Najnowsze artykuły

• „Powiedzieć i Rozmawiać” - Jak rozmawiać o poczęciu dzięki dawstwu z dziećmi w wieku 17+. Poradnik dla rodziców

powiedziec i rozmawiac 17+ - okładkaPierwsze polskojęzyczne poradniki dla rodziców dzieci, które przyszły na świat dzięki adopcji prenatalnej!

Broszury „Powiedzieć i Rozmawiać” to polskojęzyczna wersja poradników dla rodziców „Telling and Talking” wydanych w 2009 roku przez brytyjskie Stowarzyszenie Donor Conception Network, zrzeszające rodziców dzieci urodzonych dzięki adopcji prenatalnej, dawców, dawczynie oraz dorosłe dzieci urodzone dzięki dawstwu komórek lub zarodków.
  • Historia nie zupełnie jak z romansu.

PiR nasze historieNasza historia, chociaż zaczęła się jak scenariusz taniego romansu, nie do końca nim jest. Znaliśmy się „od zawsze”, gdyż nasi ojcowie byli przyjaciółmi z podwórka. Spotkaliśmy się ponownie jako maturzyści. Wspólne przygotowania do matury, studia w innych miastach i częsta rozłąka - z tym wszystkim poradził sobie nasz związek bez trudu. Już w czasie przygotowań do ślubu i snucia planów na przyszłość mój narzeczony wyznał, że w dzieciństwie przeszedł zabieg chirurgiczny z powodu wnętrostwa. Zapewnił, że zabieg się powiódł i nie będzie żadnych problemów z dzieckiem. Przyszłość pokazała coś zupełnie innego.

• Warto walczyć

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historieWitam,
    Wiele osób które w staraniach o dziecko szukało pomocy na stronach Naszego Bociana, a którym ostatecznie udało się doczekać maleństwa czuje potrzebę podzielenia się tą wiadomością z innymi. Jest to niejako obowiązek wobec osób które są na początku tej trudnej i wyczerpującej drogi jaką jest walka o dziecko.
    Kiedyś któryś z mądrych psychologów powiedział, że stres / przygnębienie ludzi którzy starają się o dziecko a tego dziecka nie mogą doczekać się jest porównywalny z psychicznym bólem osób cierpiących z powodu chorób nowotworowych. Nigdy nie miałem problemów onkologicznych, ale wydaje mi się że w powyższym stwierdzeniu jest wiele prawdy.

• „Powiedzieć i Rozmawiać” - Jak rozmawiać o poczęciu dzięki dawstwu z dziećmi w wieku 12–16 lat Poradnik dla rodziców

powiedziec i rozmawiac 0-7 - okładkaPierwsze polskojęzyczne poradniki dla rodziców dzieci, które przyszły na świat dzięki adopcji prenatalnej!

Broszury „Powiedzieć i Rozmawiać” to polskojęzyczna wersja poradników dla rodziców „Telling and Talking” wydanych w 2009 roku przez brytyjskie Stowarzyszenie Donor Conception Network, zrzeszające rodziców dzieci urodzonych dzięki adopcji prenatalnej, dawców, dawczynie oraz dorosłe dzieci urodzone dzięki dawstwu komórek lub zarodków.
  • Dyżur psychologa na Dzień Dziecka utraconego

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2Poradzenie sobie z utratą dziecka to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu i najpoważniejszych wyzwań, przed którymi staje wiele par. Październik jest dla tych osób czasem szczególnym, 15 dnia tego miesiąca obchodzony jest bowiem Dzień Dziecka Utraconego. Z myślą o tych wszystkich, którzy doświadczyli utraty dziecka lub utraty nadziei na rodzicielstwo po nieudanych staraniach, w poniedziałek między 18:00 a 20:00, psycholog INVICTA, Aurelia Kurczyńska pełnić będzie dyżur telefoniczny.

• W trakcie drogi ...

PiR nasze historieWitam. Oboje z mężem mamy po 35 lat, 7 lat jesteśmy po ślubie i tyle samo staramy się o dziecko. Wiemy, że mało czasu nam zostało. W swoim życiu przeszłam wiele, jeśli chodzi o starania o dziecko:( Mamy za sobą ok. 12 zabiegów inseminacji i 3 podejścia do in vitro, oczywiście nieudane. Jednak zawsze marzyliśmy o własnym dziecku, żeby rozświetliło nasze życie:) Zawsze bardzo wspieraliśmy się w naszej walce o dzidziusia:) Niedawno zastanawialiśmy się na adopcją prenatalną w formie dawcy nasienia. Mój mąż ma bardzo słabe nasienie. Rozważaliśmy wszystkie za i przeciw. Chciałabym bardzo, ale nie chcę naciskać na męża, bo wiem, że to bardzo trudna decyzja. Czas ucieka a my nadal stoimy w miejscu, czasem myślę, że chciałabym cofnąć czas, żeby to wszystko się inaczej potoczyło...

