Najnowsze artykuły

• Bezpieczny Fotel? Kampania na rzecz dobrej opieki ginekologicznej

bane rbezpieczny fotelOpieka ginekologiczna, jako należąca do sfery intymnej i związanej z seksualnością, to nadal nierzadko temat tabu. Nawet najbliższe sobie kobiety nie czują się komfortowo, opowiadając o badaniach i swoich doświadczeniach z lekarzami i lekarkami. Dlatego 13 lutego 2013 wystartowała kampania na rzecz dobrej opieki ginekologicznej "bezpieczny fotel?"

• ks. prof. Franciszk Longchamps de Berier stygmatyzuje dzieci z in vitro

Temat: 
    Wiadomości ze świata, prasy itp.

Ks. prof. F. Longchamp de Berier W "Uważam Rze" z 11-17 lutego ukazał się wywiad z ks. prof. Franciszkiem Longchamps de Berier, członkiem zespołu ekspertów ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski. W wywiadzie tym ksiądz Franciszek dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami i wiedzą na temat leczenia niepłodności metodami wspomaganego rozrodu. Pełna treść artykułu nie jest niestety dostępna w sieci, ale można spróbować się z nim zapoznać z poniższych zdjęć:
    str1, str2, str3, str4
    Artykuł wywołał wiele kontrowersji postawionymi przez księdza tezami, miedzy innymi że:
    "Są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka, wiedzą już, że zostało poczęte z in vitro. Bo ma dotykową bruzdę, która jest charakterystyczna dla pewnego zespołu wad genetycznych".
    Wśród reakcji na wywiad na szczególną uwagę zasługuje list "ojca dziecka z in vitro" opublikowany najpierw przez portal tokfm.pl a później przez gazeta.pl, zatytułowany: "Ksiądz przekroczył granice medialnego chuligaństwa. Chciałbym wykrzyczeć: Odpieprz się od mojego dziecka"

A co wy sądzicie o wywiadzie z księdzem i liście ojca dziecka z in vitro

• Badania nasienia i zabiegi inseminacji w FertiMedica

Temat: 
    Kliniki i Lekarze

fertimedicaBadania nasienia i zabiegi inseminacji w FertiMedica

Już od stycznia tego roku możliwe jest wykonanie badania nasienia w centrum
    Warszawy w warunkach kameralnych, intymnych i bezstresowych. Możliwość
    taką oferuje pacjentom FertiMedica Centrum Wspierania Płodności Sp. z o.o.

• Luty 2013 - aktualne promocje zniżki i programy dotyczące leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności

lecący bociekPrzedstawiamy kolejną odsłonę zakładki poświęconej aktualnym promocjom, zniżkom i programom dotyczącym leczenia niepłodności w polskich ośrodkach leczenia niepłodności.
    Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych placówek medycznych.

• Projekt Programu "Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego Na Lata 2013-2016"

in vitro
    Drodzy Forumowicze, Sympatycy oraz Czytelnicy forum NASZEGO BOCIANA

Za zgodą Departamentu Matki i Dziecka na udostępnienie informacji publicznej udostępniamy poniżej PROJEKT PROGRAMU "LECZENIE NIEPŁODNOŚCI METODĄ ZAPŁODNIENIA POZAUSTROJOWEGO NA LATA 2013-2016".

Prosimy o wzięcie pod uwagę, iż jest to PROJEKT, a nie gotowy program.

Aktualna treść projektu pochodzi z października 2012, jest to jedyna udostępniona obecnie wersja projektu, ale wiemy już, iż w najbliższym czasie zostaną opublikowane poprawki do projektu i w związku z tym jego ostateczna treść się zmieni.

• Ministerialny projekt dotyczący dofinansowania do in vitro - aktualności

Temat: 
    InVitro

projekt ustawy

W dniu 25 stycznia, o czym informowaliśmy podczas audycji poświęconej refundacji in vitro (Zarchiwizowany materiał ze spotkania znajdziecie tutaj:
    część pierwsza: https://www.youtube.com/watch?v=0PjTiVn01V4
    część druga: https://www.youtube.com/watch?v=omagHCVsvOk
    część trzecia: https://www.youtube.com/watch?v=0Y2VMjEJasw .)
    odbyło się spotkanie współautorów projektu programu ministerialnego z polskimi lekarzami. Celem spotkania było omówienie projektu programu i zapoznanie lekarzy z treścią projektu programu.

