Najnowsze artykuły

• Piszemy do radnych.

bociany_gniazdoW listopadzie przez media przetoczyła się sensacyjna wiadomość o oddolnej inicjatywie Radnych z kilku miast Polski, aby lokalne samorządy dofinansowywały leczenie niepłodności metodą in vitro swoim mieszkańcom.
    Taki pomysł zgłosili między innymi Radni Wrocławia, Częstochowy, Gniezna i Warszawy.
    Wychodząc naprzeciw tej inicjatywie, Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian”, zapewniło Radnych o swoim poparciu i chęci merytorycznej pomocy w realizacji tego planu.
    Przesłaliśmy nasze stanowisko i propozycję włączenia się w prace samorządów, Radnym Częstochowy, Warszawy, Gniezna i Wrocławia.
    Poniżej zamieszczamy list skierowany do Radnych Częstochowy. Listy podobnej treści wysłaliśmy do Radnych wszystkich wymienionych miast. Pozostaje czekać z nadzieją na odpowiedzi.

• Nowy cykl artykułów psychologicznych o niepłodności.

Temat: 
    Stowarzyszenie Nasz Bocian

lecący bociekDrodzy Bocianowicze.

Rozpoczynamy na łamach naszego portalu prezentację cyklu artykułów dotyczących najistotniejszych problemów, z którymi borykają się osoby chorujące na niepłodność.
    Będzie w nich o wstydzie i o problemach rodzących się w parze, o nieporozumieniach w rodzinie, relacjach z lekarzami, o comiesięcznym oczekiwaniu i żałobie, która pojawia się, kiedy dziecka wciąż brak.
    Oczekujemy również od Was propozycji tematów, które wydają się Wam ważne.

Autorką artykułów jest psycholog kliniczny i psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Bogda Pawelec, nasz wieloletni ekspert i współzałożycielka Stowarzyszenia „Nasz Bocian”.
    Od ponad piętnastu lat pomaga parom dotkniętym niepłodnością. Jest również autorką książki pt. :„ Opowieści terapeutyczne o niepłodności. Czekając na Bociana”.

• Życzenia Świąteczne

Bogda PawelecŚwięta Bożego Narodzenia to bardzo trudny czas dla wielu par starających się bezskutecznie o dziecko. Oczekiwanie na pojawienie się Dzieciątka, radość z tego faktu płynąca, prezenty, choinka sprawiają, że rana co miesiąc nie mająca szansy się zabliźnić teraz rozdrapywana jest znacznie boleśniej.
    To czas rodzinnych spotkań, łamania się opłatkiem, składania życzeń świątecznych i rozmów nie zawsze dla pary łatwych.

„ Nie wytrzymam tego, nie zniosę kolejnego roku z tymi samymi życzeniami, oglądania dzieci moim kuzynów, rodzeństwa, wiadomości o ciążach i porodach i dziesiątek pytać zadawanych wprost albo między wierszami. Chcę od tego uciec, przespać, zamknąć się w czterech ścianach, wyjechać”.

• Prawa biorcy

Jeśli jesteś biorcą

• nasienia
    • komórki jajowej
    • zarodka

Masz prawo do:

• Prawa dawcy

Jeśli jesteś dawcą/dawczynią

• nasienia
    • komórki jajowej
    • zarodka

Masz prawo do:

• Konferencja "Dawstwo Gamet i Zarodków w Polsce"

logo konferencji dawstwo
    Historia inseminacji nasieniem dawcy ma 124 lata, pierwsza udokumentowana inseminacja nasieniem dawcy została wykonana przez doktora Paolo Mantegazzę w 1887.
    Oznacza to, że dziś żyją wśród nas pra …prawnuki pierwszego dziecka urodzonego dzięki AID.

Od tego czasu wiele się zmieniło, wiek XX przyniósł metodę in vitro, dzięki której od 1984 roku możliwe stało się także dawstwo komórek jajowych i dawstwo zarodków. Są one jedynymi szansami na ciążę dla tych par, które nie mogą starać się o własne potomstwo z powodu obciążeń genetycznych, przedwczesnej menopauzy, leczenia onkologicznego i wielu innych.

• Grudzień 2011 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekOto druga, grudniowa odsłona zakładki poświęcej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Celem zakładki jest przybliżenie pacjentom możliwości obniżenia kosztów zabiegów, badań i programów w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Wiele pytań kierowanych do Stowarzyszenia Nasz Bocian dotyczy możliwości całkowitej lub częściowej refundacji kosztów leczenia. W obecnej sytuacji prawnej w Polsce nie przewiduje się żadnej formy dofinansowania do zabiegu in vitro, natomiast możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki, wykonanie zabiegów endoskopowych i chirurgicznych oraz wykonanie zabiegu inseminacji w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (szczegółowe informacje można uzyskać w Narodowym Funduszu Zdrowia, w oddziałach regionalnych).

