Nasz Bocian informuje

• Nasz Bocian otrzymał status OPP, co oznacza że można przekazać na rzecz bociana 1% podatku. Jak to zrobić dowiedz się TU.
  • Aby skontaktować się ze Stowarzyszeniem Nasz Bocian możesz wysłać email lub zadzwonić.
  • Zachęcamy do wypełnienia ankiet oceniających prace klinik leczenia niepłodności oraz ośrodków adopcyjnych!

Najnowsze artykuły

• BEZPŁATNE WARSZTATY EDUKACYJNE DLA DZIEWCZĄT

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2
    Dlaczego pierwsza wizyta u ginekologa jest tak ważna? Jak pokonać lęk i wstyd przed intymnym badaniem? W jaki sposób dbać o siebie w okresie wchodzenia w dorosłość? – na te i inne pytania młodych kobiet odpowiedzą eksperci z Kliniki Zdrowia Kobiety INVICTA Gdańsk.

• MAJ - NAJLEPSZY CZAS NA TWORZENIE

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gravita
    Gravita - Diagnostyka i Leczenie Niepłodności w ramach akcji

MAJ – NAJLEPSZY CZAS NA TWORZENIE

zaprasza na bezpłatne badanie nasienia

Badanie nasienia jest podstawowym badaniem płodności męskiej.

• INSEMINACJA I HISTEROSKOPIA W RAMACH NFZ

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gyncentrum_logo
    Z przyjemnością informujemy naszych obecnych i przyszłych pacjentów, że od maja w klinice GynCentrum w Katowicach będzie możliwość przeprowadzenia bezpłatnej inseminacji (IUI) oraz zabiegu histeroskopii.

• Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

dzień rodzicielstwa zastępczego - plakatZapraszamy na obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, odbywające się od 22 do 29 maja.
    Program obchodów w Warszawie

22 maja 11.00-16.00 Dzień Otwarty w warszawskich ośrodkach adopcyjno-opiekuńczych
    Organizatorzy:
    Publiczny Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy
    ul. Nowogrodzka 75
    Katolicki Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy
    ul. Grochowska 194/196
    Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
    ul. Kredytowa 1a/ 13
    Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT Towarzystwa „Nasz Dom”
    Al. Zjednoczenia 34

• Diagnostyka dla Twojej ciąży zawita do Rzeszowa !

Temat: 

Diadnostyka - baner  - Rzeszów
    Akcja społeczno – medialna „DIAGNOSTYKA dla Twojej ciąży” jest ogólnopolskim programem edukacyjnym, adresowanym dla Pań przygotowujących się do macierzyństwa. Inicjatywa podjęta przez ogólnopolską sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA ma na celu podniesienie poziomu świadomości znaczenia badań laboratoryjnych dla zdrowego i spokojnego przejścia przez tak ważny okres jakim jest ciąża.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkie przyszłe Mamy na kolejne spotkanie z cyklu „DIAGNOSTYKA dla Twojej ciąży”, które odbędzie się:

w Teatrze MASKA w Rzeszowie,
    ul. Mickiewicza 13
    w środę 25 maja 2011r. o godzinie 18:00

• Drogi ku płodności. Wszystko o diagnostyce, leczeniu i metodach wsparcia w niepłodności

Temat: 

Drogi ku płodności - okładka
    Już 19 maja będzie miała miejsce premiera książki, której patronujemy:
    "Drogi ku płodności. Wszystko o diagnostyce, leczeniu i metodach wsparcia w niepłodności"

Jest to na rynku polskim pierwsza tego typu książka, o tak szerokim ujęciu tematu niepłodności i jej leczenia, która została przygotowana i napisana wyłącznie przez polskich specjalistów. Przedstawiają oni zagadnienie płodności w oparciu o swoje bogate doświadczenia diagnostyczne i lecznicze, zdobyte w naszym kraju w okresie ostatnich 20 lat.

Celem zespołu autorskiego było przedstawienie maksymalnie pełnego obrazu, aktualnie dostępnych w Polsce, możliwości pomocy parom, które borykają się z trudnościami zajścia w ciążę, w zakresie diagnostyki, leczenia i metod wsparcia w leczeniu niepłodności.

• Telewizja TVN poszukuje ...

Temat: 

ankieta
    Jesteśmy w trakcie przygotowywania programu telewizyjnego o paniach, które miały problem z zajściem w ciąże. Lekarze twierdzili, że na 100% w ciąże zajść nie będę mogły. Dziecko jednak się pojawiło na świecie i traktują to państwo jako cud. Może zadziałały modlitwy i wstawiennictwo u świętego. Chcemy o tym właśnie z państwem porozmawiać. Jeśli jesteście gotowi na rozmowę, zapraszam do kontaktu mailowego, m.rauk@tvn.pl.
    Rozmowa do niczego nie zobowiązuję.

