Najnowsze artykuły

• "Odczarować adopcję", książka Magdaleny Modlibowskiej

O KSIĄŻCE

Unikatowa pozycja na rynku literatury o rodzicielstwie w aspekcie adopcji, praktyczne i długoletnie doświadczenie namalowane pędzlem pozytywnych emocji przez matkę adopcyjną i biologiczną.
    Prawdziwa historia, która przekazuje praktyczną wiedzę na temat formalnej strony adopcji, jednocześnie inspiruje do poszukiwania własnych emocji, wzruszeń, a także spokojnego przyjęcia realnych trudów adopcyjnych narodzin swojego dziecka.

• Psychologia kobiecej niepłodności

Sabina SadeckaCYKL: OKIEM PSYCHOLOGA NA NIEPŁODNOŚĆ

Słowa, które mogą zabrzmieć znajomo
    Myśl o niepłodności przenika do każdej sekundy Twojego życia. Testy ciążowe z uporczywą tylko jedną kreską zdają się piętrzyć i tworzyć mur odgradzający Cię od całej radości tego świata. Masz poczucie, że utknęłaś. Twoje ciało staje się Twoją obsesją. Stale skupiasz się na jego reakcjach, wyczekujesz sygnałów okresów płodności i – oczywiście! – ciąży. Odwiedzasz ginekologa, endokrynologa, poddajesz się medycznym zabiegom i farmakoterapii. Twoja dusza cierpi, ale wydaje Ci się, że podczas leczenia niepłodności wsparcie psychoterapeutyczne byłoby zbędną fanaberią.

• Bezpłatne badania nasienia w Centrum Leczenia Niepłodności "Ferti-Med" w Bielsku-Białej

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Ferti-Med logoCentrum Leczenia Niepłodności "Ferti-Med" w Bielsku–Białej zaprasza pacjentów 21-go stycznia 2013 r. na pierwszą rozmowę konsultacyjną dotyczącą leczenia niepłodności i skorzystania z możliwości wykonania przed wizytą bezpłatnego badania nasienia.

Centrum Leczenia Niepłodności "Ferti–Med" zaprasza również do udziału w programie "In vitro z dofinansowaniem", w którym pacjenci mogą otrzymać jednorazowe dofinansowanie do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego in vitro ( metodą IVF/ICSI ) w wysokości 3500 zł. Pozostałe koszty diagnostyki,lekarstw i procedury ponoszą pacjenci.

• Styczeń 2013 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekPrzedstawiamy kolejną odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych placówek medycznych.

• Program diagnostyki i leczenia niepłodności nOvum i ENEL-MED

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novumPrzychodnia leczenia niepłodności nOvum i Centrum Medyczne ENEL-MED rozpoczęły współpracę, w ramach której obejmują kompleksową opieką medyczną pary
    z problemem niepłodności. Dzięki połączeniu doświadczenia i potencjału obu firm, zwiększy się dostęp pacjentów z całej Polski do profesjonalnej diagnostyki oraz skutecznych i nowoczesnych metod leczenia niepłodności.

• Szczęśliwego Nowego Roku 2013!!!

nowy rok 2013Dziś imieniny Sylwestra, a to znaczy że od jutra zacznie się Nowy Rok 2013. A na ten Nowy Rok życzymy Wam drodzy użytkownicy Naszego Bociana spełnienia marzeń wszelkich :)
    Jak co roku dziękujemy naszym ekspertom, moderatorkom, wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym we współpracę z naszym stowarzyszeniem. Bez was nie było by ani tej strony, ani wielu innych projektów.
    Dziękujemy i życzymy spełnienia marzeń oraz satysfakcji i samych miłych zaskoczeń zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym.

Zarząd Stowarzyszenia Nasz Bocian.

• Wesołych Świąt!

mały mikołajDrodzy Bocianowicze!

Nadeszły Święta Bożego Narodzenie, jedne z najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych świąt i jednocześnie często bardzo trudny czas dla osób zbyt długo wyczekujących na własny cud narodzin.
    Dlatego życzymy Wam miłości, humoru, szczęścia oraz wiary, nadziei i wytrwałości w dążeniu do celu.
    A na koniec spełnienia marzeń :).

Życzy
    Zarząd Naszego Bociana wraz z całą ekipą ;)

• Aktywnie dla Płodności i ProkreAkcja w FertiMedica

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedicaCentrum Wspierania Płodności FertiMedica przygotowała na styczeń 2013 dwie propozycje dla osób starających się o ciąże.
    Pierwsza propozycja to znane i popularne warsztaty "ProkreAkcja":

Z Nowym Rokiem nowe postanowienia! Zadbaj o psychiczną stronę starań o ciążę – warsztaty „ProkreAkcja” w FertiMedica.
    Już 7 stycznia zapraszamy na noworoczną edycję popularnych warsztatów „ProkreAkcja”.