• Październik 2012 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekPrzedstawiamy kolejną odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Celem zakładki jest przybliżenie pacjentom możliwości obniżenia kosztów zabiegów, badań i programów w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Wiele pytań kierowanych do Stowarzyszenia Nasz Bocian dotyczy możliwości całkowitej lub częściowej refundacji kosztów leczenia. W obecnej sytuacji prawnej w Polsce nie przewiduje się żadnej formy dofinansowania do zabiegu in vitro, natomiast możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki, wykonanie zabiegów endoskopowych i chirurgicznych oraz wykonanie zabiegu inseminacji w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (szczegółowe informacje można uzyskać w Narodowym Funduszu Zdrowia, w oddziałach regionalnych).
    Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych placówek medycznych.

• „ProkreAkcja” – FertiMedica zaprasza na listopadową edycję popularnych warsztatów dla kobiet walczących o ciążę.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedica

„ProkreAkcja” – FertiMedica zaprasza na listopadową edycję popularnych warsztatów dla kobiet walczących o ciążę.

Już 5 listopada startujemy z kolejną edycją warsztatów dla kobiet mających problem z poczęciem dziecka.

• "Powiedzieć i Rozmawiać" - ekspert kampanii Magdalena Kruk, psycholog TPD mówi o jawności w rodzinie adopcyjnej

Magdalena Kruk, psycholog TPD mówi o jawności w rodzinie adopcyjnej.

• Płodność z terminem ważności.

invicta logo2Jak zabezpieczyć swoją płodność?
    Która grupa pacjentów może stanąć przed koniecznością rozważenia adopcji prenatalnej?
    W jaki sposób zostać rodzicem mimo choroby onkologicznej?
    Kiedy nasze szanse na rodzicielstwo obniżają się?

Na te i inne pytania wyczerpujących odpowiedzi udziela artykuł udostępniony nam dzięki uprzejmości kliniki Invicta i podsumowujący temat dawstwa gamet i zabezpieczania płodności od strony medycznej i psychologicznej.
    Polecamy!

• III panel dla pacjentów w ramach kampanii "POWIEDZIEĆ I ROZMAWIAĆ"

logo powiedzieć i rozmawiać
    "Diagnoza. I co dalej? Jak rozmawiać z dziećmi i jak tworzyć rodzinę czyli o adopcji prenatalnej z perspektywy rodzica"

Zapraszamy na trzeci panel pacjencki w ramach kampanii Powiedzieć i Rozmawiać.

Start 05 października (piątek) o godzinie 18.00

• Nasza historia

PiR nasze historieNasza historia zaczyna się trochę inaczej niż zazwyczaj, a więc ominęliśmy etap jak to wszystko cudownie się nam układa, mamy pracę, samochody, mieszkanie, czekamy tylko na dziecko... Ominął nas także etap naturalnych starań, testów owulacyjnych, ciążowych i niekończących się wizyt u beznadziejnych ginekologów.
    Poznałam swojego męża w wieku 20 lat. On 8 lat starszy ode mnie. Chyba na trzeciej randce wyznał mi, że nie może mieć dzieci i z tego powodu zostawiła go poprzednia żona. Jakoś w ogóle się tym nie przejęłam bo kto w wieku 20 lat myśli o dzieciach? Trzy lata później zaczęłam się interesować tematem badań męża. Byłam przekonana, że wyniki można poprawić i trafiłam na forum Nasz Bocian. Niestety nie znalazłam tam nic, co mogłoby nam pomóc, a wręcz przeciwnie: dowiedziałam się, że przy braku plemników niewiele można zrobić.

Cudzik

Nasz Maluch ma juz prawie 6 cm.
Po badaniach prenatalnych jest wszystko dobrze.

Oprocz stresu 13 tygodnia, po stracie pierwszej ciazy jest ok. Zero dolegliwosci.

Wiec staraczki zajadajcie 13 tygodniowe wiruski co by i Wam sie udalo doczekac takich widokow :D

chemia zamiast in vitro...

Pamiętam jak partia jedynie słusznie nam rządząca wołała, że pieniądze przeznaczone na program rządowy in vitro to pieniądze które zabieramy chorym na raka. Jak można wydawać tyle pieniędzy na kaprysy kobiet którym nie chce się począć dziecka we własnej sypialni??? Toż to skandal! Ludzie chorzy na sraka umierają na korytarzach w szpitalu.

Otóż dowiedziałam się dzisiaj w aptece, że od 1 lipca zmniejszono refundację leków na raka. Ceny wzrosły z np. 3 zł na 300 zł.

DOBRA ZMIANO DZIĘKUJEMY

Pierwszy Okres Po Zabiegu

2 Godziny temu byłam u lekarza na kontroli po 1 okresie po łyżeczkowaniu masakra popłakałam się to miejsce przypomniało mi dzień w którym dowiedziałam się o ciąży i to szczęście które czułam wtedy gdy dowiedziałam się o ciąży i smutek żal, ból który czułam i nadal czuję jak byłam tam na pierwszej wizycie po stracie dziecka myślałam że dam radę nie pokażę łez wytrwam lecz nie potrafię jest coraz gorzej a ja nie potrafię wyłączyć myśli i przestać myśleć o tym co się stało tęsknię mam pretensje do wszystkich i wszystkiego chciałabym cofnąć czas do czego?

