronie www.proinvitro.pl stworzonej w 2009 z inicjatywy niepłodnych pacjentów, jako odpowiedź na prace nad ustawą bioetyczną posła Jarosława Gowina.
    Stąd też w niektórych tekstach pojawiają się odniesienia do ówczesnej sytuacji politycznej. Teksty nie były zmieniane ani stylistycznie, ani merytorycznie, pozostawiliśmy je w wersji pierwotnej. Każda z przedstawionych historii ma trzy zakończenia- jedno wydarzyło się naprawdę, dla dwóch pozostałych inspiracją były autentyczne historie polskich pacjentów opisane na pacjenckim forum Naszego Bociana.

• Nowe fora na bocianie!

lecący bociekNa naszym bocianowym forum pojawiły się dziś dwa nowe fora. Pierwsze to "Świadoma bezdzietność", forum dla tych z nas którzy zrezygnowali z leczenia i jednocześnie nie zdecydowali się na adopcję, czy rodzicielstwo zastępcze. Już czas aby oficjalnie mieli swoje miejsce.

Drugie to HydePark, czyli pierwsze forum na którym nie ograniczamy się do tematów związanych z niepłodnością, leczeniem czy adopcją - choć te tematy nie są na nim oczywiście zakazane. Mamy nadzieję na nietypowe wątki, np kulinarne, ale i na dyskusję dla której brakuje miejsca na forach służących wsparciu.
    Zapraszamy na forum!

Kalendarz Naszego Bociana: bo TATA to najważniejsze słowo dla mężczyzny.

Dwa lata temu ukazał się nasz pierwszy kalendarz pokazujący twarze dzieci urodzonych dzięki in vitro i adoptowanych. Pokazaliśmy, że wbrew przeciwnościom i mitom na temat metod wspomaganego rozrodu i adopcji tworzymy szczęśliwe rodziny. To był strzał w dziesiątkę. Kalendarz cieszył się ogromnym zainteresowaniem Waszym i mediów. Przygotowaliśmy wspólnie grunt do refundacji in vitro dzięki czemu kolejne rodziny mogą się cieszyć szczęściem rodzicielstwa.

Julia- 1 miesiąc

No i mamy dzisiaj małe urodziny :-) Julinka miesiąc temu przyszła na swiat :-)

Maluszek mój meczy sie od wczoraj z zatwardzeniem chyba....cała noc była bez sny dłuższego nic 10-15 minut.....wymęczona, a spać nie mogła...nawet cycusia juz nie jadła jak zwykle...Masowalam brzusżek i chyba tylko to koło troszkę....
Daje codziennie po 5 kropelek espumisanu a kolejnego dnia 5 kropelek boboticu, i chyba to wlasnie od tego albo od tego ze wróciłam do białego pieczywa....Od dzisiaj wyracam do razowego a o kropelki muszę sie skonsultować.....

Za oknem jesien, a w sercu...

No wlasnie co w sercu? Pustka? Nadzieja?
Za mna juz 7 zastrzyk. Boli mnie brzuch mam biegunki i dostałam a wlasciwie juz sie konczy @. Nie wiem czy to normalne czy nie a wizyte mam dopiero w srode i wtedy zaczynam stymulacje.
Mam jakieś dziwne mysli ze moze sie nie uda ze znow za bardzo sie nastawiam..
a z drugiej strony tak bardzo chce ze mysle jak to bedzie jak sie uda.

Wiem,wiem swiruje juz..

Zasady zdrowej diety na co dzień.

stockvault-sweet-delicious-fruit109569Przed Wami trzeci odcinek cyklu o wspieraniu płodności dietą. Zaprosiliśmy do współpracy Anitę Fincham, naszą bocianową koleżankę, moderatorkę, autorkę bardzo popularnego wątku o diecie płodności oraz psychodietetyczkę, która zgodziła się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, i która sama o sobie pisze tak:

„Rozpoczynam dziś dla Was cykl bocianowego blogowania o tym, co można samemu zrobić we własnej kuchni, aby zwiększyć szansę na upragnioną ciążę. Jestem absolwentką studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie poświęconych psychodietetyce, a więc gałęzi wiedzy, która łączy wiedzę o odżywianiu z wiedzą o tym, jak funkcjonuje ludzki umysł. Od wielu miesięcy prowadzę wspólnie z Wami wątek "Kocham jeść" na bocianowym forum dzięki któremu – mam nadzieję – w życiu wielu z nas zadziały się zmiany na lepsze. Teraz do wspólnych zmian zapraszam wszystkich czytelników bloga :)”

A dlaczego?

