Miejsce na Twoją reklamę

Czy kolejne biopsje jąder uszkadzają je?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chose
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2009 01:00

Czy kolejne biopsje jąder uszkadzają je?

Post autor: chose »

Pan Doktor Domitrz w jednej z odpowiedzi na pytanie o sens wykonywania kolejnej biopsji odpowiedział że można wykonać ja ponownie (brak plemników w pierwszej biopsji ,niskie FSH ) .
Ja mam pytanie: czy ponowna biopsja ma jakiś wpływ na jądra tzn czy może spowodować jeszcze większe ich uszkodzenie , czy występują powikłania takiego zabiegu? ( np .nowotwór jądra?)
Dziękuję za odpowiedź.

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17276
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Kolejne biopsje mogą powodować zeszkliwienie jądra i zanik plemników Dlatego jeżeli je wykonywac totylko w trakcie leczenia lub wtedy kiedy jest możliwość zamrożenia materiału
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”