Najnowsze artykuły

• Październik 2012 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekPrzedstawiamy kolejną odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Celem zakładki jest przybliżenie pacjentom możliwości obniżenia kosztów zabiegów, badań i programów w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Wiele pytań kierowanych do Stowarzyszenia Nasz Bocian dotyczy możliwości całkowitej lub częściowej refundacji kosztów leczenia. W obecnej sytuacji prawnej w Polsce nie przewiduje się żadnej formy dofinansowania do zabiegu in vitro, natomiast możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki, wykonanie zabiegów endoskopowych i chirurgicznych oraz wykonanie zabiegu inseminacji w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (szczegółowe informacje można uzyskać w Narodowym Funduszu Zdrowia, w oddziałach regionalnych).
    Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych placówek medycznych.

• „ProkreAkcja” – FertiMedica zaprasza na listopadową edycję popularnych warsztatów dla kobiet walczących o ciążę.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedica

„ProkreAkcja” – FertiMedica zaprasza na listopadową edycję popularnych warsztatów dla kobiet walczących o ciążę.

Już 5 listopada startujemy z kolejną edycją warsztatów dla kobiet mających problem z poczęciem dziecka.

• "Powiedzieć i Rozmawiać" - ekspert kampanii Magdalena Kruk, psycholog TPD mówi o jawności w rodzinie adopcyjnej

Magdalena Kruk, psycholog TPD mówi o jawności w rodzinie adopcyjnej.

• Płodność z terminem ważności.

invicta logo2Jak zabezpieczyć swoją płodność?
    Która grupa pacjentów może stanąć przed koniecznością rozważenia adopcji prenatalnej?
    W jaki sposób zostać rodzicem mimo choroby onkologicznej?
    Kiedy nasze szanse na rodzicielstwo obniżają się?

Na te i inne pytania wyczerpujących odpowiedzi udziela artykuł udostępniony nam dzięki uprzejmości kliniki Invicta i podsumowujący temat dawstwa gamet i zabezpieczania płodności od strony medycznej i psychologicznej.
    Polecamy!

• III panel dla pacjentów w ramach kampanii "POWIEDZIEĆ I ROZMAWIAĆ"

logo powiedzieć i rozmawiać
    "Diagnoza. I co dalej? Jak rozmawiać z dziećmi i jak tworzyć rodzinę czyli o adopcji prenatalnej z perspektywy rodzica"

Zapraszamy na trzeci panel pacjencki w ramach kampanii Powiedzieć i Rozmawiać.

Start 05 października (piątek) o godzinie 18.00

• Nasza historia

PiR nasze historieNasza historia zaczyna się trochę inaczej niż zazwyczaj, a więc ominęliśmy etap jak to wszystko cudownie się nam układa, mamy pracę, samochody, mieszkanie, czekamy tylko na dziecko... Ominął nas także etap naturalnych starań, testów owulacyjnych, ciążowych i niekończących się wizyt u beznadziejnych ginekologów.
    Poznałam swojego męża w wieku 20 lat. On 8 lat starszy ode mnie. Chyba na trzeciej randce wyznał mi, że nie może mieć dzieci i z tego powodu zostawiła go poprzednia żona. Jakoś w ogóle się tym nie przejęłam bo kto w wieku 20 lat myśli o dzieciach? Trzy lata później zaczęłam się interesować tematem badań męża. Byłam przekonana, że wyniki można poprawić i trafiłam na forum Nasz Bocian. Niestety nie znalazłam tam nic, co mogłoby nam pomóc, a wręcz przeciwnie: dowiedziałam się, że przy braku plemników niewiele można zrobić.

• Leukocyty w nasieniu (leukocytospermia)

Temat: 
    Pytania Podstawowe, Przemyślenia, Opinie

logo - badanie-nasienia.plWystępowanie leukocytów w nasieniu dotyczy wielu pacjentów, a wynik badania ogólnego nasienia stwierdzający obecność leukocytów jest często powodem do niepokoju. Ogólnie rzecz biorąc nadmierna liczba leukocytów świadczy najczęściej o stanie zapalnym w męskim układzie rozrodczym i może być przyczyną problemów z płodnością.