• Urodziny bliźniaczek po blisko 12-letnim mrożeniu komórki jajowej

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.
    logo - badanie-nasienia.pl
    Choć do niedawna uzyskanie ciąży z mrożonych komórek jajowych nastręczało wielu problemów obecnie jest to procedura coraz częściej stosowana.
    Ostatnio opisano rekordowo długie przechowywanie komórek jajowych, których z powodzeniem użyto do ICSI - czekały one w zamrożeniu prawie 12 lat.

więcej na: http://badanie-nasienia.pl/pl/doniesienia-ze-swiata/urodziny-blizniaczek-po-blisko-12-letnim-mrozeniu-komorki-jajowej/
  • Kolejna klinika bezpłatnie wspiera płodność osób chorych na choroby nowotworowe!

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Fundacja Gyncentrum - logoZ przyjemnością prezentujemy kolejną klinikę która od kilku miesięcy prowadzi bezpłatne mrożenie komórek jajowych i nasienia dla osób wymagające inwazyjnego leczenia onkologicznego.
    Fundacja Gyncentrum, prowadzi wspólnie ze stowarzyszeniami poruszającymi tematyką wpływu leczenia onkologicznego na płodność oraz szpitalami onkologicznymi w całym kraju – kampanię „Zachowaj płodność”.

• Bezpłatne bankowanie komórek jajowych i nasienia, w przypadku zachorowania na nowotwór!

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Salve Medica logoPłodność, a choroba nowotworowa (Onkofertylity).
    Prowadzimy kampanię informacyjną o tym, że osoby młode, które zapadają na chorobę nowotworową mają prawo decydować o zachowaniu płodności i mają możliwość zbankowania swoich komórek rozrodczych. Uważamy, że każdy człowiek powinien mieć szansę na posiadanie własnego genetycznie potomstwa.

• Grudzień 2012 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekPrzedstawiamy kolejną odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych placówek medycznych.

Kolejne badania czas zacząć...

Postanowiliśmy. Nie ma już czekania na cud, nie ma cierpliwości. Stwierdziliśmy, że bierzemy się ostro do roboty! Do tej pory badałam tylko cyklicznie hormony i owulację (JEST!). I nic więcej... teraz stwierdziliśmy, że czas najwyższy pójść dalej. Mam 29 lat, czas leci. 9 lutego idę z kompletem świeżuteńkich (dzisiaj odebranych), prawidłowych badań hormonalnych do ginekologa... Może pora zrobić HSG? Może trzeba zbadać geny? Może czas pomyśleć nad inseminacją? Trzeba zacząć działać, bo młodsza nie jestem - co z tego, że w pierwszą ciążę zaszłam naturalnie - to było już ponad rok temu.

wizyta, punkcja w poniedziałek.

Witam Was, kochane !
Do in vitro podchodzę na własnym cyklu, troszkę jedynie stymulowanym clostilbegyt x5. Dwa pęcherzyki. W poniedziałek 10mm i 12mm. Dzisiaj 12mm i 14mm. Małe, ale wyniki hormonów dobre także jeśli utrzymają się pęcherzyki w poniedziałek jedziemy do Warszawy na punkcję.
Dostałam zastrzyki: menopur600j.m, orgalutran0,25mg.
Bardzo wzrósł mi estradiol (12.01 był poniżej 5) 508,3. Wszystko wskazuje na to,że mimo to,że jajeczka małe to może coś tam się skrywa.

podwójna moralność teściowej

Moja ostatnia rozmowa z teściową wkurzyła mnie straszliwie. Opowiadałam o koleżance, która rozwiodła się z mężem po dwóch latach małżeństwa (trafiła na wyjątkowego głupka. Teściowa na to (wiedząc o naszych przejściach ze staraniami): może był bezpłodny. I dodała: jak był bezpłodny to unieważnienie ślubu kościelnego dostanie od ręki. W tym momencie wszystko mi opadło. W dwóch zdaniach wyraziła wszystkie swoje poglądy o niepłodności.
Recepta na niepłodność jednego z małżonków w rodzinie katolickiej to rozwód kościelny.

Transfer

Transfer odbył się zgodnie z planem. Mój ginekolog i pani embriolog powiedzieli, że zarodek idealny, 95% szansy. Cieszę się, ale nie pajam optymizmem przy pierwszym transferze nie udanym też był super zarodek. Dziś 4 dzień zero objawów żadnych skurczy martwi mnie to. Przy drugim transferze jak zaszlam w ciążę miałam straszne boleści i skurcze zarodek się zagniezdzil A teraz nic czasami jajnik zakluje ale ten ból jest od punkcji. Staram się nie myśleć i nie nakrecac. Rzadko roZmawiam z brzuchem bo boje się ze 6kolejna porażka złamie mi serce. Jednak póki co żyjemy nadzieja.