• Historia dla tracących nadzieję :)

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historie
    Witam wszystkich:)
    Z moim mężczyzną znamy się 4 lata, od dwóch bezskutecznie staraliśmy się o dzidziusia. Po kilku miesiącach niepowodzeń oboje udaliśmy się do specjalisty. Byłam przekonana, że to jakiś drobiazg uniemożliwia mi zajście w ciążę i na pewno jak tylko trafimy na dobrego lekarza, pomoże nam on.

• Przerwa w dostępie do portalu www.nasz-bocian.pl i forum

turn off
    W związku z planowanymi pracami administracyjnymi, w sobotę (26.01.2013), w godzinach 13:00 - 14:00 strony portalu www.nasz-bocian.pl oraz forum będą niedostępne.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
    Administrator

• Nasza 5-letnia historia

Temat: 
    Nasze historie

Nasze historieWszystko zaczęło się pod koniec 2007 roku - decyzja, że staramy się o dziecko.
    Niestety, nie szło nam to tak dobrze, jak naszym przyjaciołom - ciągle nie było efektu.
    Po niecałym roku zdecydowaliśmy się na wizytę w Novum - a tam od razu kubeł zimniej wody - mam torbiele endometrialne i potrzebna jest operacja, która wcale nie da nam gwarancji na naturalne zajście w ciążę... Po kilku miesiącach byłam już po operacji, a my mieliśmy nadzieję, że jednak teraz się uda. Niestety, myliliśmy się.

• „Matka chrzestna dzieci z in vitro”: nigdy nie niszczymy zarodków

Temat: 
    InVitro

dr Katarzyna Kozioł

Mimo że nie ma w Polsce prawa chroniącego zarodki, mamy ustalone zasady postępowania, nigdy nie niszczymy zarodków - wyjaśnia dr Katarzyna Kozioł, w wywiadzie z Anną Krawczak.

Anna Krawczak, Stowarzyszenie Nasz Bocian: Jest Pani nazywana często przez pacjentów „matką chrzestną ich dzieci”. Ile ma Pani już tych chrześniaków i chrześniaczek?

dr Katarzyna Kozioł, ginekolog-położnik, embriolog, Senior Clinical Embryologist, ESHRE, założycielka i współwłaścicielka Przychodni Lekarskiej nOvum i Banku Komórek Macierzystych nOvum: Z in vitro, z tego co wiem, 8600 urodzonych już dzieci. Wszystkich ciąż z różnych metod leczenia mamy w nOvum ponad 12500, ale w tych innych metodach ja nie uczestniczę osobiście.

• O męskim wstydzie - ciąg dalszy

Bogda Pawelec

Doznania psychiczne, jakie towarzyszą parze leczącej się z powodu niepłodności są bardzo trudne i podobne do tego, co przeżywają osoby chorujące na nowotwory, czy ciężkie schorzenia kardiologiczne. W trakcie długiego leczenia może pojawić się depresja, poczucie bycia gorszym od innych ludzi, zaburzają się relacje z otoczeniem.Nierzadko dochodzi do konfliktów między małżonkami kończącymi się rozstaniem.
    Wciąż jednak do tej pory więcej uwagi poświęcano kobiecie i temu jak pomóc jej znosić częste wizyty u lekarzy, rozliczne badania i poddawanie się różnorakim procedurom medycznym.
    Niewiele natomiast miejsca zajmowały problemy mężczyzny wynikające z ich przeżywania faktu niepłodności. Od mężczyzny oczekiwano wspierania kobiety i przynajmniej na początku wykonania tylko jednego badania – analizy nasienia.

