Najnowsze artykuły

• Komputerowo wspomagane badanie nasienia – istotny element w diagnostyce niepłodności męskiej

Temat: 
    Aktualności ze świata IVF

roversCoraz większy udziału czynnika męskiego w ogólnej liczbie przypadków niepłodności na świecie stwarza konieczność opracowania metody oceny nasienia, pozwalającej na szybkie, precyzyjne oraz w pełni obiektywne zdiagnozowanie problemu, a w efekcie dające lekarzowi bogaty zestaw informacji potrzebny do zdecydowania o najskuteczniejszej metodzie leczenia. Opisanym wymaganiom odpowiadają systemy komputerowo wspomaganej analizy nasienia (Computer Aided Semen Analysis - CASA). Zostały one stworzone z myślą o procedurach, które dla człowieka są trudne, a ich wykonanie obarczone jest dużym ryzykiem popełnienia błędu. Obecnie systemy te wchodzą do powszechnego użycia, a na zasadność ich wykorzystania w klinikach in vitro zwraca uwagę także Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Czytaj więcej…

Opracowanie: Rovers Polska

• Endometrioza – co to jest?

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novumdr Ewa Taszycka – Pobikrowska, Przychodnia Leczenia Niepłodności nOvum
    Endometrioza to przewlekła choroba ginekologiczna dotycząca 5-10% kobiet w okresie reprodukcyjnym, prowadząca do długotrwałego stanu zapalnego. Charakteryzuje się występowaniem ognisk histopatologicznie podobnych do endometrium (błony śluzowej macicy) poza macicą, zwłaszcza na otrzewnej miednicy małej, powodując zrosty i niedrożność jajowodów, na jajnikach – powodując torbiele i gorszą jakość oocytów, na przegrodzie odbytniczo-pochwowej – bóle podczas współżycia.

• ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z AUTORKAMI KSIĄŻKI "DZIECKO Z CHMUR"

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

okładka
    NADBAŁTYCKIE CENTRUM KULTURY oraz WYDAWNICTWO „NASZA KSIĘGARNIA"
    zapraszają na spotkanie z autorkami książki "DZIECKO Z CHMUR" połączone z panelem dyskusyjnym na temat rodzicielstwa zastępczego dnia 13.06.2011, godz.18:00, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35
    "Podobno na początku było SŁOWO. W naszym przypadku pierwotnie pojawiła się MYŚL i wyobrażenie. Fantazja i pragnienie oraz indywidualne emocje zbudowały marzenie. Dokładnie od tamtej chwili rozpoczyna się nasza historia (…)

• Stanowisko w sprawie finansowania leczenia metodą in vitro przez prywatne fundacje

W związku z inicjatywą Fundacji Cud in Vitro, polegającej na ogłoszeniu wirtualnego konkursu na artystyczne działanie "promujące metodę in vitro", którego zwycięzca będzie "miał prawo wskazać dowolną parę (w tym siebie), której Fundacja pokryje koszty zabiegu in vitro w renomowanej Klinice" pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie działaniami zmierzającymi do traktowania metod leczenia niepłodności jako popkulturowych gadżetów mogących być nagrodami w rozrywkowych konkursach.

• Rusza Program „In Vitro. Do Skutku!”

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2W czerwcu Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA ponownie uruchamia Program "In Vitro. Do Skutku!". W obliczu dyskusji o skuteczności leczenia niepłodności i finansowania in vitro pojawia się alternatywa dla par ceniących niskie ryzyko finansowe i poczucie komfortu psychicznego.Inicjatywa ma na celu zwiększenie dostępności polskiego społeczeństwa do nowoczesnych metod i technik leczenia niepłodności.

• Zaproszenie na Dzien Dziecka 2011 z Salve Medica

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Zaproszenie na Dzien Dziecka 2011 z Salve Medica
    Łódzka klinika Salve Medica zaprasza wszystkie dzieci na zabawę z okazji dnia dziecka.
    Więcej informacji po kliknięciu w obrazek.

• DNI OTWARTE GRAVITY

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gravitaW każdy ostatni czwartek miesiąca w godzinach 18.00 – 19.00 zapraszamy pary starające się o potomstwo do odwiedzenia naszej kliniki.
    Będziecie Państwo mogli zobaczyć gabinety lekarskie, gabinety zabiegowe, laboratorium.
    Na nurtujące Was pytania odpowiedzi postarają się udzielić nasi doświadczeni
    pracownicy.

