Najnowsze artykuły

• Wyłączenie bociana!

Temat: 
    Sprawy Techniczne i inne uwagi

turn offW najbliższy piątek (02.11.2012) nasza strona internetowa www.nasz-bocian.pl oraz forum, będą niedostępne od godziny 12:00 do 13:00.
    Niedostępność będzie spowodowana prowadzonymi pracami administracyjnymi. O wszelkich zmianach (wcześniejszym lub późniejszym oddaniem strony), będziemy informowali na naszym profilu facebookowym - http://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Nasz.Bocian
    Za niedogodności związane z wyłączeniem strony bardzo przepraszamy.

• Adopcja... prenatalna czy tradycyjna uczy pokory i cierpliwości.

PiR nasze historieJestem osobą która zastanawiała się nad tą formą leczenia niepłodności. Uważam że każdy starający się o dziecko powinien wybrać metodę zgodną ze swoimi przekonaniami, sumieniem czy wiarą (jak kto woli). Zdecydowaliśmy się z mężem na tradycyjną adopcję. Dziś otrzymaliśmy z OA telefon z propozycją dzieci - jednak propozycja nas przerosła :(
    Życzę wszystkim adoptującym pociechy, komórki jajowe czy plemniki :) wytrwałości i sił w drodze do rodzicielstwa.
    Anka

• dr Piotr Lewandowski zaprasza na bezpłatne konsultacje.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novum
    Dr Piotr Lewandowski zaprasza na bezpłatne konsultacje. Zaproszenie skierowane jest do pacjentek, które przeszły min 2 nieudane procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Celem konsultacji będzie analiza i podsumowanie dotychczasowego sposobu leczenia oraz przedstawienie sugestii co do dalszego postępowania.

• polemika Susan Kane z Todd Essig

Przedstawiamy dwa przeciwne głosy w dyskusji dotyczącej praw dzieci urodzonych dzięki dawstwu i ich rodziców. Głos pierwszy wyraża stanowisko Todda Essiga, publicysty magazynu „Forbes” i psychologa pracującego z parami biorców, głos drugi należy do Susan Kane, dorosłej urodzonej dzięki AID i jest odpowiedzią na artykuł Todda Essiga i stanowisko Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu w sprawie jawności dawstwa gamet i zarodków.

Prawa dzieci? Porozmawiajmy o prawach rodziców!
    Todd Essig*, 30.06.2011., Forbes

Technologie, włączając w to metody wspomaganego rozrodu, wyprzedzają i to znacznie namysł społeczeństwa. A jest on przecież konieczny do wypracowania odpowiedniego postępowania umożliwiającego wdrożenie  i właściwe korzystanie z nowych osiągnięć. Ciągle jeszcze nie wiemy, jak się odnaleźć wśród nowych możliwości, które sami tworzymy. Biorąc pod uwagę to, w jakim tempie powstają, być może będziemy musieli się przyzwyczaić do życia z ciągle pogłębiającą się przepaścią między technologią i filozofią.
  • Historia Kasi

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historieWitam ! Nazywam się Kasia. Mieszkam w małej miejscowości liczącej ok 35 tys mieszkańców. Mam 31 lat i od ponad 5 lat jestem szczęśliwą mężatką. Z mężem znamy się od ponad 10 lat to była miłość od pierwszego wejrzenia, ja miałam wtedy 19 lat, Darek - tak ma na imię mąż miał wtedy 27 lat. Po 5 latach wreszcie poprosił mnie o rękę - w dzień moich urodzin- niezwykle zaskoczona oczywiście zgodziłam się. Kiedy już zamieszkaliśmy razem na poważnie zaczęliśmy myśleć o powiększeniu rodziny. Darek nigdy nie ukrywał, że w późnym wieku ok 18 roku życia zachorował na świnkę i jest możliwość,ze będzie Nam troszkę trudniej zajść w ciąże, ze będzie to wymagało więcej czasu.

• "Powiedzieć i Rozmawiać" - ekspert kampanii Magdalena Radkowska-Walkowicz antropolożka

ekspert kampanii Magdalena Radkowska-Walkowicz antropolożka mówi o postrzeganiu tożsamości.
  • Rusza program dofinansowania zaiegów in vitro w Częstochowie!

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

program dofinansowania in vitro - Częstochowa
    Z ogromną radością informujemy że oficjalnie rusza program dofinansowania zabiegów in vitro w Częstochowie.
    Dziś (24.10.2012) na stronie Urzędu Miasta Częstochowy pojawiły się kryteria przystąpienia do programu, oraz formularz wniosku i oświadczeń które należy dołączyć do wniosku.

