Nasz Bocian informuje

• Nasz Bocian otrzymał status OPP, co oznacza że można przekazać na rzecz bociana 1% podatku. Jak to zrobić dowiedz się TU.
  • Aby skontaktować się ze Stowarzyszeniem Nasz Bocian możesz wysłać email lub zadzwonić.
  • Zachęcamy do wypełnienia ankiet oceniających prace klinik leczenia niepłodności oraz ośrodków adopcyjnych!

Najnowsze artykuły

• HBO: "Już jestem" - dokument o in vitro w Polsce

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

już jestemWyprodukowany przez HBO Cental Europe dokument przedstawia ludzkie historie, które pozwalają dostrzec różne aspekty leczenia niepłodności metodą in vitro. Szczęście ludzi, którym dzięki in vitro udaje się zostać rodzicami, ale i dramaty osób zmagających się z kolejnymi nieudanymi zabiegami.
    Anna i Dariusz dzięki zastosowaniu metody in vitro zostali rodzicami Franka. Wspólnie z innymi parami działają w stowarzyszeniu walczącym o upowszechnienie in vitro i możliwość refundowania tej metody leczenia niepłodności.

• BEZPŁATNE WARSZTATY EDUKACYJNE DLA DZIEWCZĄT

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2
    Dlaczego pierwsza wizyta u ginekologa jest tak ważna? Jak pokonać lęk i wstyd przed intymnym badaniem? W jaki sposób dbać o siebie w okresie wchodzenia w dorosłość? – na te i inne pytania młodych kobiet odpowiedzą eksperci z Kliniki Zdrowia Kobiety INVICTA Gdańsk.

• MAJ - NAJLEPSZY CZAS NA TWORZENIE

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gravita
    Gravita - Diagnostyka i Leczenie Niepłodności w ramach akcji

MAJ – NAJLEPSZY CZAS NA TWORZENIE

zaprasza na bezpłatne badanie nasienia

Badanie nasienia jest podstawowym badaniem płodności męskiej.

• INSEMINACJA I HISTEROSKOPIA W RAMACH NFZ

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gyncentrum_logo
    Z przyjemnością informujemy naszych obecnych i przyszłych pacjentów, że od maja w klinice GynCentrum w Katowicach będzie możliwość przeprowadzenia bezpłatnej inseminacji (IUI) oraz zabiegu histeroskopii.

• Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Temat: 

dzień rodzicielstwa zastępczego - plakatZapraszamy na obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, odbywające się od 22 do 29 maja.
    Program obchodów w Warszawie

22 maja 11.00-16.00 Dzień Otwarty w warszawskich ośrodkach adopcyjno-opiekuńczych
    Organizatorzy:
    Publiczny Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy
    ul. Nowogrodzka 75
    Katolicki Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy
    ul. Grochowska 194/196
    Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
    ul. Kredytowa 1a/ 13
    Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT Towarzystwa „Nasz Dom”
    Al. Zjednoczenia 34

• Diagnostyka dla Twojej ciąży zawita do Rzeszowa !

Temat: 

Diadnostyka - baner  - Rzeszów
    Akcja społeczno – medialna „DIAGNOSTYKA dla Twojej ciąży” jest ogólnopolskim programem edukacyjnym, adresowanym dla Pań przygotowujących się do macierzyństwa. Inicjatywa podjęta przez ogólnopolską sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA ma na celu podniesienie poziomu świadomości znaczenia badań laboratoryjnych dla zdrowego i spokojnego przejścia przez tak ważny okres jakim jest ciąża.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkie przyszłe Mamy na kolejne spotkanie z cyklu „DIAGNOSTYKA dla Twojej ciąży”, które odbędzie się:

w Teatrze MASKA w Rzeszowie,
    ul. Mickiewicza 13
    w środę 25 maja 2011r. o godzinie 18:00

• Drogi ku płodności. Wszystko o diagnostyce, leczeniu i metodach wsparcia w niepłodności

Temat: 

Drogi ku płodności - okładka
    Już 19 maja będzie miała miejsce premiera książki, której patronujemy:
    "Drogi ku płodności. Wszystko o diagnostyce, leczeniu i metodach wsparcia w niepłodności"

Jest to na rynku polskim pierwsza tego typu książka, o tak szerokim ujęciu tematu niepłodności i jej leczenia, która została przygotowana i napisana wyłącznie przez polskich specjalistów. Przedstawiają oni zagadnienie płodności w oparciu o swoje bogate doświadczenia diagnostyczne i lecznicze, zdobyte w naszym kraju w okresie ostatnich 20 lat.

Celem zespołu autorskiego było przedstawienie maksymalnie pełnego obrazu, aktualnie dostępnych w Polsce, możliwości pomocy parom, które borykają się z trudnościami zajścia w ciążę, w zakresie diagnostyki, leczenia i metod wsparcia w leczeniu niepłodności.

• Telewizja TVN poszukuje ...