Moja przyjaciółka "P" rozmawia ze swoją 6-cio latką "C" o naszej adopcji.

C: mamo, a skąd będzie dziecko cioci i wujka?
P: no ... z serduszka
C: a ja jestem z brzuszka, tak?
P: tak
C: mamo, a ciocia to by chciała chłopca czy dziewczynkę?
P: nie ma to znaczenia
C: a jak chcieliby żeby ona się nazywała? (uparła się że to jednak będzie dziewczynka)
P: musisz zapytać ciocię, lub wujka bo ja nie wiem.
C: mamooooo, a jak ciocia miała na nazwisko zanim poznała wujka?
P: Iskińska, dlaczego pytasz?

GDY ZAKWITNĄ POZIOMKI opowieść o kobiecie, która pragnie zbyt mocno.

Temat: 

okładka - gdy zakwitną poziomkiZ przyjemnością zachęcamy do przeczytania książki GDY ZAKWITNA POZIOMKI opowieść o kobiecie, która pragnie zbyt mocno, napisanej przez Agnieszkę Walczak-Chojecką.

To historia o tym ile jest w stanie znieść i poświęcić kobieta, która bardzo pragnie mieć dziecko. Jej główny wątek oparty jest na autentycznych wydarzeniach.

Karolina ma 38 lat i pragnienia, przed którymi nie da się uciec. Chce miłości, namiętności i przede wszystkim dziecka.

Filip, też chciałby czegoś od życia, tylko czy ich marzenia są wspólne?

I jest jeszcze ten drugi, który zawsze był dla niej tajemnicą, przystojny pół Serb pół Chorwat, czarnooki Milan. Może to właśnie on jest jej przeznaczony?

Czy stary dom w malowniczym Cavtacie pomoże Karolinie podjąć właściwe decyzje? I czy na pewno wszystko jest takie, jakim nam się zdaje?

Wśród warszawskich kamienic, w prestiżowym studiu graficznym, w Kazimierzu nad Wisłą i w cudownej, gorącej Chorwacji bohaterka szuka spełnienia, bo jeśli tylko zakwitną poziomki…

Zmiany...

Witajcie!
Zaglądam tutaj co jakiś czas i czytam,dzisiaj z ciekawości zerknęłam kiedy był mój ostatni wpis. Gdy otworzyłam bloga, to też przeczytałam ostatni wpis. I z radością stwierdzam, że marzenia (życzenia) się spełniają :)

Pisałam, że czekam na nowy rok bo przyniesie radość i szczęście, że Musi! No i tak się właśnie stało!!!! :)

..

Ciągle myślę jak zapanować nad synem. .
Niby wszystko rozumie ,wie źe źle robi, ale robi
Metody wychowawcze żadne nie są skuteczne
Czasami mam ochotę kupić mu relanium. .. może by pomogło

9 DPT

Serce mi pęka. Zrobiłam test z sikacza bo nie wytrzymałam. Jedna znienawidzona kreska.
Jutro robię betę.
Tak bardzo się boje.

Modle się do Boga, jeśli kogoś musi to by zabrał mnie za te 9 miesięcy, a zarodki-dzieci, które mi przetransferowało pozostawił przy życiu.

Tak bardzo pragnę ich życia, tak bardzo...

Nic nie czuję

Jutro 9dpt, ostateczna weryfikacja. Szansa, że moja beta 1,1 podskoczy bliska zeru.
Tabletki wtykam sobie grzecznie, jak zaleciła pani doktor. Pani doktor się modli za nas, wszystkie położne trzymają kciuki. Trzyma kciuki anestezjolog. Trzyma ginekolog z poprzedniej kliniki, z której odeszliśmy po wynikach badań genetycznych. Trzyma mój ginekolog od ostatniej wizyty w maju, kiedy mu powiedziałam, że startujemy do invitro i życzył mi, byśmy się jak najwcześniej znowu spotkali.

Subskrybuje zawartość