Płyn w zatoce Douglasa

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mycha28
Posty: 2732
Rejestracja: 10 sty 2007 01:00

Płyn w zatoce Douglasa

Post autor: mycha28 »

Panie Doktorze. W 13 dc usg pokazało pęcherzyk 21 mm, endometrium 11mm. Dzisiaj w 17 dc usg: endometrium o szerokości 10 mm o echu jak na poczatku 2 fazy cyklu, brak widocznych pęcherzykow dominujących, płynu w zatoce Douglsa nie stwierdza się, wniosek : stan po owulacji. Co może być przyczyną braku płynu w zatoce Douglasa? Jeśli nastąpiła owulacja ( wg objawów z soboty na niedzielę) to niewielka ilość płynu powinna być na widoczna na usg? Czy można zrobić jakieś badanie krwi żeby potwierdzić owulację? i kiedy zrobić takie badanie? Bardzo proszę o odpowiedz.

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17270
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Płyn to produkt sieci lub po pęknieciu torbieli, pecherzyków Natomoiast może on byc wchłaniany w spoób trudny do przewidzenia i dlatego nie jest uważany za objaw owulacji
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”