• ZAPROPONUJ POLSKĄ NAZWĘ DLA KAMPANII FERTILITY EUROPE

bociany_gniazdoDrodzy Bocianowicze!

W najbliższym czasie dołączamy, jako Stowarzyszenie, do europejskiej akcji "Special Families- Message of hope".

Organizatorem akcji jest Fertility Europe - organizacja zrzeszająca ponad 20 stowarzyszeń pacjenckich z całej Europy, które pracują na polu płodności i niepłodności.

• Miasto Zielona Góra dofinansuje leczenie niepłodności swoim mieszkańcom.

Temat: 
    Władze miasta Zielona Góra postanowiły dofinansować leczenie niepłodności wśród mieszkańców. W najbliższym czasie przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze podpiszą umowę w sprawie finansowania działalności poradni leczenia niepłodności. Szpital Wojewódzki wygrał konkurs i dostanie dofinansowanie wysokości 200 tyś zł.

- Chcielibyśmy, aby te badania, które nie są refundowane przez NFZ, a są potrzebne do właściwej diagnostyki były zrefundowane ze środków miejskich - Mówi Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry.

• Wyrok - przedwczesna menopauza

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historieZa dwa miesiące skończę Chrystusowe 33 lata, ale czuję się jakby wyrok wydano nieco wcześniej. Sporo tego już za mną.... 12 lat temu pierwsza operacja, torbiel czekoladowa jajnika i tylko jeden lekarz, który zdecydował się na operację, która nie usunęła wszystkiego, cała reszta była jednomyślna - wycinamy wszystko.

Potem długi okres bycia na tabletkach anty...no bo "może się powtórzyć, jak Pani będzie chciała mieć dziecko to Pani odstawi tabletki, ale najlepiej jaka najszybciej niech się Pani decyduje" - miałam wtedy 20 lat i dopiero co zaczęłam studia.

• Zespół policystycznych jajników – co to jest?

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novumDr n. med. Anna Lewicka, Przychodnia Leczenia Niepłodności nOvum

Zespół policystycznych jajników (PCOS) występuje u 4-12% kobiet w wieku rozrodczym. Uważa się, że jest to zaburzenie dziedziczne o charakterze autosomalnym dominującym. U części kobiet prowadzi do zespołu PCOS, natomiast u ich matek i sióstr stwierdza się podwyższone stężenia androgenów. Zaburzenie przekazują również mężczyźni swoim córkom. U ojców może wystąpić przedwczesne łysienie. Opisano przypadki przenoszone z chromosomem X od matki. Rozpoznanie zespołu policystycznych jajników stawiamy jeżeli występują u pacjentki co najmniej dwa z tzw. kryteriów Rotterdamskich.

• Wysoka temperatura jąder – powszechnie znany wróg płodności mężczyzn

Temat: 
    Pytania Podstawowe, Przemyślenia, Opinie

logo - badanie-nasienia.pl

Istnieje wiele informacji na temat negatywnego wpływu wysokiej temperatury na płodność mężczyzn, jakość nasienia, liczebność i inne cechy plemników.

Zapraszamy do przeczytania artykułu opisującego wpływ temperatury na wspomniane parametry.

W tekście wytłumaczymy również czy i dlaczego podwyższona temperatura ma tak niekorzystny wpływ.

Więcej na: badanie-nasienia.pl

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Nasz Bocian - AKTUALIZACJA!

We want you

Szanowni Członkowie Stowarzyszenia Nasz Bocian

Serdecznie zapraszamy na Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia,

które odbędzie się 23 maja (piątek) o godzinie 18:00

w ClockWork Coworking Mokotów na ul. Ksawerów 3 w Warszawie[/b]

Czas trwania przewidziany jest na około dwie-trzy godziny.
W planie obrad między innymi: zatwierdzenie sprawozdania za ubiegły rok, absolutorium zarządu, wybory nowego zarządu, omówienie dotychczasowych działań, plany projektów na rok 2014 oraz wolne wnioski.

Uprzejmie proszę o potwierdzenie obecności mailem na adres stowarzyszenie@nasz-bocian.pl

W razie, jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod numer Stowarzyszenia.