Czym są leukocyty? Kiedy obecność leukocytów powinna nas zaniepokoić?
    Jakie konsekwencje dla jakości nasienia niesie ich obecność?
    Odpowiedzi na te i inne pytania związane z leukocytami znajdziecie w cyklu artykułów na http://badanie-nasienia.pl/pl/o-badaniu-nasienia/leukocyty-w-nasieniu/

• Nie cofnęłabym czasu

PiR nasze historieJestem dawczynią komórek i mamą 2,5 letniej dziewczynki urodzonej dzięki zabiegowi IUI (inseminacji).
    Decyzja o dawstwie była prosta. Oddaję oocyty przy okazji mojego zabiegu In Vitro i zostawiam swoje dane, gdyby dziecko powstałe dzięki temu zabiegowi potrzebowało informacji medycznej lub czegokolwiek związanego z zagrożeniem jego zdrowia lub życia. Tak się stało. Moje In Vitro się nie powiodło, ale otrzymałam informacje z kliniki, że biorcom się udało. Dziwne uczucie: wzruszenie, radość i łzy pomieszane ze smutkiem...do dziś nie umiem powiedzieć co w zasadzie czułam. Jedno jest pewne: NIE COFNĘŁABYM CZASU.

• Prawie milion złotych na wsparcie in vitro!

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

logo - cud invitro Fundacja Cud In Vitro rusza z projektem wspierającym wykonanie in vitro dla 300 par! Wnioski składać można już od 1 października.
    Program zakłada wsparcie par rozpoczynających procedurę in vitro aby mogły zaoszczędzić 3 tysiące złotych. Skierowany jest do osób, których leczenie niepłodności trwa powyżej roku lub w stosunku, do których lekarz wydał rekomendację wykonania zabiegu. Wiek kobiety nie może przekroczyć 42 lat.
    - Chcemy odejść od popularnego ostatnio trendu mówienia o finansowaniu zabiegów in vitro i przejść do konkretnego działania. Każda para, która zgłosi się do nas z prośbą o wsparcie procedury, może liczyć na szybką i bezpośrednią pomoc – mówi Anna Stankiewicz, nowa Prezes fundacji Cud In Vitro.

• Oświadczenie rzecznika praw dziecka w sprawie rodzinnych form opieki zastępczej.

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

Rzecznik Praw Dziecka - baner

W związku z tragicznymi wydarzeniami do których doszło w Pucku, publikujemy oświadczenie Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalak.

• Jak posklejać świat?

PiR nasze historieProblem niepłodności dotknął mnie i mojego męża, kiedy oboje nie mieliśmy jeszcze 25 lat. Byliśmy młodzi i pełni wiary w to, że możemy żyć tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Do czasu ślubu wszystko układało się według planu. Po ślubie wyjechaliśmy w podróż, która była pełna romantycznych uniesień - byłam pewna, że z wakacji wrócimy już w trójkę. Moja wiedza na temat płodności była na poziomie podstawowym, a my przecież byliśmy młodzi i zdrowi – cóż mogłoby nam stanąć na przeszkodzie? W myślach obliczałam kiedy byłby termin porodu, wyobrażałam sobie jak obwieszczę mężowi radosną nowinę.
    Kiedy po powrocie z podróży przyszła miesiączka był to dla mnie prawdziwy cios. Dziecko „przywiezione” z romantycznego wyjazdu było szczytem moich naiwnych marzeń. Przepłakałam swoje rozczarowanie, a następnie, rozpoczęłam planowanie działań, które miałyby pomóc nam stać się rodzicami.

• Do rozdania 50 unikalnych bransoletek By Ilo!

PiR bransoletka By iloDo rozdania 50 unikalnych bransoletek By Ilo oraz 10 książek "Opowieści terapeutyczne o niepłodności" Bogdy Pawelec, 5 egzemplarzy "Dziecka ze szkła" Dagmary Weinkiper Halsing i 20 poradników "Powiedzieć i Rozmawiać" w polskiej wersji językowej!
    Każdemu, kto nadeśle nam na adres stowarzyszenie@nasz-bocian.pl własną historię związaną z adopcją prenatalną (do 3000 znaków), wyślemy bransoletkę z hasłem naszej kampanii Powiedzieć i Rozmawiać, poradnik "Powiedzieć i Rozmawiać" oraz jedną z dwóch książek (do wyczerpania nakładów).

Brak pecherzyka ciazowego

Zdarzył się cud.... zobaczyłam dodatni test ciążowy. Myślałam, że to się nigdy nie zdarzy, a tu taka niespodzianka, a teraz po tej całej euforii od ponad tygodnia przechodzę horror... Najpierw okazało się, że po pierwszym ładnym podwojeniu się bety pokusiło mnie żeby zrobić po dwóch dniach jeszcze raz betę i urosła tylko o 50 %. Badanie zrobiłam rano w inny laboratorium i wyszła 205, przerażona pojechałam do kliniki i tam zrobiłam jeszcze raz i wyszła 233. Rożnica czasowa ok 4 h. Potem okazało się, że to ten sam sprzęt i technika, więc wmówiłam sobie, że jednak rośnie, żeby przetrwać do USG.

