Najnowsze artykuły

• Potykając się o złudzenia

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

"Potykając się o złudzenia" to powieść napisana przez Bogumiłe Michalczyk w oparciu o doświadczenia min. z pracy w OAO. Książka dotykająca wątków adopcji, samobójstwa, aborcji, uzależnień.
    Autorkę można spotkać także na bocianich blogach.
    Książkę można kupić w wesji papierowej na stronie wydawnictwa WFW lub w postaci ebooka.

Przeczytaj fragment książki:

Jak po takim przeżyciu można dalej normalnie żyć? Przecież stale myśli kołaczą się między tym, jak mogło być pięknie, a tym, że wszystko się skończyło. Nikt i nic nie zwróci im ukochanego, upragnionego dziecka. Nie będą rodzicami. Nagle ich „rodzicielskie” życie zostało przerwane. A los nie dał nic w zamian. Nie ma żadnego wyjścia awaryjnego.

• Seminarium dla pacjentów - już w tą niedzielę!

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Synapsis W najbliższą niedzielę 3 marca 2013, o godz. 9.30-11.30 w Ośrodku Grupy Synapsis na warszawskim Ursynowie odbędzie się seminarium dla pacjentów, osób zainteresowanych tematem i ich rodzin: „Chcę być rodzicem: psychologiczne aspekty niepłodności” - prowadzony przez psychologa i seksuologa Elżbietę Stefańczyk.

WSTĘP WOLNY!

Adres:
    NZOZ Ośrodek Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych SYNAPSIS
    ul. Dembowskiego 3/32, 02-784 Warszawa
    Telefony: 022 643 98 61, 022 641 70 51
    e-mail: grupasynapsis@synapsis.pl

• Webinarium - "In vitro skuteczniejsze od natury? – Jak rozumieć statystyki leczenia niepłodności"

Temat: 
    InviMed ACADEMYAkademia InviMed zaprasza na kolejne spotkanie panel internetowy na żywo:
    27 lutego (środa) o godz. 19:30.

W studio telewizji internetowej na pytania odpowiadać będzie dr Anetta Karwacka – specjalista ginekolog-położnik z Kliniki Invimed w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Tomasz Słodki.
    Rozmowa na żywo ze studia. Każdy internauta będzie mógł zadać pytanie na czacie i uzyskać odpowiedź podczas programu. Udział jest bezpłatny, wystarczy wejść na stronę: http://www.transmisja.net.pl/invimed
  • TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ENDOMETRIOZY 4 -10 MARCA 2013

Temat: 

endometrioza 2013 banner Z okazji Tygodnia Świadomości Endometriozy (4-10.2013) Polskie Stowarzyszenie Endometriozy prowadzi kampanię informacyjną na temat choroby. Kampania odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

PSE zaprasza także na bezpłatne konsultacje ginekologów, psychologów i dietetyków dla kobiet z podejrzeniem endometriozy, które odbędą się:

• 9 marca w Traffic Club, ul. Bracka 25 w Warszawie,
    • 10 marca w Chimerze, ul. Dominikańska 7 w Poznaniu.

• Odpowiedź PTMR na list w/s wypowiedzi księdza de Berier

Temat: 
    InVitro

Ks. prof. F. Longchamp de BerierPublikujemy kolejne nasze pismo w sprawie wypowiedzi księdza Franciszka Longchamps de Berier, a dotyczące tym razem kondycji zdrowotnej dzieci poczętych dzięki zapłodnieniu pozaustrojowemu. O wyjaśnienia poprosiliśmy Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu oraz Sekcję Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
    Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami.

List Stowarzyszenia  Kliknij, żeby przeczytać list online

Odpowiedź Prezesa PTMR prof. dr hab. Wołczyńskiego  Kliknij, żeby przeczytać list online

• trzeba czasem płakać, ale nigdy nie wolno rozpaczać

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historiePrzez ponad 3 lata (a każda starająca się para wie, jak długo potrafią trwać trzy lata)staraliśmy się z mężem o dziecko. Najpierw tłumaczyliśmy sobie, że przecież nie warto panikować i czasem droga do rodzicielstwa trwa dłużej, potem w duszy rodził się coraz większy strach, do którego nie chciałam się nawet głośno przyznać, że coś musi być nie tak. Aż w końcu oboje musieliśmy przyznać, że nasze największe życiowe marzenie będzie wymagać prawdziwej walki i może nigdy się nie spełnić.

• Wzywamy Episkopat do wyjaśnienia stanowiska i stosunku do dzieci z in vitro!

