Najnowsze artykuły

• Mamo! O Twojej ciąży w Krakowie!

Temat: 
    Pytania Podstawowe, Przemyślenia, Opinie

diagnostyka logo noweBycie matką to naturalne pragnienie większości kobiet. Niektóre z nas przygotowują się do tego szczególnego momentu długo i starannie, inne po prostu cieszą się nowym życiem, które noszą pod sercem. Jednak i jedne, i drugie powinny dbać o zdrowie swoje oraz dziecka, nie zapominając o koniecznych badaniach, właściwym odżywianiu, rezygnacji ze szkodliwych napojów i pokarmów. Mimo iż coraz więcej kobiet w ciąży decyduje się na przeprowadzenie badań diagnostycznych, nadal nie jest to powszechna praktyka.

• In vitro z dofinansowaniem od zaraz.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

Ferti-Med logoCentrum Leczenia Niepłodności „Ferti-Med” w Bielsku-Białej / Katowicach zaprasza pary starające się o własne dziecko i leczące się z powodu niepłodności do udziału w Programie „IN VITRO Z DOFINANSOWANIEM na okres styczeń - maj 2013 ”.

Pacjenci zgłaszający się do programu mają możliwość skorzystania z jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego in vitro ( metodą IVF/ICSI ) w okresie styczeń 2013 - maj 2013, w wysokości 3500 zł. Pozostałe koszty diagnostyki, lekarstw i procedury ponoszą pacjenci.

• Kalendarz "Dzieci Naszego Bociana" na rok 2013?

Temat: 
    Stowarzyszenie Nasz Bocian

The Making of Kalendarz Już jest!
    Kalendarz Dzieci Naszego Bociana na rok 2013!!
    Więcej informacji na stronie:
    www.nasz-bocian.pl/kalendarz2013

• Listopad 2012 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekPrzedstawiamy kolejną odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych placówek medycznych.

• Dziś jest ostatni dzień rejestracji wniosków w programie dofinansowania zaiegów in vitro w Częstochowie!

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

program dofinansowania in vitro - CzęstochowaTylko do jutra (06.11.2012) można składać wnioski o objęcie dofinansowaniem zabiegu in vitro w ramach częstochowskiego programu dofinansowania. Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w okresie trwania Programu tj. w latach 2012 - 2014, w wysokości nie więcej niż 3000 zł pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.

• 25 lat in vitro w Polsce. Nagrody dla propagatorów pełnej dostępności tej metody.

sejm RP logo
    Szanowni Bocianowicze.
    z okazji obchodów 25-lecia leczenia niepłodności metodą in vitro w Polsce i narodzin pierwszego dziecka poczętego dzięki tej metodzie

Wicemarszałkini Sejmu RP Wanda Nowicka
    wraz ze Społecznym Komitetem Obchodów 25-lecia In Vitro w Polsce

zaprasza na uroczystość wręczenia nagród
    osobom zasłużonym w propagowaniu pełnej dostępności metody in vitro w Polsce

Spotkanie odbędzie się 6 listopada 2012 r. godz 12:00. Sejm, budynek G (sala 23)

• Wyłączenie bociana!

Temat: 
    Sprawy Techniczne i inne uwagi

turn offW najbliższy piątek (02.11.2012) nasza strona internetowa www.nasz-bocian.pl oraz forum, będą niedostępne od godziny 12:00 do 13:00.
    Niedostępność będzie spowodowana prowadzonymi pracami administracyjnymi. O wszelkich zmianach (wcześniejszym lub późniejszym oddaniem strony), będziemy informowali na naszym profilu facebookowym - http://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Nasz.Bocian
    Za niedogodności związane z wyłączeniem strony bardzo przepraszamy.

• Adopcja... prenatalna czy tradycyjna uczy pokory i cierpliwości.