4 godziny snu to za mało

Dzisiejsza noc była krótka, bardzo krótka spałam zaledwie 4 godziny. Maja obudziła się o 3 w nocy pełna energii, myślałam że jak wypije mleko to uśnie ale gdzie tam biegała po mieszkaniu do 5:10 więc nie opłacało mi się już kłaść skoro za pół godziny i tak musiałabym wstać. Zrobiłam więc sobie śniadanie, mocną kawę i wzięłam się za czytanie książki (chociaż tyle dobrego bo ostatnio nie miałam czasu na czytanie). Cisza, spokój, fajna książka a nagle słyszę "da da" patrzę na zegarek 6:20 czyli 1:10 snu i znowu pełne akumulatory :)moja Pszczółka była bardzo wyspana i gotowa do dalszej zabawy.

Bezpłatne badania nasienie dla wszytskich w ramach kampanii Zdrowy Tata.

zdrowy tataZ przyjemnością informujemy o starcie kampanii "Zdrowy Tata" której patronuje Stowarzyszenie Nasz Bocian.

Starasz się o dziecko ze swoją partnerką, a test ciążowy nadal nie pokazuje dwóch kresek? Weź udział w bezpłatnych, podstawowych badaniach nasienia w ramach kampanii „Zdrowy tata!”. Będzie można je wykonać w dniach od 1 do 8 czerwca 2014 w Klinice Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach.

Badanie nasienia jest podstawowym, jakie powinien wykonać mężczyzna podejrzewający u siebie niepłodność. Dzięki niemu dowiesz się, jakie masz szanse na naturalne poczęcie dziecka, czy Twoje plemniki są ruchliwe, jaką mają kondycję i jak jest ich dużo. Ponadto możesz liczyć na wsparcie specjalistów z zakresu endokrynologii i leczenia niepłodności.

cuda się zdarzają tym którzy w nie wierzą

Siedzę sobie bez kawy i innych przyjemności i myślę. Myślę o tym wszystkim co przydarzyło mi się w życiu. Doszłam do wniosku, że to wszystko jest jak zaplanowane, że każda znajomość miała jakiś cel. Każdy spotkany człowiek coś mi dał. Musiałam włożyć wiele pracy w ogarnięcie tego. Poukładanie w logiczną całość. Teraz widzę zależności.

23t4d

Wczoraj przyszedł wózek :-) dzisiaj byłam na zakupach i Juleńka ma juz łóżeczko z owieczką, pościel, kocyki, butelkę, rożek, otulacze, nożyczki, i juz nie pamietam co jeszcze ;-) ogroooomna przyjemność...
Podczas zakupów wystraszyłam sie że tak mało wiem o pielęgnacji .....i ze bede sama.....ogarnął mnie lęk, żebym nie skrzywdziła Córci niewiedzą....nie wiem czy instynkt wystarczy...to chyba mało....

Spotkanie dla kobiet z MRKH

Temat: 
Aktualności ze świata IVF

mrkhNiepowtarzalna okazja!

Po raz pierwszy w Europie odbędzie się unikatowe spotkanie dla kobiet z MRKH (Zespół Mayera-Rokitansky'ego-Küstera-Hausera) połączone z konferencją naukową!

W dniach 3-6 lipca 2014 w Warszawie spotkają się kobiety z MRKH z kilkunastu krajów, by wspólnie spędzić czas, wymienić się doświadczeniami, omówić i rozwiązać różnorodne problemy napotykane na trudnej drodze życia z MRKH. Spotkanie połączone jest z konferencją naukową, by umożliwić poszerzenie wiedzy i wymianę doświadczeń ze specjalistami.

Nigdy nie trać nadziei

Nigdy nie trać nadziei. bhcg w 28 dniu 104,2 w 3 dni później 429,6. Już po pierwszym Choragonie. Czekamy na wizytę u Pani Doktor...

Krótki ale treściwy wpis

Beta dzisiaj wyniosła: 2464,5 mUI/ml

Nic ponadto nie napiszę. Bo rzadko się zdarza że nie wiem co powiedzieć (lub napisać). Może tylko jedno - proszę ....... I lękam się czy aby nie nadużywam tego słowa.......

Od lipca leki stosowane w trakcie stymulacji, będą refundowane!

Temat: 

zapłodnienieWiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki powiedział, w rozmowie z Radiową Agencją Informacyjną, że resort czeka na ostatnie opinie Agencji Oceny Technologii Medycznych w sprawie kilkunastu najczęściej stosowanych preparatów w terapii przed zabiegiem in vitro.

Prawdopodobnie już w lipcu preparaty używane w hormonalnej terapii przy zapłodnieniu pozaustrojowym trafią na listę refundacyjną.

Więcej - http://www.tvp.info/15225054/leki-stosowane-w-in-vitro-beda-refundowane

czas rozstania

Ten weekend był różny od innych. Małpka w pierwszej chwili nie chciał kontaktu ze mną.

Subskrybuje zawartość