Najnowsze artykuły

• Medal Europejski dla Program Leczenia Niepłodności INVICTA

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2Miło nam poinformować, że Autorski Program Leczenia Niepłodności Fertility Excelence INVICTA nagrodzony został prestiżowym Medalem Europejskim. Odznaczenie przyznane zostało 9 listopada br. w Warszawie w ramach inicjatywy Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno- Społecznego.

• W grudniowym Twoim Stylu o niepłodności.

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

Twój Styl 12.2011W grudniowym numerze Twojego Stylu, dział zdrowie poświęcony jest leczeniu niepłodności. Można przeczytać aż trzy artykuły na ten temat:
    Ciąża ze wspomaganiem Niestety, nie zawsze chcieć znaczy móc. O to, co jednym przychodzi łatwo, inni muszą się długo starać. Opowiedziały nam o tym trzy pary.
    Rozmowy niosące nadzieję i dodające siły!
    Dobra koncepcja Dlaczego coraz więcej osób nie może doczekać się dziecka I jakie szanse daje im medycyna? Rozmawiamy z ginekologiem, specjalistą leczenia niepłodności Piotrem Pierzyńskim.
    Szczególnie polecamy ten artykuł, dr Piotr Pierzyński jest jednym z ekspertów odpowiadającym na pytania na naszym forum!
    Okoliczności zajścia Czy odpowiednia dieta, ćwiczenia lub psychoterapia pomogą doczekać się potomka? Sprawdziliśmy wyniki badań, zapytaliśmy ekspertów.

Zachęcamy do odwiedzenia kiosków i zakupienia Twojego Stylu, bo warto!

• FertiMedica Centrum Wspierania Płodności zaprasza na warsztaty dla kobiet walczących o ciążę - "ProkreAkcja"

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedicaJeśli bezskutecznie starasz się o dziecko.
    Jeśli problem z zajściem w ciążę zaczął destrukcyjnie wpływać na Twoją psychikę.
    Jeśli chcesz odnaleźć pokłady utraconej energii i poczuć się znowu silna.
    Jeśli chcesz sobie pomóc w staraniach o dziecko.
    TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE.

• Diphereline 0.1mg x 7amp za 50 zł dw 30.11.2011

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

apteka olimpijskaMamy w Naszej aptece 2 opakowania leku Diphereline 0.1mg x 7amp z krótką datą ważności do 30 listopada 2011 roku. Przekażemy lek osobom zainteresowanym na podstawie recepty lekarskiej za 50zł za opakowanie (7ampułek).

• Listopad 2011 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekW listopadzie 2011 inaugurujemy nową zakładkę poświęconą aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Celem zakładki jest przybliżenie pacjentom możliwości obniżenia kosztów zabiegów, badań i programów w polskich ośrodkach leczenia niepłodności. Treść zakładki będzie aktualizowana co miesiąc.

Wiele pytań kierowanych do Stowarzyszenia Nasz Bocian dotyczy możliwości całkowitej lub częściowej refundacji kosztów leczenia. W obecnej sytuacji prawnej w Polsce nie przewiduje się żadnej formy dofinansowania do zabiegu in vitro, natomiast możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki, wykonanie zabiegów endoskopowych i chirurgicznych oraz wykonanie zabiegu inseminacji w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (szczegółowe informacje można uzyskać w Narodowym Funduszu Zdrowia, w oddziałach regionalnych).

Część polskich klinik leczenia niepłodności prowadzi programy zapłodnienia pozaustrojowego z programem „dzielonych oocytów” czyli z programem dawstwa komórek jajowych, co w polskich warunkach jest dla pacjenta jedynym realnym obniżeniem kosztów procedury in vitro o 20-50% w zależności od polityki kliniki.
    Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych placówek medycznych.

• Stanowisko Stowarzyszenia „Nasz Bocian” w sprawie emisji materiału „niechciane dzieci z in vitro” wyemitowanego 04.11.2011 w wydaniu głównym Panoramy w Programie Drugim TVP

W związku z dzisiejszą emisją materiału zatytułowanego „Niechciane dzieci z in vitro” przygotowanego przez p. Annę Morawską i Małgorzatę Wójtowicz z redakcji Panoramy, programu drugiego Telewizji Polskiej S.A., przedstawiamy stanowisko Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian” w tej sprawie:

• dziesiec dlugich lat......

