Najnowsze artykuły

• Nowe fora na bocianie!

lecący bociekNa naszym bocianowym forum pojawiły się dziś dwa nowe fora. Pierwsze to "Świadoma bezdzietność", forum dla tych z nas którzy zrezygnowali z leczenia i jednocześnie nie zdecydowali się na adopcję, czy rodzicielstwo zastępcze. Już czas aby oficjalnie mieli swoje miejsce.

Drugie to HydePark, czyli pierwsze forum na którym nie ograniczamy się do tematów związanych z niepłodnością, leczeniem czy adopcją - choć te tematy nie są na nim oczywiście zakazane. Mamy nadzieję na nietypowe wątki, np kulinarne, ale i na dyskusję dla której brakuje miejsca na forach służących wsparciu.
    Zapraszamy na forum!

• SZANSA NA BEZPŁATNY ZABIEG IN VITRO

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novum
    SZANSA NA ZABIEG IN VITRO!
    Przychodnia Lekarska „nOvum” poszukuje par ze zdiagnozowaną niepłodnością chętnych do wzięcia udziału w badaniu klinicznym. Celem badania jest porównanie dwóch różnych schematów leczenia z użyciem preparatów hormonalnych stosowanych w procesie stymulacji jajników. Preparaty te są zarejestrowane i obecne na polskim rynku.

• Prezerwatywa czy in vitro? Edukacja seksualna i niepłodność w Polsce w roku 2011

Kongres kobietZapraszam serdecznie na III Europejski Kongres Kobiet który odbędzie się w Warszawie w dniach 17-18 września, w sali kongresowej PKIN.
    W drugim dniu kongresu, wraz z Edukatorami Seksualnymi z Pontona organizujemy panel zatytułowany "Prezerwatywa czy in vitro?". Będzie dużo o edukacji seksualnej oraz o tym, co by było gdyby w Polsce uchwalono ustawy przygotowywane przez Gowina, Pieche lub Balickiego. Po panelu dyskusja z publicznością.
    I jeszcze dokładne namiary:
    niedziela 18 września, Sala Kongresowa, Sala Puszkin, godzina 12:30.

Zapraszamy!!

• Wywiad z dr Piotrem Pierzyńskim, autorem książki „Zajść w Ciążę”.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Piotr PierzyńskiNasz Bocian (NB): Właśnie ukazała się książka Pana autorstwa pt. „Zajść w ciążę”. Skąd wziął się pomysł na jej wydanie?

Dr Piotr Pierzyński (PP):Pomysł na nią powstał w wyniku rozmów z moimi pacjentami. Okazuje się, że pomimo głodu wiadomości w tematyce starań o ciążę czy kłopotów z jej uzyskaniem, głównym źródłem informacji są magazyny, witryny internetowe czy fora dyskusyjne. Pomimo ważnej funkcji pomocowej nie podają one potrzebnej wiedzy w sposób całościowy. Wydawało mi się, że potrzebna jest książka zawierająca syntetyczną ale i całościową wiedzę w tematyce zachodzenia w ciążę, która nie będzie napisana jak podręcznik medyczny. Dodatkową motywacją napisania tej książki była chęć zwrócenia uwagi na temat konieczności odpowiedniego przygotowania do ciąży. Wiele par więcej uwagi poświęca organizacji urlopu niż przygotowaniu się do ciąży. Staram się w niej przekazać, że odpowiednie przygotowania są bardzo ważne.

• walka trwa

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historie
    Mamy po 27 lat. Jesteśmy ze sobą od 11 lat, jako małżeństwo 4 lata. Mąż jest moją pierwszą miłością. To z nim przeżyłam pierwszy raz. Jak to w życiu były chwile piękne, były też kłótnie i zwyczajna codzienność. W gruncie rzeczy jesteśmy szczęśliwi. Jesteśmy młodzi, zdrowi, mamy pracę związaną z naszym wykształceniem i upragniony dom.
    Zaraz po ślubie 2007 roku w grudniu zaczęliśmy starania o dziecko, minął rok a dziecka nie ma! Udałam się do ginekologa w naszym mieście który skierował mojego męża na badanie nasienia, po miesiącu mieliśmy wyniki wszystko ok!!

• PROGRAM „2+1” w GYNCENTRUM

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gyncentrum_logo Dla wielu par in vitro to jedyny sposób na spełnienie marzeń o dziecku.
    Niestety, zabieg ten jest kosztowny i nie daje stuprocentowej pewności.
    Właśnie dlatego nasza klinika postanowiła wyjść naprzeciw pacjentom i
    wprowadzić nowy Program Leczenia Niepłodności „2+1”.

• starania są bardzo trudne - nagroda warta każdego czekania

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historieWitam serdecznie!