• BEZPŁATNE KONSULTACJE NA PIĄTE URODZINY KLINIKI INVIMED

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invimed logoKliniki InviMed Wrocław i InviMed Poznań obchodzą swoje urodziny. Cieszymy się Państwa zaufaniem już od 5-ciu lat.
    Z tej okazji otwieramy szerzej nasze drzwi dla Pacjentów, którzy są na początku drogi w staraniach o dziecko. Zapraszamy na BEZPŁATNE KONSULTACJE do lekarzy ginekologów specjalizujących się w diagnostyce i leczeniu niepłodności.

• MAMO, ZADBAJ O SIEBIE!

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2
    Z przyjemnością informujemy, że specjalnie dla wszystkich przyszłych i obecnych mam INVICTA Warszawa oraz INVICTA Gdańsk przygotowały promocje z okazji Dnia Matki. Od 26 maja do 15 czerwca 2011 roku panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych w Warszawie oraz z konsultacji z psychoterapeutą w Gdańsku.

• HBO: "Już jestem" - dokument o in vitro w Polsce

Temat: 

już jestemWyprodukowany przez HBO Cental Europe dokument przedstawia ludzkie historie, które pozwalają dostrzec różne aspekty leczenia niepłodności metodą in vitro. Szczęście ludzi, którym dzięki in vitro udaje się zostać rodzicami, ale i dramaty osób zmagających się z kolejnymi nieudanymi zabiegami.
    Anna i Dariusz dzięki zastosowaniu metody in vitro zostali rodzicami Franka. Wspólnie z innymi parami działają w stowarzyszeniu walczącym o upowszechnienie in vitro i możliwość refundowania tej metody leczenia niepłodności.

• BEZPŁATNE WARSZTATY EDUKACYJNE DLA DZIEWCZĄT

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

invicta logo2
    Dlaczego pierwsza wizyta u ginekologa jest tak ważna? Jak pokonać lęk i wstyd przed intymnym badaniem? W jaki sposób dbać o siebie w okresie wchodzenia w dorosłość? – na te i inne pytania młodych kobiet odpowiedzą eksperci z Kliniki Zdrowia Kobiety INVICTA Gdańsk.

• MAJ - NAJLEPSZY CZAS NA TWORZENIE

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

gravita
    Gravita - Diagnostyka i Leczenie Niepłodności w ramach akcji

MAJ – NAJLEPSZY CZAS NA TWORZENIE

zaprasza na bezpłatne badanie nasienia

Badanie nasienia jest podstawowym badaniem płodności męskiej.

testy psychologiczne

Dziś dostałam telefon, testy 22 lipca Yupi!
Może jestem głupia ale bardzo się cieszę to następny krok do naszego CUDU

A co jak testy wyjdą źle?

Po co się w sumie zastanawiać czas pokaże czy jestem gotowa

Refundowane leki do In Vitro!

Temat: 

logo ministerstwa zdrowiaOd dziś - 01.07.2014 wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych, zawierająca 13 specyfików wykorzystywanych podczas stymulacji do in vitro. Ministerstwo zdrowia poinformowało o tym na specjalnej stronie. Szczegółowy wykaz leków refundowanych można znaleźć w załączniku do obwieszczenia.
Bardzo nas cieszy decyzja Ministerstwa Zdrowia, teraz pozostaje już tylko czekać na ustawowe uregulowanie kwestii in vitro i stałą refundacje przez NFZ.

Negatywny

Zadzwoniłam i dowiedziałam się, że wynik poniżej 0,1, czyli niestety nie udało się. Kazali mi jeszcze skontaktować się z lekarzem prowadzącym, bo oni tylko podają wartość, no ale wiadomo co to oznacza.
Jest mi w tym momencie cholernie źle, łzy same napływają do oczu, a za oknem słychać wesołe krzyki dzieci...

25t1d

Dzień zaczął się podobnie do innych, pobudka o 8 badanie krwi, insulina, śniadanie no i poranna toaleta, serce stanęło mi przez chwilę, plamy krwi na papierze toaletowym. Myślę spokój ci tylko pomoże, mała przecież od rana bryka w brzuchu, musi być w porządku. Szybki telefon do męża i chwile później już w szpitalu. Na wstępie krzyk lekarki- ,, do lekarza prowadzącego się zgłosić, a nie tu!!!,, pielęgniarka podłączyła mnie pod KTG serduszko miarowo i szybko biło, uffff jaka ulga.