Temat: 

ankieta
    Jesteśmy w trakcie przygotowywania programu telewizyjnego o paniach, które miały problem z zajściem w ciąże. Lekarze twierdzili, że na 100% w ciąże zajść nie będę mogły. Dziecko jednak się pojawiło na świecie i traktują to państwo jako cud. Może zadziałały modlitwy i wstawiennictwo u świętego. Chcemy o tym właśnie z państwem porozmawiać. Jeśli jesteście gotowi na rozmowę, zapraszam do kontaktu mailowego, m.rauk@tvn.pl.
    Rozmowa do niczego nie zobowiązuję.

• ZAPROPONUJ POLSKĄ NAZWĘ DLA KAMPANII FERTILITY EUROPE

bociany_gniazdoDrodzy Bocianowicze!

W najbliższym czasie dołączamy, jako Stowarzyszenie, do europejskiej akcji "Special Families- Message of hope".

Organizatorem akcji jest Fertility Europe - organizacja zrzeszająca ponad 20 stowarzyszeń pacjenckich z całej Europy, które pracują na polu płodności i niepłodności.

• Miasto Zielona Góra dofinansuje leczenie niepłodności swoim mieszkańcom.

Temat: 
    Władze miasta Zielona Góra postanowiły dofinansować leczenie niepłodności wśród mieszkańców. W najbliższym czasie przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze podpiszą umowę w sprawie finansowania działalności poradni leczenia niepłodności. Szpital Wojewódzki wygrał konkurs i dostanie dofinansowanie wysokości 200 tyś zł.

- Chcielibyśmy, aby te badania, które nie są refundowane przez NFZ, a są potrzebne do właściwej diagnostyki były zrefundowane ze środków miejskich - Mówi Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry.

• Wyrok - przedwczesna menopauza

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historieZa dwa miesiące skończę Chrystusowe 33 lata, ale czuję się jakby wyrok wydano nieco wcześniej. Sporo tego już za mną.... 12 lat temu pierwsza operacja, torbiel czekoladowa jajnika i tylko jeden lekarz, który zdecydował się na operację, która nie usunęła wszystkiego, cała reszta była jednomyślna - wycinamy wszystko.

Potem długi okres bycia na tabletkach anty...no bo "może się powtórzyć, jak Pani będzie chciała mieć dziecko to Pani odstawi tabletki, ale najlepiej jaka najszybciej niech się Pani decyduje" - miałam wtedy 20 lat i dopiero co zaczęłam studia.

• Zespół policystycznych jajników – co to jest?

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novumDr n. med. Anna Lewicka, Przychodnia Leczenia Niepłodności nOvum

Zespół policystycznych jajników (PCOS) występuje u 4-12% kobiet w wieku rozrodczym. Uważa się, że jest to zaburzenie dziedziczne o charakterze autosomalnym dominującym. U części kobiet prowadzi do zespołu PCOS, natomiast u ich matek i sióstr stwierdza się podwyższone stężenia androgenów. Zaburzenie przekazują również mężczyźni swoim córkom. U ojców może wystąpić przedwczesne łysienie. Opisano przypadki przenoszone z chromosomem X od matki. Rozpoznanie zespołu policystycznych jajników stawiamy jeżeli występują u pacjentki co najmniej dwa z tzw. kryteriów Rotterdamskich.

Dzień Matki

Trzeci Dzień Matki z kolei.
Jechaliśmy samochodem, a w radio leciała "Bohemian Rhapsody" w wersji Muppet'ów
I jest tam taki kawałek, że (chyba) Zwierzak "śpiewa" cały czas "mama".
I Miniek zaczął mu wtórować, naśladując jego głos :)
Pomimo, że cały dzień (do 17.30) spędzę w pracy, to Wspaniały Dzień.

Wszystkim Mamom, aktualnym (także Mamom Aniołków) oraz przyszłym, życzę właśnie Wspaniałego Dnia.

...

W piątek po południu wracając do domu odebrałam telefon.
Dzwoniło Novum- pytania o badania i wyniki... pytanie o cykl- dzień drugi.
Po godzinie drugi telefon- czy możemy być u nich w sobotę- możemy.
Zaczniemy miesiąc wcześniej stymulacje!!!
Radość była wielka.
Byłam w środę u dr i powiedział,że wszystko gra wyniki też ok.
W Novum siadam na fotel i ... szok nad szoki- jest cysta 6 cm!!!!
Leżę i lecą mi łzy, znów się nakręciłam i dostałam kopa, dla pokory chyba.
Pytam siebie i męża jak to możliwe,że w środę dr tego nie widział???

Dzień Matki

Dzień Matki,
Piękne święto, ale dlaczego nadal nie moje?
A może jednak moje? Przecież trzy razy biło we mnie serduszko?
Czy jestem matką? Tego nie wiem.
Dla innych matek? Nie...
Dla jeszcze nie matek? Też nie...
A dla Was? Czy dla Was kobieta tracąca dzieci we wczesnej ciąży jest matką?

kłody pod nogami...