Ks. prof. F. Longchamp de Berier Publikujemy także List Otwarty Stowarzyszenia NASZ BOCIAN skierowany do:

• księdza Franciszka Longchamps de Berier,
    • Rzecznika Praw Dziecka,
    • redakcji tygodnika Uważam Rze,
    • Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
    • oraz do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski,
    w którym wzywamy Episkopat Polski do wyjaśnienia swojego stanowiska wobec dzieci poczętych in vitro, a redakcję tygodnika Uważam Rze nawołujemy do przeprosin naszych dzieci.

• Listy z prośbą o wydanie stanowiska w związku z wypowiedzią ks. de Berier

Zgodnie z naszymi zapowiedziami publikujemy listy z prośbą o wydanie oficjalnych stanowisk do Komitetu Genetyki Człowieka i Biologii Molekularnej oraz do Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.

Jest to pierwszy (i nie ostatni) nasz krok w sprawie bulwersującej wypowiedzi księdza Franciszka Longchamps de Berier na temat dzieci poczętych metodą in vitro. Informacje o kolejnych działaniach będziemy publikować regularnie i nie spoczniemy dopóki nie doczekamy się reakcji odpowiednich instytucji, towarzystw i polityków.

Bądźcie w tych działaniach z nami!

• Bezpieczny Fotel? Kampania na rzecz dobrej opieki ginekologicznej

bane rbezpieczny fotelOpieka ginekologiczna, jako należąca do sfery intymnej i związanej z seksualnością, to nadal nierzadko temat tabu. Nawet najbliższe sobie kobiety nie czują się komfortowo, opowiadając o badaniach i swoich doświadczeniach z lekarzami i lekarkami. Dlatego 13 lutego 2013 wystartowała kampania na rzecz dobrej opieki ginekologicznej "bezpieczny fotel?"

• ks. prof. Franciszk Longchamps de Berier stygmatyzuje dzieci z in vitro

Temat: 

Ks. prof. F. Longchamp de Berier W "Uważam Rze" z 11-17 lutego ukazał się wywiad z ks. prof. Franciszkiem Longchamps de Berier, członkiem zespołu ekspertów ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski. W wywiadzie tym ksiądz Franciszek dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami i wiedzą na temat leczenia niepłodności metodami wspomaganego rozrodu. Pełna treść artykułu nie jest niestety dostępna w sieci, ale można spróbować się z nim zapoznać z poniższych zdjęć:
    str1, str2, str3, str4
    Artykuł wywołał wiele kontrowersji postawionymi przez księdza tezami, miedzy innymi że:
    "Są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka, wiedzą już, że zostało poczęte z in vitro. Bo ma dotykową bruzdę, która jest charakterystyczna dla pewnego zespołu wad genetycznych".
    Wśród reakcji na wywiad na szczególną uwagę zasługuje list "ojca dziecka z in vitro" opublikowany najpierw przez portal tokfm.pl a później przez gazeta.pl, zatytułowany: "Ksiądz przekroczył granice medialnego chuligaństwa. Chciałbym wykrzyczeć: Odpieprz się od mojego dziecka"

A co wy sądzicie o wywiadzie z księdzem i liście ojca dziecka z in vitro

• Badania nasienia i zabiegi inseminacji w FertiMedica

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedicaBadania nasienia i zabiegi inseminacji w FertiMedica

Już od stycznia tego roku możliwe jest wykonanie badania nasienia w centrum
    Warszawy w warunkach kameralnych, intymnych i bezstresowych. Możliwość
    taką oferuje pacjentom FertiMedica Centrum Wspierania Płodności Sp. z o.o.

• Luty 2013 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekPrzedstawiamy kolejną odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych placówek medycznych.

szczęśliwa

W piątek 2 kreski na teście .... a dzisiaj 2 pesteczki na USG. Jestem przeszczęśliwa i życzę aby każdej z Was się to udało.

Czy można być niepłodnym, mając już dziecko?

Długo zbierałam się żeby wkoncu coś napisać. Cały czas mi nie daje spokoju, pytanie dlaczego nie mogę mieć dzieci tak ,, normalnie". Dlaczego żaden lekarz nie znalazł naszej przyczyny niepłodności? Dlaczego udało się tylko raz? Przy trzeciej próbie in vitro? Mamy zdrowa, pełna życia prawie 4 letnia córeczkę. Teoretycznie możemy mieć dzieci, bo ona jest na to dowodem. Jak to możliwe ze przy wszystkich prawidłowych wynikach, przez 8 lat nigdy nie doszło do naturalnej ciąży? Zbliżam się do 35 lat. Dokładnie za rok tyle będę miała.