PiR nasze historieJestem osobą która zastanawiała się nad tą formą leczenia niepłodności. Uważam że każdy starający się o dziecko powinien wybrać metodę zgodną ze swoimi przekonaniami, sumieniem czy wiarą (jak kto woli). Zdecydowaliśmy się z mężem na tradycyjną adopcję. Dziś otrzymaliśmy z OA telefon z propozycją dzieci - jednak propozycja nas przerosła :(
    Życzę wszystkim adoptującym pociechy, komórki jajowe czy plemniki :) wytrwałości i sił w drodze do rodzicielstwa.
    Anka

• dr Piotr Lewandowski zaprasza na bezpłatne konsultacje.

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

logo - novum
    Dr Piotr Lewandowski zaprasza na bezpłatne konsultacje. Zaproszenie skierowane jest do pacjentek, które przeszły min 2 nieudane procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Celem konsultacji będzie analiza i podsumowanie dotychczasowego sposobu leczenia oraz przedstawienie sugestii co do dalszego postępowania.

• polemika Susan Kane z Todd Essig

Przedstawiamy dwa przeciwne głosy w dyskusji dotyczącej praw dzieci urodzonych dzięki dawstwu i ich rodziców. Głos pierwszy wyraża stanowisko Todda Essiga, publicysty magazynu „Forbes” i psychologa pracującego z parami biorców, głos drugi należy do Susan Kane, dorosłej urodzonej dzięki AID i jest odpowiedzią na artykuł Todda Essiga i stanowisko Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu w sprawie jawności dawstwa gamet i zarodków.

Prawa dzieci? Porozmawiajmy o prawach rodziców!
    Todd Essig*, 30.06.2011., Forbes

Technologie, włączając w to metody wspomaganego rozrodu, wyprzedzają i to znacznie namysł społeczeństwa. A jest on przecież konieczny do wypracowania odpowiedniego postępowania umożliwiającego wdrożenie  i właściwe korzystanie z nowych osiągnięć. Ciągle jeszcze nie wiemy, jak się odnaleźć wśród nowych możliwości, które sami tworzymy. Biorąc pod uwagę to, w jakim tempie powstają, być może będziemy musieli się przyzwyczaić do życia z ciągle pogłębiającą się przepaścią między technologią i filozofią.
  • Historia Kasi

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historieWitam ! Nazywam się Kasia. Mieszkam w małej miejscowości liczącej ok 35 tys mieszkańców. Mam 31 lat i od ponad 5 lat jestem szczęśliwą mężatką. Z mężem znamy się od ponad 10 lat to była miłość od pierwszego wejrzenia, ja miałam wtedy 19 lat, Darek - tak ma na imię mąż miał wtedy 27 lat. Po 5 latach wreszcie poprosił mnie o rękę - w dzień moich urodzin- niezwykle zaskoczona oczywiście zgodziłam się. Kiedy już zamieszkaliśmy razem na poważnie zaczęliśmy myśleć o powiększeniu rodziny. Darek nigdy nie ukrywał, że w późnym wieku ok 18 roku życia zachorował na świnkę i jest możliwość,ze będzie Nam troszkę trudniej zajść w ciąże, ze będzie to wymagało więcej czasu.

• "Powiedzieć i Rozmawiać" - ekspert kampanii Magdalena Radkowska-Walkowicz antropolożka

ekspert kampanii Magdalena Radkowska-Walkowicz antropolożka mówi o postrzeganiu tożsamości.

Brak Ciąży

Cześć.

Strach

Mijają kolejne dni. Odliczam je do wtorkowej wizyty.
Ale jakos tym razem czuje w srodku niepokoj. Tak na prawde nie wiem czy to co czuje jest normalne i tak ma byc. Nie chce panikowac i z kazdym objawem gnac do lekarza. Nigdy nie doszlam tak daleko w ciazowych zmaganiach i boje sie czy z drugiej stony nic nie bagatelizuje. Prawda jest taka, ze duzo sie nie zmienia w tym odczuwaniu ale po prostu czasem jak kilka dni jest inaczej to do tego przywykam i zapominam, ze moze byc inaczej...
Bardzo mi brakuje beztroski choc z calych sil staram sie wniesc tyle normalnosci i spokoju ile sie da.

c.d.