Wczoraj zaraz po przyjściu do szpitala zostałam skrzyczana przez pielegniarkę, że tak późno przyjechałam do Małpki. Usłyszałam, że co ze mnie za matka skoro przyjeżdżam tak późno,a dziecko potrzebuje kontakty, czułości i bliskości. Nie dała mi dojść do słowa tylko krzyczała. Odczekałam spokojnie i spytałam czy to z tych właśnie powodów Małpka siedział sam na sali, za zamkniętymi drzwiami i po ciemku? Pani nie wiedziała co powiedzieć. Potem gdy bawiłam się z Małpką ba świetlicy, weszła i oznajmiła mi, że dziecko potrafi zrobić kosi kosi.

Optymistycznie...:)

Oj dawno mnie tu nie było, ale u mnie szara rzeczywistość dom- praca praca-dom i tak w kółko. Wielkimi krokami zbliża się termin kolejnej wizyty w szpitalu na kolejnej histeroskopii. Boję się z każdym dniem co raz bardziej, aby wszystko się udało, aby przypadkiem kolejny raz nie było żadnych powikłań bo nie wiem co ja zrobię. 02.06. mamy ustalony termin na pobranie krwi celem oznaczenie kariotypów i tu również proszę trzymajcie kciuki za nas, aby było wszystko ok.

zaczynamy od początku

Udało się z odwiedzinami, nasz Anioł Stróż zadziałał i jestem u Małpki. Prosto z poligonu biegiem do Niego leciałam. Tak się cieszyłam a tu....

Artykuł w "Tygodniku NIE" o Stowarzyszeniu Nasz Bocian - "Porywacze zygot"

logo NIEW dzisiejszym Tygodniku NIE (NIE 21/2014) pojawił się artykuł zatytułowany "Porywacze zygot" który powstał w oparciu o pytania przesłane nam przez redaktora Mateusza Cieślaka w dniach 12 i 14 maja oraz nasze odpowiedzi. Pytania i odpowiedzi wraz z naszym oświadczeniem na ich temat, można przeczytać TU.
Na stronach "Tygodnika NIE" dostępna jest zajawka artykułu, dostęp do całości jest niestety płatny.
Biorąc pod uwagę poziom artykułu oraz fakt, że opublikowaliśmy już w ubiegłym tygodniu pytania redaktora Cieślaka i nasze odpowiedzi oraz oswiadczenie, nie skomentujemy samego tekstu.
Odbieramy ten artykuł jako przejaw zaniepokojenia podejmowanymi przez nas działaniami strażniczymi.
Chcieli byśmy uspokoić potencjalnie zaniepokojonych - nie ma się czego bać (mamy nadzieję).

Cuda

Wczoraj był cudowny dzień- pełno było tych cudów :)
Pierwsza nowina taka,że moja Novumowa koleżanka dotknęła nieba w postaci bety 1700, potem pojawiła się u mnie wyczekiwana @, która chyba z powodu stresu opóźniała swoje przybycie. A na sam koniec dnia kiedy zbierałam ze sznurków pranie a na fotelu obok siedział mój mąż i teść popijali sobie kawkę- tuż nad naszą głową- bardzo nisko około 3 metrów- przeleciał BOCIAN I NAS OKUPKAŁ!!!!
Szok, wszyscy byliśmy w takim szoku,że...
Bocian wybiera nas. Oby się udało.

List otwart do Dyrektora Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m. st. Warszawy w sprawie likwidacji 600 miejsc w stołecznych żłobkach,

Logo Obserwator Równości PlciW związku z informacją podaną przez dziennik "Metro" o likwidacji 600 miejsc w stołecznych żłobkach, Stowarzyszenie Nasz Bocian podpisało list otwarty przygotowany przez Fundacje Instytut Spraw Publicznych.
Zdaniem urzędników, żłobki są już niepotrzebne, bo rodzice coraz częściej korzystają z rocznego urlopu rodzicielskiego. Ministerstwo Pracy jest zaskoczone, choć wiele organizacji podczas prac nad ustawą wskazywało, że wydłużenie urlopu "może zainspirować samorządy do zamykania żłobków". Treść listu można przeczytać pod TYM linkiem.
Wiecej informacji na stronie Fundacji Instytut Spraw Publicznych.

smutki, smuteczki...

Małpka jest znowu w szpitalu. Miał mieć tylko ct. Ale zostaje na weekend. Usłyszałam, że mam do Niego nie przyjeżdżać bo... ma inną lekarkę prowadzacą i ona nie jest tak życzliwa jak poprzednia. Nie wiem co o tym myśleć, serce mi rwie się do Małpeczki. Przecież On mnie teraz potrzebuje. Nie rozumiem dlaczego mamy nie odwiedzać Małego, od kiedy lekarka prowadząca decyduje kto może odwiedzać dziecko? To chyba wola opiekuna prawnego :-(
Mam doła. Męczy mnie ta niemoc. Ja już chcę moje dziecko, móc decydować i dbać o Jego potrzeby. Jutro się okaże czy dam radę spotkać z moim Małpką.

Subskrybuje zawartość