Faza lutealna

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kiki25
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2003 00:00

Faza lutealna

Post autor: kiki25 »

Czy jeśli faza lutealna trwa wiecej niż 16 dni (słyszałam, że prawidłowo powinna trwać 12-16dni, średnio14) to świadczy to o jakiś zaburzeniach bądź nieprawidłowościach w organizmie kobiety i ewentualnie jakich?wykluczając ciążę oczywiście? pierwsza faza cyklu może mieć rożną długość, a druga? chciałam dodać że dziś mam 30dc i 15 dni po owu czy jeśli jutro nie dostanę miesiączki to ozn ze mogę mieć jakieś nieprawidłowości?dziekuję za odpowiedź!
[color=red][i][b]Kasia, Oleńka - 09.07.04 i Mateuszek - 11.06.06[/b][/i][/color]

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15803
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Faza lutealna

Post autor: Jan Domitrz »

kiki25 pisze:Czy jeśli faza lutealna trwa wiecej niż 16 dni (słyszałam, że prawidłowo powinna trwać 12-16dni, średnio14) to świadczy to o jakiś zaburzeniach bądź nieprawidłowościach w organizmie kobiety i ewentualnie jakich?wykluczając ciążę oczywiście? pierwsza faza cyklu może mieć rożną długość, a druga? chciałam dodać że dziś mam 30dc i 15 dni po owu czy jeśli jutro nie dostanę miesiączki to ozn ze mogę mieć jakieś nieprawidłowości?dziekuję za odpowiedź!
II faza jest raczej stała ale stałość dotyczy raczej konkretnej kobiety. Po drugie owulacja ( aby być pewnym że doszło do owulacji trzeba zajć w ciążę) czasmi przy prztrwałym pechzryku albo braku owulacji cykl sie wydłuża. Z powazaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”