Cudowny ten mój mąż

Cudowny mąż... Tak - mam cudownego męża! Jak on mnie znosi? Moje ciągłe muchy w nosie, moje płacze i histeryczne wybuchy? Sama z sobą nie wytrzymuję, a on jest cały czas obok i choć momentami nie wystarcza mu cierpliwości, trzaska drzwiami, wychodzi, to jednak wraca i wspiera i kocha mam wrażenie, ze z każdym dniem bardziej... Wczoraj miałam urodziny. Nastawiłam się, ze spędzę je sama, bo cały weekend miał być w pracy... A tu niespodzianka - godz. 13.00 wchodzi mój mąż z wielkim bukietem i oświadcza, że zabiera mnie na obiad do restauracji...

to już koniec

Nie mm już siły. Wczoraj pierwszy zastrzyk, a dzisiaj od rana ból gardła. Powtórka z rozrywki? Taka słaba, taka chorowita... Znowu tłumaczenie w aptece, że poproszę coś do kobiet w ciąży chociaż właściwie w ciąży nie jestem. Od trzech lat ta sama gadka. Mam tego dosyć, dosyć, dosyć!!!!!
Powiedziałam mężowi. Z jednego problemu zrobiły się dwa. Bo czemu przez dwa dni nie brałam witaminy C. To ja jestem winna. Tak jak jestem winna naszej bezdzietności.
Klima w pracy mnie zabija.

załamana ; (; (; (

Od wtorku po wizycie cały czas plamilam mniej lub bardziej raz na czerwono raz na brązowo. Byłam pod tel z lekarzami i ogólnie kazali się nie martwić. W piątek nie wytrzymałam i pojechałam do szpitala na izbę. Lekarz mnie zbadał i stwierdził ze szyjka długa, zamknięta wydzielina biała czyli wszystko dobrze żadnego krwawienia nie ma. Na usg stwierdził 5 tydzien ciazy pecherzyk 8,8 i powiedział ze zaczyna być coś widać zarodek ale niestety mają za słaby sprzęt. Kazał brać leki, nie nadwyrezac się nie wspolzyc i się nie martwić. Tak też było. Dziś w nocy wstałam siusiu.

Francuski radar stymulacyjny

Odwieczne pytanie: Jak pogodzić leczenie z pracą. Tak DROGI Panie Doktorze, musimy zarabiać na leczenie :)

Spadam

Od poniedziałku mam paskudny humor... mam bojowe nastawienie nawet do osób, które pytają o pogodę... naprawdę muszę się powstrzymywać, żeby nikogo nie obrazić albo uderzyć! jakaś masakra, a na pytania "co tam słychać" odpowiadam krótko i zwięźle "c*%jowo ale stabilnie" ;/ Nie chce mi się uśmiechać (wystarczy, że w pracy gram) więc stwierdziłam, że nigdzie nie jest napisane, że mam się uśmiechać? bo po co? żeby innym było lżej? więc chodzę ze skawaszoną miną, a właściwie leżę przed tv i mam wszystko w głębokim poważaniu...

transfer

Zabrałam dziś swoje maleństwo do domu ;) z naszych dwóch zarodkow jeden ładnie się podzielił a drugi dzieli sięale słabo. W wt dowiemy się z nim dalej..teraz oczekiwanie na test.czuje ze będzie dobrze ;) musi ;)

skłamałam

Skłamałam. Dzisiaj poleciało kilka łez. Przecież też czułam się Mamą... jutro znowu podniosę głowę, dzisiaj nie muszę.

Dzien Matki

Czy czules mnie ? Czy wiedziałeś, że żyjesz, nim żyć przestales ? Zrobiłeś mnie Matka od Aniołka z ogromną dziurą w sercu. Oczy z tesknoty wyplakuje za twym ciepłym cialkiem w mych ramionach, a na pamiątkę zostały jedynie pozytywne testy, które milion razy chciałam pochować,bo twoje ciało zbyt małe i nieważne było dla innych ludzi. Choć tak krótko do końca życia będę Cię kochać Mama

Strach

Dzień Mamy.

Subskrybuje zawartość