Wyniki I weryfikacji.

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
derek
Posty: 307
Rejestracja: 20 cze 2007 00:00

Wyniki I weryfikacji.

Post autor: derek »

Witam, jestem po drugim podejściu do ISCI. Pierwsze nieudane, teraz natomiast podano mi 3 zarodki w trzeciej dobie 6b, 6c, 6d. Dzisiaj po 5 dniach od transferu miałam I weryfikacje i wyniki hormonow są niesamowicie niskie:
estradiol-370
progesteron-10
beta-0,7
Mam skale porownawczą, gdyż to drugie podejście ale tak niskich hormonów nie widziałam. Wcześniej estradiol-1440, prog-32. Czy moje podejście jest już skazane na porażkę? Co jest wynikiem tak niskich wyników.?
Dodam, ze lekarz zwiększył mi dawke luteiny i estrofemu oraz zastrzyk z kaprogestu ale czyjest jezcze o co walczyc?
Pozdrawiam

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15796
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Wykonywanie wyników na tym etapie jest mało miarodjane ( bardzo duże widełki norm) ocena HCG jest wyrzucaniem pieniedzy W tej sytuacji to co można robić to jedynie stosowac standardową suplementację i czekać Wyniki jako takie do podtrzymania ciązy są całkowicie wystarczajace jeżeli zarodki będą się rozwijały to istnieje realna szansa na ciąż.e Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”