Sama i czasem samotna...

Jestem przybita, dzieci mają dzień wyjca. Wiszą mi na nogawkach spodni i wyją, jęczą albo dla odmiany drą się w niebo głosy. Mam dość na dzisiaj, trudno mi nawet skupić myśli i sklecić sensowną myśl. Nie mogę się dogadać z mężem, w zasadzie wcale nie rozmawiamy. On albo gra albo śpi po pracy.

każda z Was zoatanie kiedyś Mamąin

Dawno nie zaglądałam na forum bociana ponieważ... to głupie ale bałam sie zapeszyć. Nie chwaliłam się, nie rozmawiałam o tym z nikim oprócz męża, zakrywałam brzuch bo bałam się że to wszystko zbyt szybko minie i że z mojej winy ciąża nie zakończy się narodzinami syna. Ale od początku.. Pod koniec września poddalismy sie ostatniej próbie 4 in vitro z refundacji. Przetrwala tylko jedna komórka.. co ma być to będzie. Następnego dnia po transferze zaczęłam nową prace. Zapomniałam o transferze i o calym bólu który wiąże sie z utratą kolejnej szansy.

Sprawozdanie finansowe i merytoryczne Naszego Bociana

Temat: 
Stowarzyszenie Nasz Bocian

Jak już informowaliśmy, 19 czerwca odbyło się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Nasz Bocian. Jednym z istotnych jego punktów było przyjęcie sprawozdań finansowego i merytorycznego za rok 2015, które następnie naszym obowiązkiem było złożyć w KRS. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie z Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, iż 1 lipca dokumenty te zostały zamieszczone w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego i dla zainteresowanych są dostępne pod poniższymi linkami:

Wiersz Ku Pamięci Amelki

Od Pierwszej Chwili Ciebie Pokochałam
Tobie Amelko Me Serce Oddałam
Chciałam Ujrzeć I Ucałować Ciebie
Lecz Bóg Zechciał Odebrać Mi Ciebie :-(

Bóg Podarował Mi Ciebie
I Nagle Odebrał
Zadając Ogromny Ból
Uśmiech Z Mej Twarzy Zgasł
Jedynie Łzy Dzień W Dzień
Na Ziemię Kap Kap ;-(

Tak Bardzo Za Tobą Tęsknię
Dziecię Moje Kochane
Bóg Mi Ciebie Odebrał i
Wyrządził Mi Wielką Ranę
Moje Serce Cierpi
Oczy Pragnęły Ujrzeć Ciebie
Lecz Zostały Mi Wspomnienia
I Myśl Że Jesteś W Niebie

6 dpt badanie Beta Hcg

25.06 - punkcją
28.06 - transfer
Dzis :
5 dzień po transferze.

Czuje sie dobrze, zastanawiam sie tylko nad jutrzejszym badaniem betahcg.
W sieci czytam tylko o objawach i czasie w jakim dziewczyny robią betę, mój lekarz napisał na zaleceniach
obok stosowanych leków po transferze tj. Luteina i estrofem 3 x 1 ( stosować aż do uzyskania wyniku testu ciążowego tj. 04.07)

04.07 to dopiero 6 dpt ...

No nic, jutro betuje. I nie wiem czego sie spodziewać tak wcześnie.
Jak chora szukam wpisów odnośnie poziomu bety w 6 dpt.

Czekam na jutro.

Trzecie podejscie - in vitro z komorka dawczyni

Chwile sie nie odzywalam, potrzebowalam resetu. Musialam wyczyscic glowe z zalu. Musielismy zrobic w naszym zyciu miejsce na czegos wiecej niz in vitro. Kilka dni temu odwiedzilismy doktorka, rozmowa przebiegala tak jak sie spowiedzialam. Mozemy probowac dalej, ale najrozsadniej bedzie podejsc do iv z komorka dawczyni. Teraz trzeba znalezc klinike, porownac programy...i uzbierac kase. Dziewczyny czy ktoras z was podchodzila do iv z komorkami dawczyni? Jakie macie doswiadczenia? Czy szanse sa duzo wieksze? Sciskam Was mocno.

15dpt

12dpt - beta 571
15dpt - beta 1670

Powiem szczerze, że patrząc na wartości referencyjne to wychodzi 5 tydz. ciąży co jest oczywiście niemożliwe (punkcja była 13tego). Z wrażenia że beta przyrosła nawet nie zapytałam lekarza dlaczego mam takie wartości wysokie...
Na usg oczywiście wyszła hiperka i to spora, dlatego dostałam zwolnienie i mam leżeć o mało chodzić i duuuużo pić. Podobno ma przejść samoistnie jak będę się oszczędzać.

Subskrybuje zawartość