Najnowsze artykuły

• „Powiedzieć i Rozmawiać” - Jak rozmawiać o poczęciu dzięki dawstwu z dziećmi w wieku 12–16 lat Poradnik dla rodziców

powiedziec i rozmawiac 0-7 - okładkaPierwsze polskojęzyczne poradniki dla rodziców dzieci, które przyszły na świat dzięki adopcji prenatalnej!

Broszury „Powiedzieć i Rozmawiać” to polskojęzyczna wersja poradników dla rodziców „Telling and Talking” wydanych w 2009 roku przez brytyjskie Stowarzyszenie Donor Conception Network, zrzeszające rodziców dzieci urodzonych dzięki adopcji prenatalnej, dawców, dawczynie oraz dorosłe dzieci urodzone dzięki dawstwu komórek lub zarodków.
  • Dyżur psychologa na Dzień Dziecka utraconego

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2Poradzenie sobie z utratą dziecka to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu i najpoważniejszych wyzwań, przed którymi staje wiele par. Październik jest dla tych osób czasem szczególnym, 15 dnia tego miesiąca obchodzony jest bowiem Dzień Dziecka Utraconego. Z myślą o tych wszystkich, którzy doświadczyli utraty dziecka lub utraty nadziei na rodzicielstwo po nieudanych staraniach, w poniedziałek między 18:00 a 20:00, psycholog INVICTA, Aurelia Kurczyńska pełnić będzie dyżur telefoniczny.

• W trakcie drogi ...

PiR nasze historieWitam. Oboje z mężem mamy po 35 lat, 7 lat jesteśmy po ślubie i tyle samo staramy się o dziecko. Wiemy, że mało czasu nam zostało. W swoim życiu przeszłam wiele, jeśli chodzi o starania o dziecko:( Mamy za sobą ok. 12 zabiegów inseminacji i 3 podejścia do in vitro, oczywiście nieudane. Jednak zawsze marzyliśmy o własnym dziecku, żeby rozświetliło nasze życie:) Zawsze bardzo wspieraliśmy się w naszej walce o dzidziusia:) Niedawno zastanawialiśmy się na adopcją prenatalną w formie dawcy nasienia. Mój mąż ma bardzo słabe nasienie. Rozważaliśmy wszystkie za i przeciw. Chciałabym bardzo, ale nie chcę naciskać na męża, bo wiem, że to bardzo trudna decyzja. Czas ucieka a my nadal stoimy w miejscu, czasem myślę, że chciałabym cofnąć czas, żeby to wszystko się inaczej potoczyło...

• Październik 2012 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekPrzedstawiamy kolejną odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Celem zakładki jest przybliżenie pacjentom możliwości obniżenia kosztów zabiegów, badań i programów w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Wiele pytań kierowanych do Stowarzyszenia Nasz Bocian dotyczy możliwości całkowitej lub częściowej refundacji kosztów leczenia. W obecnej sytuacji prawnej w Polsce nie przewiduje się żadnej formy dofinansowania do zabiegu in vitro, natomiast możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki, wykonanie zabiegów endoskopowych i chirurgicznych oraz wykonanie zabiegu inseminacji w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (szczegółowe informacje można uzyskać w Narodowym Funduszu Zdrowia, w oddziałach regionalnych).
    Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych placówek medycznych.

• „ProkreAkcja” – FertiMedica zaprasza na listopadową edycję popularnych warsztatów dla kobiet walczących o ciążę.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedica

„ProkreAkcja” – FertiMedica zaprasza na listopadową edycję popularnych warsztatów dla kobiet walczących o ciążę.

Już 5 listopada startujemy z kolejną edycją warsztatów dla kobiet mających problem z poczęciem dziecka.

• "Powiedzieć i Rozmawiać" - ekspert kampanii Magdalena Kruk, psycholog TPD mówi o jawności w rodzinie adopcyjnej

Magdalena Kruk, psycholog TPD mówi o jawności w rodzinie adopcyjnej.

• Płodność z terminem ważności.

invicta logo2Jak zabezpieczyć swoją płodność?
    Która grupa pacjentów może stanąć przed koniecznością rozważenia adopcji prenatalnej?
    W jaki sposób zostać rodzicem mimo choroby onkologicznej?
    Kiedy nasze szanse na rodzicielstwo obniżają się?

Na te i inne pytania wyczerpujących odpowiedzi udziela artykuł udostępniony nam dzięki uprzejmości kliniki Invicta i podsumowujący temat dawstwa gamet i zabezpieczania płodności od strony medycznej i psychologicznej.
    Polecamy!