Ja też chciałam podzielić się z Wami moją historią. Zawsze, od kiedy sięgam pamięcią, chciałam mieć dzieci - dużo dzieci, może dlatego, że sama mam trójkę rodzeństwa. Wyszłam za mąż w wieku 24 lat i od samego początku nie stosowałam z mężem żadnej antykoncepcji. Wychodziłam z założenia, że co ma być to będzie i jak zajdę w ciążę to będziemy szczęśliwi, chociaż na początku to nie był dla nas najważniejszy cel i nie niepokoiłam się, jak ciąża się nie pojawiała.
    Chcieliśmy pożyć trochę we dwójkę - nacieszyć się sobą.
    Dopiero po mniej więcej trzech latach małżeństwa zaczęliśmy się niepokoić, a pragnienie bycia mamą stawało się coraz silniejsze.

• Kobiety chodzą do ginekologa, a mężczyźni chodzą .....na piwo

Temat: 
    Aktualności ze świata IVF

"Kobiety chodzą do ginekologa, a mężczyźni chodzą .....na piwo" -- taki stereotyp nadal funkcjonuje. Kiedy para stara się o dziecko i efektów nie ma, wtedy zazwyczaj mówi się, że wina leży po stronie kobiety.

• SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA W ROKU 2010

Z pewnym opóźnieniem, ale zamieszczamy sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia w okresie styczeń-grudzień 2010:

I.Kampania edukacyjna „TATA. Najważniejsze słowo dla mężczyzny”.

1. Od stycznia 2010 roku trwały intensywne prace nad kampanią edukacyjną. Do jej przygotowania i przeprowadzenia została zaangażowana agencja D&D Communication, specjalizująca się w kampaniach prozdrowotnych i współpracująca ze Stowarzyszeniem przy realizacji balu dla dzieci poczętych in vitro „Bal na Planecie Ziemia” (III.2008 r.)
    2. Od momentu podjęcia decyzji o kampanii odbywały się liczne spotkania z agencją D&D oraz autorem kreacji Panem Bartkiem Bartoszkiem w celu omówienia poszczególnych etapów realizacji projektu.
    3. Uzgadnianie szczegółów projektu oraz jego realizacja zgodnie z zawartą pomiędzy Stowarzyszeniem i Agencja D&D umową.

• InviMed Warszawa – specjalna, sierpniowa oferta dla Panów

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invimed logo
    Pierwszym krokiem w kierunku oceny płodności Partnera jest wykonanie badania nasienia. W klinikach InviMed można je wykonać także bez skierowania od lekarza. Wystarczy skontaktować się z recepcją kliniki i zarezerwować dogodny termin.

• Premiera książki "Zajść w Ciążę"

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

okładka - zajść w ciążęDrodzy Bocianowicze,
    Z przyjemnością powiadamiamy o premierze książki „Zajść w Ciążę”. Jej autorem jest jeden z naszych Ekspertów, dr Piotr Pierzyński, który na naszym Forum odpowiada na pytania na temat niepłodności męskiej i poronień.
    „Zajść w Ciążę” to bogato ilustrowany, napisany „zwykłym” językiem poradnik dla par planujących ciążę, starających się o nią i tych leczonych z powodu obniżonej płodności. Książka zawiera szereg praktycznych rad i wskazówek dotyczących płodności kobiet i mężczyzn, przygotowań do ciąży, leczenia niepłodności i postępowania w I trymestrze ciąży.
    Na stronie internetowej książki – www.zajscwciaze.pl znajdziecie opisy poszczególnych rozdziałów, przykładowe strony książki oraz spis treści. Strona umożliwia też zakup książki po promocyjnej cenie, bez dodatkowych opłat za przesyłkę.
    Polecamy wszystkim Bocianowiczom!

• NASZ BOCIAN W SZTOKHOLMIE NA KONGRESIE ESHRE

NASZ BOCIAN W SZTOKHOLMIE NA KONGRESIE ESHRE
    W dniach 03.07-06.07 odbył się w Sztokholmie już dwudziesty siódmy coroczny kongres ESHRE, Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Ludzkiego i Embriologii. Stowarzyszenie na rzecz leczenia niepłodności i wspierania adopcji Nasz Bocian było uczestnikiem kongresu. Jak co roku wzięliśmy też udział w dorocznym spotkaniu Fertility Europe, którego członkami jesteśmy od roku 2010.
    W tym roku naszą szczególną uwagę przykuły kwestie związane z dawstwem i biorstwem gamet oraz kwestie dotyczące rozwoju dzieci poczętych in vitro.

Dawstwo gamet i dzielenie się informacjami medycznymi.

eshre monachiumPrzedstawiamy drugą część relacji naszej członkini Iwony Krygier Komendy z kursu przedkongresowego “Etyczne aspekty dawstwa gamet i dzielenia się informacją”, który odbył się w lipcu 2014 roku w Monachium. Poprzednią część znajdziecie tu:
Etyczne aspekty dawstwa gamet i dzielenia się informacją.
Tym razem dowiecie się czegoś o tym, czy geny determinują nasze życie i jak to się ma do dawstwa gamet.
Zapraszamy!