Temat: 
    Ciąża po latach walki

Nasze historie
    Witam, moja historia jest dluga tak jak dluga byla droga do szczescia...... wszystko zaczelo sie w 2000 r , szczescia nie bylo konca poniewaz bylam w ciazy, niestety okazalo sie ze ciaza jest pozamaciczna... szok, lzy i najgorsza byla diagnoza jajowod usuniety a drugi uszkodzony :(

• EmbryoGen® – nowa szansa dla kobiet doświadczonych poronieniem

Temat: 
    Aktualności ze świata IVF

roversW środowisku specjalistów z dziedziny leczenia niepłodności znaczne poruszenie wywołało zaprezentowane w lipcu 2011 na Europejskim Kongresie ESHRE nowe rozwiązanie medyczne dla kobiet z problemami w utrzymaniu ciąży.
    EmbryoGen® (Origio, Dania) jest pierwszym medium IVF o udokumentowanej formule zawierającym naturalny czynnik wzrostu. Medium to było obiektem najdłużej dotychczas prowadzonych w dziedzinie IVF badań oraz pierwszym na świecie, mogącym pomóc milionom kobiet doświadczonych w przeszłości poronieniami w spełnieniu swojego marzenia o posiadaniu potomstwa.

Czytaj więcej…

Opracowanie: Rovers Polska

• Kolejny warsztat dietetyczny w warszawskim novum

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novumKolejny, trzeci już, warsztat dietetyczny otwarty dla wszystkich, odbędzie się 4 listopada w godzinach 18.00-20.00 w Przychodni nOvum przy ulicy Bocianiej 13 w Warszawie.
    Temat kolejnego spotkania to: “10 zasad Diety Płodności dla kobiet”.

• STANDARDY PACJENTA W LECZENIU NIEPŁODNOŚCI W POLSCE

Mamy przyjemność zaprezentować pierwsze w Polsce standardy pacjenckie w leczeniu niepłodności stworzone przy współpracy z forumowiczami Naszego Bociana przez Stowarzyszenie Nasz Bocian. Część naszych postulatów wybiega w przyszłość, inne dotyczą kwestii palących teraz i już. Mamy nadzieję, że standardy pomogą pacjentom w sprecyzowaniu ich oczekiwań wobec leczenia, w lepszej komunikacji z lekarzami oraz zachęcą do stawiania wymagań placówkom, w których się leczą.

• Bezpłatne warsztaty dietetyczne w przychodni novum

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novumSerdecznie zapraszamy Państwa na cykl wykładów dietetycznych, które poprowadzi dietetyk pracująca w naszej Przychodni - Julia Jaskowska. Wykłady dotyczyć będą wybranych zagadnień z zakresu zdrowego stylu życia, mających szczególne znaczenie dla osób starających się o ciążę. Skierowane będą także do mężczyzn, kobiet w ciąży i karmiących.

• darmowe mini konsultacje w Gyncentrum

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gyncentrum_logoJeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o naszych usługach i sprzęcie, z którego korzystamy w klinice?
    Jeśli macie pytania odnośnie leczenia niepłodności?
    Zastanawiacie się, czy możemy Wam pomóc w spełnieniu marzenia o posiadaniu dziecka?

Jeśli tak, to zapraszamy do nas na darmowe mini konsultacje!

dziwnie los się plecie

Dzisiaj byliśmy na szkoleniu w OA. Nowi ludzie, trochę dziwnie się czułam, byłam spięta. Niepotrzebnie, okazało się, że jesteśmy mile widziani. Ta ciąża zmienia mnie w kupkę emocji, zmartwień i nadmiernego przejmowania się co inni pomyślą. Jestem jakaś taka nadwrażliwa. Mamy tyle szczęścia w życiu. Za parę miesięcy na świat przyjdzie mój synek. Nie sądziłam, że kiedykolwiek znowu będę czuć pod sercem ruchy dzieciątka. Czasem leżę sobie i kładę rękę na brzuchu, czując jak mój synek daje o sobie znać. To niesamowite i przejmujące. Mój synek.

bezsilność

Wczoraj pisałam, że nie wytrzymam jednego dnia czekania na info ile będziemy mieli zarodkow, dziś wiem ze ten jeden dzień to było nic. Teraz będzie jeszcze gorzej- zarodkow nie ma wcale, z dwoch komórek jedna była niedojrzała a druga się nie zaplodnila.. teraz możemy już tylko czekać na cud, ewentualnie próbować raz jeszcze ale to za pół roku bo przecież nie można od razu po stymulacji stymulować się znów. Czuje dziś straszna złość i strasznie wkurza mnie ta bezsilność, nie mogę już zrobić nic, nie mam na to żadnego wpływu. A mówi się że każdy jest kowalem swojego losu..gówno prawda!