• Webinarium "Dla kogo refundacja in vitro - plany Rządu"

InviMed ACADEMYMiło nam poinformować iż zostaliśmy zaproszeni do udziału w kolejnym panelu Akademii InviMed. W studio telewizji internetowej na pytania odpowiadać będą Anna Krawczak - Przewodnicząca Stowarzyszenia Nasz Bocian i dr n.med. Tomasz Rokicki z Kliniki InviMed. Spotkanie poprowadzi Tomasz Słodki. Rozmowa na żywo ze studia.
    Każdy internauta będzie mógł zadać pytanie na czacie i uzyskać odpowiedź podczas programu.
    Udział jest bezpłatny, wystarczy wejść na stronę www.transmisja.net.pl/invimed w środę, 23 stycznia 2013 r. o godzinie 18:30.
    Zapraszamy do oglądania i zadawania pytań!

O jeden brzuch za dużo

I stało się, znowu widzę dno, już myślałam, że mnie to nie dopadnie. Nie teraz i nie w tym miejscu. To jest takie ciche cierpienie, widzę kolejny brzuch nie mój, kolejne puste okienko na teście i w końcu nie wytrzymuję, pękam. To był ten o jeden test i o jeden brzuch za daleko.....

niskie amh

NIE MA NUDY

Ledwo co podjęliśmy decyzję o powrocie po jednego z naszych mrożaczków, myśląc o tym, że może gdzieś w okolicach Wielkanocy.. a wydarzenia szybko nabrały tempa.

To już jest koniec... nie ma już nic...

Dawno mnie nie było, i chyba jest to mój ostatni wpis.
Nasza adopcja córki sie nie powiodła, zostałam ze złamanym sercem, rozbitą rodziną i padającymi oskarżeniami. Trudno opisać wszystko co sie działo u nas i jakie przechodziliśmy chwile.

smutek

3 lata po ślubie, 3 lata prób, czekania... dookoła wysyp ciaż... a ja? dlaczego nic? tak bardzo chce miec dziecko... po prostu musze je miec... teraz... już... niby wszystko ok badania dobre moje meza i dalej nic... wszedzie małe dzieci a ja nie potrafie nawet komus pogratulowac dziecka tak bardzo zazdroszcze....

Bocian

Hej. Za 2 tygodnie mamy wizytę w Klinice Bocian w Białystoku. Trochę się stresujemy bo to nasza pierwsza wizyta tam . Czy ktoś może mi mniej więcej napisać jak przebiega tam pierwsza wizyta? Wiem że to sprawa indywidualna ale może chociaż jakieś kilka słów. Dzięki ;)

szukam fachowca od translokacji

Mam translokacje zróżnicowaną 5;11 in vitro nie pomogło komórki wszystkie negatywne...niby translokacja jest główną przyczyną...ktoś coś?

List do Rzecznika Praw Dziecka w sprawie „Standardów realizacji zadań ośrodków adopcyjnych”

Temat: 
Adopcja Dziecka

RPDNa zlecenie Rzecznika Praw Dziecka powołano zespół, nieposiadający niestety wśród swoich członków przedstawicieli rodzin adopcyjnych, który opracował "Standardy realizacji zadań ośrodków adopcyjnych". Dokument trafił już do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na stronie RPD znajdziecie szczegóły dotyczące powstania tego dokumentu oraz sam dokument. Poniżej zaś przytaczamy treść listu, który Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji Nasz Bocian skierowało w sprawie "Standardów" do Rzecznika Praw Dziecka i przekazało do wiadomości Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:

<3

8 tydzień ciąży. Serce naszego dziecka bije. Dziś usłyszałam 149 uderzeń. Pierwszy raz doczekaliśmy tej chwili. Szczerze mówiąc cieszę się, ale wcale po mnie tego nie widać. Tak naprawdę nie wierzę jeszcze w to wszystko. Dla mnie być w ciazy było marzeniem tak nie realnym jak dla innych wygrana miliona. Poza tym wszystkie badania dobre. TSH spadło z 8 na 3,5 ale lekarz mówi, że jeszcze za dużo i zwiększył dawkę leku. Leukocytów mam za duzo bo ponad 20 tys i musimy się temu przyjrzeć.

23 tydzień ciąży

Witam!
tylko parę słów, co u mnie i znikam.

Subskrybuje zawartość