• III panel dla pacjentów w ramach kampanii "POWIEDZIEĆ I ROZMAWIAĆ"

logo powiedzieć i rozmawiać
    "Diagnoza. I co dalej? Jak rozmawiać z dziećmi i jak tworzyć rodzinę czyli o adopcji prenatalnej z perspektywy rodzica"

Zapraszamy na trzeci panel pacjencki w ramach kampanii Powiedzieć i Rozmawiać.

Start 05 października (piątek) o godzinie 18.00

• Nasza historia

PiR nasze historieNasza historia zaczyna się trochę inaczej niż zazwyczaj, a więc ominęliśmy etap jak to wszystko cudownie się nam układa, mamy pracę, samochody, mieszkanie, czekamy tylko na dziecko... Ominął nas także etap naturalnych starań, testów owulacyjnych, ciążowych i niekończących się wizyt u beznadziejnych ginekologów.
    Poznałam swojego męża w wieku 20 lat. On 8 lat starszy ode mnie. Chyba na trzeciej randce wyznał mi, że nie może mieć dzieci i z tego powodu zostawiła go poprzednia żona. Jakoś w ogóle się tym nie przejęłam bo kto w wieku 20 lat myśli o dzieciach? Trzy lata później zaczęłam się interesować tematem badań męża. Byłam przekonana, że wyniki można poprawić i trafiłam na forum Nasz Bocian. Niestety nie znalazłam tam nic, co mogłoby nam pomóc, a wręcz przeciwnie: dowiedziałam się, że przy braku plemników niewiele można zrobić.

• Leukocyty w nasieniu (leukocytospermia)

Temat: 
    Pytania Podstawowe, Przemyślenia, Opinie

logo - badanie-nasienia.plWystępowanie leukocytów w nasieniu dotyczy wielu pacjentów, a wynik badania ogólnego nasienia stwierdzający obecność leukocytów jest często powodem do niepokoju. Ogólnie rzecz biorąc nadmierna liczba leukocytów świadczy najczęściej o stanie zapalnym w męskim układzie rozrodczym i może być przyczyną problemów z płodnością.

Czym są leukocyty? Kiedy obecność leukocytów powinna nas zaniepokoić?
    Jakie konsekwencje dla jakości nasienia niesie ich obecność?
    Odpowiedzi na te i inne pytania związane z leukocytami znajdziecie w cyklu artykułów na http://badanie-nasienia.pl/pl/o-badaniu-nasienia/leukocyty-w-nasieniu/

• Nie cofnęłabym czasu

PiR nasze historieJestem dawczynią komórek i mamą 2,5 letniej dziewczynki urodzonej dzięki zabiegowi IUI (inseminacji).
    Decyzja o dawstwie była prosta. Oddaję oocyty przy okazji mojego zabiegu In Vitro i zostawiam swoje dane, gdyby dziecko powstałe dzięki temu zabiegowi potrzebowało informacji medycznej lub czegokolwiek związanego z zagrożeniem jego zdrowia lub życia. Tak się stało. Moje In Vitro się nie powiodło, ale otrzymałam informacje z kliniki, że biorcom się udało. Dziwne uczucie: wzruszenie, radość i łzy pomieszane ze smutkiem...do dziś nie umiem powiedzieć co w zasadzie czułam. Jedno jest pewne: NIE COFNĘŁABYM CZASU.

• Prawie milion złotych na wsparcie in vitro!

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

logo - cud invitro Fundacja Cud In Vitro rusza z projektem wspierającym wykonanie in vitro dla 300 par! Wnioski składać można już od 1 października.
    Program zakłada wsparcie par rozpoczynających procedurę in vitro aby mogły zaoszczędzić 3 tysiące złotych. Skierowany jest do osób, których leczenie niepłodności trwa powyżej roku lub w stosunku, do których lekarz wydał rekomendację wykonania zabiegu. Wiek kobiety nie może przekroczyć 42 lat.
    - Chcemy odejść od popularnego ostatnio trendu mówienia o finansowaniu zabiegów in vitro i przejść do konkretnego działania. Każda para, która zgłosi się do nas z prośbą o wsparcie procedury, może liczyć na szybką i bezpośrednią pomoc – mówi Anna Stankiewicz, nowa Prezes fundacji Cud In Vitro.

pomocy

Kochane dziewczyny mam do Was pytanie.Wizytę u lekarza mam dopiero w poniedziałek a to nie daje mi spokoju.
Po ostatniej stymulacji do inseminacji zrobiła mi się torbiel,dostałam tabletki anty na wyciszenie i wchłonięcie,jednak z doświadczenia wiem że torbiele u mnie nie chcą się wchłaniać ani po dupku ani po tabletkach anty.
Biorąc pod uwagę fakt że tak też może być i tym razem to czy mogę w następnym cyklu podejść do stymulacji do IVF z torbielą? Nie jest ona duża bo 2mm jednak boję się że będę zmuszona czekać kolejne pół roku aż się wchłonie żeby zacząć przygotowania do IN VITRO:(

Historia lubi sie powtarzac

6 lat temu 9 tydzien
dzis 10 tydzien

6 lat temu krwotok
dzis plamienie krwia

6 lat temu szpital i lezenie
dzis szpital i lezenie

Final?