• Projekt naszej ustawy o in vitro ponownie zgłoszony do prac sejmowych

konferencja RPPProjekt ustawy o in vitro, a konkretnie tak zwanej ustawy tkankowej został dziś zgłoszony do marszałka Sejmu przez Ruch Palikota. Projekt nosi nazwę "Ustawa o zmianie ustawy o pobieraniu przechowywaniu i przeszczepianiu tkanek i narządów" i nie reguluje bezpośrednio procedur medycznych, a jedynie nakłada pewne ramy prawne i nadzór nad ośrodkami medycznymi zajmującymi się procedurami wspomaganego rozrodu. Projekt powstał na bazie projektu wypracowanego przez zespół ekspertów i organizacji pozarządowych, a następnie zgłoszonego przez posła Marka Balickiego w 2009 roku.
  • Medal Europejski dla Program Leczenia Niepłodności INVICTA

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2Miło nam poinformować, że Autorski Program Leczenia Niepłodności Fertility Excelence INVICTA nagrodzony został prestiżowym Medalem Europejskim. Odznaczenie przyznane zostało 9 listopada br. w Warszawie w ramach inicjatywy Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno- Społecznego.

• W grudniowym Twoim Stylu o niepłodności.

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

Twój Styl 12.2011W grudniowym numerze Twojego Stylu, dział zdrowie poświęcony jest leczeniu niepłodności. Można przeczytać aż trzy artykuły na ten temat:
    Ciąża ze wspomaganiem Niestety, nie zawsze chcieć znaczy móc. O to, co jednym przychodzi łatwo, inni muszą się długo starać. Opowiedziały nam o tym trzy pary.
    Rozmowy niosące nadzieję i dodające siły!
    Dobra koncepcja Dlaczego coraz więcej osób nie może doczekać się dziecka I jakie szanse daje im medycyna? Rozmawiamy z ginekologiem, specjalistą leczenia niepłodności Piotrem Pierzyńskim.
    Szczególnie polecamy ten artykuł, dr Piotr Pierzyński jest jednym z ekspertów odpowiadającym na pytania na naszym forum!
    Okoliczności zajścia Czy odpowiednia dieta, ćwiczenia lub psychoterapia pomogą doczekać się potomka? Sprawdziliśmy wyniki badań, zapytaliśmy ekspertów.

Zachęcamy do odwiedzenia kiosków i zakupienia Twojego Stylu, bo warto!

• FertiMedica Centrum Wspierania Płodności zaprasza na warsztaty dla kobiet walczących o ciążę - "ProkreAkcja"

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedicaJeśli bezskutecznie starasz się o dziecko.
    Jeśli problem z zajściem w ciążę zaczął destrukcyjnie wpływać na Twoją psychikę.
    Jeśli chcesz odnaleźć pokłady utraconej energii i poczuć się znowu silna.
    Jeśli chcesz sobie pomóc w staraniach o dziecko.
    TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE.

• Diphereline 0.1mg x 7amp za 50 zł dw 30.11.2011

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

apteka olimpijskaMamy w Naszej aptece 2 opakowania leku Diphereline 0.1mg x 7amp z krótką datą ważności do 30 listopada 2011 roku. Przekażemy lek osobom zainteresowanym na podstawie recepty lekarskiej za 50zł za opakowanie (7ampułek).

już pora

Nie wiem od czego zacząć...
Może od początku. 2,5 roku po ślubie, 28 lat, pracująca i bezdzietna...
Początek starań styczeń 2014, a zaraz potem 25 luty 2 kreseczki i jest, ja szczęśliwa, mąż przestraszony. 1 marca krwawienie, szpital, wczesne poronienie.
I jeszcze ból, wielki ból...
Od tej pory cisza i się czasem zastanawiam czy Pan Bóg nie zrobił nam tego, żeby pokazać, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego zaplanować. Pokazał,że "tak możecie mieć dziecko ale nie teraz nie już...". I zadaje sobie pytanie jak to się stało, że udało się za pierwszym razem jak na życzenie?? Jak??

wytrzymać te dwa miesiące

Mam teraz dużo wolnego czasu, nie pamiętam kiedy ostatnio w takim stopniu oddawałam się nicnierobieniu. Emocje się nieco wyciszyły, skurcze ustały, zagrożenie jakby się nieco od nas oddaliło. Czai się gdzieś poród przedwczesny i patologia ciąży ale jest nadzieja, że uda się.
Mój brzuch żyje własnym życiem, zdumiewa mnie jak bardzo żywotne jest to kruche moje szczęście. Wczoraj w nocy nie dał mi spać, figle mu w głowie były. Czując pod sercem ruchy dzieciątka, wzięło mnie na przemyślenia.