Poznańscy radni przyjęli miejski program dofinansowania in vitro

Temat: 
Aktualności ze świata IVF

Poznan

Brawo Poznań, brawo My!

Z radością informujemy, że wczoraj w Poznaniu został przegłosowany program dofinansowania leczenia metodą in vitro, którego autorem jest Stowarzyszenie Nasz Bocian!
Poniżej prezentujemy najważniejsze założenia programu:

Nowe możliwości lecz brak we mnie siły...

Nowy rok, nowe możliwości, nowe próby...Od początku roku jak co rok się staramy i nic. Porobiliśmy nowych badań które słyszeliśmy że są nowe i "rewolucyjne" ale jak każe inne okazywały się fiaskiem. Ja mam idealne cykle, owulacje. Mimo wszystko brałam clo i duphaston 5 cykli a receptę miałam na 6. Mierzyłam temperaturę, robiłam testy owulacyjne. I ciągle nic...
Po ostatniej wizycie u lekarza i tej samej "gadce" o czekaniu i cierpliwości, coś we mnie pękło i stwierdziłam że co ma być to będzie. Wykasowałam wszystkie filmy i zdjęcia ze słodkimi dzieciakami z telefonu, wszelkie aplikacje które pokazują mi dni płodne, wyrzuciłam testy owulacyjne, schowałam termometr i czekam na cud. Seks jest tylko dla przyjemności, z jednej strony to normalne a z drugiej kiedy ma się trochę skrzywione myślenie seks po woli staje się zwykłą próbą, wiem że to nie naturalne ale już tak mam. Mój mąż o tym wie i pociesza mnie jak tylko może. Doceniam to, na prawdę czuję w nim ogromne oparcie. Cały miesiąc jakoś się trzymałam, ale teraz jak zbliża się okres i nie mogę przestać myśleć że znowu przyjdzie… Nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Zastanawiam się czy faktycznie psychika tyle robi... Nie chcę zwariować!

Beta HCG - 434 :))

3 lata starań, w końcu in vitro - i jest fasolka - za pierwszym podejściem :)))

Jestem w ciąży 8tc :-)

Długo nie pisałam, bo miałam zablokowane konto. Dziś zauważyłam, że znów mogę się zalogować, więc nadrobię zaległości i opiszę mój invitrowy happy end.
Pierwsze dni po transferze były radosne, ale już wkrótce zaczął mnie boleć brzuch i piersi tak jak przed okresem, więc przepłakałam kilka dni, łącznie z wigilią,że znów się nie udało. Potem doczytalam, że bóle te są normalnym objawem wczesnej ciąży (zresztą mam je do dziś). Test ciążowy od lekarza miałam zrobić w sylwestra, ale zaczęłam z sikańcami już kilka dni wcześniej, i wypatrywałam jasną drugą kreskę. Ogarnęła mnie wielką radość.

Zmiany w adopcji zagranicznej - komentarz Naszego Bociana

Temat: 
Wiadomości ze świata, prasy itp.

MRPiPSKilka dni temu informowaliśmy o planach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie ograniczenia ilości adopcji zagranicznych, ale nie spodziewaliśmy się konsekwencji w postaci zamknięcia Krajowego Ośrodka Adopcyjno Opiekuńczego TPD.
Pionierski i najbardziej doświadczony w przeprowadzaniu adopcji zagranicznych ośrodek, którego pracownicy przez 27 lat wyznaczali standardy adopcji zagranicznej, utracił na mocy decyzji ministerstwa prawo do jej dalszego przeprowadzania. Jak możemy przeczytać w ministerialnym obwieszczeniu, zadanie to powierzono dwóm ośrodkom w Polsce.

Sentymentalnie!

Wpis pojawia się regularnie co kilka lat, zatem i tym razem podsumowanie:
Najstarszy jest posiadaczem dowodu osobistego oraz prawa jazdy! Wozi matkę, a matka się nie boi! ...
Poza tym, to fantastyczny dorosły człowiek. Tato moich dzieci - cieszę się, że nie udało nam się go popsuć tak do końca.

Adoptuś jest baaaaaardzo przystojnym nastolatkiem! Łamie serca samym spojrzeniem, a rzęs zazdrości mu pół świata... Dumna jestem z jego wrażliwości i serca. Dumna z jego samodzielności i takiej życiowej odpowiedzialności.
To jest najprawdziwsza miłość w czystej postaci.

Subskrybuje zawartość