Julia- 3 miesiące

No i mamy kolejny miesiac za nami....trzeci :-)
Julcia wazy juz 6,2 jest po dwoch szczepieniach i jest zdrowiuchna.
Powtarza juz za Mamą : a, o, u...uwielbia juz jak spiewam a Pana tik tak kocha wrecz.
Namietnie Julinek lcha paluszki do buzi, slini sie pociesznie, ladnie je i nie ma zadnych kolek.
Uwielbia spac razem, na co pozwalam w ciagu dnia...bo w nocy spi w swoim lozeczku, w ktorym oieknie sama zasypia. Zegnamy sie na sen mizianiem delikatnym buzki moim palcem, lubi bardzo....zajczesciej zamyka oczki i zasypia- normalnie Aniol.

Wątpliwości

Dzisiaj obejrzałam sobie program na TLC o in vitro i pojawiły się wątpliwości. Czy podjęcie decyzji o końcu walki było dobrą decyzją jednak wiem że nie mogę zadłużyć się na całe życie :) Na szczęście mam wspaniałego męża który bardzo mnie wspiera i utwierdza mnie w przekonaniu że może jest już gdzieś dzieciątko które właśnie na nas czeka. Może program refundacji in vitro na lata 2014/2016 nie jest dla nas a może następny weźmie nas pod uwagę. Jedną rzeczą której jestem pewna to że chce że oboje chcemy adoptować dziecko a cała przyszłość leży w rękach Boga.

problemy

nigdy nie wyobrażałam sobie że pójście do przedszkola to taka ciężka sparawa, nigdy też nie myślałam że przedszkolanka może być tak nieodpowiedzialna.
zaczne od początku
1 września- poszliśmy pierwszy raz do przedszkola-nastawienie super było. Pelek zachwycony był. posiedziałam z nim. bawił sie super.

Kocham Cię

Kocham Cię Kochanie tak bardzo, że myślę sobie, że bardziej się już nie da....I spać idę i wstając rano codziennie na nowo dziwię się, że a jednak!

Interesy, prawa i obowiązki w procesie dawstwa gamet - stanowisko Komisji Etyki Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

American Society for Reproductive MedicineNajnowsze stanowisko Komisji Etyki Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu w sprawie dawstwa i biorstwa gamet, które zastępuje dotychczasowe dokumenty wydane w tej sprawie.
Dodamy, że nasze "Pacjenckie Standardy w Leczeniu Niepłodności" są z nim całkowicie zgodne. Czy praktyka polskich ośrodków leczenia niepłodności również?
Interesujące, że projekt ministerialnej "Ustawy o Leczeniu Niepłodności" w ogóle nie zauważa wielkiej, toczącej się od 20 lat debaty o psychologicznych i społecznych aspektach dawstwa oraz tysięcy przeprowadzonych badań naukowych na ten temat. Zgodnie z projektem "Ustawy (...)" dawcy i biorcy gamet nie mają nawet zagwarantowanej konsultacji psychologicznej, ponieważ psychologiczny i społeczny aspekt dawstwa w ogóle nie jest zauważony przez autorów projektu - oto smutna kwintesencja specyfiki naszego kraju.

leczenie duszy

W końcu zaczyna się dla mnie wspaniały czas w życiu. Nie, nie ciąża. Psychiatra, psychoterapia u psychologa, ciutka leków antydepresyjnych i coś nowego się zaczyna. Niepłodność to nie koniec życia. A jeśli się myśli inaczej, czyli tak jak ja, to czas szukać profesjonalnej pomocy. Nasz związek poczuje ulgę, a to najważniejsze bo kulał jak diabli ostatni rok. Jeszcze będę tu pewnie zaglądać, ale nie tak nałogowo jak kiedyś.

KOLEJNY KONIEC

Nic z tego. Beta w 6dpt uparcie stoi na poziomie <0,1.

Podano blastocystę, zrobiono AH, miałam histeroskopię, piękne endometrium, hormony w normie, dla pewności badałam jeszcze tarczycę. I nic. Nie udało się.

Na razie jest rozpacz i strach przed zbliżającymi się Świętami.
Strach przed wigilijnym stołem przy którym spotkam dwie ciężarne rówieśnice.
Strach przed znaczącymi spojrzeniami.

Ale najgorszy jest strach, że nigdy się nie uda.

Dlatego w przyszłym tygodniu, po ostatecznym potwierdzeniu porażki, idziemy do OA.

Tyle mam do powiedzenia...

Tyle mam do powiedzenia a nie mówię nic. Trzymam w sobie i całą sobą milczę. Bo ile można o tym samym? O tęsknocie, o nadziei. To wszystko tyle trwa, że jest aż nudne. Nasz adopcyjna droga trwa już dwa lata !!! Ile razy można rozmawiać o tym samym? Ile razy można odpowiadać na pytanie (nie znając odpowiedzi) jak długo jeszcze będziemy czekać? Ile jeszcze dni przed nami, w których będzie nas wyrywał ze snu budzik a nie mały człowiek? Tyle pytań, a nic do powiedzenia.

Subskrybuje zawartość