<0,100

<0,100 taki wynik wczoraj odebrałam z laboratorium Beta HCG(:(:(:. Zacznę może od początku, tak jak pisałam wcześniej we wtorek zauważyłam u siebie dziwną wydzielinę. Było jej nie dużo, ale niestety w czwartek się to nasiliło a więc zadzwoniłam do kliniki i kazano mi brać jedną tabletkę więcej luteiny i tyle. Początkowo test miałam zrobić w niedziele ale w nocy z czwartku na piątek miałam tak silne bóle brzucha i już wiedziałam że @ właśnie nadeszła i niestety się nie myliłam. Wczoraj więc pojechałam wykonać bete aby mieć czarno na białym że niestety i tym razem odnieśliśmy porażkę (:(:(:

Na dwoje babka wróżyła...

A miało być tak pięknie... Pęcherzyk jest, zarodka nie widać. A to 4 tydzień od transferu, więc powinno być coś widać. Pani doktor zleciła hcg i wizytę za tydzień. Powiedziała, że to wczesna ciąża i zarodek może być mały, ale może być też tak, że pęcherzyk jest pusty.
Myślałam, że będę mogła się ucieszyć, a tu dupa... kolejny tydzień niepewności...Niestety nie jestem dobrej myśli...Tym bardziej znając historie niektórych z Was...
Jestem załamana.

Wizyta

W końcu się odważyłam. Nie odwołałam umówionej wizyty w klinice. Jadę.
O 16 okaże się co dalej.

Boję się...

Ten strach powodował, że nie byłam w stanie iść do ginekologa przez półtora roku.

37 lat minęło

Trzydzieści siedem lat minęło jak jeden dzień..... Wydaje się, że z każdym rokiem czas leci szybciej. Jeszcze szybciej i szybciej. Jak lokomotywa w znanym wierszyku...

Trzydzieści siedem lat to kawał czasu. Dwadzieścia lat temu uważałam, że tyle lat mają wyjątkowo starzy ludzie. Dziś z przerażeniem odkrywam, że może tyle mieć młody człowiek - czyli ja. Przynajmniej młody duszą. Ewentualnie to samoobrona mózgu. Nie wiem jaki mechanizm ale nie pozwala mi myśleć o sobie jak o kimś starszym. Ja - stara! Absurd!!!!!!

zagnieżdżanie

Dziewczyny czy któraś z was też tak ma? Cykle bardzo regularne 28 dni, 18DC plamienia przez 3 dni, co teoretycznie powinno świadczyć o zagnieżdżaniu, jednak ciąży brak; (i tak co m -c.
miałam robiona histeroskopie i jest ok.wiele rzeczy jest nie tak ale akurat macica jest ładna wiec skąd te plamienia?

Co dalej

Witam wszystkich. Mam na imię Sylwia mam 34 lata. Od ponad 8 lat staramy się o dzidziusia i jestem już na granicy. Wyniki wszystkie ok a ciąży brak. Trzy pełne nieudane próby in vitra Miałam już 10 transferów i raz się zagnieździł, ale obumarł w drugim miesiącu. W sierpniu po roku przerwy postanowiłam się wybrać po transfer. Miałam test zrobić w tamten wtorek, le wolałam poczekać. Nie miałam okresu i się ucieszyłam. Jednak dziś odebrałam wyniki z krwi i co lipa. Dziwi mnie brak okresu.....

Wrzesień 2014 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekPrzedstawiamy kolejną odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności. Stowarzyszenie NASZ BOCIAN od lat prowadzi działania na rzecz umieszczenia profesjonalnej pomocy psychologicznej w strukturze placówek leczących niepłodność, wzorem europejskich standardów. Z satysfakcją odnotowujemy, iż coraz więcej ośrodków leczenia niepłodności zatrudnia psychologów i oferuje pacjentom bezpłatne konsultacje lub warsztaty psychoedukacyjne w ramach leczenia. Od listopada 2013 roku publikujemy więc dwie zakładki zamiast jednej: druga zakładka będzie zawierać aktualizowaną listę placówek oferujących pomoc psychologiczną wraz z zaznaczeniem, czy pomoc ta jest bezpłatna czy odpłatna, oraz czy klinika współpracuje ze Stowarzyszeniem. Zachęcamy Was do korzystania z tej pomocy, wsparcie psychologiczne poprawia efekty leczenia niepłodności i zwiększa szanse na ciążę!

szkolenie na rodziców adopcyjnych

od 10 września zaczynamy szkolenie, mam nadzieję że zakończą się pozytywnie.

to następny krok do bycia rodzicem!!!!

34t2d

Byłam na wizycie, małej serduszko tak głośno biło :)
Kochany szkrab wygina się w każdą stronę.
2 cm rozwarcia. Do szpitala mnie nie skierowali, ale mam leżeć w domu.
Niebawem poznam naszą kruszynkę.

Subskrybuje zawartość