Szczepionka na grype a ciaza

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ivon
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2003 00:00

Szczepionka na grype a ciaza

Post autor: Ivon »

Szanowny Panie Doktorze,
Moja kolezanka wczoraj w 32 d.c. zrobila test ciazowy i wyszedl on pozytywnie :) Obawia sie jednak, ze nagatywny wplyw na plod moze miec szczepionka przeciw grypie, ktora miala mniej wiecej w 15 d.c. (czyli juz prawdopodobnie po zaplodnieniu - kolezanka ma regularne cykle 27-28 dniowe). Czy taka szczepionka moze byc niebezpieczna dla dziecka? Jakie sa zagrozenia? Bardzo prosze o pilna odpowiedz.
Z gory dziekuje
Iwona

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17270
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Szczepionka zawiera fragmmenty wirusa nieaktywnego ale wyzwalającego odpowiedź immunologiczną i nie zaszkodzi on zarodkowi
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”