Do programu zostaną zakwalifikowane pary, które spełniają następujące kryteria:

• "Od początku wiedziałam, że będę szczera ze swoim dzieckiem, bo miłości nie wolno się wstydzić" - rozmowa z Kasią, mamą dzięki darowi komórki od anonimowej dawczyni

wywiad/rozmowaNasz Bocian: Jak wyobrażałaś sobie siebie w przyszłości? Marzyłaś o rodzinie?

Kasia: Marzyłam o wielodzietnej, pełnej, wielopokoleniowej rodzinie od czasów liceum. Wtedy byłam w pełni płodna i bardzo silnie reagowałam na każde niemowlę, które wywoływało we mnie burzę hormonów i pragnienie by urodzić. Nie wiedziałam, że moja płodność jest zagrożona przedwczesną menopauzą, która nastąpiła kilka lat później. Choroba Hashimoto, a być może i inne choroby autoimmunologiczne, może Czarnobyl, nie wiem co, doprowadziły do zaniku nie tylko miesiączek ale też jajeczek. 15 lat później nie było już co stymulować.

• 100 bezpłatnych badań nasienia w Katowicach!

Trzymasz przyszłość w swoich rękach

• Rozmowa z Martą i Pawłem

wywiad/rozmowaNasz Bocian: Kiedy po raz pierwszy dojrzała w Was myśl o gotowości do zostania rodzicami? Jak wyobrażaliście sobie Waszą rodzinę?

Marta: Moja rodzina się szybko rozpadła. Tata zmarł gdy miałam 14 lat. Poumierali ukochani dziadkowie. Rodzeństwo wyjechało z Polski, widujemy się głownie poprzez Skype. Nie wyobrażałam sobie życia bez własnej rodziny. Dom, dzieci, zwierzaki… tęskniłam za takim dopełnieniem.
    Paweł: Ja dość długo dojrzewałem do decyzji o małżeństwie i rodzicielstwie. Sam jestem późnym dzieckiem, może to dlatego? Sądzę, że byłbym równie szczęśliwy będąc samotnikiem, albo realizując się w inny sposób. Miałem swoje pasje, swój świat…
    Marta: Wiem, że to ja byłam motorem napędowym naszego rodzicielstwa.

• „Powiedzieć i Rozmawiać” - rozmowa z Ireną Czajką - psychologiem OAO TPD w Warszawie

PiR rozmowa w OAORozmowa z Ireną Czajką, psychologiem z warszawskiego OAO TPD o adopcji prenatalnej poprzez pryzmat adopcji społecznej i w oparciu o związane z nią doświadczenia.
    Rozmowa ta zainteresuje zarówno osoby korzystające z dawstwa gamet, jak i przygotowujące się do adopcji społecznej. Zapraszamy do obejrzenia!
  • In vitro refundowane od połowy 2013 roku!

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

refundacja in vitro - konferencjaPremier Donald Tusk, wraz z ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem ogłosili dziś na konferencji prasowej refundacje zabiegów in vitro!
    Refundacja będzie wprowadzona poprzez program medyczny, analogicznie jak w Częstochowie. Program medyczny ma ruszyć od połowy 2013 roku i potrwać 3 lata. W ramach programu przewidziano refundacje 15 tysięcy procedur, a od 2014 roku także częściową refundacja leków. Minister zdrowia przewiduje że refundacja pokryje 70% do 80% kosztów procedury.

załamana

Witajcie Dziewczyny milczałam bo próbuję się pozbierać chociaż z każdą stratą Dziecka przychodzi mi to trudniej :( w 4 dpt nastąpiło krwawienie i kolejna próba nie udana jestem na dnie psychicznym ale w głębi duszy coś mi mówi walcz walcz o swoje szczęście ...
nie wiem co jest nie tak gubię się już w swoich myślach błagalnie proszę Boga pomóż mi a on on za każdym razem odbiera mi Dziecko może to ma jakiś cel nie wiem :( wykonałam szereg Badań i nic teraz czeka mnie na dniach Histeroskopia i co dalej ? boje się boje się kolejnej porażki czy ja już nigdy nie będę mama?

Październik 2016 - pomoc psychologiczna w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

psycholpgiaPzedstawiamy kolejną zakładkę psychologiczną. W pierwszej części zakładki znajdziecie informacje dotyczące wydarzeń dotyczących najbliższego miesiąca (warsztaty, spotkania etc.), w drugiej znajdziecie część stałą zawierającą aktualny spis wszystkich placówek, które nadesłały nam informacje o współpracy z psychologiem i warunkach tej współpracy (wizyty płatne i bezpłatne).

Zachęcamy do korzystania, pamiętajcie, że pomoc i wsparcie w trakcie leczenia mają również przełożenie na większe szanse zajścia w ciążę!

drugie spotkanie....