6 lat temu poronienie w trakcie trwania 14 tygodnia
dzis? umieram ze strachu i nie potrafie zaufac tutejszym lekarzom patrzac na moje doswiadczenie w klinice

IN VITRO DLA ŁODZI!!!

Temat: 
Aktualności ze świata IVF

IVF Łódź1 lipca rusza program dofinansowania in vitro dla mieszkańców Łodzi. Program zakłada dofinansowanie maksymalnie trzech procedur zapłodnienia pozaustrojowego dla każdej z zakwalifikowanych par, każdorazowo w wysokości do 5000 zł.

No i się zesrało

Z trzech zarodków po nocy dwa się ładnie podzieliły (niestety tylko /aż klasa B) jeden zwolnił i spadł do klasy niżej (leń)... ale od początku...
Na 11 mieliśmy mieć transfer. Rano pełni optymizmu, radośni wsiedliśmy do samochodu (2,5h drogi do kliniki) a tu ZONK! samochód się nie chce odpalić.

Mama NO CO TY???

Mama czemu ciągle płaczesz?? Jesteśmy tu z Tobą, głowa do góry! <3

Dzisiejszy telefon z kliniki przejdzie do historii. Mamy dwa silne maluchy klasy A. Pani embriolog powiedziała, że na pewno poradzą sobie przy rozmrażaniu. Mamy dwa waleczne serducha!!! :* <3 Jestem z nich tak dumna jakbym dostała telefon ze szkoły z pochwałą od nauczycielki matematyki. To najpiękniejsze i najmądrzejsze zarodki na świecie!!! :*:*:*:*:* <3 <3 <3 <3 <3

podejście nr 5

Już mieliśmy odpuścić, cykl długi- nie zapowiadało się na @. W czwartek byłam u dr i powiedział,że jeszcze bite 2 tygodnie do @.
W sobotę poszłam do koleżanki na wieczór panieński- tak, pierwszy raz od 2 lat dałam się namówić na wypicie alkoholu. Zrobiono mi drnka nr 1.
Poczułam się błogo, śmiałam się i wyluzowałam. Przy drinku nr 2 miałam już helikopter. Nie myślałam o ivf, o cyklu o Tomku- myslałam o tym jak mi dobrze między młodymi ludzi i rozmowach luznych niezwiązanych z miesiączką, jajnikami. Ot taka luzna rozmowa o niczym- śmiech.

Złe wieści

Dzisiaj miałam mieć 3 inseminacje, jednak do zabiegu nie doszło. Plemniki mojego męża znacząco sie pogorszyły lekarz powiedział, że nie ma sensu z tak złym nasieniem robić kolejnej inseminacji. Podjęliśmy decyzje podchodzimy do in vitro, tylko ja musze sobie trochę odpocząć od tego wszystkiego.....
Dobrze że już lato przynajmniej siły łatwiej zregenerować :)

Chcę, ale się boję

Nie pisałam bo nie miałam siły. Straciliśmy nasze maleństwo. Tak naprawdę nikt mnie mnie rozumie. Rodzina martwi się o mnie żebym się podniosła żebym nie myślała najchętniej by chcieli żebym zapomniała. Wiem chcą dobrze tylko ja nie umiem zapomnieć co się stało. Koleżanka każe mi wogole zapomnieć o dziecku i skupić się na pracy bo takie rzeczy się zdarzają nie ja jedna i jeszcze będę miała dzieci bo w ciążę zachodze . Niestety nie wie ze mam problemy i nawet nie chce mi sie jej tłumaczyć bo i tak nie zrozumie. Bardzo sie boje bo mam podwójny problem.

decyzja podjęta

Dziękuje Wam kochane dziewczyny za każdą cenna rade,za zrozumienie i wsparcie.Dziś jest troszkę lepiej. Ochłonęłam i na spokojnie podjęłam decyzje ze nie czekamy dłużej i podchodzimy do in vitro z refundowanymi lekami.Obudziłam się późno ale na szczęście nie za pozno. Jutro jedziemy na rozmowę wstępną i podpisanie papierów a od następnego cyklu zaczynamy in vitro.Ten cykl wyciszamy.

Ile można walczyć?

Wczoraj pękłam. W moim domu źle się dzieje. Będzie to wpis zupełnie nie związany z niepłodnością, za to bardzo mi potrzebny, żeby się chociaż trochę "oczyścić".

Subskrybuje zawartość