Spotkanie Fertility Europe w Brukseli - relacja

Temat: 
Stowarzyszenie Nasz Bocian

logo FE W dniach 27-29 marca w Brukseli odbyło się doroczne spotkanie wiosenne Fertility Europe, paneuropejskiej organizacji zrzeszającej 23 stowarzyszenia pacjenckie z 21 krajów Europy oraz Izraela i Turcji.
Agenda tegorocznego spring meeting była wypełniona po brzegi. Kwestie, którymi zwykle zajmuje się Fertility Europe, zostały wzbogacone o oficjalną inaugurację EPAF – European Policy Audit on Fertility, którego Fertility Europe jest współautorem. Relację z tego wydarzenia możecie przeczytać TUTAJ.

poszukuję lekarza endokrynologa z Warszawy

Witam,jak w temacie poszukuję dobrego lekarza endokrynologa z Warszawy, który nie będzie patrzył na normy TSH tylko na całość, znalazłam dobrego, który stwierdził (na podst. badań, wieku, samopoczucia), że coś nie gra i mimo, że TSH mam w normie to jego zdaniem najlepiej zbić do 1 max 2 tak aby wszystkie hormony tarczycy były podobnej wartości z tym, że on jest we Wrocławiu.

Różowo było tylko przez pierwsze 3 dni

Po drugiej becie ktora wzrosła ponad 600% (598 z 81) na drugi dzień pojawiło się plamienie. Szybko poszłam do swojego ginekologa na miejscu, dostałam zwolnienie i luteinę. Następnego dnia znow powtorzyłam betę by się choć troszkę uspokoić. Nadal rosła pięknie - 1806. Przez następne dni nic się nie działo. Czułam się dobrze. Lekarz mówił żeby przyjść w 5 tyg to coś już będzie widać. Oczywoście poszłam - jest moja kropeczka! Tydzień później wizyta planowa (którą umówiłam od razu po transferze). Serduszko bije, lekarz mówi, że nie ma się czego przyczepić. Ulga. Po prostu ulga.

Po prostu tonę

Dawno mnie tu nie było. Ale po prostu nie mam już z kim pogadać Jestem na samym dnie. nie dawno śniło mi się że byłam na statku na środku wielkiej wody było ciemn i statek tonął a ja z nim. Dziś tak się czuję.

O dziecko staraliśmy się długo siedem lat nic z tego nie wyszło 3 nieudane in vitro mnóstwo leków zabiegów operacji i

Relacja z oficjalnej inauguracji EPAF - European Policy Audit on Fertility

Temat: 
Aktualności ze świata IVF

PE EPAF 28 marca 2017 r. w Parlamencie Europejskim, dzięki formalnemu wsparciu eurodeputowanej Norici Nicolai (ALDE, RO), miała miejsce oficjalna inauguracja „European Policy Audit on Fertility” (EPAF), czyli „Raportu na temat prawnych i medycznych aspektów leczenia niepłodności w krajach Unii Europejskiej”. Raport powstał w ramach wspólnego projektu Fertility Europe (FE), której Stowarzyszenie Nasz Bocian jest aktywnym członkiem, oraz Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE) w ramach grantu z firmy Merck. EPAF objął szczegółową analizą 9 krajów: Czechy, Francję, Hiszpanię, Niemcy, Polskę, Rumunię, Szwecję, Wielką Brytanię i Włochy. Inauguracja EPAF zaowocowała dyskusją na temat wyzwań towarzyszących niepłodności i jej leczeniu oraz możliwości zaspokojenia istniejących w tym zakresie potrzeb.

nie do wiary

Nie mów te uwiezyc .... jeszcze mi się ręce trzęsą .... miał być okres było plamienie takie brązowe .... raz plamka,może zwiastun ze @ się zbliża ... druga plamka i nic więcej ..... piersi chce pęknąć ... rano poszłam do apteki ... siedzę w pracy i myślę nie wytrzymam .... zrobiłam test ... patrzę jedna gruba kreska .... myślę jakieś zaburzenia ... pewnie zaraz @ przyjdzie. jak co miesiąc .... a Tu pojawia się 2 kreska... i jak mam wytrzymać do końca dnia w pracy ???
7 lat staram i nic ... dopuściła obudziłam się N Wszystkich lekarzy ... a Tu taką niespodzianka

Piknik z Bajką Adopcyjną - zaproszenie

Temat: 
Adopcja Dziecka

Piknik rodzinny Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na kolejny "Piknik z Bajką Adopcyjną”, który w tym roku odbędzie się w zawsze przyjaznym ośrodkowi Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów" w Warszawie przy ul. Hafciarskiej 80/86. Tak, jak w latach ubiegłych, piknik jest autorską społeczną inicjatywą rodziców i pracowników OA TPD, wspieraną przez darczyńców i w tym roku zaplanowany jest na 11 czerwca.

Wrażenia po...

Po drugiej laparoskopii mam dużo pozytywniejsze odczucia niż po pierwszej.

Subskrybuje zawartość