macica jednorożna i IUI

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sandra_n
Posty: 228
Rejestracja: 19 wrz 2007 00:00

macica jednorożna i IUI

Post autor: sandra_n »

Mam następujące pytanie - 6 m-cy temu po HSG, laparoskopii i histeroskopii stwierdzono u mnie macicę jednorożną w przylegajacym, drożnym prawym jajowodem, lewy jajowód nie dotyka szyjki macicy. Jajniki proawidłowe, owulacjca z obu jajników.
2 tygonie temu miałam inseminację jednak jajeczkowanie było z lewego jajnika przy którym jest jajowód niedochodzący do macicy. Czy są jakiekolwiek szanse na powodzenie? Czy warunkiem powodzenia jest owulacja z jajnika po stronie przylegajacego, droznego jajowodu?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17271
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Warynkiem powodzenia jest owulacja po tej stronie po której jest drozny jajowód
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”