Wczoraj mieliśmy drugie spotkanie z psychologiem i pedagogiem - naszą para prowadzącą...... przed spotkaniem ogromny stres... ale juz po trzech minutach stres minął..... rozmawialiśmy o naszym życiu, o tym jak sie poznaliśmy, co w sobie i małzonku cenimy, co nas drażni..... uwolniło się wiele emocji.... pozytywnych emocji...... za 19 dni nastepne spotkanie.... i znowu to czekanie :)

Loại nước tự làm giúp giảm đau đầu

hỗn tạp nước cốt chanh , mật ong và tinh dầu hoa oải hương có thể giúp giảm nặng đầu một cách nhanh chóng. Loại nước giúp giảm 5 kg một tuần / Loại nước tốt cho trí óc
đau đầu có nhiều nguyên nhân , thậm chí chẳng thể xác định được nguyên nhân. Nó có lẽ có lẽ là triệu chứng của cảm lạnh nói chung , cúm , viêm xoang , mỏi mệt , thiếu dinh dưỡng , stress , do dành quá nhiều thời gian trước mành mành máy tính , trầm cảm , cao huyết áp...

phục dược giảm đau là cách điều trị thông thường , song lạm dụng thuốc giảm đau gây nhiều tách biệt cho sức khỏe. Boldsky hướng cách chế biến loại nước từ tự nhiên giúp giảm nặng đầu và có lẽ có lẽ làm ngay tại nhà.

Thành phần:

1/2 chén nước chanh.

1 muỗng canh mật ong.

List Otwarty przeciwko zmianom w obecnej ustawie o in vitro – zbieramy podpisy!

Temat: 
Stowarzyszenie Nasz Bocian

List otwarty Przypominamy o możliwości i równocześnie bardzo zachęcamy do składania podpisów i dzieleniem się swoimi osobistymi historiami i doswiadczeniami pod listem otwartym do polskich decydentów w sprawie proponowanych zmian w ustawie o leczeniu niepłodności.
Z przyjemnością informujemy, ze Stowarzyszenie Nasz Bocian wzięło inicjatywę autorek skupionych wokół Krótkiego Bloga pod swoje skrzydła.
Oto treść listu:

czas się wlecze.....

ależ ten czas sie wlecze......... bedzie to dopiero drugie spotkanie.... a wydaje mi sie, że upłyneła cała wiecznośc, a do czwartku jeszcze całe lata..... Podobno oczekiwanie uczy nas pokory i cierpliwości.... - ciekawe czy i mnie nauczy jak ja w goracej wodzie kapana jestem :) . Na szczęcie jutro spotkanie grupy wsparcia - będziemy pierwszy raz i mam nadzieję, że poznam fantastycznych nowych ludzi - w grupie raźniej... byłe do jutra :)

plamienia w 3dpt

Dziewczyny pomóżcie dziś 3 dpt i jak wstałam zauważyłam taki brudny śluz na bieliźnie był on codziennie ale dziś dużo i jak poszłam do toalety to też była dość spora ilość na papierze toaletowym brzuch mnie nie boli ale za to kość lędźwiowa obawiam się że to może być poczatek @ dzis jest 24dc więc za wczesnie ale w moim pechu wszystko możliwe :(

Beznadziejne bez nadzieii (TO JUŻ KONIEC - IN VITRO Z KD)

Znacie historię biblijnego Jakuba?? To ten gostek, który jako jedyny w historii świata walczył z Bogiem i wygrał. Siłował się z nim na pustyni całą noc, aż w końcu Anioł Boży przetrącił mu biodro i nazwał Izraelem.
Ja nie jestem Jakubem.

7 podejście

Dziewczyny jestem po transferze ale wszystko odbyło się dziwnie transfer 21 dc i juz od 19dc bolało mnie podbrzusze jak na @ ale biore prolutex i Heparyne mysle moze od tego nadchodzi sobota dzien transferu zgłaszam profesorowi fakt bólu przycha robi usc ale brzuszne w sekunde i mówi ze błona trzyma i podaje zarodka klasa 2 AA zawsze mam klasy AA.
dzis pierwsza doba a mnei zaraz od transferu boli bodbrzusze i mam silne skurcze za kazdym razem jak podchodze nigdy tak nie bolało i tak szybko biore nospe i od tabletki do tabletki boje se okropnie ale czekam z nadzieją ...

Ogólnopolski Strajk Kobiet

Temat: 
Stowarzyszenie Nasz Bocian

Czarny protest Kochani!
3 października będziemy z Wami. Wspólnie zaprotestujemy przeciwko odbieraniu nam prawa wyboru oraz prawa do rodzicielstwa.
W związku z ogólnopolskim strajkiem kobiet w poniedziałek forum Naszego Bociana będzie nieczynne.

Subskrybuje zawartość