14dpt

Beta hcg w 14dpt 798:) progesteron 22,73 ale pojwiło sie mikro prlmienie. Tak małe ze moze je sobie uroiłam. Nie mniej jednak na podajniku do lutinusa jest mała bezowa plamka. Jutro powtorka bety i tel do NOvum. Siły najwyzsze chroncie mojego kropeczka !

jak lepic serce w proch potrzaskane..?

nie wiem jak sie podniesc..nie wiem jak zapomniec..zbyt duzo przypomina o niepowodzeniu..o nadziei ktora umarla..jak posklejac to serce?jak zapomniec?

moje zycie biegnie dwutorowo..nie jest tak ze ciagle placze, ze nie ciesze sie tym co mam, ze nie doceniam tego, co mam..oczywiscie ze jestem przeszczeliwa,ze codziennie miliony razy dziekuje bogu za szczescie, ktorym zechcial nas obdarowac..
ale drugim, rownoleglym torem moje serce teskni, umiera wrecz z tesknoty, lzy plyna nieprzerwanym strumieniem..i ta tesknota jest tak wielka, ze az zabiera powietrze..

Kalendarz Naszego Bociana: bo TATA to najważniejsze słowo dla mężczyzny.

Kalendarz 2015 okładka- Dwa lata temu ukazał się nasz pierwszy kalendarz pokazujący twarze dzieci urodzonych dzięki in vitro, dzieci adoptowanych i ich rodzeństw. Pokazaliśmy, że wbrew mitom na temat metody in vitro i adopcji tworzymy szczęśliwe rodziny – mówi Anna Krawczak, przewodnicząca Stowarzyszenia NASZ BOCIAN, które od ponad 10 lat działa na rzecz leczenia niepłodności i wspierania adopcji. - W tym roku bohaterami kalendarza są ojcowie. Zdecydowaliśmy się na taki temat, ponieważ chcemy pokazać mężczyzn, którzy przyznają się do swojej niepłodności i uważają, że walka o dziecko to wspólna sprawa – wyjaśnia kulisy powstania kalendarza i pomysłu na drugą edycję kampanii „Tata – najważniejsze słowo dla mężczyzny”.

W tym roku bohaterami kalendarza są ojcowie. Zdecydowaliśmy się na taki temat, ponieważ wiemy, że wiele kobiet czuje się samotnych w niepłodności. Chcemy pokazać mężczyzn, którzy nie tylko wspierają kobiety, ale przyznają się do swojej niepłodności i uważają, że walka o dziecko to wspólna sprawa.

Kalendarz został wydany wyłącznie dzięki środkom własnym Stowarzyszenia oraz dzięki darczyńcom: forumowiczom i sympatykom Naszego Bociana. Dziękujemy za Waszą hojność!

DWA I JESZCZE TROCHĘ

Nasza adopcyjna tułaczka trwa już ponad dwa lata. Z całej grupy czekamy tylko my.

tak szybko leci czas

Byłam tu 7 lat temu ten czas tak szybko leci mam 6 letnia córcie najwspanialszy skarb na świecie jaki mam z mezem mamy prawie wszystko myslimy o drugim dziecku , ale z powodu zdrowotnych meza chcemy adoptować starsze diecko nie musi być małe dla nas nie jest warzny wiek dziecka i teraz sie zaczyna jest to decyzja na całe zycie oj cięzko jest .Co tu robić ...ale bedzie dobrze :-)

5 lat

5 lat minęło jak umieściłam tu swój pierwszy wpis. Nie wiedziałam wtedy ile mnie czeka po drodze schodów, ile płaczu i cierpienia. Teraz jestem szczęśliwą mamą małej 3 miesięcznej dziewczynki.
W tym nowym roku życzę Wam aby wszystkie marzenia się spełniły i aby los był łaskawy.

koniec 38tc

Jutro rozpoczyna się 39 tydzień ciąży. Rano mam się zameldować w szpitalu. Podjęto decyzję o podaniu sterydów na płuca. Po co? Spadkobierczyni jest duża i w obrazie usg zdrowa ale. Jest jedno ale: jest wynikiem siódmej ciąży matki która urodziła jedno dziecko. W związku z tym aby uniknąć wszelkich możliwych trudności postanowiono podać sterydy. Żeby nie były zaglucone płuca - powiedział mój ginekolog.

Stymulacji dzień trzeci

Wczorajszy zastrzyk Gonalu sprawił mi taką przyjemność i tak mnie uradował, jak by mi kto arbuza dał. Albo czereśni (U-WIEL-BIAM). Założyłam zeszycik, wypisałam wszystkie działania stymulacyjne (leki, terminy kontroli USG, zlecone badania krwi itp) Wyszło mi że biorę 13 (słownie: trzynaście leków dziennie) Żeby się nie pogubić doszczętnie - kupiłam sobie takie emeryckie pudełeczko ;) na leki rano/południe/wieczór i zapakowałam doń moje kuleczki zgodnie z czasem przyjmowania. Wygląda imponująco.

Subskrybuje zawartość