Rezonans magnetyczny a ewentualna ciąża

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewka_82

Rezonans magnetyczny a ewentualna ciąża

Post autor: Ewka_82 »

Witam
Mam pytanie z powodo wysokiej prolaktyny zostalam skierowana na rezonans magnetyczny.
Czy jest on wskazany w przypadku ciaży. Bo staramy sie z męzem o dziecko i nie mam pewności zże w niej nie jestem. Dzis mam 20 dc.

Dodam jeszcze ze w kwietniu mialam zabieg lyzeczkowania, moja ciaza obumarla w 4 miesiacu i najprowdopodomiej prolaktyna byla tego powodem. Przed ciaza leczylam sie na wysoka prl i po ciazy byla tez bardzo wysoka, w chwili obecnej jest 18 ale caly czas musze brac bromergon zeby utrzymac jej poziom, bez leku od razu idzie w gore.
Dziekuje
12.04.2008- Moje dwa aniołki[*]- 12tyg.

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Post autor: Jan Domitrz »

prl i jej związek z poronieniem jest dyskusyjny To po pierwsze a wpływ rezonansnu jako pola wysokich energii nie jest obojętny więc np bezpieczniej wykonywać tego typu zabiegi w I fazie cyklu chociaż nie ma takiego formalnego wymogu Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”