Nowe konto, pytanie o bliźniaki

Taka ze mnie gapa, że zapomniałam hasła do mojego starego konta Lexis, dlatego utworzyłam te i skopiowałam swoje wpisy, abyście poznali mają drogę z in vitro od początku.
Mam również pytanie. Czy możliwe jest aby refundacja in vitro objęła poczęcie tą metodą bliźniaki? Niby w szczególnych przypadkach jest taka możliwość, ale jakie to są szczególne przypadki?
Pytam, ponieważ za 2 miesiące podchodzimy poraz trzeci do całej procedury in vitro, bo już nie mamy mrożaczków:( i czy aby podnieść nasze szanse możemy prosić o dwie blastocysty? Czy ktoś z was miał za sobą podobne przeżycia?

Dopiero wracam do codzienności

Ponad dwa miesiące zajęło mi powrócić do żywych. Powrócić do normalnego myślenia i zachowania po drugiej nieudanej próbie in vitro. Teraz mogę o tym pisać, mówić.. O tym co przeszłam i co o tym wszystkim myślę. Lecz przez ten okres nie było kolorowo i żadne poradniki czy artykuły naukowe nie są wstanie odzwierciedlić tego co czuje kobieta po nieudanych próbach. Codzienny płacz, obwinianie głównie siebie za to co się stało, zamykanie się w sobie i brak ochoty na cokolwiek.

Było jak w bajce

Rok 2011 był najpiękniejszym rokiem. Wymarzone studia, cudowny ślub, ten jedyny mąż, dom na wsi, pies i kot. Wszyscy mówili 'masz dopiero 20 lat i już ślub? życie sobie zmarnujesz!' Lecz ja szłam w zaparte bo wiedziałam, gdzie jest moje szczęście, wiedziałam czego chce i że wreszcie jestem szczęśliwa. Mimo mojego wieku i ślubu wszyscy zaczęli pytać się kiedy dziecko, chyba dlatego, że mąż jest starszy i mu lata lecą. Na początku znajomi, później dalsi krewni..a teraz nie ma osoby która się o to nie pyta.'3 lata po ślubie i gdzie dziecko?' co chwile słyszałam za plecami.

szpitalowo...

Dziś od wczesnych godzin porannych jesteśmy na nogach. Małpka dzisiaj miał umówioną wizytę w szpitalu. Mieliśmy być punktualnie na 9:00. Byliśmy przed... tylko po to by czekać trzy godziny na zaprowadzenie na oddział. Nie dostaliśmy jedzenia dla Małppki ponieważ.... szpital nie ma mleka ani kaszek dla niemowląt. Dobrze, że był ze mną mąż, który zakupił takowe dzięki czemu Małpka nie umarł z głodu. Za to nie spał cały dzień i nadal nie śpi.
Dowiedzieliśmy się, że posiłki dla Małpki będą zamówione i od jutrzejszego południa mam się tym nie martwić (sic!).

Jutro wynik

Jutro około 12 mogę zadzwonić do kliniki, żeby dowiedzieć się o wynik hcg. Boję się...samego wyniku i ewentualnego rozczarowania, ale także, że później coś pójdzie nie tak...Boże dodaj mi siły!

Życie płynie leniwie dokładnie wtedy gdy chcemy by przetoczyło się błyskawicznie

Dzień za dniem, godzina za godziną. Leniwie. Bez pośpiechu. Powolutku,po cichutku. Nie da się przewinąć do przodu. Nic nie przyśpieszysz. I trwam w tym powolnym przemijaniu, i błagam Niebiosa by już była sobota. By zobaczyć co w brzuchu rośnie? Niby wszystko jest pod kontrolą. Niby dam radę. Niby nie zwracam na To uwagi. Wszystko (niby) dzieje się poza mną (dobre - zwłaszcza, że wszystko dzieje się dokładnie we mnie). Tylko umysł nie pozwala się uwolnić do końca. Nie pozwala nie myśleć. Nie pozwala być ponad to. I od czasu do czasu (to znaczy dosyć często) po prostu świruję.

Subskrybuje zawartość