Dzisiaj jadę na transfer. Mam go o 14. Boję się o moje zarodki czy dotrwały. Z 6 zapłodnionych komórek tylko 2 dzieliły się prawidłowo. Nie wiem jak jest dzisiaj, jak sobie radzą. Będę mieć transfer jednego zarodka.

Listopad 2016 - pomoc psychologiczna w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

psycholpgiaPzedstawiamy kolejną zakładkę psychologiczną. W pierwszej części zakładki znajdziecie informacje dotyczące wydarzeń dotyczących najbliższego miesiąca (warsztaty, spotkania etc.), w drugiej znajdziecie część stałą zawierającą aktualny spis wszystkich placówek, które nadesłały nam informacje o współpracy z psychologiem i warunkach tej współpracy (wizyty płatne i bezpłatne).

Zachęcamy do korzystania, pamiętajcie, że pomoc i wsparcie w trakcie leczenia mają również przełożenie na większe szanse zajścia w ciążę!

Listopad 2016 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekPrzedstawiamy kolejną odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.

ruszyła maszyna...

Od rana dzwoniłam do sądu, ciężko było się dodzwonić. Ale wreszcie po godzinach, udało się! Mamy nadaną sygnaturę, a termin wyznaczą w przyszłym tygodniu. Cosik się ruszyło, ale ile jeszcze to potrwa?
Smutno mi ostatnio, mam dołka, jakoś ciężko mi uwierzyć, że Ostryga naprawdę do nas trafi.
Nie umiem się cieszyć, nie wierzę, że się uda. Gdzieś we mnie jest lęk, że nie wyjdzie.

Po pick up

Wczoraj miałam pick up. Pobrano mi 24 kumulusy. Dostałam mnóstwo leków. Nie wiem, ile jest komórek jajowych i się zapłodni. Mogą zapłodnić 6 komórek jajowych, jesli tyle będzie dojrzałych. Tak bardzo bym chciała, aby wszystko zakończyło się dobrze... Na sobotę zaplanowany jest transfer 1 zarodka. Lekarz powiedział, że może wystąpić u mnie hiperstymulacja, cały czas się obserwuję. Boję się hiperstymulacji. Jak długo po pick up może pojawić się hiperstymulacja?

III konferencja „Niepłodność – droga do macierzyństwa”

Temat: 
Aktualności ze świata IVF

in vitroCentrum Medyczne Macierzyństwo w Krakowie i The Fertility Partnership Oxford serdecznie zapraszają na III konferencję "Niepłodność – droga do macierzyństwa”.

Konferencja odbędzie się już 2 grudnia 2016 r. w Krakowie. Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.

Powroty:)

Wielki powrót:)
Moja malutka siostrzenica która urodziła sie we wrzesniu przekonała mnie że przerwy są dla słabych :p Wystarczył jeden spacer z nią i zrozumiałam że pragnę dziecka jak nigdy wcześniej.
Te dwa miesiące dobrze mi zrobiły. Odpoczęłam. Ale teraz zaczynamy i będziemy w tym trwać juz do końca. Aż będziemy trzymać nasze dziecko na rękach.
Dzisiaj 8 dc. 22.11 jedziemy do kliniki i zobaczymy co dalej. Mam nadzieję że już w grudniu będę miala histeroskopię.

Ząbki w trakcie leczenia:) Badania hormonów za tydzień. Mam nadzieje że będzie ok :)

In vitro

Dziś 8ds. Estradiol 4000. Pick up we wtorek, a w sobotę transfer. Pęcherzyki dzis w granicach 16-17 mm. Dzisiaj wezmę ostatni zastrzyk z purogenu. Lekarz powiedział, że estradiol jest ładny, co mnie podniosło na duchu.

Subskrybuje zawartość